V jednom království žil princ Petr, který byl až příliš velký dobrák. Takhle slušný hoch by na trůn snad ani usednout nemohl, a tak s ním měl jeho tatínek král nemalé starosti. V docela jiném království žila v ten samý čas princezna Lenka, kterou nebavilo učení. A právě s tím měl pro změnu trápení její tatínek král. Není proto divu, že se v jeho hlavě zrodil nápad založit školu, která dokáže přivést na zámek prince z nejširšího okolí. Školu princů. Vážení princové přijeli a začali chodit do školy, ale častěji spíš za ni. Náhodou se tak potkala princezna Lenka s princem Petrem. Princezna se nejdřív vydávala za zámeckou kořenářku, ale ani princ Petr se nepředstavil pod svým pravým jménem. Když Lenčin tatínek král vyhlásil, že ji dá za ženu nejlepšímu z princů, ti dva se rozhodli utéct… (Česká televize)

Karmin

Když to srovnám s jinými pohádkami, co se dnes točí, tak tohle mělo alespoň hezké stylové prostředí a pár vtipných momentů. ()

maniche

přišlo mi, že sleduji pohádku na školní besídce. Snad Jediným pozitivem byla neokoukaná a sympatická Sarah Haváčková. ()

swiss

Výborný casting (hlavně trio Čtvrtníček, Burda, Nebřenský a Liška), slabší scénář. No už bylo hůř... ()

quixote

Dokoukali jsme až do konce kvůli super hlavní postavě – hradu Křivoklátu – která je nasnímána brilantně. Děj tohoto příběhu (je to vůbec ještě pohádka?) je jinak hodně slabý, nepůvodní a místy dost nelogický (zkuste ho převyprávět nějakému dítěti, které pohádku nevidělo – asi se do toho pěkně zamotáte). Dvojice prince a princezny byla vybrána dobře, škoda je, že princezna mluví tou nejhorší pražštinou. Divím se, že nikoho v tvůrčím týmu to netrklo! ()

Wowara

Pohádky takové, které se točili před pár desítky let, už nenatočí nikdo. V těch příšerných parodiíích na dobrou pohádku v dnešní době se mi Škola princů líbila hodně. ()

Nocturno culto

Konečně po čase koukatelná pohádka, dobře obsazená, hlavně co se týče králů - Lábus s Navrátilem byli perfektní.Ruml s Haváčovou byli dobře sehraní a myslím že jim to dobře sedlo ..dále mně zaujali dva komediální borci - Liška se Čtvrtníčkem mohli mít víc prostoru ale i tak byli vidět a slyšet ..65 % ()

lakart

Vcelku povedená pohádka, která vás určitě neurazí a nevyvolá ve vás pocit ztráty času při jejím sledování. Samozřejmě se nejedná o nic zásadního, ale myslím si, že o to tady tvůrcům ani nešlo. 60% ()

danielK

Poháfks mě nebavila, vadil mi výkon Hlaváčové - opravdu amatérská práve, která se negativně na výsledku velmi podepsala. ()

Adrai

Nic extra - ale zároveň nic na co by se nedalo podívat. Taková ta typická pohádka co s ní už příští rok budou vyplňovat dopolední program. Takže zlatá střední cesta *** ()

maruli

Hrůza, hrůza, hrůza. Jedna hvězdička za snahu a že mi to pomohlo usnout. Výsměch staré filmařské pohádkové tradici. Scénáristu bych nakopala do zadku, střih i kamera otřesné, prostě novodobá vánoční pohádka, jak má být. Silnej kalibr i na normální nedělní odpoledne, natož prime-time o Vánocích. ()

rottik-cb

S „moderními“ pohádkami mám problém. Vycházím totiž z toho, že pohádky jsou primárně určeny pro děti, které si z nich mají nenásilnou formou vzít příklad. Co si vezmou z tohohle? Leda to, že s dobrem a slušností se daleko nedojde, což je sice krutá realita, ale do pohádek prostě nepatří… Jo a Sarah Haváčová je sice poměrně milá a pěkná, ale vůbec neumí MLUVIT. Dvě hvězdičky za snahu. ()

ostravak30

Hned na začátku musím zmínit, že se mi velmi líbila Sarah Hlaváčová - pro mě dosud neobjevená herečka. Škoda. Jak jsem se díval ani od této pohádky toho neodehrála velmi. Přitom je talentovaná a nesmírně sympatická. A i ona má lví podíl na tom, že se jedná o romantičtější pohádku než je běžné. Vždyť jen ta nesmělost mezi princem a princeznou je roztomilá. Holt Matouš Ruml je také oblíbeným pohádkovým hercem, v současnosti hraje v každé druhé. A pokud můžu soudit - princezna je jedna z nejsympatičtějších, co jsem kdy viděl - JEDNA z nejsympatičtějších. Následně oceňuji loupežníky a jejich zvířecí zvuky, divákům měli za úkol zprostředkovat především zábavu a to se jim povedlo. Především Radomil Uhlíř, který je častým hostem v pohádkách a stejně často v nich hraje i naprosté hlupáky. Bohužel loni zemřel. Také je zajímavé vidět v kladné roli pana Navrátila, to se často nestává - myslím v rámci příběhů či hlavně pohádek. Trochu nelogicky ale působí, že se princezna hlásí do školy těsně před rozdáním vysvědčení. A ještě zajímavější je, že princ hraný P. Děrgelem přišel o princeznu, přesto se při souboji prince s princeznou usmívá, což jde proti jeho povaze. Opravdu se jedná o čistě romantickou záležitost, žádné kouzla, souboje s draky apod. A možná právě proto nebo navzdory tomu, kdo ví, se jedná o pohádku, která se jistě nezapíše do srdcí milionů diváku, ale rozhodně je to mile strávených dva a sedmdesát minut. ()

pekas

Tak přátelé, nevím co vy považujete za dobrou pohádku, ale na tu bídu posledních let je tahle pohádka naprostý skvost. V těch intencích také hodnotím. Škoda, že je trochu krátká, ale lepší než natahovaná kravina. 90%. ()

Joe16210

Dosud nepoužitý příběh o seznámení prince a princezny... Herecké obsazení téměř hvězdné, není co vytknout... ()