Wallace a Gromit: O chloupek

• Česko O chloupek (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Rodinný
Velká Británie, 1995, 30 min

Režie:

Nick Park

Scénář:

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Wallace, Gromit, zločinný buldog Preston a krásná Vendulína... Britský oscarový animovaný film Nicka Parka. Ovce, úklady a láska – to všechno čeká v této půlhodině pana Wallace a jeho inteligentního psa Gromita ve strhujícím, napínavém ale i humorném příběhu nazvaném O chloupek. Nick Park za něj v roce 1996 získal Oskara. Rafinovaně realizovaný animovaný film, kombinující formelu s kostrami klasických loutkových filmů, kde počet střihů 10krát převyšuje hraný akční film, a kde tedy záleží na jakémkoliv detailu. Zde totiž rozhodují „ohromné maličkosti". (oficiální text distributora)

Terva

Vendulína Skopová a ovce Pižla - je základem tohoto příběhu. Příběhu o oknech, ovcích, geniálních psech a jednom ukradeném vynálezu. Ovce na motorce mě rozesmály. CITÁT - Bééééééééé. Příběh není lepší jak Nesprávné kalhoty a není horší jak Cesta na Měsíc. ()

Ajinka126

V době, kdy to vyšlo, jsem byla malé dítě. Tak mě strašně moc mrzí, že jsem to v té době neviděla. Jistě bych k tomu měla velký citový vztah. Teď jsem se na to dívala hlavně kvůli "předchůdci ovečky Shauna" :) Ale moc se mi to líbilo. Bylo to tak bezprostřední, dětské a milé. ()

pivo

Jednoznačne najlepší diel zo všetkých troch kraťasov. Čo všetko sa im podarilo napchať do polhodiny a pritom nič z toho nepôsobí nedotiahnuto, alebo navyše. Jednoducho nádhera. ()

Kryton

Wallace & Gromit opět nezklamali a v těch 30 minutách je vše co by si člověk přál. Napětí , vtip , akce a skvělá animace. ()

Paxxx.cz

Moje první filmové shledání s Wallacem a Grombitem. Příjemně jsem se pobavil a byl jsem potěšen i přítomností zázračne ovečky Shaun, která zase všechny dostala z brindy tak jako ve svém seriálu :-). ()

Džejkop

Jediný animovaný film co jsem s Wallacem a Gromitem viděl a skvěle jsem se celou dobu bavil. Jestli je všechno s touto sympatickou dvojcí ve stejném duchu, pak bych měl shlédnou i další dobrodružství této bezva dvojky. V mnohém mi to připomíná Pata a Mata. I v tomto případě si animátor dal záležet na každém detailu. ()

numi

I třetí příběh Wallace a Gromita je geniální plastelýnovou jízdou, která nemá ve svém žánru konkurenci. Romantika, humor, šílené vynálezy, akce, honičky, roboti, letadla, ovce, krekry a sýr! Vše, co si můžete od filmu přát je tady a je to zabaleno do nádherného plastelýnového kabátu. Zasloužený druhý Oskar pro Nicka Parka. [únor 2006] ()

togaf

Gromit je prostě dokonalý, je to ten nejlepší pes ze všech neživých psů. Hrozně se mi líbí jeho vynálezy (nevěřím totiž, že vynálezcem je Wallace). Až tedy na Wallaceho ovčí puzzle, to ale nebyl vynález, "pouze" nápad. Geniální nápad. A vtípky okolo Wallaceovi posedlosti sýrem se mi nikdy neomrzí. ()

Frenegonda

Not EVEN Wenslydale? Whats wrong about Wenslydale? Tenhle, hláškama prošpikovanej příběh, skvělé dvojky W&G nás přivádí na stopu černočerné hospodářské kriminality! ALE POZOR i přesto že WINDOWS ARE OUR SPECIALITY příjdou tomu kluci na kloub... a všechno dobře dopadne... až na ten Wenslydale cheese:-) ()

easaque

nostalgické 5* dodatečně dopisuju komentář k této epizodce z dílny Nicka Parka o vynálezci Wallaceovi a jeho psovi Gromitovi,. Tato plastelínová dvojice patří už ke klasice a dokáže pobavit celou rodinu. A protože vždycky dobrou náladu přenesl i na mě, tak plný počet hvězdiček je nezpochybnitelných. Tentokrát přináší kriminální příběh a poprvé se objevuje ovečka, která si časem vydobila vlastní seriál. Zhlédnout ho můžete opět tady. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

C0r0ner

Člověk prostě musí žasnout nad tím, kolik invence, smyslu pro humor, řemeslné zručnosti a technického umu se u Aardmanů sešlo. O chloupek považuji za nejlepší film z jejich dílny (a to přitom mají spoustu špičkových počinů), který má i po několika zhlédnutích pořád co nabídnout. Ovce na motorce jsou samozřejmě naprosto dokonalé. 100% ()

Wormboy

Neuveritelne. Nie sice tak mimoriadne vydarene ako Wrong trousers, ale stale fantasticke. Nick Park je proste genius! ()

messiah

Další oskar, další propracovaný a skvělý náklep. První nasazení vynikající ovečky Shaun, hlavní hrdinky serie Shaun the Sheep. Možná nejvtipnější ze všech W&G do t0 doby. Scénka kdy hledají viníka podivností v bytě, Wallace má nohy na ovci a ona užírá stoličku na nohy je nepřekonatelná. Drobnůstky jako našlápnutí motorky mechanizovanou botou také nemají chybičku. Dokonalá Gromitova technika mytí oken vám vezme dech, načež vás dorazí úžasná "myčka" ovcí. Zástupcem zla je tentokrát strašlivý Killer Dog, jenž je nejen nebezpečný, nýbrž i parádně prohnaný a tak se stane že chudák Gromit je vyfocen "in-flagranti" zrovna když vraždí nebohou Shaun...........Tenhle Wallace & Gromit je smršť! ()

Decker

Genialni ukazka animovaneho filmecku, ktery nepostrada napeti, humor a skvelou pointu. Nick Park timto filmem dokazuje jaky ohromny talent se v nem zjevil a jak velmi svemu remeslu rozumi. ()