cukorek

Obyčajný film s neobyčajným účinkom v každom smere. Chcete smútiť, chcete cítiť s mužom, ktorý by sa za svoj čin "nemusel hanbiť ". Ozaj dobre podaná životná situácia v ktorej človek zakopne a potom sa, už len topí v obrovskej dávke smoly a nešťastia. Nič zo života proste neostalo utajené, chlap sa proste v živote musí aj pobiť, navštíviť psychlóga a spoznať sklamanie. Do toho všetko však prichádza veľmi dobrý nápad "bláznivého chlapa liečiť bláznivou ženskou". Ich rozhovory a forma dvorenia občas rozosmeje a občas je neskutočne ostrá až svojou pravdivosťou dokáže zraniť. David O.Russell dokázal, že jeho nedávny film Fighter nebol náhodou a ďalej pokračuje v jednoduchej a účinnej životnej dráme, ktorá divákovi pomaly a nenápadne vniká pod kožu. Robert De Niro, už viac krát výborne zvládol pozíciu náladového a emociálne vybuchujúceho otca, ale prekvapením sa tento krát pre mňa stal B. Cooper "kovboj z komédií". Herecké mužské duo výborne doplnila aj ženská posila v podaní J. Lawrenc a tak happy end som im skutočne doprial. 70% ()

Slarque

Film s málem neuvěřitelně pitomým scénářem má přece jen k dispozici několik evidentně talentovaných herců a čas od času vykouzlí nějakou opravdu krásnou scénu (nebo aspoň slušný vtip). Jenže pak většinou přišlo zase něco, při čem jsem obracel oči v sloup a přál jsem si být někde úplně jinde, nebo jenom koukat na jiný film. Etalon průměrnosti a diagnóza hollywoodského systému, kterým někteří dokáží protlačit ke spoustě ocenění kdejakou slátaninu (50%). ()

Arsenal83

Aj na druhýkrát sa mi to páčilo. Sympatická dvojica depkárskej Lawrence s nevyrovaným Cooperom sa k sebe celkom hodila. Obaja sú zaujímaví herci s veľkým potenciálom, a tak to skrátka fungovalo. Všetko bolo okorenené vtipnými dialógmi a emotívnosťou tam, kde patrila. No a DeNiro v roli zadubeného otca, to je niečo ako pre neho stvorené. Film je terapiou aj pre diváka. Hoci sú postavy psychicky nevyrovnané, príbeh divákovu dušu skôr ukľudňuje a pohladí. ()

LoLaa

Znáte nějaký dvouhodinový film, u kterého se ani vteřinu nenudíte, který celou dobu sledujete s pootevřenou pusou a napětím, jehož herecké obsazení je vynikající a herecké výkony naprosto úchvatné, až neuvěřitelně uvěřitelné, hudební podklad skvěle harmonický a děj bez zbytečných kliček, přímočarý, ale přesto napínavý? Já ano, znám totiž film Terapie láskou.. ()

Rocky62

Vpravdě velmi neotřelá romantická komedie prošpikovaná paradoxními situacemi, které díky své roztržitosti vyvolávají různé emoce. Objevily se scény, u nichž jsem nevěděl, jaký mají účel...respektive, zda jsou smutné či veselé (pranice mezi De Nirem a Cooperem na posteli). Nevím zda, to byl záměr tvůrců, či jsem danou situaci nepochopil. Tato prozatím nezodpovězená otázka mi však nebrání prohlásit, že veškeré sklizené ovace si tato filmařina náležitě zaslouží. Ať už se týkají uhlazené režie, nekompromisních protřelých dialogů, či fenomenálních hereckých výkonů, ze kterých mi protentokrát přinesla největší potěšení Jennifer Lawrence, na kterou bych se mohl dívat celé hodiny. De Niro odvádí svůj standart (rozuměj: vždy perfektní!). Zkrátka film, který má jiskru, dynamičnost a to nejdůležitější. Srdce. 85% ()

Bachy

Tak je to podruhé v krátké době, kdy vidím mělko tam, kde se ostatní brodí a plavou v hloubce. Neseděli mi..ani jeden, krom toho starého. ()

dopitak

Umím si představit, jak romantická srdíčka zaplesala při tom popelkovském motivu útěku z plesu, ale o moc víc kromě Sinatrovy Have Yourself A Merry Little Christmas film nenabídne. Jenom nedokážu uvěřit, co nám to vyrostlo z káčátka Ree Dolly, Jennifer Lawrence je zřejmě nejsmyslnější herečka současnosti, a i když její na Oscara nominovaný výkon ve zmíněném Winter's Bone považuju za úplně jinou ligu (a taky mnohem patřičnější nominaci), je ona jediným důvodem, proč se dá na Terapii láskou dokoukat. Za co asi je osm nominací, to ani nestojí za to komentovat, a vůbec se divím, že chybí nominace anebo rovnou zisk kategorie kamera, která je příšerná a štvala mě celou dobu už od začátku. Pokud byste měli nutkání to vypnout, vězte, že začátek je ze všeho nejhorší. Když nebudu bodovat Jennifer, je tohle nejslabší film letošní oscarovské devítky, a to nezapomínám ani na Špildovu výpravu do americké historie. No a jestli chcete vědět, co si o filmu opravdu myslím, přečtěte si komentář kolegy Hellboye, ten můžu podepsat. ()

Chrustyn

Pro mnohé takový menší zázrak, pro mě jen dobře napsaná, zdatně zrežírovaná a skvěle zahraná romance, která však šla příběhem mimo mě. ()

Lenny.M

Tolik emocí! Wow! Ani minutu jsem se nenudila, nepřekonatelné herecké výkony a celkově to bylo prostě krásný! ()

MiiRA

Tak tohle mě dostalo! Žral jsem to od začátku do konce. Jennifer neodolatelná, Bradley i De Niro výborní ....no celkově spokojenost, jak herecké výkony, soundtrack a závěrečný tanec :-D dostal jsem více, než jsem očekával !!! Po dlouhé době zase dobrá romantická drama/komedie. 5* ()

klerik

Určite ma to neodrovnalo, ale vzhľadom na záplavu klišé romantiky v posledných rokoch, ide o fajn zmenu. Sympatický príbeh i herci (aj tak by som to však videl maximálne na nomináciu na oscara). Bodaj by bolo viac takýchto "len" dobrých romantických filmov... LÁSK A INÉ ZÁVISLOSTI bol podobný mix drámy a romantiky. Terapia láskou je len o trochu slabšia... ()

Marze

Téma mužského a ženského světa. Originální nápady, skvělé postavy a inteligentní dialogy. Místy krásně rozbolavělé.Terapie láskou stojí na hercích a jejich výkony zase na inteligentním, duchaplném textu. Po dlouhé době se člověk v kině nemusí stydět za svůj smích, třebaže úvod snímku se komedii příliš nepodobá. Hraje se vlastně Americká krása, hořce rozbolavělá komedie s originálními nápady včetně kouzelného seznámení dvojice při zasvěcené  debatě o zkušenostech s "prášky na hlavu". Zprvu udává tón Cooper, ale při hádce, kdo z nich je větší blázen, ho rozohněná Lawrenceová odrovná. V druhé části se Terapie láskou přiblíží většinovému publiku, nasadí totiž vždycky znovu vděčný motiv sbližování na parketu. Americká krása se mění v Hříšný tanec pro pokročilé a poraněné, kde se utkává ženský svět s mužským a v tom druhém nachází De Niro skvostné okamžiky stále mistrovského hráče. ()

Jirka_Šč

Musel jsem to vidět dřív, než to dostane Oscara za některý nejlepší herecký výkon :). Dodatečně šílené, aby zaujalo. Ano, scénář mohl být lepší, ale ani mi to nevadilo. ■ Drobný SPOILER!!! V závěru filmu si Tiffany sedá Patovi na klín. Je to jen odhad, ale myslím, že tvůrce inspirovala stejná scéna (pouze zrcadlově obrácená) z německého filmu z roku 1929 Pandořina skříňka (obrázek zde: http://www.cinemotions.com/data/films/0048/95/2/photo-Loulou-Die-Buchse-der-Pandora-1928-1.jpg). Hromada shodných prvků - způsob, jak sedí, jak má umístněnu ruku, fakt, že se nachází "nad partnerem", sklon tváří, podobnosti v oblečení (obě dlouhý rukáv, obě poodkrytý výstřih bez límečku), Tiffany má vlasy upraveny tak, aby jí nespadaly pod obličej. Navíc jsou obě velmi silné, osudové a otevřeně erotické ženy. Odhaduji, že podobnost není náhodná a tvůrci chtěli v Tiffany ztvárnit stejnou femme fatale, jakou je Lulu v Pandořině skříňce. ()

Papekus

Začátek naprosto super, ale ke konci se naprosto změnil žánr a z satirické černé komedie se stala červená knihovna. Ale z kina jsem odcházel s hodně dobrým pocitem :) ()

marhoul

Terapie láskou, je příjemně potrhlá romantická komedie, od které jsem nečekala příliš a ejhle! Dobré to bylo. Cooper v igelitovém pytli, šílená Jennifer, rypák DeNiro v kuchyni a ta taneční soutěž, jsem se dobře bavila. ()

mcb

Russellovo fantastické režijní podání ve spojení s živelnou romancí dvou narušených lidí. Přidat k tomu souboje v ringu, je to vlastně velmi tematicky a stylisticky podobné Fighterovi - opět jsou hlavním tématem pošramocené rodinné vztahy a snaha jedince si nalézt svůj osobní klid, energická kamera následuje postavy, stejně si jako si je moc nepřipouští k tělu pomocí stylových jízd, vizuální stránka opět zúžena na nutné dokumentární minimum. Díky tomu znovu mohou vyniknout skvostné herecké výkony všech zúčastněných, které jsou sice leckdy na hraně expresivity, ale nikdy nesklouznou k lacinému dojímání. Bradley Cooperovi a Jennifer Lawrence jsem jejich "netradiční" vztah věřil jako málokomu za poslední dobu, Robert De Niro svou otcovskou rolí dává vzpomenout na vrcholné momenty své (nejen) pozdní kariéry. Sice ne nejlepší, ale rozhodně nejsympatičtější letošní oscarovka, které bych letos tu cenu zatraceně přál. Za režii určitě. ()

heyda

Jennifer Lawrence poslední dobou fakt válí. Roste z ní pořádná hollywoodská hvězda, ale na svůj film s velkým F si asi bude muset ještě počkat. Terapie láskou ač herecky naprosto prvotřídní, tak po stránce příběhové velmi málo uvěřitelné a absence silnějších míst u mě pravděpodobně zapříčiní, že za pár dní nebudu mít ani páru o čem to vlastně bylo. Je to škoda, že zrovna tak sympatický pár musel skončit v tak scenáristicky nevýrazném filmu. 60% ()

mat.ilda

Já se ptám, proč má romantický film dvě hodiny? Protože je o bláznech? Kolik filmového pásu mohlo být ušetřeno, protože na mě fungovaly jen dvě věci - nácvik tance bez nádechu erotiky (vzácná to věc), pro samotnou radost z pohybu a společnosti blízké osoby, a tou další je schopnost, kterou ztrácíme s dětstvím - říkat lidem věci, které si za normálního duševního stavu jen myslíme. Nechápu, proč se film nezabýval pouze ústřední dvojicí, jejich problémy a rodícím se vztahem - zkrátka terapií láskou, mohl tak mít konfekční délku, bez dezorientovaného stáda špatně odehraných a nezajímavých vedlejších postav (vyjmula bych snad jen otce De Nira, naopak matka, která byla jedním velkým výrazovým klišé, měla být vyškrtnuta ze scénáře) a amatérsky naroubovaných záležitosti kolem sportu a sázky, nespokojenosti kamaráda v manželství, vztahu s bratrem ...a ptám se znovu - kde je ten vtip, drama a psychologie, nebo cokoli jiného, co by mě mělo nakopnout, dojmout, nebo prostě jen pobavit? Zafungovalo poslední ze sloves, která jsem použila - pobavily nominace, a to tak, že dost... ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží