Noční incident

• USA Asylum Blackout (více)

George, Max a Ricky mají rockovou kapelu. Zkouší, sem tam mají koncert a doufají, že si jich někdo všimne a oni dostanou svou šanci. Jenomže účty se samy nezaplatí. A tak pracují v kuchyni uzavřené psychiatrické léčebny, kde se léčí nebezpeční šílenci. Platí je slušně a je to úplně bezpečné... s pacienty vůbec nepřijdou do kontaktu. Jednou ale během děsivého hromobití těsně před večeří vypadne celý bezpečnostní systém, dveře cel se otevřou a šílenci začnou bloumat chodbami. Pomoc by měla dorazit velmi rychle. Bude to trvat jenom chvilku, takže musí trpělivě čekat... a zůstat naživu. (oficiální text distributora)

slunicko2

Zklamání. 1)  Uzavřená psychiatrická léčebna působí spíš jako vězení pro nejtěžší zločince než jako léčebný ústav. Ani není moc uzavřená, jak se posléze ukáže. Inu, málo stráží a nedostatečné zajištění objektu má své důsledky._____ 2)  Když ovšem tyto nesmysly přehlédneme, dostaneme docela příjemný thriller, přinejmenším prvních 40 minut. Pak to jde silně do kopru._____ 3)  Alespoň, že tu byli 35letý Rupert Evans (šéf kuchyně George) a 36letý Angličan Kenny Doughty (rejpal Max s knírem). ()

AlistairMir

No já byl spokojenej jéje to bylo vončo...Hlavní hrdinové jsou rockové nehvězdy kteří se snaží být rockové hvězdy. Kromě koncertů které moc nesypou si přivydělávaj prací vskutku zábavnou...vařit ve cvokhausu plnym násilníků na to musíte mít jak říká Habera ty pravé rockové gule. No když vypadne proud a místní pacoši vyplivnou léky na uklidnění a rozhodnou se kuchtíky a spol nasekat do zítřejšího guláše tak našim hrdinům začínají krušné chvilky. Atmosféra je super násilné scény jsou fajn máme zde ukousnutý frňák, kuchtíka uvařeného na vlastním sporáku, maníka co mu nestačí si okusovat nehty a místo toho začal s prstama (což je krátkodobá zábava páč narozdíl od nehtů prsty nedorůstaj) a mnoho dalšího. Šílenci jsou správně šílení rockerští kuchtíci dobře vyděšení a nahánění po temném blázinci je fajn. Doporučuje devět psychoušů z deseti ()

TheDon

Rádoby rocková grupa, která se neštítí si měsíce nemýt háro ,si vydělává na živobytí tím, že vaří a vydává jídlo v masivním betonovým bunkru, kterýmu říkají cvokhaus. To by ještě šlo. Co by nešlo je, že při výpadku štávy, myslím střídavého elektrického proudu, vypuká docela solidní panika. Člověk by tak nějak podvědomě čekal, že personál celýho esájlum, čítajíc celých pět dozorců na dvě sekce, dvě sestry a čtyři mastný, už výše uvedený kuchařský rokéry, se z toho neposere a je na to připravenej. To kurwa ! Není. A tak se z příjemných chovanců za plexisklem stávají nepříjemní magoři, co vyrazili nerezovou lavičkou právě to plexisklo. 60% P.s.: kousání zlobivejch prstíků potěšilo ()

Havaj8

Abych tomu dal 1*, na to to tak hrozný nebylo. Bylo to příjemně koukatelný, ten blázinec a chodby, jedny dveře, druhý dveře. Ale prostě ty nesouvislosti, jakože proč nám vůbec řikali, že hrajou v kapele, proč nám ukazovali přítelkyni toho týpka. To prostě na tu danou scénu nemělo žádnou souvislost. Nějaká krev, náký srandy. Dobře, může bejt, nízkorozpočtová klasika. Ale člověk by čekal ten konec přece jenom jinej, jo dobře oblafli nás, ale vůbec ne k lepšímu... ()

Martin741

Alexandre Courtes mi nic nehovori, a na jedno pozretie sa to da zvladnut., prva polka je len rozbehova, v druhej si pride hororovy funda na svoje. Rupert Evans /Hellboy 2004, Agora 2009/ slapal, dobre, zvysok som nepoznal. 60 % ()

cariada

Hodně povedený horor. O Kuchařích někde v blázinci, ono to není ani moc poznat jestli je to basa nebo cvokárna ono to vyjde na stejno. Ono už to prostředí je samo o sobě hodně děsivé a atmosféra by se dala jen krájet. Stačí se podívat na to co vaří moc chutně to nevypadá. A když se pak podaří pár jedincům utéct, vše se neskutečně dramatizuje a začíná boj o život, jenže pomoc je v nedohlednu. A blázni jsou opravdu blázni, tak že šílí jak smyslů zbavení. A běda tomu kdo se jim postaví do cesty. Opravdu nechtěl bych tam dělat ani za nic. Na filmu je nehezčí ta ponurost ta atmosféra, která vás jen tak nepustí. ()

Mefistofelle

Asylum Blackout je příjemná oddechovka z prostředí blázince s celkem dobrým gore. Pro mě osobně byla dobrá změna i to, že hlavním hrdinou byl pro změnu muž a ne žena jako tomu obvykle bývá. Navíc jsou tam všechny ty postavy docela sympaťáci, někteří blázni jsou taky zajímaví. Škoda jen, že ten konec je takový... divný. Moc jsem těch posledních pět minut nepochopila. ()

destroy83

Nízko rozpočtová násilnost z prostředí psychiatrické léčebny…zní to dobře a dobré to taky je. V úvodu dílka tvůrci seznámí prostřednictvím osudů rockové kapely diváka s hlavními postavami. Ty tvoří právě rockeři a zároveň kuchtíci v psychiatrické léčebně, kde je jejich denní rutinou navařit kotel jídla a vydávat ho místním chovancům. Ovšem při jednom takovém běžném pracovním dni vypadne proud a peklo může začít. Divák je provázen po tmavých chodbách stísněné léčebny za doprovodu zdařilé filmové hudby a skřeků chovanců. Nikde ve filmu není specifikováno, zdali je léčebna pro nějaké extra násilníky, ovšem k obědu dostávají pár pilulí a to, co se pomalu rozehrává, značí, že nejspíš ano. Divák ukolíbaný velmi průměrným rozjezdem dostává doslova ránu kladivem do ksichtu a za doprovodu nějakého toho gore a krve do něj tvůrci perou pekelnou psychárnu končící sice trochu předvídatelně, ale stylově. Herci opravdu hrají, kratičká stopáž kromě úvodních sekvencí nedává prostor k nudě, chovanci z léčebny jsou sakra přesvědčivý a z personálu přežije jen ten nejsilnější a nejchytřejší. Potenciál jít totálně do extrému zde byl, tvůrci se dle mého drželi hodně při zemi, ale i tak vytvořili pořádně intenzivní krvavý flák, kterému dávám s klidným svědomím čtyři hvězdy. ()

Danny F.

Asi jsem to nepochopil. Svým spůsobem již okoukané pobíhání po chodbách s příležitostným zabitím někoho, kdo se zrovna naskytne. Závěr byl tak nelogický že hůř ani dopadnout nemohl. 55% ()

Wade

Tak tohle se nepovedlo.Horor ani náhodou přitom obsah nevypadal vůbec špatně,ale z Nočního incidentu se vyklubalo jen slabé drama z psychiatrické léčebny ve tmě.Pro mě je film velkým zklamáním protože si jsem jistej že z tématu se dalo vytěžit o mnohem víc. 33% ()

zolo23

V momente keď vypadla elektrina, povedal som si "paráda a zase hovno uvidím". Našťastie baterky boli po ruke a každá brutus scéna bola dostatočne osvetlená. Keby nebola prvá polovica filmu toľko nudná (fakt niekoľko zbytočných scén) a celý film by bol postavený na hru mačiek s myšami asi by som jednu hviezdu prihodil. Tak to mi to vychádza na priemer. ()

FIBO

Asylum Blackout příjemně překvapil i přes to, že nepřekračuje očekávaný průměr, ale zároveň nic zásadního nezkazí. Narozdíl od Grave Encounters jsem si z toho odnesl ten zážitek, že se mi film líbil a dokázal skončit tak, aniž by mě nerozčílil totálníma nesmyslama (i přesto se nějaké najdou, ale čert to vem...). Hutná atmosféra a nenudící vývoj podbarvuje slušná hudba od Christophe Chassola. ()

sedm.1

Spojení hororu a psychiatrické léčebny na mě působí jako magnet. Možná proto, že sám jsem pacoš první třídy, zároveň ale hororový žánr nemůže snad mít přívětivější místo, než právě prostředí plné magorů, deviantů a násilníků, kteří to mají v hlavě pořádně pomotané, u huby mají pěnu, zobou na to lentilky a jen čekají, kdy si budou moc někoho pořádně podat a ukojit tím své nenasytné choutky. Prostě ráj na zemi. Bohužel, faktem ale zůstává, že jen minimum tvůrců dokáže právě tohoto labužnického prostředí využít v plné míře. Pokaždé něco selže. A jak je to tedy s Asylum Blackout? Určitě se tu povedla navodit výrazná atmosféra, která mě a jednu stranu fascinovala a na druhou stranu ve mě vyvolávala příjemné pocity hrůzy, odporu a děsu. Výborný. Poměrně často zde zafungovali i momenty napětí, kdy jsem byl opravdu párkrát jak na trní. Poměrně slušný byl i casting, a to jak v rolích obětí, tak samotných pacientů, mezi kterými bylo skutečně pár vychytaných týpků. Toť pozitiva. Horší to pak bylo ovšem už se zápletkou, která byla jednak jednoduše nezábavná a jednak to byl jeden velký, splácaný sopl, bez nějakého výraznějšího nápadu, spádu, zajímavé scény a vrcholem byl pak úplný závěr, respektive zvrat, nečekaná pointa, která, pokud jsem ji tedy pochopil správně, byla kurevsky tuctová a zároveň fakt nudná. Další problém vidím i v minimálním využití všech těch bláznů a polobláznů, kteří si svou volnost vůbec „neužívají“, většina se jen prochází a těch pár vyšinutějších řezníků moc bordelu také nenadělalo, prostě dost bída, na což pak doplatilo i množství gore, kterého je též velice málo. Celkově tedy tento, skoro spíš až „jen“ thriller, mé velké očekávání nenaplnil, zároveň ho ale jen tak odsoudit také nehodlám, v něčem šlape, v něčem hůř, cílové publikum by ale zklamat rozhodně neměl. ()

Corpsegrinder

Super nářez. Přesně takhle má vypadat horor z blázince kde jediný zlo představujou magoři a žádná cesta ven. Blázni tam pobíhaj fakt jak šílený a dělaj různý prasárny, atmosféra je dusná v každý scéně a já se nenudil ani minutu protože se stále něco děje. Objeví se i pár nechutnejch gore efektů. Velmi dobrej film kterej je zde tradičně podhodnocen. ()

kolemjdouc

Film z éry kdy se filmaři předháněli v tom,kdo natočí větší  hnus.Tohle je extra třída .Odpudivé ksichty, odpudivý filtr na kameře, odpudivý scénář.Odpudivé prostředí.Přitom Zahlerova kniha Špinavý kšefty na North Garson street nemá chybu.Sice je drsnější ale reálně napsaná.Doufám,že se Zahler při psaní scénáře neurve ze řetězu ()

lucijelucije

No tak..co se týče krve, a hrůzostrašných scén, nic zvláštního, i když dost nechutného. Děj byl taky dost slabý, a herci lehce působili jako amatéři, které si do filmu obsazují rádoby nezávislí a experimentální režiséři. A ten závěr, který měl zřejmě působit, jako malé otevřené tajemno, to celé neveledílo úplně stáhl k zemi. ()

Arnyfe

To je opravdu silný šálek kávy aneb situace jak by se mohla vymknout kontrola nad psychopatickými šílenci v psychiatrické léčebně? Zavládl by chaos a opravdová anarchie? Výběr některých vedlejších představitelů do rolí bláznů je vskutku bravurní a velice věrohodně působí. ()