Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

LdaVinci

I když svým způsobem byl příběh horší než v jedničce, stejně byl zase jinak okouzlující. Proto dávám zase 5. :) ()

Mkartaylas56

Sice se to úplně na 100% nevyrovnalo jedničce, ale i tak je to podle mého opět skvělý animák s ještě vylepšenější grafikou a o něco monstróznější závěrečnou bitvou. Nové postavy neuškodily i když nový záporák mi moc nesedl. Obecně si dokonce myslím, že je tento díl spíše pro starší publikum, jelikož ubylo takových těch "dětských" vtipů, i když jich tam pár samozřejmě najdete. Upřímně doufám, že třetí díl naváže na úspěšné 2 předchozí, což by bylo naprosto úžasný. 80% ()

Scraffy

Typická dvojka - väčšia porcia toho istého, čo sme videli už minule. Nič prevratného sa nedeje. Problémom týchto filmov je, že ich pokračovania robia strašne skoro. Keby táto dvojka vyšla o pár rokov neskôr, možno až za 10, tak by bola určite lepšia prijatá. Takto je to len to isté, čo sme už videli. ()

Jacccob

Už po jedničce mi bylo jasné, že se mi bude líbit i dvojka. A stalo se. Kouzlo prvního dílu se sice vytratilo, přesto je to kvalitou jeden z nejlepších animáků tohoto roku. Spousta originálních nápadů, na poměry animáků vcelku slušný záporák, a samozřejmě Bezzubka, bez toho by to nebylo ono. PS : Hudba úžasná jako u prvního dílu. ()

wolverine

Jedničku zdaleka nedohnal. Příběh není zas tak špatný. Zkuste se vžít do role Škyťáka, kterému máma řekne že ho opustila kvůli drakům. Já bych reagoval dost naštvaně. Vlastní matka upřednostní draky před synem. To je ptákovina. Konec mě zaskočil. ()

Meev

U druhého dílu bych nejásal radostí jako u dílu prvního. I přes moje konečné hodnocení jsem docela zklamaný. Film nepřináší nic nového, slabá zápletka, žádné nové nápady, vcelku stejný konec, kdy (spoiler) se utká mega drak z Bezzubkou a už to není cool jako před lety v prvním díle. Zkrátka a jasně první díl měl vše, co má správný animák mít, ba ne, on měl dvojnásobek. Tenhle film jen využívá slávy a kvality prvního. Silných momentů je tu zatraceně málo a některé by si zasloužily ještě přitvrdit. Nemůžu si jen ztěžovat, vlastně jsem se nenudil a je jasné že po prvním díle na to byly větší nároky. 70%- je to fajn animák, ale jedničce nesahá ani po kotkníky. ()

brzozin

Už dlouho se mi nestalo, že bych se v kině styděl. Tady po dlouhé době se to tvůrcům povedlo. Styděl jsem se, že až film dojede a rozsvítí se světla, všichni uvidí, že ten starý cap, co sem přišel s malou dcerou, pláče jak děcko. Víc nemam, co bych k tomu dodal. ()

Stejšn

Technicky vypiplané, přesto o něco slabší než první díl. Je tu hodně dlouhých kecacích scén, zbytečná smrt, která se mě osobně teda vůbec nedotkla a málo vtipu. Také už se nedostavuje ten wow efekt. A divné finále, ve kterém nějak zanikne co se vlastně stalo s hlavním záporákem. Je to typická dvojka - všeho víc a větší. Vynikající je soundtrack. Je to dobrý film, ale první díl byl prostě lepší. ()

germiny

Přesně to, na co jsem se takovou dobu těšil jsem i dostal :) Převládá ve mně naprostá spokojenost. I když se mi teď momentálně zdá jednička krapet lepší, tak po druhém, třetím a dalším shlédnutí to určitě opadne a bude to vyrovnané. Velmi povedené grafické zpracování (ale to se dalo čekat), úchvatný led-chrlící drak, opravdu vtipné scény, velmi rozohněný Toothless a půl smrkajícího kina :) No, jdu si sehant soundtrack. ()

jirin_cz

Jak vycvičit draka byl animák, který mě po dlouhé době opravdu bavil a trochu jsem se bál. V úvodu jsem si i říkal, že to bude průšvih, přišlo mi, že přibylo hodně pitvoření a ksichtíků Bezzubky a prostě více té zábavy hlavně pro děti.Ale postupně s objevením matky a hlavního padoucha to chytlo spád a začlo mě to bavit. Nemůžu určit jestli je lepší jednička nebo dvojka, obojí je velmi povedený a kvalitní film. Jen se mi zdá, že v prvním díle bylo více věcí z toho života Vikingů a mytologie, což mě osobně baví nejvíce. Co mě taky nějak nepasuje do takového druhu filmu, který je prioritně pro děti, zabití Škyťakova otce po té, co se dá rodinka sotva dohromady. Byl jsem na 2D a myslím, že 3D by tomu mohlo prospět, protože ty průlety byly fantastické. ()

yaqwsx

Jak vycvičit draka 2 pro mě bylo překvapení. Určitě příběhvě nemá na jedničku, která těžila především ze své novosti a originality. Avšak tyto drobné nedostatky toto pokračování kompenzuje bombastickou grafikou, silnou atmosféričností a kvalitou některých částí scénáře. Jsem rád, že se scénáristé nebáli přitvrdit - u některých scén jsem měl pomalu slzy na krajíčku - a to je u mě co už říci. Z kina jsem odcházel s nadšením a radostí. Perfektní pohádka, kterou stojí za to vidět. ()

george82

Film oproti prvnímu dílu přidává snad na všem. Animace super, hudba sedí, příběh hezky navazuje a dokonce bych mu odpustil menší napínavost, ale vše naprosto výborně vyvažuje humor a draci jako takoví. Film nemá chybu. ()

PAVLIS

Možná o fous slabší než jednička, nevyrovnanější hlavně díky nedostatečně vykreslenému záporákovi, ale stále s tolika srdečnými momenty, že byla opět radost se dívat. ()

Stranger77

Jedničku mám hrozně rád a dost jsem se obával dvojky. Prý slabý záporák, ale jinak fajn. Ani náhodou, je to výborné a snad ještě lepší než jednička. Výborný děj, dialogy, nové postavy, zároveň se tvůrci nebojí i někomu ve filmu ublížit. Jednoznačně spíše pro dospělé než pro malé caparty a hudba, obraz prostě bez chyby. Pro mě zatím jeden ze dvou nejlepších filmů roku (společně s druhým Americou). ()

ikilledjenny

Příběhově trošku slabší než jednička, ale jinak naprosto úžasný zážitek z kina. Škyťák nám vyrostl a Bezzubka s ním. Ostrov se změnil a draci jsou součástí života Vikingů. A pak to začne být epické. Který animovaný film měl někdy, tak úžasnou bitvu? V jakém animovaném filmu zemřela důležitá postava? Kromě zvratů a úžasného příběhu se můžete těšit na hlášky a vtipy. Rafana je prostě strašně vtipná. A už jsem zminovala tu úžasnou animaci? A draky? Hodně draků. Kam se hrabe Khaleesi. ()

Dinsberg

Ducha původního filmu se podařilo protlačit i sem. Škyťák je trochu dospělejší, ale stejně dál dělá vylomeniny. Dean DeBlois si oproti původnímu xenofobnímu příběhu vzal na mušku odvěkou touhu po moci. Je jasné, že tady už na budování vztahu není čas ani prostor. Navíc vztahy už jsou vybudované, takže v rámci příběhu se dají jen narušit, aby mohly vznikat znovu. Už to prostě přestává být pohádkou a stává se to animovaným akčním thrillerem. Srovnávat ale nechci, protože jde o dva různé filmy. ()

Pavoll

Predchadzajúci diel nemohol dostať lepšie pokračovanie. Jednotka sa mi ale páčila o trošičku viac, hlavne preto že jednotka už nejaké zaujimavé prvky vyčerpala a tak dvojka nič nové neponukla až na lepšiu animáciu. Aj ked´ oproti jednotke toho dvojka veľa nepriniesla tak stále patrí k nadpriemeru(možno ešte lepšie). ()

boombang

Velmi povedené pokračování. Vtipů je dostatek a akce jsou parádní natolik, že to bere dech. Setkání hrdiny s maskovanou postavou v oblacích je možná nejmrazivější animovaná scéna, co jsem kdy viděl. To už je opravdu jiný level... (Zato hlavní záporák vypadal spíš jako Weird Al Yankovic než něco, co by mělo budit hrůzu.) Doufám v Oscara. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze