Osem mladých ľudí mieri do oblasti Jura vo Švajčiarsku, jedlo a stany maju so sebou v dodávke. Je jeseň a to je práve sezóna magických húb, ktoré tu rastú a sú tiež dôvodom ich výletu. Po pár problémoch prichádzajú na opustené miesto hlboko v lesoch, stany sú rozložené, huby pozbierané a keď sa zotmie, párty začína. Všetko je v poriadku dovtedy, než si jeden z mladíkov ide vziať ďalšie pivo a vráti sa s krvavou, dobitou tvárou. Nevedia čo sa stalo, ale potrebujú zohnať pomoc. Akonáhle zistia, že ich auto má prepichnutú pneumatiku a mobily nefungujú, vydajú sa hľadať záchranu na neďalekú usadlosť. Ale to je práve miesto, kam nemali ísť... (nessbeal)

J*A*S*M

Rada propříště: Drazí tvůrci, až budete znova něco vykrádat, vykrádejte něco, co za to stojí, a vykrádejte to alespoň trochu nenápadně. One Way Trip je nepřiznaný xerox Shrooms, který se nesnaží o nic jiného, než aby naplnil svou skromnou osmdesátiminutovou stopáž, předhodil teenage divákům pár lesních/domovních naháněček a několik cudných mordů a v závěru se vytasil s pointou, která kdysi byla šokující, o pár let později klišovitá, o dalších pár let později otravná a teď už jenom vzbuzuje lítost. Řemeslně to celkem ujde, takže pokud nestojíte o nic víc než o pravidelnou denní dávku nenáročného sterilního strašení, pak budiž. Já už se těším, až si z podobných filmů bude dělat srandu The Cabin in the Woods. ()

Enšpígl

A na čem byl scénarista nechci radši ani vědět. Mně to přijde jako kdyby debilové měli jenom dvě volby, buď bejt v hororu nebo v českým parlementu. ()

Malarkey

Asi bych musel bejt na tripu a čumět na film s 3D brejlema, aby se mi to trošku líbilo. I když nejspíš ani to by nezachránilo skutečnost, že tenhle horor je sračka, u které jsem se ani nezasmál. ()

LIVINGDEAD

Při sledování filmu jsem pil archivní moldavské víno Kagor a tak nevím, zda nemělo vliv na mou kritiku. Viděl jsem verzi One Way Trip 3D.BDrip.1080p.NOLIMITS-TEAM. Krásný obraz, skvělý zvuk, perfektní ruský dabing a dobré herecké výkony. Takže jsem byl do filmu opravdu zažraný. Film doporučuji!! 80% ()

ricci.s

Kvalitný horor, ale dosť neoriginálny. Pri tých lesných a podobných vyvražďovačkách to síce nie je nič neobvyklé, no v tomto prípade by sa dal film považovať za pomerne detailnú variáciu na írsky Shrooms, pretože dosť veľa pasáží bolo až podozrivo podobných (dokonca som sa počas projekcie odbehol ubezpečiť, či niekde nefiguruje meno Uwe Boll). Nakoniec práve ten fakt, že "presne toto tu už bolo" mi bráni dať plný počet. Našťastie sa dej nekoncentruje len na halucinogénne hríbiky, ale rýchlo prehupne do exploiťáku, v ktorom je partička teenagerov masakrovaná jednou psychopatkou a jej tatkom. Druhá polovica hororu je vlastne typický boj o život s mnohými napínavými momentami a slušným gore. Postavy fajn, kamera pekná, ku koncu je tam už viac akcie ako by bolo treba, ale to mi nevadilo. Výborný výber hlavnej záporáčky! Keby v tom filme nemala polovicu tváre v prdeli, bola by naozaj pekná, navyše bola chladnokrvná ako má byť. Záver ma však vôbec nepotešil, pretože som ho čakal (a v kútiku duše dúfal, že to neskonči presne takto). ()

EvilPhoEniX

Ono na Švýcary Klobouk Dolů!!! Už dlouho jsem neviděl horor, kde by byla partička 8 Lidí..Kdo přežije, je jasné od začátku.. Bohužél.. Vražd bylo dost.. Ale Kvalitní byli jen tři.. Zbytek byli strašně rychlé, vystříhané téměř zbytečné.. Konec byl Akční, napínavý.. Hlavní záporáci SUPER! Do poslední chvíle jsem si byl vším jistý a v posledních 5 minutách přišel Skvělý Twist, který jsem neuhádl.. Hanba mi !! Solidní Trojka a slušný Slasher! ()

Bloody13

Průměr, i když hezky natočenej. Kolegy zmíněné Houbičky mají tentokrát svoje opodstatnění, tyhle dva filmy jsou si podobné víc, než jen jejich požíráním a následnými haluškami. A právě v tom je jeho největší slabina. I když umí pracovat s napětím (hlavně scény v lesích, kterých je bohužel poskrovnu), snímek stejně směřuje přesně tam, kam je to zcela jasné už od začátku - do tuctového slasheru. Některé mordy potěší, ale "nečekaný" závěr to pošle stejně do hnoje. ()

Dellamorte

Ja by som sa teda úplne vykašlala na porovnávku so " SCHROOMS ale skôr si poplakala nad nemohúcnosťou zainteresovaných .Tie pripálene filmové ničoty o pármiestnej čriede middle / teen bytostí, nasekaných do auta a pred návštevou lesa , pár pív , goddfeel / badfeel , pošuk sa nájde a keby ee, tak sa konkurzom vymodeluje. Zabalím to do tmy a postarám sa o záverečné inferno ( v tomto prípade geniálne mizerné ) A keď som videla ten príklep do pivnice, čakala som už len na ďalśiu narážku - prišla - vypichnuté oko - nič Ti to nehovorí ? ( E.D.2 ) Tieto snímky sú mizerné a pokúšaju divácku trpezlivosť. Ja jej už ale veľa nemám. ()

George Stobbart

Síce trochu otrepaná, ale parádne pozerateľná švajčiarsko-rakúska prírodná vyvražďovačka. Partia mladých výletníkov sa po skonzumovaní halucinogénnych húb zamotá v lesoch a pred zlým počasím sa ukryjú na neďalekej usadlosti, kde ich už očakáva vražedná noc. Nejdem skrývať nadšenie; bolo to napínavé, atmosférické, nápadité, krvavé, zručne natočené a disponujúce pútavým vizuálom, ktorý viac krát ponúkol lahodné, široké zábery, kde si človek mohol sám vybrať na čo sa chce pozerať. Občasne sa objavili aj menej dôležité úkazy, vyložene na 3D efekt a oko potešilo aj nenápadné striedanie kamerových filtrov, podľa toho kde sa film odohrával. Za vydareným vizuálom našťastie nezaostala ani hudobná stránka, ktorá slušivo podtrhla napínavú atmosféru. Záverečné rozuzlenie je síce trochu rozporuplné a môže (ne)milo prekvapiť, pokiaľ divák pri pozeraní až príliš nerozmýšľa a iba si užíva hororovú jazdu. Mne to nevadilo, ale obyčajnejší koniec by som uvítal viac. Každopádne ide o podarený hororík, ku ktorému sa časom určite vrátim. ()

*CARNIFEX*

Partia mladých ľudí sa vyberie do hôr na zber halucinogénnych hubyčiek. Cestou do odľahlej pustiny ich postretne niekoľko nepríjemností. Prepichnuté koleso na dodávke či nepríjemný poľovník však nebude ich najväčším problémom. Počas noci kedy všetci prepadnú vidinám z konzumácie húb sa vracia jeden z partie s vážnym zranením hlavy. Nikto nevie čo sa stalo, no je jasné, že mladík potrebuje lekársku pomoc. Nakoľko ich zastihne poriadna búrka, rozhodnú sa prečkať v opustenej chate uprostred lesa. Tento krok bude všetkých mrzieť. Slasher s miestami nie najvydarenejšími efektmi a primitívnym správaním nesympatických hercov. Veta: "rozdeľme sa.." , alebo útek pred zabijakom po schodoch domu NA hor, kvalite snímku nepridalo rovnako, ako mizerný pokus o 3D. Nie, že by v tomto horore bolo všetko úplne špatné (ako napríklad rozuzlenie ), ale akosi toho menej vydareného bolo viac, ako by malo - 50%. ()

Kudly4

Příšerný. Čekal jsem, že by to mohlo být stejně dobrý, či lepší než Shrooms. Vůbec. První vražda přijde skoro až po hodině !! Nudnější už to bejt opravdu nemohlo a nezachrání to ani pár ''gore'' scén v závěru. Postavy úplně o ničem a to finále, bylo pěkně debilní. ()

Karamanlis

One Way Trip 3D na prvý pohľad vyzerá ako hixploitation na švajčiarsko-rakúsky spôsob (v rakúskej i švajčiarskej časti Álp som zhodou okolností kedysi strávil pár dní a o podivínskosti tamojšieho obyvateľstva som sa presvedčil na vlastnej koži, takže táto oblasť mi na buranský horor celkom sedí) a čo sa násilných aspektov týka sa môže kľudne rovnať s lepšími výtvormi americkej žánrovej produkcie. Počas prvej polovice filmu sa až na jednu rozbitú držku síce dokopy neudeje nič prevratné, potom však už prichádza takmer nepretržitá krvavá rezanica, zaklincovaná haľuzným záverom. ()

ARI50

Jak už tady píše J*A*S*M má úplnou pravdu. Jeto škoda dlouhého čekáni a pak nic.Někdy příště pokud nás něco takového čeká doufám že už jen překvapivě uspokojujícího. Konec se mi sice líbil ale přesto čekal jsem úplně něco jiného ale lepši už je nečekat a ani nedoufat a jen se nechat překvapovat. Herecké výkony no tady fakt nwm zdálo se mi to až přehnané. ()

Šakalík

Jj, houbičky. :-) Po docela dlouhé době opravdu kvalitní slasher, který má koule a pořádnou atmosféru. Zatímco americká produkce je v tomto ohledu vyčichlá jak laciný parfém, v evropských lesích se tu a tam ještě nějaký slušný horůrek narodí a buďme za to rádi. Film je sice docela neoriginální a plive na diváka jedno klišé za druhým, přesto nabídne strhující podívanou plnou napětí, stejně jako charismatickou dvojici zabijáků, kdy především zjizvená holčina je kusanda k pohledání. :-) Překvapilo mě finální rozuzlení, které dává celému příběhu úplně jiný rozměr. Tenhle film je krásný příklad toho, že i na evropských kolbištích jde za pár euro natočit kvalitní horor. Takže kdy se něčeho podobného dočkáme od našich tvůrců třeba v Beskydech? ()

Forsberg11

Veeeľmi dlho som uvažoval nad hodnotením tohoto kúsku. Rozhodoval som sa medzi 3 a 4 packami a hodnotenie som dokonca niekoľkokrát zmenil. Nakoniec som sa pevne rozhodol pre 4* a s odstupom času viem, že som urobil dobre. V konkurencii posledných rokov a s tým prichádzajúcich hororových výtvorov je One Way Trip mierne nadpriemerný kúsok, ktorý dokáže celkom slušne baviť a občas prekvapí originálnymi mordami. Kto nečaká niečo extra bude potešený a spokojný. Oproti niektorým výtvorom najmä z americkej produkcie je tento švajčiarsky film minimálne zaujímavý. Záverečná pointa sa mi ale nepáčila... 65 %! ()

nessbeal

Oficialny Release DVD (2D) a Blu-ray (3D & 2D): 13. Marec 2012 *** Willkommen in Transylvanien der Schweiz. *** Videne v original verzii: One.Way.Trip.2011.BDRip.AC3.German.XviD-POE ()

dawe787

Žádná hororová pecka to není, ale trochu krve tam uvidíte a jako varování pro případné požírače houbiček to není zase tak špatné. ()