Morholt odpad!

Magor vyleze z blázince, vrátí se domu ke svojí vyšinutý rodině a rozhodne se, že získá zpátky svojí ženu. A v tom mu má pomoct jinej magor. Jediný, co si z toho pamatuju, je hromada nesmyslnejch dialogů, který neměly hlavu ani patu. Tohle že má šanci no Oscara? Ani zfetovanej krypl s mozkovou obrnou by tohle nenominoval. A to samý platí pro herce. Jestli stačí k nominaci jen schopnost plácat ve velký rychlosti sračky nebo v jednom kuse hysterčit, tak se prosim hlásim taky. Ale pořád jsem si řikal, že třeba na konci přijde nějaká pecka, která u mě změní odpadovou náladu. Třeba hromadná sebevražda, nebo nějaká chutná srážka s náklaďákem. Místo toho přišel ten nejvíc odpornej konec, jakej si člověk může představit. Hnus velebnosti. ()

Sawy

Tohle měla být největší jistota z letošních oscarovek. Emocemi nabitá romance dvou netradičních postav s Bradleym a Jennifer pod dohledem progresivního režiséra se už od traileru profilovala jako látka, které sednu na lep až dětinsky lehce. Výsledek pro mě ale představuje sice docela sympatické, přesto ale zklamání. Že ke mně nedolehly emoce, to může být subjektivní problém snadno zahnatelný dalším zhlédnutím. Že jsem se ale vytrvale míjel s náladou filmu, že jsem se postavám nedostal pod kůži, protože mi připadaly jen jako letmo načrtnuté archetypy (u vedlejšáků pochopitelné, u dvou hlavních hrdinů nikoliv), že jsem místo plnokrevné žánrovky, která se nebojí odvážnějších a méně vyšlapaných cestiček, dostal pro dnešní dobu typickou hřejivou dramedii, to už přejít nemůžu. Navíc dramedii krajně nepříjemně uřvanou, která vždy, když zamíří odvážnějším směrem, nakonec stejně rychle stáhne ocas a poslušně kráčí vstříc šablonám (aneb konec jsem čekal MNOHEM temnější). Herci se hodně snaží, Bradley si roli proti typu užil a De Niro předvádí svou nejlepší hereckou kreaci za hodně dlouhou dobu, ovšem Jennifer, jakkoliv ji mám moc rád, mi nepřišla oscarová, ale otravná. Russell podle mě své herce nedokáže správně ukrotit, takže si zbytečně kradou pozornost mezi sebou. Což už sice dvěma jeho hercům přineslo Oscara, ale filmům samotným to spíš ubližuje. Samotná režie je víc než cokoliv jiného zajímavá, u romantické komedie není zvykem tak sofistikovaná práce s kamerou či nasvícením, ale zároveň všechny tyhle věci dávají ještě více vyniknout celkové prostotě příběhu samotného. Který si i přes to dokázala spousta lidí evidentně užít. Mrzí mě, že na mou osobu kouzlo nezafungovalo, už kvůli tomu, že jsem filmu tak věřil, a že například závěrečný tanec neměl daleko k tomu, aby mě okouzlil. I řada dalších momentů má sílu, ale žádný není tak úplně dotažený do konce. A celkem je nakonec hladký průměr bez pořádné přidané hodnoty. 65 % ()

Coleator

Do poslední půlhodiny se mi tento film fakt líbil - pak to jde bohužel do typického happyendu - a všichni jsou najednou jako blbci... Proč, sakra, proč?! Cooper, De Niro a Lawrence hrají dobře, ale že by to bylo u poslední jmenované na Oscara? No nevim, nevim :) ()

Handle

Na tento film jsem se opravdu těšil a následně mě i překvapily tak pozitivní ohlasy. K tomu ještě 8 nominací na Oscara pro "romantickou komedii", to jsem teda opravdu už dlouho neviděl. No, snímek ve mně zanechal však spíše rozporuplný pocit. David O. Russell mě osobně nepřesvědčil už předloni s Fighterem a ani tentokrát si mě úplně tak nezískal, ačkoli v pohodě mohl. Terapii láskou beru totiž tak trochu jako promarněnou šanci. Především mi to teda nepřišlo ani omylem jako komedie. Ne, že by mi to přišlo nevtipné nebo trapné, prostě tam pro mě nic komediálního (až na pár momentů, což je ale u podobných snímků téměř běžné) nebylo. To by mi však ani nevadilo, kdyby film vyvolal nějaké emoce a více si pohrál s vývojem vztahu hlavních postav. Stačilo by pouze tohle a mohlo jít vážně o pecku. Takto je to pouze celkem fajn film s pár výbornými momenty. Ale mohlo to být o tolik lepší, potenciál v tom rozhodně byl. Ovšem s tímto výsledkem mi na Oscara příjde pouze Jennifer Lawrence, která hraje fakt úžasně a moc jí výhru přeju. Že je to skvělá herečka mě přesvědčila už dříve, ale tady jí ta role obzvlášť sedla... Každopádně film je pro mě na 3,5* a trochu zklamán jsem. ()

Katullka odpad!

Ach jo, dost špatný i na to, aby to bylo nominované kamkoliv. Dost špatný na to, aby to mělo 122 minut. A dost špatný na to, aby to dělalo osvětu v tom, že nemocní lidi jsou vlastně OK. Jsem z toho špatná a bylo to špatný. Btw. co ta kamera? Kameraman je špatnější než celý film. P.S.: Russell je vážně špatný režisér. ()

seale

Bizarní tragikomedie. Blázni jsou pro filmy často šťavnatou ingrediencí a tady to spolu s dobrou filmařinou zafungovalo skvěle. :) ()

Fleur6

Proti hercom ako samotným nič nemám, ale Bradley Cooper ako psychická troska po filme Limitless je ťažko spracovateľná postava, taktiež Jennifer Lawrence - každý, kto videl Hunger Games, musí uznať, že je síce veľmi pekná, ale zďaleka nie sexi flirt girl, akú sa z nej snažia spraviť v tomto filme. Je to otravná, vyše dvojhodinová romantická komédia/dráma, z ktorej robia niečo viac len kvôli novodobému "cool" hereckému duu, ktoré dnes fičí. A nominácia pre De Nira? Za čo, prosím pekne? Lebo sa volá Robert De Niro? ()

ScarPoul

Nejedná sa o dokonalý film. Russell má na svojom konte omnoho osobitejšie a funkčnejšie snímky. Ale ten náznak úprimnosti podfarbený tou najlepšou možnou mierou infantilnosti je natoľko jedinečný, že som si film do sýtosti vychutnal. A na tom jedinom vlastne záleží. Lawrence a Cooper na ktorých celý film stojí a padá sú uveriteľný, zohraný a na konci dokáže ich spojenie v tanci aj v skutočnosti pohladiť divákovi srdce. Film úplne absentoval na pátos a sentiment. Veci, ktoré majú byť povedané a spravené nemajú kvetnatý základ ani sa nesnažia povedať veci originálnym spôsobom. Proste sú povedané. V tom tkvie krása filmu. Preto aj keď sa na konci jedná o konvenciu typickú pre romantické filmy, je podaná podstatne vyspelejšie než je to u podobných snímkov zvykom. Dostaví sa dobrý pocit a podozrenie s toho, že film sa snaží emocionálne diváka rozhodiť sa nedostavil. Z celej zbierky nominovaných filmov je toto asi najúprimnejšie a najvyspelejšie podaný príbeh. Russell dokazuje jednak svoju všestrannosť aj jednak cit pri výbere hercov. Skvelý oddychový film, ktorý neurazí, a možno ani nenadchne, ale dobrý pocit z neho rozhodne nejaký ten týždeň pretrvá a každé ďalšie zhliadnutie bude lemované len tými najlepšími pocitmi. ()

Lacike

Tak tento film ma dostal od prvej sekundy. Ci uz fantastickym hereckym obsadenim, ktore ma co hrat, tak skvelou atmosferou a strasne som sa modlil, aby sa to nejak nedojebalo. Bohuzial zhruba po hodine prestavala ta skvela atmosfera postupne fungovat a zaver s celou tou tanecnou vlozkou uz isiel mimo mna. Takze ani finalny happy end ma uz emocionalne nezasiahol. Takisto De Nirova linia so stavkovanim ma strasne srala. Aj ked som z celku dost sklamany, tak davam 4* vdaka uchvatnej prvej polovici filmu, skvelemu De Nirovi, ktory po rokoch znova predvadza oscarovy vykon, sympatickymu Tuckerovi, charizmatickej Jennifer Lawrence a prekvapivo dobremu Bradley Cooperovi, ktory znova dokazuje, ze sa v nom skryva skvely herec. 7/10. ()

jhrasko

Hysterické, falošné, otravné a navyše taaaaak predvídateľné. S peniazmi bratov Weinsteinovcov je možné takmer všetko, viz akokoľvek ironicky, ale paradoxne pravdivo znejúce slová J.Lawrence smerom k Harvey W. na Zlatých Glóbusoch (" Harvey, thank U for killing whoever U had to kill to get me up here today...")...ale u mňa ani náhodou...romanticky o bipolárnej poruche? Navyše bez akejkoľvek chémie ústrednej dvojice...WTF! Viac o predoscarovej kampani tu: SLP alias dobre premyslená kampaň ()

maseer2

hrozně příjemná záležitost.. když se totiž s nadhledem povzneseme nad fakt, že každý z nás je svým jedinečným způsobem v jistém slova smyslu tak trochu mentálně porouchaný, tak je moc fajn sledovat, jak si i o něco extrémnější případy mohou najít svou spřízněnou duši.. po skončení jsem se hodně dlouho blaženě usmíval.. silné 4* ()

6thSun

Obecnou příjemnost snímku relativizují (pro mě) dva zásadní momenty: chronická potřeba vrátit se ke svý manželce, jež šukala s někým jiným a kvalita syna měřená pověrčivostí, potažmo výsledky fotbalových zápasů. Ani šíleně klišovitá a lepkavě hollywoodsky patetická závěrečná třetina ničemu moc nepomáhá. 60 - 75% ()

Baxt

Zjednodušující, ale ne zjemňující, temperamentní, ale ne hysterická, Silver Linings Playbook musí být jedna z nejlepších romantických komedií posledních deseti let (jen jsem se narychlo poradil s mým seznamem ohodnocených filmů :-). Pro The Perks of Being a Wallflower polibek smrti. _____ Co se mi na tom obzvlášť líbí, je záměrná izolace ústředního hybatele od jakýchkoli pop-kulturních trendů. Stalo se až nezdravým zvykem podtrhnout osamělost zamilovaného hrdiny písněmi nebo ho nechat účastnit se společenských sešlostí, o které nestojí (obojí např. 500 dní se Summer). Pro Pata je hudba přímo impuls ke vzteku, distancuje se od skupinového sportu (raději si osamoceně zaběhá) nebo moderní literatury (dělá pravý opak, čte americké klasiky). Celý proces navrácení k životu v páru, jak ho Silver Linings Playbook zaznamenává a vrcholí naprosto polopatickým vyjádřením upřímné lásky, je tak mnohem procítěnější. ()

bouncer

Příjemný rom-kom (romský komunista), který je ale v jádru přesně tím, co od této škatulky čekáte. Proto nechápu některé oslavné recenze, 8 nominací na Oscara atd. Je to lepší zástupce romantických komedií, ale stále uplatňuje staré triky a kopíruje zaběhlá schémata. 500 dní se Summer bylo dle mého o dvě třídy výš a takových úspěchů nedosáhl. Ale v Hollywoodu poslední dobou opravdu stačí dát jako hlavní postavy lidi z blázince na populárních amerických lécích a je úspěch zaručen. ()

Martinibaby

Hodně si cením věrohodnosti hereckých výkonů Jennifer a Bradleyho a celkové "ujetosti" filmu, která mi byla sympatická. Bohužel to u mě ale nepřebíjí fakt, že mi při třetině scén připadalo, že tam vůbec být nemusely, nebo mohly být zkráceny tak na desetinu a vytřepaná kamera mě točila už od začátku. Méně je někdy více a tady by prostě stačilo trochu ubrat a hned by film v mých očích "o hvězdičku povyskočil".Škoda. ()

Hwaelos

Na Fighterovi byla svěží ta stylová civilnost. Propojenost některých (viz můj komentář), nikoli nových, ale nově zkombinovaných formálních postupů skvěle korespondovala s prostředím, postavami i žánrem. Terapie láskou je vlastně pokusem o totéž, jenom žánrová škatulka se diametrálně posunula od sociálního (sportovního) dramatu k romantické komedii. Co zůstalo jsou looserovské postavy, nízké sociální prostředí, lehce bezobsažné dialogy a trochu špinavá kamera, jejíž dojem ještě umocňují filtry. Problém je, že se to k zmíněné romantické komedii hodí jako buřty do dortu. ()

Silence

Ukřičené a nesympatické. Od poloviny jsem byl také zralý na prášky a jen se těšil, až konečně přijde přesně ten konec, který přijít musí, přestože se film snaží tvářit nekonvenčně. Nekonvenčnost ale automaticky nedělá dobrý romantický film. Celé je to takové bakelitové a největší umělost sálá z proklamované přirozenosti a bezprostřednosti hlavního dua. Tady prostě žádné signály nejsou... 4/10 ()

Johny_fork

Jedna z nejoriginálnějších romantických komedií poslední doby. Veškeré napětí i komické situace vyplývají pouze z herecky excelentního rozvoje jednotlivých neplochých neurotických postav. Ze snímku přímo sálá obrovská dávka energie a to i přes téma vyrovnávání se s určitými traumaty, energie maximálně pozitivní. Bradley Cooper je autentický a Jennifer Lawrence absolutně sexy. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží