Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

jirkis

Je tohle vůbec možné? Tenhle rok je úplně nabitý špičkovými filmy a to ještě zdaleka není konec. Na animáky se popravdě moc nekoukám, ale vždycky jednou za čas mám na nějaký takovou chuť, že všechno jde pak stranou. Jak vycvičit draka 2 překvapuje ve všech ohledech. Ani na chviličku jsem se nenudil a skoro při každém záběru jsem si povzdechl, že už to snad ani vypadat lépe nemůže. Tak je to tady - rozjíždí se nám tu další vydařená filmová série. Trojku určitě neminu. ()

merigieren

3D orgie, najdeme matku ztratíme otce, on přeci někdo musí umřít jinak by film neměl ten správný profil uměleckého díla. Připadá mi to jako by někdo naházel všechny poučky o správném filmu do jednoho hrnce a pak už ho zajímalo jen jak udělat 3d. A najdou se zde i nelogické části, první hned na začátku s holkou co se umí nejspíš teleportovat. Akční scény ujdou, lidské scény jsou spíš trapné, vtipné scény nudí a u všech sem měl pocit jako kdyby mi někdo stál za zády a říkal mi co si mám myslet. Je to těžce nepřirozené, akce občas ujde a grafika je hodně hezká. 3* si vybojoval s odřenýma ušima... ()

Hapretor

Přibylo akce, ubylo vtipu a nápadů. Přibylo násilí, ubylo hravosti. Už to nemělo ten "drive". Trojka snad nebude. Byla by akorát dějově vyčpělá. ()

aslavey

Jednička chytla za gule, jako když přítelkyni řeknete, že malinko ztloustla. Dvojka už sama ztloustla a ví o tom, takže vám dá jen facku. Ale i tak je to jeden z nejlepších animáků a možná i jeden z nejlepších filmů poslední doby. Takhle epickou bitku v dětským filmu, kde navíc typicky fantazijně otec hrdiny (pro mě vlastně hlavní hrdina) pro záchranu syna zemře rukou (plivancem) domácího mazlíčka a kde ztracená matka je nalezena a figuruje jako "dračí máti" a pak ten hajzl, co ovládá GigaAlfasamca na levelu 10 a mega mlátička s druhým GigaAlfasamcem na levelu 10, ale protože je světlejší a je půlka filmu, tak umře taky a pak ten konec, a prostředek a to jak Škyťák a to jak ta jeho koc Astrid (která je mimochodem nejvíc hot namalovaná micina) a další a další věci... Jasně. Pravda, je to předvídatelný, asi to tady taky už někdy bylo, ale co? Pohádka jak má bejt a zpracování, při kterým i Šmak leze zpátky do zlatý hroudy. ()

Páně

Pořád je to dobré, jen ten patos nám náhle intenzivní měrou ujíždí do vod přepálených. Člověk si už ani v neustálých emocionálně vyděračských scénách nemůže úplně užít ten příběh. Technicky ovšem opět naprosto skvělé, možnosti animáků jsou nesporně nekonečné. Jakpak nám na tuhle zvířecí jezdeckou šou odpoví strejda Cameron a jeho Avataři? ()

agassi68

Videl som na 3D televízore a je to Avatar v modernejšom vydaní. Síce stále o tom istom, no je to rozprávka a neviem si ju predstaviť ešte dokonalejšom kabáte. Z tých animákov, čo som videl je tento najlepší a preto 5.. ()

Kirman

Druhý díl nezaostává za tím prvním. Scény vtipné, napínavé i dojemné. A Bezzubka je stále roztomilý "dráček". ()

JakeG

Bezzubka prostě pořád válí ... kdyby se nechoval tak podobně jako náš domácí mazel, asi by to bylo o hvězdu méně, ale .... nemůžu si zkrátka pomoct. ()

Ben Nevis

Zase jeden film (naposledy jsem stejně hodnotila x-many), kdy si producent objednal podívanou, nad kterou budou oči stát, a děj je podružný. Takže tu máme výbornou animaci pro čtyřleté a scénář typu Avatar. Prostě mi to přišlo nesourodé a nezařaditelné do rozumné věkové kategorie. ()

massdonfel

Od druhého pokračování většinou člověk nic nečeká, ale tohle opravdu překvapilo. Příběhově to bylo sice trochu horší než jednička. Děj nejde úplně odhadnout. Nejvíce mě naštvalo, že v už od traileru člověk věděl, že se tam objeví matka "Škiťáka". Jinak dobrá podívaná:) 8/10 ()

johnywalker

Zaručeně nejlepší animák poslední doby!! Má všechno - silný příběh, epické zvraty, všudypřítomný vtip, nadsázku a černé ovce. Co víc si přát! Skvostná animace a posun do dospěláčtějších vod i co se týče vztahů dává oproti jedničce minimálně jeden rozměr navíc. Naprostá spokojenost!! ()

JohnSorrow

Jestli se o jedničce mluvilo jako o pohádce pro dospělé, dvojka je stoprocentně pro zralé diváky. V navenek krásném animovaném světě se totiž neřeší žádné z naivních pseudoproblémů, ale skutečné životní výzvy. U sledování tak nečekejte, že vám bude dopřáno to lehkomyslné propadnutí geniálním animacím, které bylo ještě v prvním díle občasně možné. Od začátku do konce se totiž stupňuje váha témat, kterou musí hlavní hrdinové chtě nechtě nést. Jen tak mimochodem, ty animace za to ale stojí. ()

Illioplius

Kvalitatívne vyrovnané prvému dielu, čo však nie je pochvala, skôr naopak. Tento film hodnotím ako nudný a slabo zapamätateľný. Dĺžka filmu neumožňuje nejakú inteligentnú zápletku, vývin, lepšie spoznanie postáv, čoho dôsledkom je, že k rozuzleniu príde ešte pred „zauzlením“. Celkový dojem z filmu je spleť naháňačiek ľudí s drakmi či drakov s drakmi. Predstavenie troch nových (ak sa nemýlim) postáv, ktoré mali zrejme plniť zábavnú funkciu, mi prišlo zbytočné a škodlivé a čas im venovaný mal byť venovaný ústredným postavám. Rovnako ako v prípade prvého dielu oceňujem drobnú originalitu, ktorá sa v tomto diele prejavila najmä smrťou otca hlavného hrdinu. ()

Heroine

Můj dojem je trochu rozporuplný. Když film začal, těšila jsem se na něj, protože jsem slyšela samou chválu. Ale hned první scéna, kdy je nám představený tradiční sport "závodění na dracích", mi přišla jako naprosto zapomenutelná, až trapná. Pak přišlo trochu humoru, trochu akce, pár nových postav, pár nových problémů, zkrátka všechno, co má v pokračování být. Výtvarně se film ukázal velmi pěkný, ale nápadně připomínající např. Avatar. Myšlenkou, či poselstvím, zase nic nového oproti předchozímu dílu. Celkově mně film bavil, některé scény se mi líbily, za jiné jsem se spíš styděla, výsledná myšlenka mi sympatická byla, ale jedno velké mínus to pro mně i nadále má. A to jsou přehysterizované, emocionálně k prasknutí nabité dialogy a proslovy, které se opakují, a nejsou vyvážené normální a klidnou mluvou, takže ztrácí na působivosti. I tak nadále je to podle mně jeden z těch dobrých filmů, které může dítě dneska vidět. Ale pro mně už to není. ()

Bohnice05

Zklamání. Po povedeném prvním díle zde máme film bez břinku, bez jiskry, bez vtipu a s velice nudným a ubohým příběhem. Zkrátka mu chybí skoro vše na čem první film stavěl. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze