Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

PauloZ

62%, ale já jsem naprosto spokojený! Proč tak nízké hodnocení? Dominik má sice evidentně rád Tarantina, protože svým pojetím mi to přijde dosti tarantinovské (spousta keců mimo děj), ale já jsem se opravdu velmi dobře bavil. Spočátku je sice dosti nejistý děj, ale postupně se všechno krásně ustálí a musím souhlasit s Cervenakem. Ten film jde v jistých místech úplně mimo očekávání, ale to mě právě velmi bavilo. Brad Pitt jako kultivovaný killer úplně super. Syrový děj je taky povedený a v pozadí velmi efektivně míšený s ekonomickou krizí USA. Taky musím zmínit excelentně zrežírovanou ultra chuťovku na křižovatce. 75%. ()

Marsik

Plakát je dost zavádějící - Pitt s brokovnicí, a tak jsem čekal nějakej nářez. Nakonec se z toho vyklubala nečekaně dobrá krimi jednohubka, která mě bavila. Dokonce jsem se i párkrát zasmál, zejména když ti dva prováděli loupež. Z počátku to vypadalo, že film založený zejména na dialozích bude nudit, ale ono to časem vtáhlo, mělo to slušnou zápletku a 90 minut uteklo jak nic. Brad si to dával, byl nad věcí a jeho charisma bylo prostě cítit. Chápu ale i názory, že to bylo naprosto o ničem a v podstatě blbost. Ale když nebudete příliš nároční a dáte tomu šanci, nebudete mít problém to dokoukat. Alespoň kvůli kvalitně natočené střelbě na chudáka Raye Liottu, která v tom zpomaleném záběru vynikla bezvadně. 4 hvězdičky dám, poměrně jsem si spravil chuť po Temném Rytíři :) 70% ()

JimWayne

Film ,ktorý nie je pre všetkých. Komorná atmosféra, prostredie bez akejkoľvek farby, ale to k tomu sedí. K všetkému čo sa vo filme udialo. Všetko malo svoju príčinu a následky. Herecké obsadenie na veľmi dobrej úrovni, réžia a scenár zodpovedajúce kvalite tvorcu. Možno dlhšia stopáž a hlbší pohľad do jednotlivých postáv by prinieslo väčší záujem od divákov. 75% ()

SaNcHeZ_cz

Killing Them Softly je stylovou a surovou gangsterkou, která svojí nepřívětivostí byla předurčená k rozdílným přijetím. Možná ale právě kvůli tomuto stojí za shlédnutí. Nekompromisní kriminální analýza americké společnosti je věrná tomu čemu představuje a nevyužívá žádnou z klasických berliček k tomu, aby se zalíbila divákovi. Každý sám za sebe. [75%] ()

-Ravee-

První zhruba půlhodina (než se na scéně objeví perfektně cynický Pitt) se nese převážně v duchu nudy a rádoby stylových konverzací (Dominik není Tarantino a jeho "dialogy o ničem" bohužel postrádají styl, o který se neustále vehementně snaží), druhá půlhodina pak začne velmi pomalu uvádět děj do pohybu, aby předala štafetu skvělé závěrečné půlhodince, která začíná režijně vypiplanou scénou v dešti. Obsazení skvělé (nutno zvláště vyzdvihnout výborného McNairyho), hudba v tradičním "indie gangster" stylu zajímavá, režie zvládnutá, jenom ten scénář by potřeboval přišít koule.. ()

kaylin

Když dáte k filmu, že v něm hraje Brad Pitt, většinou je to trhák. Ale není film jako film. I když spolupráce mezi Bradem Pittem a režisérem Andrewem Dominikem. Film "Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem" rozhodně stojí za zapamatování. Ale vlastně i snímek "Killing Them Softly" je takovým kouskem. Jen nesmíte očekávat, že to bude velkofilm, spíš takové menší herecké představení, které se doslova vyžívá ve skvělých krvavých efektech. Ano, je málo filmů, kde výstřel do hlavy vypadá jako skutečný, ale poslední dobou se takových filmů objevuje stále více. "Killing Them Softly" je snímek, který tohle zvládá dokonale. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/killing-them-softly-2012-60.html ()

Kaluž

Tohle si musíte nechat rozležet. Je to pomalá, ale tvrdá gangsterka, plná černého humoru, sarkasmu a krutých pravd. Úplný opak rychlopalných Ritchieovin, přesto to má švih, co vám udělá díru do hlavy. Takový Jesse James ze současnosti, masy nad tím budou frflat a ohrnovat nos, vnímavý divák naopak ocení nápaditou stylizaci a dá si to podruhé. A taky jsem si uvědomil, jak moc mi chybí ten řízek Tony Soprano. ()

slunicko2

America is not a country. It's just a business. 1) Pokud snímek bereme jako gangsterku říznutou Tarantinem či bratry Coeny, pak v konkurenci špiček oboru příliš neobstojí. Je pomalá, ukecaná a plná klišé. 2) Snímek je ovšem gangsterkou pouze v prvém plánu. Tvůrci totiž na tuctové zápletce předvádějí současný stav americké společnosti. Tato politická alegorie je, pravda, poněkud polopatická (nekonečné projevy amerických presidentů), nicméně funguje. Lze se zamýšlet nad tím, co jednotlivé postavy a scénky představují, diskuse na IMDb poskytuje spousty zajímavých postřehů. Mě jakožto Středoevropana detaily amerického veřejného života tolik neoslovují a film mě tudíž poněkud nudí. 3) 35letý Scoot McNairy (Frankie, ten rozumnější z dvojice, která přepadla hráče) našel sympatického parťáka v 43letém Australanovi Benu Mendelsohnovi (Russell, věčně zhulený druhý z dvojice). 49letý jako obvykle mlaději vyhlížející Brad Pitt toho zde moc nepředvedl. ()

Maq

Autoři špatných knížek a scénářů nenechají postavy říct jediné zbytečné slovo. Dva se skoro nestačí pozdravit a již čtenáři / divákovi sdělují něco důležitého. Tenhle film je velmi zvláštní tím, že tady je to naopak: dialogy jsou výborné - vedlejší postava ukecaného nadrženého opilého nájemného vraha je přímo skvělá - jenže chybí "to" něco důležitého. Naprosto chybí napětí, divák se marně snaží nějak angažovat. Postavy i rozuzlení jsou mu ukradené. Jenom to plyne. ()

scroochy

Zklamání... Pitt super, ale film se vleče, ničím nepřekvapí a až na jednu fajnovou akční scénu (střelba v dešti), jsem to docela prozíval. [Dublin] ()

Philcze

Stylovka s originálním sdělením. Čerstvější a aktuálnější než stokrát omílané historky od kasin a pokerových stolů v gangsterkách od Scorseseho, přitom s vynikajícím Pittem a hutnou atmosférou. Náběh na pět hvězdiček. 85% ()

de_FACTO

Velký potenciál. Ukázat gangstery v reálnym(/modernim) světle bez jakýkoliv špinavý romantičnosti nebo sentimentality, je naprosto skvělý, akorát by to chtělo příště líp ukočírovat, ať se to nerozjede jak nohy na ledu. Chvíli je to jak když to cituje Tarantina, Richieho, pak je tam najednou skvěle zvládlá, ale totálně nepadnoucí sjetá scéna (ještě k tomu s Heroinem v podkresu) a bum, slow-motion a kapky deště; když Dominik necituje, ale mluví za sebe, je výborný. Do toho všudypřítomnej Obama a americká ekonomika - jasně, chápu, co se tím chtělo říct, a řeklo to, akorát zbytečně násilně a naroubovaně. O Pittovi neni potřeba mluvit a Mendelsohn (ten obzvlášť) a McNairy jsou asi to nejlepší, co se dá v současnosti v kolonce "herci ve vedlejší roli" najít. Nikdy nehledám chyby, a nikdy se nesnažim mluvit, jak kdyby můj pohled byl správnější, než ten režiséra, ale tohleto mohla být skoro novodobá klasika. A není. ()

Colby Sawyer

Neurážející ale také ničím nepřekvapujicí gangsterka. Brad Pitt je cool, ale pohybuje se v příběhu, který nemá ten správný “drajv”. Postavy jsou někdy zbytečně bizarní a hlášky nepadají na úrodnou půdu. Pár slibných scén tam sice bylo, ale ani ony ani stylový Brad Zabít Tiše z vod průměrnosti nevytáhli. ()

Ignus.cz

Tentokrat asi pujdu proti proudu. FIlmy, ktere jsou prumerne hodnocene u mne dopadaji vetsinou hur. Killing Them Softly pro mne reprezentuje snahu o destrukci gangsterskeho zanru a idealu. Pekna kamera, dobre efekty a velice jednoduchy a nijak extra zajimavy dej, ale vzkaz, ktery se snazi sdelit je dost zajimavy. Zajimavy monolog Brada Pitta na konci. America's not a country. It's just a business. ()

Dont

Killing Them Softly nemá čím zaujmout, scénář nenabízí nic ohromujícího, příběh nemá koule a režie, byť ta je jedním ze světlých bodů filmu, to už vytrhnout nedokázala. Herecké obsazení není zlé, ale když nemají herci co říct, jejich angažmá ztrácí na významu. Podprůměrná gangsterka, ten politický podtext mě nechal naprosto netečným, včetně závěrečného proslovu Brada Pitta. ()

stuntmanMIKE

kurva drat a tak som sa tesil... malo to dobre ohlasy a aj hodnotenie tu bolo krasne. Realita vsak je trosku ina. Ide o celkom nudny a plytky film, ktory nema moc co ponuknut. Ta politicka agitka pocas celeho filmu mala znamenat ... ??? Who the fuck knows... Ma to nejake svetle chvilky a zabijanie je urobene velmi slusne, ale inak ? Fakt nic moc... 55 % ()

Moena

Totální zklamání! Tady někdo asi moc koukal na Tarantina a snaží se ho napodobit. Kecání, žvanění a nejedno vyprávění nezáživných příběhů z minulosti. Brad, kvůli kterému jsem se na to koukal, se objevuje ve filmu tak 5 možná 10 minut celkem a zbytek osazenstva vám tak akorát leze na nervy. Jedna perfektní scéna (křižovatka slow-mo) a celkem surový závěr a pěkná věta na konci, jinak prd. Zachraňuje to místy alespoň soundtrack, ten stojí opravdu za to, i když nevím proč tam nějaký pako nechalo do některých hezkých kousků kecat Obamu o ekonomice. Takže 1* za těch pár scén + Brada a 1* za hudbu, víc dát nemůžu ani náhodou. ()

Eldrick

Je to kurevsky nudně ukecaný a kdyby tam nehrál Pitt, nikdo by si o tenhle žvást neopřel ani kolo. Ale občas se tam najde světlý místečko, třeba když Braďák pustí pravdivou hlášku o "americkym snu"... nebo James Gandolfini totálně na sráč začně vyprávět o šlapkách... jinak bída s nouzí. ()

Axis

Ulhaný trailery mě navnadily na drsnou gangsterku kde se pro ránu nepůjde daleko. Nakonec jde jen o plochý, nudný a zbytečný film s třemi dobrými scénami. ()

Pittův Cogan nabírá posily

Pittův Cogan nabírá posily

11.01.2011

Produkce krimikomedie Cogan´s Trade, díky které opět spojí síly Brad Pitt a scénárista a režisér Andrew Dominik (natočili spolu Zabití Jesseho Jamese bla-bla), začíná lákat další zvučná jména. Prvním… (více)