Sourozenci Addison (Eric Bana) a Liza (Olivia Wilde) jsou na zběsilém útěku z kasína, které právě vyloupili. Cestou havarují a na místě zůstává mrtvý policista. Addison a Liza se rozdělují a každý dál prchá svojí cestou. Vysílené Lizy se ujme bývalý boxer Jay (Charlie Hunnam), který se vrací domů oslavit Den díkůvzdání. Právě tam se ale oba uprchlíci znovu setkávají a jejich nesmlouvavý souboj překročí všechny hranice rodinných limitů. (Magic Box)

woodsman

paradny akcni film Olivia Wilde krasa na zaciatku bol Bana hajzel potom tej rodine pomohol a na konci zase hajzel mal sa zobrat a ist prec do kanady sestru tam mal nechat sa mali radi zaver paradny necakal som ()

aLPaC

Body nahoru za to, že nám božská Olivia ukázala konečně více svého těla. Jinak je to pouze průměrný, i když v zajímavé krajině natočený thriller. ()

Renfield

Průměrný, nic nového nepřinášející thriller. I přesto to úplně špatné nebylo, herci to celkem odehráli, jenom Eric Bana se mi na drsňáka záporáka opravdu nehodil. Fargu to bylo možná lehce podobné (i když jakému thrilleru nebylo), především tou mrazivou atmosférou, ta je u mě velké plus, zimní krajinu opravdu můžu. 50% ()

Wancohoff

musim dat iba 2 hviezdy pretoze: film ma strasne predvidatelny dej/koniec navyse uz nie raz videny v inych filmoch...a po druhe , pri tom deji v ktorom viete co sa stane o 5 minut sa to neskutocne vlieklo ! ... ()

KOZEL84

Nejlepší je na tomhle samozřejmě Bana (vyměn' agenta nebo něco)-nejhorší samozřejmě kontraband (první kategorie) v podobě ''scénáře'' (dementní banda sexistických fízlů (to bylo i na mě moc) a můj favorit pětisekundový sex,který odstartuje ohromnou lásku-to byla romantika).To se pak na to zase může celé,celkem slušné,obsazení vyjebat a akorát to dá za pravdu všem,kterým se nelíbila ´Dáblova dílna (mě jo).A Hunnam sice vypadá jako Ledger,ale hraje jak Worthington.2aPůl jen za toho Banu. ()

warrenur

Velka skoda nevyuziteho nametu a potencialu toho, co ponuka. Naviac je tu celkom velka kopa nelogicnosti. Slaby priemer. Kate s gombickovym nostekom v ulohe serifovej dcerky i Eric ako zaporak fajn, avsak i tie dialogy a uz spomenute nezmysly to pochovali. ()

Martyr

Takto to vyzera, ked niekto nevie co chce natocit. V rychlosti...Bana ako chladnokrvny zabijak s nejakym tym sucitom zamilovany do svojej jebavej sestry, ktora sa za jedinu noc v hodinovom hoteli zamiluje do jebaveho boxeristu co jednou rano zabija a rano si rozpravaju zazitky z dojebaneho detstva. Bana chodi po lese a zabija koho stretne, lebo v horach kde jebe pocitacovy sneh od rana do vecera takou intenzitou, ze nevidite do hercom do tvare ( pricom ani nezmurkaju) sa nachadza velke mnozstvo ludi napr. sem tam strateny pan s pokazenym sneznym skutrom a sem tam nejaka ta rodinka v dome s vlniteho plechu s pohnutym manzelskym vztahom, ktory Bana ako chladnokrvy zabijak so srdcom na spravnom mieste vyriesi. Jaj zabudol som, Bana ma ukradnute peniaze z banky..teda tusim, lebo o peniazoch sa tam uz nepovie ani slovo ale asi preto uteka cez hory. A ta jeho jebava sestra ide uplne inym smerom aby sa nieke stretli. Bez kompasu. Do tohto vsetkeho su nejakym sposobom zatiahnuty aj stojaci a cakajuci policajti na cele so serifom, ktory stale buzeruje svoju dceru lebo mu umrela pred rokmi manzelka a ta je z toho v prdeli. Ta dcera. Tak ma komplexy ze je zena a jej foter jej to dava neustale pocitit. A tato policajtka, ktoru zobrali mimochdom do FBI aj ked je uzitocna jak poleno v lese nahana zabijaka Banu. Na konci sa stretnu uplne nahodou vsetci v jednom dome a to ti je len parada. Tam uz som zaspaval. Ak niekto nahodou nepochopil co som tu pisal, tak sa mu necudujem. Ja som nechopil co chcel ten rezziser vlastne povedat...jaj este na zaciatku je nejaka recnicka otazka, ktora je tusim zodpovedana na konci..hmm neviem uz. ()

Matli

Eric Bana jako záporák je nezvyklé a zajímavé, celkem mu to i šlo, ale zápletka filmu patří mezi nejjednodušší TOP 10. Akce tam byla, ale nic závratnýho, prostě pohodovej filmeček. 60% ()

Hapretor

Čekal jsem akční nářez. Nadupaný, nápaditý děj. Skvělé herecké výkony. Tak na mě působil trailer. V celku pak akce málo, děj obyčejný, nudný, žádný vtip, napětí. Eric Banán je pohledný herec. Olivka Divoká je pohledná herečka. Tím to končí. ()

Wargoo

Kate Mara si už raz v zime zahrala, Transsiberian bol ale hutnejší, lepší a scenárovo dotiahnutejší. Tu máme len klasickú zápletku, klasický vzťah brat (úchyl) a mladšia sestra, neposlušný syn, rozhádaná rodinka a veeeeľa klišé. Digitálny sneh v niektorých scénach mi liezol na nervy, ale nebolo až tak strašné ako to niektorý hodnotia. Mohlo to skončiť oveľa horšie, trebárs, že by Addison pretiahol takmer zmrznutú matku 2 malých detí v lese, alebo že by Jay získal iba bronz... A nejak som nepochopil, prečo skončil Jay vo väzení prvýkrát. (ak niekto vie, pls napíšte mi to) :) Hups, a skoro som zabudol. Olivia... Oooliviaaa !!! 3*** , 60,056% ()

RakeW

Líbil se mi nápad s atmosferickou sněhovou plískanicí obklopující několik izolovaných bodů s vlastními příběhy, jejichž aktéři jsou konfrontováni s dvojkou psychicky narušených sourozenců, byť minimálně ze začátku se ten mráz moc mrazivý nezdál a postavy působily až extrémně otužile. Líbilo se mi, když Olivia se svým pronikavým kukučem zaúpěla "Fuck me!". Mimochodem, dvě erotické scény za sebou nejdřív trochu překvapí, ale pak člověku dojde, že to vlastně dává smysl. Líbil se mi jednoduchý vyhrocený konec, na který byl divák od začátku připravován. Pro rodinné večeře pod taktovkou záporáků mám prostě slabost (Killer Joe), byť často odkrývají slabší scenáristické pozadí. Líbil se mi westernový feeling, kterému hodně napomáhala minimalistická hudba a pomalejší (ale ne nudné!) plynutí děje. Překlopit to do 19. století, nebylo by potřeba měnit prakticky žádný ze základních příběhových pilířů. Nelíbilo se mi pár blbých klišé, otravná byla hlavně linka s šikovnou a neohroženou policajtkou postrádající respekt mužského kolektivu. Za mě pohodové béčko, na čtyři hvězdy by bylo potřeba hodně zaokrouhlovat, ale minimálně 5 % navíc v celkovém hodnocení by si tenhle film určitě zasloužil. ()

hEROic

no tak pribeh je o nicem, ale nastesti tech par hlavnich postav dokaze bez problemu udrzet pozornost... takze jsem se za celou dobu nenudil... chladne a primocare, ale chybi tomu spad... 60% ()

Faila

Staré dobré mrazivé drama. Byli tam násilí a sex, mělo to docela hlavu a patu a ani po herecké stránce nedokážu nic vytknout. ()

darkreider

Ak sa kvalita filmu stanovuje podľa počtu sexu s divokou olivou, tak to asi sedí, inak si ale neviem vysvetliť, prečo by som toto nemal prezentovať ako brak. ()

DAPDO

Velmi dobrá krimi, kde vyniká Eric Bana v roli záporáka. Jednoduchá zápletka s totálně bílou krajinou, která mě chytla už od začátku.Trošku škoda konce, pan režisér si s ním mohl víc pohrát, ale i tak dám 70%. ()

palmrus

Dějová linie s Ericem, kterému role zabijáckýho magora docela sedla, byla teda o dost lepší než tak s Olivii Divokou. I když se teda nakonec znovu potkali... ()

dakarin

Až naturalisticky kruté a přímočaré, ale precizně zrežírované. Příběh není plochý, více dějových linií (3 základní) se daří autorovi dobře vyvažovat, a tak více rovin i v zamrzlé zatuhlé krajině není svázáno do nudného předvídatelného trápení - stále aktivně překvapuje a drží jisté tempo. V jednom komentáři jsem četl, že snímek je plný klišé - já to ovšem vidím i z druhé strany: působí to realisticky právě proto, že mnohé momenty nám něco připomínají ať už z našeho nebo z (našeho) filmového světa ;-) ()

Hpatrik

Pěkná kamera, výprava a krásné obsazení, jenom ten příběh, potažmo scénář, není dost výživnej na to, aby utáhl takovou stopáž. Lepší tři. ()