Rebel Rebel (S07E02) (epizoda)

Rebel Rebel

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 56 min

• Arkanoid

Saul sa o niečo posunie, dej s Carrie zatiaľ vyzerá byť len slepou uličkou, kde ukázala svoju guráž. Avšak celý dej s ňou je zbytočný, naivný a s rovnako hlúpym riešením. Prvé sedenie u psychiatra (psychológa). Keď si toto sedenie porovnáte so sedením u psychológa v The Sopranos, príde Vám Homeland nesmierne nudný. Psychologický rozbor Carrie na sedení nie je rozobratý do hĺbky a nikdy nebol. Tvorcovia doteraz ani nenapísali scénu u terapeuta, kde by sa otvorila, terapeutovi dôverovala a niečo si ozaj zo sedenia odniesla. Je to skôr o neustálom útočení na jej osobnosť a pritom sa ona uzatvára a cúva. Aj preto je snaha previesť Carrie rovnakými, len málo menenými cestami ako kedysi, nevychádza. Ego tvorcov zjavne nebolo ešte kritikmi dostatočne podupané. Výsledkom je táto epizóda. Prijmite telo Kristovo. Amen.(26.3.2018)

Docela zajímavý je hlavně ten mikropříběh s ransomware :D(11.4.2020)

• Necrotongue

Přestože souhlasím s Arkanoidovým komentářem, chystal jsem se ohodnotit druhý díl třemi hvězdičkami. Pak mi ale dali scénáristé takový kopanec, že se z toho ten třetí kousek úplně rozsypal. Šlo o moment, kdy vlídný poradce prezidentky pro národní bezpečnost (taťka Saul), svým šarmem a otcovským přístupem přesvědčí policistu, který by se pro O'Keefa nechal snad i mučit, aby kápl božskou. To bylo fakt slabé.(9.12.2019)