CiTrus007

Russelova adaptace bohužel trpí klasickým syndromem knižního filmu. Jemně rozevláté, dynamicky neurčité a nevyhrocené pojetí příběhu způsobí v divákovi podvědomý pocit nejistoty a nedůvěry k materiálu. Ten je však rychle zatlačen nejprve Cooperovou bláznivou etudou a poté mistrně ztvárněným romantickým tandemem s Jennifer Lawrence. Jak ale čas ubíhá, pomalejší spád opět vyvolá otázku, zda opravdu nešly některé scény vyřešit lépe nebo úplně vypustit. Závěr snímku mě uspokojil, šlo z něj ale podle mého vytěžit mnohem více zvláště po technické a dynamické stránce. Kromě hereckých výkonů také chválím nepříliš kýčovitou obyčejnost prostředí a příjemný a nevtíravý soundtrack. Abych to shrnul: herecky je film naprosto úžasný, kazí to ale trochu roztahaný scénář. Proto dávám silné 4 hvězdy. 8/10 ()

ambron

Nechytilo ma to až tak silno za srdce, ale aj napriek tomu hodnotím Terapiu láskou ako veľmi originálnu a extrémne zábavnú romantickú komédiu s obdivuhodnými hereckými výkonmi Jennifer a Bradleyho. Predovšetkým dospelý výkon Jennifer dokazuje, že z nej rastie herečka aj do vážnych filmových rolí. Potešil tiež výborný soundrack. ()

moviesfan

Kéž by bylo takových filmů více. Výborná herecká dvojice, skvěle zahrané role, k tomu si přidejte humor i vážnější stránku a vyjde vám velmi dobrý výsledek. ()

JohnCZ

Vskutku povedená romance, chemie funguje na 100% a film není jen další tuctovou slaďárnou. Kvůli lehce roztahanému začátku jsem chvilku váhal nad udělením 5*. Herecké výkony mě ale v tomto ohledu přesvědčily a to ne jenom co se hlavní dvojice týče. Robert De Niro, i přes to že vím, že je to mistr, nesmírně překvapil. ()

Skrk

Russell je průměrný a přeceněný režisér, ostatně jako tenhle film, který stojí jen na kozách a zadku (čti dobrého výkonu) Jennifer Lawrence. Nebýt závěrečné pohádkové a klišovité scény, je to čistý průměr, bohužel se nedostavily žádné emoce, tak netuším, jaký film to Botič viděl, že u něj i dokázal brečet. 30% __ 8 nominací na Frašku chápu tak, že museli "něco" šoupnout do počtu, protože filmová nadílka 2012 byla poměrně slabá. Bohužel to "schytala" tato neurotická nuda s přehršelí scénáristických chyb a hloupého příběhu. ()

Marek1991

Viete chápem aj chválu aj kritiku tohto filmu. Takýchto filmov je v poslednej dobe veľmi málo, keďže popravde svet sa zmieta v kríze, ilúzie sa strácajú a americké romantické komédie z posledných rokov sa ukázali ako trápne veci vytrhnuté z reality. Popravde v poslednej dobe sa množia filmy, ktoré poukazujú ľudí ako na psychicky chorých a na prekvapenie takéto filmy majú vysoké hodnotenie, natočiť však film o láske s humorom, ktorý by bol realistický, to teraz filmárom nejde a tak tu stavili rovno na psychické poruchy a netajili sa tým v ničom, ešte aj názov to dostalo výstižný. Úprimne vám poviem, že som rád, že to bol film o ľuďoch z bežného amerického malomeštiackeho prostredia, kde sa reálne ukážu podivné americké zákony, ich podivná kultúra a tiež oceňujem, že sa rozumne vyhli fenoménom dnešnej doby a to technológiám. Viete v poslednej dobe som veľmi riešil situáciu okolo života v tejto republike, lebo tu skoro nič normálne nefunguje, ale tento film ma príjemne dostal nohami na zem a ukľudnil, lebo treba žiť aj vlastný život. Dnešný svet je plný rôznych porúch, chorôb, proste zdravotné problémy sa zvyšujú, je to aj farmaceutickým priemyslom aj zdravotníckym systémom, ktorý stojí na kapitalistickom systéme, tento film sa však skôr snažil pozrieť na veci ohľadom sklamania z lásky, ktoré sú staré zrejme ako ľudstvo samo. Aj keď by sa zdalo, že už sme sa zo všetkého poučili, že máme informácie o všetkom, stále sa dokážeme citovo zraniť a tento film sa na to pozrel celkom milo. Mne padol veľmi dobre a aj keď Jennifer Lawrence nie je zrovna môj typ, má peknú stavbu tela a preto sa na to dobre pozeralo, navyše aj propagovali vlastne nepriamo zdravý životný štýl, taktiež tanec a pozitivizmus a samozrejme niekde medzi tým vzniká láska, bolo to veľmi pekné. ()

Bubble74

Názorný pokyn všem agresivním neurotikům i jinak narušeným. Navlíknout na sebe pytel na odpadky a hurá za štěstím do ulic. Buďme pozitivní! Kdepak Hemingway, takhle má vypadat konec! S tím se nedá nesouhlasit pane režisére i ctěná Akademie. Mimochodem, mnohem výstižnější český název by byl „Manuál na šťastný konec (pro tupce)“. ()

tomeš

Bradley Cooper mĕ mile překvapil. A jak předlouhé filmy nemám rád, tak tohle mi uteklo. Tématicky a scénaristicky nadprůmĕrné. ()

corpsy

Herecké výkony sú naozaj za maximum. Nominácie neboli iba zaslúžené, premenené mali byť všetky. Scenár a dialógy v ňom sú síce preexponované, ale herci ich podali bravúrne a je to jeden z mála filmov dnešnej doby, kde pozornosť nepútajú spektakulárne deštrukčné sekvencie, ale herecký koncert všetkých predstaviteľov. ()

Suzie05

Po zhruba dvaceti minutách (možná i třiceti), jsem byla natolik zhnusena, že jsem tuhle pecku musela stopnout a nepomohl ani Bradley (který filmu vysloužil jednu hvězdu), abych vůbec byla ochotna sledovat dál. Pro mě zatím největší sračka za rok 2012. ()

paulieM

Přestože tenhle typ filmů není zrovna můj šálek čaje, měl v sobě něco hodně nevšedního, strašně vzrušujícího. Není to kdovíjak scénáristicky dějově velkolepé, má v sobě však hromadu myšlenek a je jen na divákovi, které si zde najde. Interesantní je myšlenka, že někdy to co si myslíme, že chceme nejvíc na světě je pouhá vsugerovaná iluze, pravá láska může číhat i v osobách, do kterých by to člověk neřekl..Některé pasáže na mě působily samoúčelně, především hledání spojitosti mezi fotbalem a tím, zda jsou Pat a Tiffany spolu. Je třeba pochválit perfektní herecké výkony (Cooper, De Niro a především Lawrence) a chemie ústřední dvojky funguje skvostně. Slabší 4*. ()

PauloZ

Tohle mě opravdu bavilo. Dva charaktery psychycky "nestabilních" lidí, kteří si prošli obdobnou životní krizí, vytváří nečekané situace (hodně se tam křičí a vyšiluje :-)). Jenže jsou si pro sebe vzájemnou záchranou a servírují i spoustu usměvných až absurdních situací. Přičemž Bradley s Jennifer tvoří velmi sympatickou dvojku, na kterou se dobře dívá. Do toho všeho ještě DeNiro jako otec s obsedantně kompulzivní poruchou a Patův kámoš v pracovní krizi. Takže o zábavu je postaráno. Jennifeřiny záchvaty nasranosti a její svérázný charakter mě bavil z celého filmu nejvíc. ()

draculca

Tak abych to shrnula: Komedie? Ani náhodou - jestli čekáte hlášky, vtipné situace či dialogy, to jste na špatné adrese. Drama? A jaké pak proboha? Psychologie postav nulová, příběh žádný, napětí tak leda z toho, kdy už konečně skončí scény, ve kterých se jen bezduše křičí... A jestli čekáte rozbor psychických poruch, to si radši přečtěte co je bipolární porucha (respektive maniodepresivní psychóza) na wikipedii. A romatika? Ha, ha, v tom je možná schovaná ta komedie, protože tohle je spíš parodie na romantickou atmosféru. Chemie mezi hrdiny nefuguje, i když za to asi může scénář a ne herci. I když tendence brečet jsem na závěr měla - ale bohužel proto, že jsem zahodila dvě hodiny svého života doufajíc, že pochopím, proč má tenhle film takový úspěch... ()

Džany

Je to klišoidní, předvídatelný a až moc přesládlý, ale je to skvěle zahraný a neskutečně sympatický. Russelovo veden mám z nějákého důvodu hrozně rád a DeNiro s Cooper jsou oscaroví. Nádhera. ()

Kryton

Nejuřvanější letošní film nominovaný na oskara, který kromě De Nira nevymáčkne emoce. Cooper a Lawrence jsou momentálně v kurzu, ale jejich chemie zde není a uvěřit 20-leté pipce, že je vdova je opravdu těžké. Sám nechápu tolik nominací, když jediný skutečný výkon za povšimnutí tu drží De Niro. To je on, který vás drží u dokoukání filmu. Hodnocení OST: Danny Elfman? Kde? Kdy? Tohle je asi jeho nejnenápadnějších soundtracků, co jsem slyšel a poslouchal. 4,5/10 ()

ledzepfan

Fakt hezký film...Je to takové civilní, přitom tu stylizaci americké romance to pořád ještě má. Všichni se tváří, že hrajou tak něják na půl plynu, nikdo herecky neonanuje a přitom je to dost přirozené abych se na to chytil i já. Cooper ve své roli působí jako takový normální týpek a Jennifer-sice nevím odkud se ta holka vzala, ale koukám na ní film od filmu radši a radši. Navíc je tam božský Bob a Cris Tucker, který se udržel na uzdě a najednou je jednoduše zábavný. Žádný krutopřísný doják a beznadějné melodrama se nekoná. Nebude to nejsladší a nejpopulárnější romanťárna všech dob-prostě jen inteligentně napsaný a hezký film na zklidnění. :) ()

hous.enka

Všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo. Terapie láskou se snaží propojit svět magorů v jednu velikou zábavnou kouli, kde můžete sázet na fotbal, tančit, psát dopisy a nebrat prášky. Mně tenhle svět ale nijak neokouzlil a oba titulní herci mi ve svých rolích teda strašně nesedli. Jennifer Lawrence si hraje na znalkyni a Bradley Cooper je zas hrozný idiot. Navíc podle mě není ani na Jennifer pěkný pohled, nevím. ()

baribal

Nemůžu si pomoct, ale pro mě jenom bublina emocí. Nemám tušení, jak tady někdo může vidět oscarové výkony, De Niro? Cooper? Lawrence?.. já chápu, že k pochopení některých filmů si musíte v životě něčím projít. Tohle mi ale přišlo jak nemastná neslaná romance s tanečnim číslem na závěr. Dokážu si představit porotu ve star dance, která dá v hodnocení možná nějaké čtyři pětky, aby se neřeklo... ale nevim jestli Cooper šel přes špičky nebo přes paty a o tom výrazně pochybuju, že se naučil tančit. Taneční finále? naprostá zbytečnost! Pro mě průměrné romantické drama.. a nechápu kde se v popisu vzala ta komedie.. ()

Defaultovna

No čo ja vám viem. Je asi tisíc spôsobov, ako pokaziť žáner romantická komédia a Russel použil tak tretinu. Cooper je fajn, De Niro mi s tým bejzbalom už v polovici filmu šiel neuveriteľne na nervy a Lawrencová je taká....neviem, obyčajná. Oscara? Ani náhodou. Aspoň Danny Elfman to zachránil. 5/10. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží