Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

sechmet5

Ten film mě velice mile překvapil. Sice mě představa Alpha draků příliš nenadchla, ale jinak byl to byl skvělý příběh. Co se mi ale na filmu líbilo ještě víc byla grafika. Všechno bylo velice kvalitně udělané a dostalo mě, jak si vyhráli s postavami - zvlášť Hiccup vypadal skoro jako skutečný člověk. Dali hodně důraz na detaily a vyplatilo se to ()

Emjecko

Barevné, hravé, uzpívané, vylítané, nařehtané, přetřepané... Ano, poslední zmíněné adjektivum mohlo působit trochu negativněji, ale ani význam těch předchozích není v tomto případě kdovíjak positivní. Možná za to může natěšenost po teď už silně přestřelených reakcích krátce po uvedení filmu do kin (jednu dobu byla dvojka v top10 nejlepších animácích ever), možná zklamání při pohledu na dokonalou jedničku, její následné srovnání s velmi tuctovým dvojkovým bratrem, který kdyby byl nevlastní, vše by se vysvětlilo a bylo odpouštěno, ale na dvojce se podílel v podstatě stejný tým, čili tady zakopaný pes nebude. Asi bych to tak nazval tvůrčí únavou, stejně je to poslední dobou obecně aktuální téma, je to in, omluví to strmý pád kvality, nikomu to neublíží a koho bude zajímat, že jsem se podíval na pokračování jednoho z mých nejoblíbenějších animáků a byl jsem zklamaný, čili dávám tři hvězdičky, protože se ve filmu v podstatě nic nestalo a když se zrovna něco dělo, bylo potřeba hodně scénaristických berliček a deus-ex machin, které já opravdu ze srdce nerad. (ono už když jsem se díval na trailery, mi přišlo podezřelé, že se tam jenom lítá a ve filmu to pak nebylo o moc lepší...) ()

konysua

Dvojka si vyšlapuje po stejném chodníčku jako její předchůdce. Roztomilostí se nešetří a věřím, že mít na vodítku toothless, žiju si jako Hugh Hefner. 8/10 ()

Veniss

Málokterá dvojka vykročí ze stínu svého staršího sourozence. A Jak vyčvičit draka 2 se to také nepodařilo. Patetický a hloupý příběh, bez přiměřené návaznosti na jedničku; kde je ta ženská, jejíž prsní kyrys nosil Škyťák a jeho otec na hlavě? A kdyby se ve dvojce Škyťákova matka neobjevila, ovlivnilo by to nějak podstatu příběhu? Tvrdím, že neovlivnilo. Světlé chvilky - světélkující Bezzubka a Rafanino harašení, ostatní bylo jen hlasité, i když mistrně provedené, plácání prázdné slámy. Tři hvězdičky s odřenýma ušima. ()

Vocoun

O dost slabší než jednička bych řekl. To co v prvním díle fungovalo (roztomilost draků, vzájemné poznávání a změna pohledu), tak je tady spíš na obtíž. Děj je docela zkratkovitý a nedává moc smysl, hlavní hrdina se občas chová fakt jak idiot a je dost na ránu. Vztah s Astrid je hodně chladný, takže ani tady se člověk nepotěší. Má to teda úžasnou animaci, Bezzubka je pořád roztomilý a některé scény jsou skvělé, ale celkově je to takové polepené, nemastné neslané. Některé filmy by zkrátka asi druhý díl mít neměly. DOufám, že se neuvažuje o trojce, to by nedopadlo dobře. Ale zas tak hrozné to nebylo, průměrná pohádka s nadprůměrnými postavami - 3*, 70% ()

darthvader77

"Ale no tak vždyť je mu 20. Vždyť si býval stejně tvrdohlavý v jeho věku. A kruciž ono se to za tu dobu vůbec nezměnilo ":DDoposud se mi nestalo, abych viděl animovaný film, který se příběhem může rovnat kvalitním hraným filmům. Ovšem tenhle takový je. Výborné brilantní pokračování, které má nádhernou animaci, jenž vypadá skoro jako živá, úžasné epické bitvy, ale především příběh s tentokrát myšlenkovým přesahem, který mě naprosto dostal a ohromil a především závěrečný velmi emocionální moment, kdy nesmrtelnost postav dostane pořádně na prdel. Opravdu mezi animovanými filmy naprostá špička a mezi hranými rozhodně vysoký nadprůměr. Navíc musím ocenit i závěr, kdy tvůrci evidentně myslí na pokračovaní, které tak nebude působit nastavovaně. Gratuluji! ()

Echoes

Jsem se na dvojku těšil jako malý kluk a ono je to takové nemastné, neslané... Zachráněno jen kvalitními grimasami Tootha! ()

Ernie_13

Príbeh ma mierne sklamal, resp. fakt že scenár z času na čas ulitaval z vtipného animáku do serióznych polôch, ktoré tam pôsobili umelo a neprirodzene. Animácia A++. ()

jafuska

Druhý díl opět famozní, řekla bych stejně dobrý jako první. Animace naprosto úžasná, draci taktéž, příběh mě chytil za srdce a prostě úžasná podíaná, která stojí určitě za zhlédnutí, ()

ratpile

Vyjma animace, nepřekvapivě o něco horší než jednička. Vyprávění už není tak svěží a i Draky postihly klasické neduhy dvojek. Máme tu více atrakcí, příběh je podobný, jen o něco rozmáchlejší. Pořád je tu ale několik hezkých, emotivních scén a Toothless je pořád ten úsměv vyvolávající dráček. Řemeslně je to samozřejmě pořád super, odvyprávěno je to perfektně, jen z toho příběhu už nemám tak čistý, pohádkový pocit. To vše platí hlavně pro srovnání s jedničkou. Pohádka je to jinak hezká a akcentuje přesně ta témata (láska, přátelství, porozumění, dobrotivé charaktery), jaká má správná pohádka zdůrazňovat. ()

pekas

Dvojka se mi líbila o chloupek víc, než jednička. Překvapili mě, že u filmu pro děti nechají někoho umřít. Animace úžasná. 92% ()

Kimkong

Důstojné pokračování předchozího dílu. Avšak oproti jedničce zde nemáme téměř nic nového. Díl je akčnější, hudba zůstala v podstatě stejná. ()

bohhous22

Velmi líbivé pokračování.vsadím se,že tvůrci ještě přivedou na svět dalšího sourozence.To je jisté.Každopádně bez dalších okolků dávám 4 hvězdy,2 za animaci,jednu za příběh,jednu za veškeré zbývající kvality,které snímek nese.Jen jsem zvědavý,jak vysoko se ,,vyšvihnou" následující animáky ,tentokrát PIXARovky Finding Dory,Toy Story 4 nebo Incredibles 2 či Cars 3(dvojka byla teda hodně špatná).... jako pokračování snad nejlepších animovaných filmů vůbec.Beze sporu patří tyto ,,pohádky" mezi Top 10 nejlepších v dějinách amerického animovaného filmu!!! ()

luciebenadova

Jak dvojka jedničku převálcovala. Ano, já ač skeptik k animovaným filmům, nikdá jin nedajíc vysoké hodnocení, jsem u tohoto precizně zpracovaného kousku seděla jak přibitá. Nevím co mne víc okouzlilo. Precizní animace, která se odrazila v grimasách postav, skvělý soundtrack, ne tak uplně chujovský děj nebo parádně zpracovaná akce. Možná z mne zvítězila i velká míra sentimentality ve vztahu zvíře člověk - tedy drak člověk a totální roztomilost hlavního draka, který mi tolik animací připomínal stvoření z režisérova jiného snímku - Lilo a Stitch, což je animák mého dětství. ()

vojta123

Musím uznat ,že lidi z Dreamworks odvedli opravdu špičkouvou práci tleskám vám. V životě jsem neviděl tak pocitově skvělý animák jako dnes. Dokonale mě vtáhl do děje. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze