Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

mpet

Překvapivě docela slušné zpracování knižní ságy. Většinou na filmy podle knižní předlohy nadávám, neboť je v nich spousta vynechaného děje, tvůrci si tam přidají svoje vlastní nápady a představy a pak to oproti knize je dost slabé, ale tady se mi to nezdálo. Podle mého názoru zde není téměř co vytknout. Efekty byly úžasné, děj svižný, akční a bojové scény také na úrovni. Jediné co se mi nelíbilo je jen výkon Jamieho Bowera alias Jace, který byl absolutně otřesný, nesympatický, vyumělkovaný, nudný. Oproti tomu Lilly Collins předvedla skvělý výkon. Já ji to prostě baštil do posledního písmene. Těším se na další pokračování, protože takovýto filmy si ho podle mě zaslouží ()

Kouba08

Pro mě nezajímavý a nudný kousek a o mnoho nápaditější a dechberoucí příběhy dávají v čarodějnickém speciálu v sipsnech. Herecké převratné výkony,zápletka a i děj mě tak nudil.. že jsem to asi v pulce vypnul a pak jen tak po 5 minutkách scénově přeletěl a ihned smazal. Pokus o návrat několikadílného dětského fenoménu Stmívání se rozplynul hned po 10 minutách téhle audiovizuální stopy. Závěr pro mě tedy jasný.... Nedoporučuji.. i když každé zboží má svého kupce,takže vás to možná osloví a bude vás to bavit.. potom už jen tedy příjemnou zábavu. ()

Zumina

Takhle jsem se u filmy už dlouho nezasmála. Začátek je trochu slabší, ale pak se to rozjede a smějete se až do konce. Clary a Simonovi to totiž moc nejde, ale jak se objeví nové postavy smějete se jako blbí. Na zcénu totiž přicházejí Užvaněnej narcista Jace, kterej nezná význam slova humor. Můj nejoblíbenější protivnej homosexuál Alexandr, který moc nemluví, ale když tu pusu konečně otevře stojí to za to. Ledová kráska Isabele, která vipadá místo na 18 tak na 30. A poslední však neméně důležitý čaroděj Magnus, kterej je schopný na svojí vlastní párty chodit i v trenýrkách. Když k tomu všemu přidáte i šílenýho taťku Valentýna v podobě Jonathana Rhyse Meyerse, kterej pár lidem omlátí hlavu o klavír je z toho sice šílenej, ale neuvěřitelně vtipnej film. ()

oluska

Další komerční a smutné ,,znásilnění" dobré knihy. Doufám, že se dožiju dne, kdy režiséři přestanou točit tupohlavé filmíky tipu Twilight pro zblbnutí puberťaček a začnou do toho dávat i trochu inteligence. Trapné, nudné a pro ty co četli knihu, shlédnutí filmu znamená se co 5 minut prásknout do čela a mám pocit, že Lena Headey a Jonathan Rhys Meyers to teď už dělají taky. ()

Dracek003

Docela se divím, tak nízkému hodnocení. Dá se na to koukat efekty i prostředí je na jedničku. Až na ty milostné zápletky :ale je to tvůj bratr. Dávám plný. ()

Bednobuch

Bylo by to pěkné, kdyby to bylo domyšlené a vysvětlené. Zajímavý i když neoriginální příběh. Slušně zahrané. Myslím, že dost dobré efekty. Ale bylo to prostě nedodělané. Nevím, jestli je to připravené na pokračování, ale doufám, že ne. ()

smajki

Tak tohle bylo co? Hlavní hrdinka, která si ve stylu EMO ryje do kůže jakési kouzelné runy, její ochránce modrooký přírodní blonďák s nejhorším vtipem v dějinách filmu a město z kostí, které se ve filmu objeví asi na 2 minuty. Jedna zábavná hláška o zlatém retrievrovi a celkem slušně zpracovaná monstra tu hrůzu nezachrání. Jednu dám za snahu. ()

swater137

Gothici, milostný trojúhelník, nebojte z nemilovaného se stane alespoň upír ), Pro podporu je tam známá historická osobnost. Prostě kdo chce točit film potřebuje: závislou cílovku na čemkoliv, osobnost, upíry, vlkodlaky, démony, čaroděje, trochu triků, tajemná zákoutí. Už se těšim na film kde cílovkou budou bezdomáči, trojúhelník se bude přít o krabici vína a osobnost bude nějakej politik co to říkal určitě černej takže mandela nebo obamáč ). Dávám jednu i když se člověk zasmál. ()

JacobBlack

Tento film byl natočen podle knižní předlohy od Cassandry Clare. Herecké obsazení v hlavních rolích Lily Collins,Jamei Campbell Bower,Kevin Ziger a Jemina West přesně pasovali na postavy z knihy a dokázali to výborně zahrát. Ve filmu nechyběla milostná zápletka a neochudila diváky ani o bojové scený kde se "Lovci stínu" utkají s upíry a nebo se oběví zloduch Valentajn. Celý film byl doplněn výbornou hudbou od skladatele Atli Örvarsson, který zvolil velmi lehké melodie a přesto výstižné. Filmové zpracování dokonale doplňuje knižní verzi.Film byl podle mne velmi povedený a doporučoval bych ho lidem kteří maj rádi Sci-fi a Fantasy filmy. ()

LinaLarion

Tenhle film je nádherný. Těším se na pokračování. Zarazilo mě že jí má být 15. Dost divný když ji hraje holka co vypadá na 20. :D doporučuji všem kdo ho ještě neviděl. ()

Nanuk1

Škoda len že som si pred pozretím filmu nepozrel žánre, ušetril by som sa romantiky. Hlavne keď som čakal niečo akčnejšie. ()

misikskorp

Přiznávám, že jsem knihu nečetla, proto nemohu srovnávat.Když jsem to viděla v kině, tak jsem z toho byla unešená. V tu chvíli to pro mě bylo něco úžasného, ale když jsem se na to podívala později, tak to pro mě bylo trapné. V napínavých scénách jsem se smála, a ani jsem už nebyla moc zaujatá. Myslím, že to mohli natočit daleko lépe. ()

rottkiw

Nechápu, co proti tomu lidi máte, 52 %? Jako vážně? Ten film je naprosto v pohodě, samozřejmě nějaké mouchy má, ale jinak je to slušný film. Rád se na něj klidně podívám znovu a těším se na dvojku. Příjemně strávený večer. ()

MirINDay

Já tenhle žánr prostě miluju. Všechno ve filmu funguje skvěle. Jediné, co bych vytkl je, že se málo vysvětluje, ale předpokládám, že to je prostě úděl filmových zpracování podle knižních předloh. Není to ale nic, co by mi zkazilo pocit skvělého prožitku. ()

fave2

Ach jo, zase jsem se na něco těšil a přišlo zklamání. Kdo jim pane bože dává peníze na takovou blbost? Zástupy komických upírů, do toho vlkodlací pejsi a na vrch jako že romantika...Prostě, to radši " Krtečka " než tento guláš. Příběh srandovní, scénář postav a jejich herecké ztvárnění katastrofální. Jeden bod za vizuální efekty a občasnou solidní hudbu, ale to, je za cenu dvou hodin života sakra málo. ()

Korra

První půlka dává naději, že to nebude tak blbé, jako Twilight, ale druhá to shazuje. Škoda. Je ale poctivé přiznat, že na rozdíl od Twilightu je tam nějaký děj, pár fajn akčních scén a celé to vypadá vizuálně pěkně. Bohužel, hrdinové jsou přitroublí až běda. Místo toho, aby si řekli - proč nám přišli na pomoc ti vlkodlaci? - se radši babrají ve svých citečkách o tom, kdo má koho rád a kdo s kým chodí. Ze scénáře je přitom cítit, že potenciál tam je velký, už jen ten fajn incestní vztah bratra a sestry je osvěžující. ()

debbie.k

Ať jsem se snažila, jak jsem chtěla, nemohla jsem se odpoutat od srovnávání s knihou...:/ kniha je na 100% lepší! Film mě tím pádem moc nezaujal, asi se na něj ani nepodívám znovu. Někomu, kdo nečetl knihu a má rád fantasy, by se třeba film líbil. Za mě *** - spíš díky námětu... ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)