Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Lucasion

"Pravidlo číslo 5: Dříve nebo později se stane jedna ze dvou možností. Získáš takové cenné umělecké dílo, že se už do konce života nemusíš starat o peníze... Nebo Tě chytí..." S panem Jo Nesbøm jsem se seznámil prostřednictvím knihy Netopýr, kde hlavní postavou je detektiv Harry Hole. Jelikož se jedná o nejprodávanějšího severského autora krimi a thrillerů (a právem) tak jsem se chtěl podívat i na jeho první filmovou adaptaci a to jsou Hodejegerne - Lovci hlav. Celý natěšený jsem čekal, že to bude dobré. Ale že to bude takhle vynikající, to jsem teda nečekal. Už od prvních sekund filmu mi bylo předkládáno drama s perfektním vypravováním. Na délce pouhých sto minut, se tak odehraje drsný příběh, který nemá pouhý jeden zvrat, ale má jich rovnou několik. Finální rozuzlení je tak nečekané a skvělé. Po celou dobu, ale film pracuje s parádním napětím u hloubkou příběhu. Roger Brown (Aksel Hennie) je vyhledavač talentů a jelikož má dům (který se mu nelíbí) za 30 milionů, který si nemůže dovolit, tak čas od času krade a prodává vzácné obrazy. Zlom přichází ve chvíli, kdy mu manželka představí muže jménem Clas Greve (Nikolaj Coster-Waldau), který údajně vlastní obraz, jehož cena se může pohybovat okolo sto milionů. Aksel i Nikolaj jsou skvěle vybraní a oba hrají parádní výkon. K tomu musím připočíst i manželku Dianu (Synnøve Macody Lund), která je jak sympatická, tak i krásná. Hudbu mají Lovci hlav taky dobrou a spolu s precizně napsaným scénářem jsou Lovci hlav jedním z nejlepších filmů roku. Jedná se tak o bezkonkurečně nejlepší severský film a zároveň je jedním z výborných filmů za velmi dlouhou dobu, co jsem měl možnost vidět. Nemohu se dočkat, až se dostanu ke knižní verzi. [Viděno v originálním znění] (96 %) ()

TheJokerCZ

Vau! Toto slovíčko jsem si musel říkat při sledování tohoto filmu a i těsně po jeho skončení. Nečekal jsem, že to bude až takový nářez. Takovéto filmy já opravdu můžu a s chutí si je pouštím znova. Soundtrack mi hodně připomínal nějaký mix Zimmera, což je jenom plus, hlavní postavy byly rovněž přesvědčivé a občas jsem se musel i pousmát což u tohoto typu filmu se moc nestává. 9/10 ()

RelaxMan

Evropské filmy jsou prostě jiné než ty americké a to je dobře. Každopádně U.S. verze tady bude co nevidět. Co k tomuto filmu dodat? Film je originální, jsou zde neokoukaní herci s dobrými hereckými výkony, zajímavá lokalita severu, dobře poskládaný soundtrack a hlavně je tu scéna ( kadibudka ), která vejde do dějin kinematografie. ()

Genero

Vida, takže nejtepleji je opět v Oslu. Trpasličí personalista s mindrákem, jehož dlouhé a macaté renomé bohatě uspokojuje chladnou severskou kobylku v hnízdečku lásky na muří nožce, si na vernisáži vybalil nezaměstnaného Kena přímo z krabice. Tento ctižádostivý panák má skutečný zájem o jistý lukrativní post v příjemné klimatizované kanceláři, což nehodlá jen dlouze opisovat slovy, ale dokázat činy. Výsledkem výběrového řízení je zábavně krvavá honěná, při které se jeden nezdráhá v rámci zachování respektu píchnout přítulného domácího mazlíčka do němé tváře. Pokud empatickým Norkům přistoupíte na jejich potřeštěné blázniviny s kupou uhynulých strážců zákona a otevřených lebek zbavených původního obsahu, výsledek vás převálcuje a začnete z toho psát takové politováníhodné dadaistické bláboly jako zrovna já. Ale víte, co mi můžete. A hádejte kam. ()

Lacike

Prva polovica ktora sa drzala pri zemi mala sice slusnu atmosferu, ale bola trochu predvidatelna. Ale akonahle v druhej polovici tvorcovia prehodili vyhybku, tak sa diala jedna sialenost za druhou. Vdaka tomu to sice bolo konecne zabavne nepredvidatelné, ale mrzelo ma, zaroven splachli do hajzlu (v jednej scene doslova) solidne vybudovanu serioznu atmosferu z prvej polovici filmu. Uz sa to vobec nedalo brat vazne. Skoda, ze autori nedokazali lepsie vybalancovat tento mix zanrov. Vysledkom je prekombinovany zabavny film s potenciálom, ktory rozhodne nebol vyzzity naplno. Napriek tomu stoji za to ho vidiet. Vyraznym kladom bol pre mna charizmaticky predstavitel hlavnej ulohy Aksel Hennie. Rozhodne si s nim pozriem nejaky dalsi film. Vyraznym zaporom je pre mna zbytocna brutalna scena so psom, ktora je neskutocne trapne natahovana. To si rozhodne mohli odpustit. 6/10. ()

maseer2

svižná, našlapaná, šťavnatá, brutální a přitom elegantní úchylárna, která je mistrně zabalena do komediálního (místy až parodického) hávu.. jo, tohle se Norům povedlo a já si troufám tvrdit, že máme tu čest s vážným kandidátem na zlatou sošku za cizojazyčný snímek.. (třebaže je na takové tvrzení ještě brzo...) ()

BoPo

Chlap čo má päť pravidiel, 168cm, reputáciu, krásnu ženu a náročný životný štýl. A predovšetkým chlap, ktorého poháňa strach. Od úvodu do konca som hltal každú minútu. Skvelé scény, vynikajúci celok. Pri záverečných titulkoch prišla veľká chuť pustiť to ešte raz. Lovci hláv ma dokonale ulovili a získali si reputáciu toho najlepšieho, čo priniesol rok 2011. ()

Tommassi3

"Ptala ses mě, z čeho mám strach.. Já se od první chvíle, co jsem tě potkal, bál, že mě opustíš.. A že se ti nebude líbit, až zjistíš, kdo opravdu jsem.." ()

bouncer

168 cm severské kinematografie, která zamotá hlavu, nebude nudit, občas půjde proti proudu, ale hlavně navrátí lásku k filmu. Ano, tohle je moc povedený film a Tyldum je záruka kvality (Utopie byla perfektní, Kámoš velmi dobrý a Padlé Anděly jsem bohužel neviděl). ()

Johny_fork

Totální nářez. Tyldum je norskej Tarantino. Takhle brutální, syrovej thriller, ve kterým máte pocit, že každej šrám hlavního hrdiny cítíte na vlastní kůži jsem neviděl hodně dlouho. ()

Ouwen

A to jsem se těšil na špičkovej thriller. Téma slibuje opravdu hodně, ale ve výsledku je to mnohdy trash. Všechny ty akční a gore scény, mi přivodili záchvat smíchu. Scéna se psem, byla opravdu už WTF a to co zmákne hlavní hrdina, je už dost přehnaný. Pak všechny ty zvraty sice do sebe zapadaj, ale člověk i tak nechápavě kroutí hlavou. Je to akční, absurdní a zábavný. Ale sliboval jsem si od toho víc, než jen pouhou zábavu. ()

moviesfan

Vesměs výborný film, který je napínavý, uvěřitelný díky scénám, které nemají přehnané triky, má zvrat, drsnost a surovost. Za mě velké překvapení a palec nahoru. ()

corpsy

Severská kinematografia už od dôb nemej éry ( viď Mauritz Stiller ) dokazovala, že nieje veľmi stereotypná a strednoprúdna. Tak ako tento jej príspevok. Čakať od tohto thrilleru niečo, čo sa vidí každodenne v amerických produkciách, by bol veľký omyl. A podobne veľkým omylom by bolo tento film prerobiť v Hollywoode na obraz svoj. ()

Hoyt

Největší pochvalu zaslouží samotný autor předlohy Jo Nesbø, za to že vymyslel celkem originální příběh se zajímavou zápletkou ale z filmu mám už velmi smíšené dojmy. Od žánru krimi/thriller bych očekával větší napětí a celkově hutnější atmosféru ale to umí asi jen Fincher převézt atmosféru z knihy do filmu. Ještě by neškodilo trošku lepší a přehlednější odvypravování příběhu. Silnější 3*. ()

Torision

Předloha od všude vychvalovanýho Jo Nesbøa, vysoký hodnocení a taky fakt, že jsem nikdy nic ze severský produkce neviděl, mě příměly, abych si Lovce hlav pustil. A po dokoukání si říkám, že norskou tvorbu bych měl ještě prostudovat. Nejen, že hlavní roli tu hraje kopie Christophera Walkena, atmosféra je sprváně potemnělá, ale hlavně se tomu filmu daří netradičně bavit diváka. A to nejen změnama žánrů (černá komedie, krimi, thriller), ale i postupnejma twistama, na kterejch nakonec nenajdete zádrhel. ()

Haluzz

Peckinpah by měl radost z tý krve a zobrazení násilí na ženách i mazlíčcích, konec zase pokoukává po Asii, i když ty finesy přecházení ze žánru do žánru tam úplně nejsou, ale mám slabost pro filmy s hlavním hrdinou ve sračkách (nejen obrazně). ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011