Reklama

Reklama

Neobyčejný život Timothyho Greena

  • USA The Odd Life of Timothy Green (více)
Trailer 2

Když Cindy a Jim Greenovi zjistí, že nemohou mít děti, zhroutí se jim celý svět. Pokoušejí se dál vést normální život, Cindy pracuje v místním muzeu tužek, Jim se vrací ke svému zaměstnání v továrně. Manželé se ale odmítají vzdát naděje a věří, že se jednoho dne vytouženého dítěte dočkají. Sepíšou vlastnosti a povahové rysy svého budoucího dítěte na papír, ten pak vloží do truhličky a zakopou ji na zahrádce. Jedné noci je probudí bouře, a u jejich dveří se objeví chlapec celý špinavý od hlíny. Jmenuje se Timothy, je slušně vychovaný a chová se přátelsky. Cindy je zaskočená, stejné jméno by vybrala i pro svého syna. Jim a Cindy se domnívají, že Timothy utekl z domova, pak ale objeví na záhoně velkou jámu a zjistí, že má Timothy nohy porostlé listy. (TV Nova)

(více)

Videa (39)

Trailer 2

Recenze (278)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Kýčovitá pohádka, která se však velmi sympaticky netváří nijak nabubřele a nepůsobí na mě velkohubým falešným tónem jako je tomu například v Koupili jsme Zoo. Vzhledem k tomu, že kýč mi opravdu nevadí, herci byli ve svých jednoduchých roličkách prostě příjemní a splněné sny je vždycky hezké sledovat, jdu na tři. ()

Fíla 

všechny recenze uživatele

Optimistický, zajímavý a nijak nepřibarvený film. Hodně mě bavil závěr. Prvních 70% filmu je pro mě nijak zajímavých. Nezaujal mě chlapec z hlíny ani herecké výkony, nevyjímaje CJ Adamse. Režisér Hedges si to u mě v pohodě uhrál na 3 hvězdy s přehledem, ale žádnou noblesou, nebo citem. Osobně si nemyslím, že Joel mohl ze své pozice vytřískat více zápalu pro svou roli, dělal co mohl, ale on to nedokáže zachránit sám. Průměrný scénář, režie a výkony. Postrádal jsem jakousi vtipnou vložku. Je to film, který si jede svou cestu a od začátku do konce působí pořád stejně. Myslím, že tady to není vyloženě ani komedie ani drama a nebo mj nejoblíbenější fantasy žánr. Přišlo mi to chvílemi jako rodinná (ne)idyla. Chtěl jsem větší zápal pro hlavní postavu, ta se neztrácí a ani nevyniká, film postrádá vůdce, který by udával tempo a vysvobodil ho tak z černých vod. Za mě je to něco mezi šesti, sedmi body. ()

Reklama

Crawler-D 

všechny recenze uživatele

Disneyho kýč pro rodiče. Přispívá tomu nulové rozvinutí zápletky s tím, že najednou se objeví dítě ve světě posedlém registrací všeho a že to dítě přeskočilo část dospívání a odlišně musí chápat svět. Film, který má zanechat dobrý pocit v jednotlivých scénách, v nichž pozitivně zapůsobí Timothy na nějaké osoby, ale celkově nic moc. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Pokud znáte pohádky o Malíčkovi nebo o květinové panence, přidejte si něco hollywoodského disneyovského balastu, a vyjde vám zhruba podobný film jako tento. Je podzim, zlatavé i načervenalé listí padá ze stromů. Mladý manželský pár se právě dozvídá, že nikdy nebudou moci mít děti. Zdrceni si doma říkají, jaký by jejich syn měl být, co by měl umět, a snaží se do něho projektovat své sny a snahy. Papírky s přáními dají do krabičky a tu zakopou na zahradě. A protože jde o pohádku, z krabičky se působením větru, deště a trávy zrodí chlapec Timothy, s listím na nohou. Mladí manželé ho hned přijmou za svého a snaží se s ním řešit školní věci, šikanu, kroužky, nutí ho hrát fotbal, i když klukovi to nejde... A pak jednoho dne... Jenže to bych již prozradil konec pohádky. Přestože je příběh stavěný jako pohádka, jsou zde ozvěny reality – stávka proti zavření místní továrny, adopční pohovor apod. Na druhou stranu se pak nedá nezeptat po logice věci (když kluka hlásíte na školu, musíte ho mít v dokladech, když kluk ze dne na den zmizí, asi to vzbudí podezření) o po logice vztahů. Protože i postavy jsou hodně prvoplánové – ať jde o mladý manželský pár (kde v roli manželky opět uvidíme oblíbenou Jennifer Garner), nebo tatínka manžela, který prý nikdy synovi na zápasy nechodil. Ostatně postava jakoby dědečka není nijak víc využita, jen vždy někde postává a sem tam utrousí nějakou repliku. Podivné je i směřování filmu – rodiče exponují do svého dítěte své vlastní tužby a přání. Ale nikde není řečeno, že právě to je špatně a jestli si tuto skutečnost vůbec nakonec uvědomili. Navíc starost o dítě většinou neznamená dostat skoro již dospělého, 12letého kluka, ale piplat se s dítětem od kolébky (a utírat mu pokakaný zadeček nebo když se poblinká) – i tento rozměr film postrádá. Vedení filmu je rozporuplné – některé scény dýchají fantazií, jiné, zvláště ty s rodiči, jsou zbytečně přehnané, až karikované. Vlastně nejlépe hraje představitel Timothyho, CJ Adams, což je u rodinného dramatu poněkud tristní výsledek. Celá pohádka tak sice má své kouzlo, ale celkový dojem je rozpačitý. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Hedgesovi šly postavy vždycky parádně od ruky a linie manželů, které strašně touží po dítěti, funguje na jedničku. Člověk věří Jennifer Garner i Joelu Edgertonovi každou emoci. Bohužel s onou pohádkovou linií o vysněném dítěti s listama na nohou to nejde příliš dohromady a i přes Hedgesovu snahu se mu nepovedlo tyto dvě roviny správně spojit. Dětský herec mi navíc přišel krajně nesympatický a také vztahy s ostatními rodinnými přislušníky umí Hedges napsat i lépe. Jeho nový snímek tak zůstal bohužel někde na půl cesty, jako rodinná jednohubka to však stále funguje. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (5)

  • Jennifer Garner si zahrála bezdětnou matku usilující o adopci už ve filmu Juno (2007). (=woody=)
  • V jednom rozhovoru v období natáčení 10letý CJ Adams přiznal, že nohy na plakátu nejsou jeho, ale dvojníka. (Dr Lizal)

Reklama

Reklama