Reklama

Reklama

Jasnovidec

(TV film)
všechny plakáty
Drama / Krátkometrážní
Československo, 1981, 27 min

Obsahy(1)

Příběh vrchního státního zástupce dr. Klapky - sebevědomého, chladnokrevného, strojově kalkulujícího muže, který žije v komfortu přiměřeném jeho postavení - patří k němu i atraktivní manželka. Dr. Klapka žaluje továrníka Mullera, že ze zištných důvodů zavraždil svého bratra a před lety i svou milenku. Žalobce nemá k dispozici jediný přímý důkaz a při návrhu nejvyššího trestu musí spoléhat jen na své řečnické umění. Ve své urputné snaze vyhrát proces se chytá každého stébla. Takovým stéblem je v tomto případě tajemný exotický cizinec s údajnými jasnovideckými schopnostmi vyčíst z rukopisu pouze dotykem prstů povahu pisatele. (mibara)

(více)

Recenze (5)

Amonasr 

všechny recenze uživatele

Typicky čapkovská miniatura, která s jemným ironickým nadhledem odkrývá relativitu a ohebnost předkládaných soudů o povaze a charakteru člověka a ukazuje, jak tenká hranice může být mezi ctihodným občanem a zločincem, pokud jdou oba zcela chladnokrevně a bez ohledu na cokoliv jen za vlastním úspěchem. ()

Reklama

tranquill 

všechny recenze uživatele

"Ne, to není obyčejný zločinec, tygr taky není zločinec, tygr je velký pán!" Výborné krátké televizní drama podle skvělé Čapkovy povídky. Relativně pár monologů, ale přitom spousta myšlenek! "On totiž žádné svědomí nemá!" ()

sator 

všechny recenze uživatele

Protože znám pointu jen těžko jásat, režie ospalá, takže tak...Verze s Myšičkou mě zaujala víc, překvapivě... ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Vynikající Hrušínský a Čepek v klasické čapkovské povídce o lidském charakteru. Nebýt toho příšerného hudebního motivu Otmara Máchy, který sem nepatří, byl by zážitek mnohonásobně lepší. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama