Korunovační klenoty

• Česko Královské klenoty (více)
všechny plakáty

Fragancia (Alicia Vikander) je obviněna z pokusu o vraždu Richarda Perssona (Bill Skarsgård), syna mocného vlastníka továrny na výrobu bot. Během rozhovoru s vyšetřovatelem se dozvídáme o jejím bohatém a mnohdy skoro neuvěřitelném životě, o jejích rodičích a bratrovi Jesúsovi. Přes její na první pohled ničím nerušené dětství a dospívání, kdy potká lásku svého života Peterssona-Jonssona, světového hráče hokeje, se dostáváme až k osudné noci, kterou celý příběh začíná. (lee.loo)

dwbmb

V první řadě by filmu slušela kratší stopáž, protože často sklouzává do nudy. Jinak jde o velice nevšední mix osobního a rodinného dramatu, neobvyklého milostného trojúhelníku a tak trochu pohádky. Moc to pospolu ale nefunguje, tak díky bohu, že Alicia Vikander alespoň ukázala prsa, jinak bych pokládal za ztrátu času. Být film stylisticky posunut někam jinam od realismu, možná by fungoval tak, jak má. Ale ve filmu se dějí věcí, který do skutečného světa nepatří a v tomto ztvárnění působí rušivě (rozuměj: WTF). Docela dobře role sedla Billu Skarsgårdovi, jehož nevšední kukuč k postavě podivnýho, trošku psycho a trochu úchylnýho puberťáka, docela pasoval. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano (prsa) ()

IvonaK

Film to byl určitě hodně dobrý akorát je opravdu velice smutné že tak mladá slečna přijde o všechno. Já bych určitě bisexuální prase, které se nedokáže rozhodnout koho teda, za svou rodinu určitě nevyměnila. Ale nadruhou stranu je to asi první film kdy muž žije s mužem a bokem má milenku ženského rodu. Ve všech ostatních filmech to bylo tak že muž žije se ženou a bokem randí s mužem. ()

blowup

Film, který tak slibně začal a první hodina byla "okouzlující", bohužel uvozovkami chci naznačit, že to pak šlo dolů. Po té hodině se příběh táhl a zamotával a gradoval různými náhodami a tragédií. Vzhledem k tomu, že hlavní postava vyšetřovatele upozornila, že tomu, co bude vyprávět, nebude on věřit, vzala jsem to stejně, přesto mě vrstvení náhod a zázraků nutilo se těšit na konec. Ten ale pořád nepřicházel - a pak najednou bum. Kde jsou ty korunovační klenoty?! - nebo to je jen symbol...asi mi to nedošlo, ani po dvou hodinách, uf. ()

XXXXXXXX

Seznamte se s rodinkou Divných. Táta Divný věří, že za pomoci elektrického proudu, lze po cymrmanovsku vyrobit z hovna zlato (však co by ne, když z něj jde uplést bitch, MekGajvr by mohl vyprávět), máma Divná sem tam hodí nějaké to generické moudro (Kdo jinému v bytě krade, sám bývá usmrcen!), Divný jr. který je v celém filmu snad jediný ementálem nezaslouženě, no a celou retardovanou rodinku, uzavírá dcerka Vonná, které je, dříve než bys řekl hromadná retardace, Déčko j hozen na krk. Do toho si přimyslete bisexuálního hráče ledního hokeje, v dalších rolích se mihne majitel továrny na dřeváky (z pravé krokodýli kůže!) Vůdce, přes jehož nezměrně husté libido není vidět na krok, natož aby se snad dalo krájet, sportovec Šlágr, nadbíhající Vonné, člen agresivního spolčení katolických kudlanek Izák, jehož láskyplná milostná nabídka směrem k Vonné, je doprovázená zvukem rozbíjejícího se nádobí, Vůdce jr Frankenstein,. který v mládí spadl (jistojistě úmyslně) na hlavu a ujetá severská Prodejná nevěsta může odstartovat. Frankie se po vzoru Vůdce staršího, Vonné pokusí dokázat, že láska prochází něčím umístěným podstatně níž, než je žaludek; Divný jr. otestuje v praxi tezi, zda je možné na vodě aplikovat chůzi na Jesuse; no a Vonná, která za pomoci hesla: O nastavování druhé kulky, pokusí vrátit Viktorovo dílo tam, kam patří (a tím nemyslím do knihovny!). Závěrečný scifi prvek, pak poněkud ubírá na serióznosti, což ale filmu, ve kterém se běžně vícečetně penetruje, zase až tolik neubírá na bradavici krásy. ()

boombang

Celkem fajn mix bizáru a lehké nudy, i když hlavně jako přípomínka toho, jak dobří jsou Skarsgård a především Vikander. ()

SAINTS

Velmi mile švedske filmove prekvapenie.Film to samozrejme nie je dokonaly ale Fragancia(Alicia Vikander) ma krasne oči aj vlasy,velmi dobre sa na nu pozeralo.Vdaka nej je ten film tak dobry. ()

milanko8

Zvláštní dílko, skoro až za 5 hvězd... Úsměv se mísí se slzami a do toho se objeví šok v podobě hokejisty, který při hře skáče trojtého salchova :D. No čemu se divit, když otec hlavní hrdinky vyrábí doma zlato... Ale je třeba pochopit a ocenit to poselství, které se v jeho badání nachází. Ale musím se ještě vrátit k tomu hlavnímu šoku, a sice líbačka dvou hokejistů... nevím co musela dotyčná osoba udělat pro to, aby tuto zápletku do příběhu prosadila :D I tak za 4 hvězdy a doporučuju!!! Jóoooo a taky mi to místy (nevím proč) připomínalo Amélii z Montmartru :))) (viz komentář ursinko) a taky Faunův Labyrint. ()

CorvusBlek

Tak se mi zdá, že možný scénáristův záměr zavděčit se opravdu širokému publiku se docela vydařil, v tomto filmu najdete tak široký mix žánrů, že jsem to snad ještě neviděl.Ale přesto z tohoto guláše vychází vcelku jednoduchý a čitelný příběh.V tomto ohledu skoro geniálně natočeno, jen mě trochu mrzel ten, na mě až příliš pohádkový konec, těch posledních 20 minut...Přesto 4* a 75% za pěknou podívanou. ()

srolyma

To by mě zajímalo, jestli se někdy najde nějaký švédský Troškasson, který by natočil Měsíc, sláma, lišejníky, kde by nějaká korpulentní uřvaná seveřanka všechny kolem fackovala a lidi by řvali smíchy. Protože tohle je opět ultradepresívní film, kde neštěstí střídá ještě větší neštěstí následované katastrofou zvolna přecházející v nekončící sled nešťastných událostí. Asi se mrknu na Spalovače mrtvol, abych se trochu odreagoval. ()

Neklan006

souhlasím že výborné drama sráží ta trapárna s nejlepším hokejistou na světě. opravdu není potřeba všude cpát rádoby komický prvek pro odlehčení ()

psynoxious

No nebyť tej divnej hlavnej a zbytočnej vsuvky s tým mutantom hokejistu-krasokorcularia-buzeranta-bisexuala tak je to lepšie pozeratelne ()

beruskaska

Severská "pohádka" o krutostech osudu, ale i krásách života v poetických barvách, podmanivé hudbě a kouzelném vyprávění. Napínavý děj plný zvratů, místy skoro až úsměvně cynický, jindy až drsně krutý a nelítostný - tak to někdy vypadá v režii osudu. Silná je zvlášť série momentů, které by člověk později rád vzal zpět, ale už to nejde. Prolínající se magické až snové pasáže a symbolismus (Jesús, Maria, klíče,...) dodávají příběhu na síle. Sice několik drobností si tvůrci mohli odpustit (gay zápletka, piruety na hokejovém ledě, přeslazený závěr), ale jinak výborný příběh z dalekého Švédska, který byl alespoň pro mě silným zážitkem. Skutečné "zlato" nynější produkce vymykající se běžnému průměru. I přes neskutečné trápení hlavních postav z filmu vyzařuje optimismus. Zahřeje, zamrazí a zapíše se do srdce... ()

dank011

Severský filmový podzim, Minikino Ostrava, 16.11.2012 Žánrově naprosto nezařaditelný snímek - krimi ( kdo zabil malého Jesuse a kam se vlastně poděl...), drama ( celá retrospektiva života Fragancie po smrti matky a po boku otce, posedlého alchymistickým hledáním zlata), mystika ( zlatá rybka, otevírající se nebeská brána a jesusovo nanebevstoupení ), psychologie ( Richardovo dětství pod despotickou rukou frustrovaného otce ..a hlavně jak si TOHLE CELÉ přebrat , vysvětlit a možná i pochopit..), komedie ( hokejista-krasobluslař-"procitnuvší" gay) a v neposlední řadě i prvky fantasy ( tady nemyslím jen "zheterosexuálštění" nejlepšího hokejisty světa, ale i veškeré scény s posmrtným Jesusovým bytím...), další z řady filmů, který buď " sedne nebo ne", sedlácky řečeno, a rozporuplná hodnocení tomu dávají za pravdu. Řadím se do první skupiny pro překrásnou Alicii Vikander a nádhernou hudbu a hlavně kameru. A hlavně mě tenhle pel-mel ani chvilku nenudil. ()

kolodej1

hodně rozporuplný film. Na jednu stranu se mi hned od začátku zalíbil styl, jakým byl příběh vyprávěn, s citem, poetikou, líbila se mi i kamera. Vůbec mi nevadily některé fantasy momenty, milá byla průpovídka o úplňku. Co mi ale vadilo, byla celá zápletka s Peterssonem. Pevní, co mě napadlo, bylo, že určitě by z něj nemohl být talentovaný hokejista, zato na prvotřídní buznu má dobře našlápnuto. A ty záběry z hokejových utkání, tak to bylo hodně přes čáru a jestli to nějak vyznívalo, tak jedině trapně. Stejně hloupě vyznělo přežití otce hlavní hrdinky při nehodě v domě. Takže, na jednu stranu poutavý příběh plný imaginace a emocí a na druhou stranu blábol. Ať si tedy každý vybere ()

RomanT

Neuvěřitelný guláš. Ne, guláš ne, ten má málo ingrediencí. To byl nepoživatelný dort z Čapkovy pohádky o pejskovi a kočičce. Kromě střídání různých žánrů a absurdit se film odehrává v jakési nedefinovatelné době. Ve scénách, které se odehrávají ve stejné chvíli, jsou zkombinovány dnešní exteriéry s kostýmy a interiéry o 50 let staršími. Zajímalo by mě, jestli to mělo nějaký hluboký smysl nebo za tím byl nedostatek financí. Anebo to tak ve Švédsku vypadá? ()

metztlimoon

Fungovali mi tu flashbacky do detstva, naopak odveci bol ten verejny gay celebrity zivot (nie som homofob) a cely ten blondacik mi prisiel dost odveci a nechutny. Ubrala by som tak 20 minut. Silne 3 hviezdy. ()

Veber

Protože mám takové filmy zlrátka ráda. Ten pocit a emoce při sledování mi dnes, po shlédnutí, prostě těch 5* dávají i když objektivně by zo asi bylo 4-5*. Zajímavý příběh (Jesuse musí milovat asi každý). ()