Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

mAt3s1302

Film docela o ničem. Jasně navazuje na jedničku, aktéři jsou starší ale jinak nic moc děj a všechno podstatný se událo během pěti minut na konci. 30% ()

Little_Sawy

Dejdar to tady vcelku rozjel i když se tomu jak buhví hereckej výkon říct nedá, Krampol taky div že nedostal od sví "ženy" pořádnou houbovou. Tomáš Majer (Maghnusek), má sví trable a jde po ňem starej fotřík Dostál, který se jěště nevspamatoval ze smrti syna, a osobně si myslím, že by Majera viděl pupkem dolů nejměně tří metrů pod zemou takže by mohl čichat fialky od spodu. Konec je svižnější takže Majerovi je v patách né jen Dostál ale i fýzlové. Škoda, že tahlě dvojka není taková butalita jako jednička. ()

PhobiaCZ

Já nevím, dávat vysoké hodnocení kvůli hláškám, kterých oproti jedničce výrazně ubylo? Vždyť tohle nemělo správný nádech původních Bastardů, bylo to po jedničce dělané moc upjatě. Předvídatelný scénář - shodí karty a já říkám: bude tam smrt...a ouha...- a nejen tahle scéna ale i ty další. Tohle bylo možná až zbytečné a jednička byla lepší... ()

AUMOEzation

Musím souhlasit se *slatkac*em, který přesně vystihl podstatu druhého dílu: Méně vtipných romských nadávek, ale celkově měl film lepší spád a zajímavější děj. Nešlo už tak moc o školu a o děcka, ale o lidi kolem, kteří se školou mají hodně, nebo málo společného. Jsou tam samozřejmě vtipné momenty, ale celkový dojem z filmu je lepší než z prvního dílu. *SPOILER ALERT* Možná bych jenom vytkl do očí bijící otevíračku pro třetí díl, kdy se bude scénář očividně točit kolem toho, že Dostálovi staršímu (Krampol) pan ředitel Majer zabil nejen vnuka, ale teď už i syna. Líbí se mi taky fakt, že romské obsazení v tomto díle už neznamená pouze studnici vtipných hlášek, ale i snahu o lepší jméno pro komunitu a slušné herecké výkony - například postava pana Horvátha (Andrej Hryc). ()

Wajinek

Jde vidět že do druhého dílu bylo investováno o pár milionů více,jde to taky vidět na obsazení spousty známých herců,kteří bohužel nepředvedly to co umí,bylo to částečně daný i scénářem,ale taky hlavně zpracováním filmu a i celkového přístupu k němu.Bylo to stereotypní a takové ponuré,tak že divák dopředu už ví jak scéna dopadne,ne-li celý film.Tak jak jsem předpokládal,konec zůstal otevřený,tak aby bylo třetí díl na čem stavět.Ale i tato problematika se dá určitě natočit lépe. ()

pelegryna odpad!

Myslím, že přišel čas na cenzru pro zjevnou nekvalitu!!!!!!!!!!! Na tohle sehnat peníze a pak je za to nesydatě utratit a tvářit se jako umělec no ...na to musí mít "zvíře" žaludek!!! ()

DAVIDHARO

Vzkaz pro uživatele: slatkac ...... Prosím...UŽ-TO-NEHUL! Nevím zda to myslíš vážně... ale 5*? A vyzdvižení do výšin jak by to byl film co by si zasloužil Oskara? Děj mi přišel směšný, a nejtrapnější honička v závěru... no a úplně nejhorší? Že to vypadá že bude i trojka! Ale to už snad ne... ()

Choucas

Nanic film - z kina sem odcházel naštvanej a s pocitem vyhozenejch peněz, nicméně taková ptákovina jako první díl to nebyla. Co se příběhu týká, zklamalo mne to že to udělal ten tlustej, ale bylo to tak blbý, že to ani nepřekvapilo, silně překombinovaný vztahy všech ze všema a každej druhej zrádce. 1 hvězdička. ()

Alpha69 odpad!

Neviděla jsem první díl, takže mi polovinu filmu trvalo pochopit, kdo je kdo a ta druhá polovina se mi hrozně nelíbila. Přidejme k tomu, že bytostně nesnáším projev Kateřiny Brožové a šup, rovnou do odpadu. ()

ReMusiCZ

Jsem rád, že pokračování již mělo i ňáký ten děj a nebylo to hlavně pro puberťáky. Předchozí díl ve kterém šlo o "supr mega hustý hlášky" mě naprosto neoslovil. ()

Chroe

Velké...obří a gigantické zklamání. Jedničku jsem nikdy nebral tak, jak byla myšlena, ale výborně jsem se bavil..hlavně na úkor tvůrců a těch šílených keců kterých byl film plný. Pokračování už je bohužel tak špatné, že to není ani k smíchu...ale spíš k pláči. Herecké výkony...to byla totální tragédie, místy jsem měl nutkání před tím filmem zalézt pod stůl jak jsem se styděl...určitě ten pocit znáte :) Já opravdu netuším co vede tvůrce k takovému castingu, ale je to jeden velký průser. Jedna hvězda za Andreje Hryce namazaného na žluto..to jediné mě celkem pobavilo. A také za Evu Čížkovskou, která se jako jediná snažila i hrát. Takový strach ze zakončení trilogie jsem ještě neměl. Možná kdyby se z obou pokračování udělal jeden film, mohlo to dopadnout lépe, takhle je to skutečně otřesné. ()

+sfinx+

Vždy budu vysoce hodnotit filmy zobrazující pravdu. Pro někoho to může být skandální urážka jisté menšiny, ale to jen pro toho, kdo s touto menšinou neměl to potěšení. Ti ostatní povětšinou dají za pravdu. Jak často se asi stává, že mladíci určitého etnika, které se nesmí zveřejňovat pokud nejde o tu malou, připálenou.. bezdůvodně napadnou kolemjdoucího? A kolik filmů se této tématice asi věnuje? Jak první tak druhý díl také krásně zobrazuje bezmoc učitelů a ono "selhání systému", které se zdaleka netýká jen školství..! ()

DarkAngelus

Jednička byla lepší ale dvojku musím ohodnotit 4 hvězdamy.Dobrý scénář a skvělé herecké obsazení.Má to hlavu i patu tak vřele doporučuji ale nejdřívě musíte vidět Bastardi první díl aby jste pochopily zápletku ve dvojce :o) ()

henrybrno

Musím říct, že se mi to líbilo daleko víc než jednička. Ubyly zbytečné vulgarismy a už to konečně vypadalo trochu jako drama. Bojím se třetího dílu, co nám přinese, jestli to není jenom natahování serie. Ale chválím. 3* ()

Necrophobic

Magnusek už je slušné prasátko :-)). No nic film jsem nedokoukal ,kamera je prostě úděsná a větší hovado je už snad jen V.Olmer. Ani nevím jestli má cenu se tímhle ještě zabývat.Ale když někdo zaplatí dokoukám to :-( ()