Neobyčejný život Timothyho Greena

• Austrálie

• Irsko

Komedie / Drama / Fantasy / Rodinný

USA, 2012, 100 min

3,5*/5 Beriem, je to Disney, takže istá "rozprávkovosť" je namieste. Práve tá krása, estetika, rovnako ako fakt, že je to celé veľmi milé a hravé dodáva filmu jedinečnosť. To čo mi naopak nesedelo, je tá prehnaná porcia megasentimentality na americký štýl, ktorá (a to je to hlavné!) pôsobí neautenticky a umelo, aspoň na mňa. Rola malého chlapca výborne obsadená, už len jeho oči sú stelesnením pozitivity. Pripájam sa za to, aby bolo podobných filmov viac, len toho gýču a prvoplánovosti poprosím nabudúce pomenej.(11.3.2013)

• uiu

Na tenhle film musí mít člověk náladu a musí přistoupit na jeho fantasmagorijní zápletku. Dva manželé nemůžou mít dítě, tak si sepíšou vlastnosti, které by od svého dítěte chtěli, zavřou je do truhličky a zakopou na zahradě. Přes noc jim na zahradě vyroste jejich vysněné (asi sedmileté) dítě. Pohádka od Disneyho, která popírá jakékoliv racionální myšlení (když odhlédneme od faktu, že dítě vyrostlo ze země), kde se nikdo nestará, odkud se malý Timothy vzal (já bych si asi myslela, že to dítě unesli). Navíc je to taková ta typická filmová rodinka, kde všechno jde, když se chce spolu s typickým poselstvím, že když je člověk jiný, neměl by se za to stydět. Film není špatný, ale je natočený až moc vážně a nejspíš jen pro věkovou hranici Timothyho.(13.4.2014)

Film je zvláštní a poutavý, ale taky neobyčejně nudný. Marně jsem dumal, co že tím chtěl básník říci. Nakonec jsem se rozhodl, že to byl jen takový výkřik do tmy v touze natočit nevšední dílo. To se sice podařilo, dozvěděli jsme se, že i divní lidé mohou být zajímaví, že většina nemusí mít vždycky pravdu, a že outsider nemusí být vždy ten, co stojí stranou- ale to už jsme věděli. Takže nic nového pod sluncem. 65%(18.8.2013)

Ja vážne nechápem dôvody, kvôli ktorým sa Timothy nedostal do našich kín. V multiplexoch máme buď veľkofilmy, alebo filmy nenáročné tak, že sa na ne nedá pozerať a človek odchádza sklamaný. V klubových kinách máme zase hyperrealistické sondy do rôznych kútov sveta bez štipky nádeje. Myslím v princípe. Ak vyjdem po deviatich hodinách z náročnej práce a chcem sa uvolniť a z filmu si aj niečo odniesť, chcel by som vidieť presne ten typ filmu, akým je Timothy Greene. Takže ja by som zriadil v oboch typoch kín špeciálnu sálu, kde by sa premietali iba filmy, ktoré sa nehanbia zato, že chcú, aby si divák oddýchol a sú zároveň natoľko chytro a inteligentne napísané, aby neurážali jeho inteligenciu. Napísať a natočiť ich nie je vôbec jednoduché. "Čo by ste urobili znova a lepšie? No asi by sme urobili zase nejaké chyby, nejaké nové chyby". Jennifer Garner je jedna z najsympatickejších herečiek a každé dieťa by jej takéto malé vychovávateľské chyby odpustilo.(3.3.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $51,854,875Tržby Celosvetovo $53,284,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,465,309 //počet predaných kusov 63,737Tržby za predaj DVD v USA $14,929,073 //počet predaných kusov 860,471║ Príjemná oddychovka, ktorá ale nevyužíva naplno svoj potenciál. /60%/(12.2.2013)

• - Natáčení probíhalo ve stejném domě jako film Halloween 2 (1981). (Dr Lizal)

• - Jennifer Garner si zahrála bezdětnou matku usilující o adopci už ve filmu Juno (2007). (=woody=)

• - Píseň, která zní na konci filmu při závěrečných titulcích, se jmenuje "This Gift" a jejími autoty i interprety jsou držitelé Oscara Glen Hansard a češka Markéta Irglová. (=woody=)