Nigel Slater (Freddie Highmore) je docela normální, obyčejný kluk. Baví ho vypomáhat mamince v kuchyni s pečením různých dobrot. Svět se mu zhroutí ve chvíli, kdy maminka zemře a jeho tatínek si vezme hospodyni Joan Potter (Helena Bonham Carter). Jak se Nigelovi podaří přežít pubertu s nevlastní matkou po boku, která má chlapcova otce obmotaného kolem prstu? (Kacitr)

Kaluž

Do konce filmu jsme se nedozvěděli co bylo příčinou psychopatického jednání postavy, kterou ztvárnila Helena Bonham Carter. Freddie Highmore tam hraje všeho všudy dvacet minut a že by předvedl něco, z čeho bych se měl posadit na zadek se říct nedá (hlavním hrdinou je bezesporu ten klučina, co hrál jeho mladší verzi). Ten film není ani komedie, ani drama, je to takový připálený pork pie (tedy něco, co už podle názvu zní odpudivě). Konzumovat pouze na vlastní odpovědnost. ()

Adush93

Příjemné retro. Milé, sladké, dějem nahořklé. Helena a Freddie, úžasný soudtrack, tlumené barvy, dobré jídlo. Co víc si přát!? Krásný citlivý příběh, místy trošku sentimentální, ale co už. Dlouho jsem nic podobného neviděla. Jdu si upéct něco dobrého. Yummy Yum! ()

laik_60

Hmm. Trochu smutná anglická komédia, kde saundtrack ešte umocňoval pocit nostalgie. Na druhej strane mám chuť na dobrý citrónový koláč. Aspoň taký ako robievala moja mama. :) ()

U_S_O

Britská tvorba mi akosi zachutila a toto nebola výnimka. Pani herečka Carterová bola ako obvykle skvelá a keď sa k tomu primieša naozaj zaujímavý príbeh inšpirovaný skutočnosťou je z toho naozaj chutné sústo, ktoré som si vychutnával kúsok po kúsku až do úplného prasknutia. Možno by to chcelo ešte trochu osoliť a bolo by to aj za 5 piškótiek :) (80%) ()

uiu

Ihned od začátku mi byl příběh sympatický, neboť jsem se dokázala ztotožnit s hlavním hrdinou, jehož matka neumí vařit a její kulinářské schopnosti spočívají v ohřátí konzervy nebo opečení toastu v toastovači. Otec ho nemá nijak extra rád a neustále po něm křičí a vyčítá mu dokonce i matčinu nemoc. Když nakonec matka zemře, najme otec uklízečku (Helena Bonham Carter), do které se později zamiluje a vezme si ji. Teprve až s ní náš hrdina Nigel zjistí, co je to jídlo a především chuť. Bohužel si ti dva od začátku nepadnou do oka. Ona ho nesnáší jako malýho spratka, kterého musí mít na krku, on ji nesnáší jako příšernou ženskou, která se snaží nahradit jeho matku. Oba se snaží trumfovat ve vaření a získat si přes žaludek přízeň otce/manžela. Celé to na mě působilo mile, nebylo to přehnaně dlouhé a potěšil mě v roli staršího Nigela Freddie Highmore, z kterého od dob Karlíka a továrny na čokoládu vyrostl zajímavý herec. Pokud máte rádi jídlo a britský akcent, tak se vám film bude líbit jako mě. ()

venison

Velmi povedený komorní retro snímek odehrávající se na území rodiny divňousů :-) Fantazie - hezky natočeno, že jsem byla najednou jakoby v příběhu a ne se na něj dívala jen zpovzdálí :-) A navíc film o jídle :-) Důkaz, že já jediná nejsem zmlsanej parchant, ale labužník :-))) Helena Bonham Carter měla na sobě méně líčidel než normálně a Freddie Highmore nám trošku vyrostl = příjemné překvapení u obou :-) ()

Napp

Na film jsem narazil naprostou náhodou a jakmile zjistil, že jednou z hereček je i Helena, bylo jasné na co se budu koukat. Už dlouho jsem se necítil tak příjemně u nějakého filmu, tak jako u tohoto. Příběh o dospívání Nigela a herecké výkony hlavních představitelů (převážně Heleny) jsou úžasné. Retro už je jen třešničkou na dortu. Rozhodně se na film ještě podívám. ()

bobiša

Velmi milý britský retro film,na ty kuchařské zázraky byla radost koukat,zrovna tak na samotnou Helenu,která je zde opět skvělá.Jediné ,co mi na filmu vadilo,byla ukázaná homosexuální orientace hlavního hrdiny /i když pro mě tam hlavní byla Helena/,nebýt scén jeho viditelného okouzlení mladým kuchařem,dala bych 4 ,tyto scény mi pokazily dojem z milého ,citlivého filmu.Retro atmosféra se mi líbila moc,tak jako hudba,ke konci už ale příběh slábl a konec byl nepovedený,škoda. ()

Šakalík

Docela pěkný film natočený BBC podle stejnojmenného, autobiografického románu Nigela Slatera. Ta část, kdy je Nigel ještě malý kluk, je opravdu výborná a to kouzlo šedesátých let na diváka dýchá z každého záběru, na čemž má velkou zásluhu skvělá hudba tehdejších let. Jak je jejím dobrým zvykem, v roli Nigelem ne zrovna milované macechy exceluje Helena Botham Carter, která jakmile vstoupí do děje, úplně film ovládne. Bohužel poslední půlhodinka, kdy je Nigel už takřka dospělý mladík, je taková hluchá a nanicovatá, takže i samotný závěr vyšumí do prázdna. Je to škoda, protože jinak se tenhle film docela povedl. ()

Alt.64

I přes další "pěknou" roli H. B. Carter bych si od ní ten citronový dort nechal líbit a dostal jsem z toho filmu pěkný hlad! Povedené retro na hranici 3 - 4* :) ()

Kacitr

Freddie Highmore to u plotny opravdu umí. Zajímavý film, který se mi moc líbil, jak po herecké stránce, tak i obsahové. Je opravdu těžké prožívat pubertu po boku nevlastní matky, když vám ta vaše zemře. Film si čtyři hvězdičky určitě zaslouží a já jsem moc ráda, že jsem měla šanci se na něj podívat. ()

martalini

Nevím, jestli to má úplně úplně na 4, protože některý prvky ve filmu úplně nefungujou nebo nejsou využitý a nakonec je všechno až moc zkratkovitý, což podle mě věcem ubírá na vážnosti, nicméně je to hodně slušná a krásně stylizovaná retro práce...mám hlad... ()

michy9073

Od tohohle filmu jsem toho moc neočekávala, o to se mi líbil víc. Překvapil mě, protože nebyl vůbec špatný. Trailer mě sice vůbec nezaujal, ale Nigela hraje Freddie Highmore, tak proč to nezkusit. Příjemné, akorát dlouhé retro drama, které však nedoporučuji sledovat v noci, tolik jídla v jednom filmu... :D Bez Freddieho bych o filmu ani nevěděla, a i když tam nehrál ani třicet minut, jeho absence mi tolik nevadila, Oscar Kennedy jeho mladší verzi zahrál skvěle. Nutno vyzdvihnout i Helenu Bonham Carter, které tahle role vyloženě sedla. Nigel sice nebyl obyčejný kluk, ale kdyby byl, tak nikdy není tam, kde teď je. 4* ()

Axident

Obávám se, že tento film není dost dobře možné dostatečně docenit, pokud neznáte Nigela Slatera, což je, jak se zdá, případ všech hodnotících. Děkuji manželce, že mě s ním seznámila. To, jak o jídle mluví a jak ho miluje, je ojedinělé a poetické. V kontextu toho je Toast brilantní! A Slaterova symbolická účast v posledních sekundách je roztomilou legráckou. Skvělá Bonham Carter (jako vždy) i oba představitelé hlavní role. Podívejte se na Nigel Slater's Simple Suppers a pochopíte... ()

Uesbe

dávam 4 lebo je to motivačné cynickým britským spôsobom.....ale komédia to nebola ani náhodou, skôr na zaplakanie.... pečiem od 11, rodina je maškrtná a určité scény mi boli až príliš povedomé......je to na 4 a dodnes ma hnevá, že sme v škole nevarili ()