Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

kocik1

Perfect days jsem viděla nejdřív v Divadle Na zábradlí, to se ale Erika ještě jmenovala Babs a hrála ji Zuzana Bydžovská. A skvěle jsem se bavila. Problémem Perfektních dnů od Alice Nellis taky není to, že by nebyly zábavné, ale to, že spíš než filmem zůstávájí pořád divadelní hrou. ()

Doudis19

Nudný film o ženské krizi středního věku. Ačkoli byla vidět snaha hrdinku co nejvíce zesympatizovat, výsledkem je pravý opak, i když Chýlkovou jsem nikdy nemusel. Pozn. Krom toho gravitace se na ní projevuje opravdu vřele. Tak to máme ošklivou a protivnou hlavní hrdinku, minimum humoru (jediný zdroj úsměvu je 4%-ní Ondřej Sokol), Vojtu Kotka, který se očividně cítí lépe v komediální než vážné poloze a samozřejmě jeden radikální, nic neřešící a naprosto zbytečný zvrat. Další Vejdělkovynu nečekejte, tenhle film je minimálně o stupeň horší než-li Muži v naději a o dva než-li Ženy v pokušení. ()

HonzaBez

Můj "šálek kávy" ten film asi úplně není, ale musím uznat, že některé herecké výkony (zejména Ondřeje Sokola a Ivany Chýlkové) jsou velmi dobré. A taky je zde pár vtipných hlášek. Za sebe rozhodně oceňuju, že film není jen ryzí komedie, ale že obsahuje i několik smutnějším momentů (např. smrt maminky hlavní hrdinky), které přitom ve filmu nepůsobí nikterak rušivě, ale spíše celý film obohacují. Příkladem může být hláška Ondřeje Sokola ("hele babi letí") v okamžiku, kdy hlavní hrdinka rozprašuje popel své zemřelé maminky. ()

bubun

Schematické, podbízivé, a hlavně strašně předvídatelné. Opravdu víte přesně, co se v příštím momentě stane. Navíc je to velmi rozvleklý film, který působí jako jedna velká reklama, přičemž ani jedna postava, snad kromě Bydžovské, mi nebyla sympatická (a už vůbec ne Chýlková, u které mi přišlo, že zapomněla, jak hrát). A při sledování těch muzikálových vsuvek ala videoklip mi bylo úplně trapně. Ach jo. ()

Sfinkter

Je pravda, že Kotek zde má asi poprvé seriózní vyspělou filmovou polohu. Na vyšší hodnocení však film nesahá. ()

Johnny.ARN

V relatívne krátkej dobe druhý český film. Po Mužoch v nádeji som očakával rovnako spršku premakaných hlášok a pocitu počúrania sa. A zostal som prekvapený. Ale pekne po poriadku. Film sa na nič nehrá. Hodí nás rovno do deja, nič nevysvetľuje, ide si svoje. Charaktery postáv, osudy, o nich si tvoríme obraz v priebehu produkcie. Prejdem k jadru. Dostal som perfektne vyváženú porciu humoru a emócií. Všetko to bolo okorenené jednoduchým dejom, typickými českými dialógmi, celkovou atmosférou. Vynikajúca Chýlková, ktorej som veril všetko, Bydžovská, Kronerová a Kotek fantasticky sekundovali. Osobne sa mi páčil výkon Sokola, ktorý tak perfektne zahral buzeranta, že som na chvíľu uveril, že ním je aj v reálnom živote. Ako vravím, skvele spracovaný námet, scenár a síce menej hercov ale o to lepšie výkony. To také zauzlenie na konci bola čerešnička na torte. Zvažoval som 3 a 4, ale myslím že 4 to by bolo trochu veľa. Preto 3 z 5 ale veľmi pozitívny dojem ()

RonaMidu

něčím mi to silně připomínalo americké komedie,které zrovna můj šálek čaje nejsou....ale párkrát jsem se fakt i zasmála :-) ()

plechulka

Koukám, že jsem tady se svým nadprůměrným ohvězdičkováním dost osamnělá..... ale při své slabosti jak pro Ivanu Chýlkovou, tak Ondřeje Sokola jsem konečně Perfect Days shlédla a líbil se mi - a odmítám se zapojovat do debat, jak moc je to "ze života"! ()

anli

Film natočený podle velmi úspěšné divadelní hry o jedné ženě v tom nejlepším věku,která má na první pohled všechno,ale při tom jí něco chybí.Zřejmě kvůli srovnávání a novému přístupu použila Alice Nellis jiné herce,než původní z oné divadelní hry a to až na jednu vyjímku.A tou je Zuzana Bydžovská,která v divadelní verzi hrála hlavní roli.Nyní si střihla roli švagrové hlavní hrdinky Eriky.Režisérka si jí tam zřejmě ponechala jako takový pověstný talisman.Film je vlastně komedie,s občasnými dramatickými vsuvkami a jednou tragickou.Na první pohled to vypadá jako klasický soudobý model,podle kterého se točí většina českých filmů posledních let.A já říkám,proč ne!Pokud je to natočené chytře,vtipně a s grácií a navíc to diváky baví?A Alice Nellis to opravdu umí.Jednak se divákovi nevnucuje a nechává ho smát,plakat nebo zuřit nad tím,co postavy ve filmu dělají,zcela bez nutkání mu naznačovat nebo přímo servírovat,jak to má na něj působit.Velmi chytře s ním hraje hru na dnešní uspěchaný svět,na to co od života vlastně chceme a i na to,že v kontextu konečném jsou peníze(v jakémkoliv množství)téměř k ničemu.Alice Nellis je velmi citlivá ve vyprávění a přitom velmi nemilosrdná v metodách,které si hlavní hrdinka volí.Dalším velký kladem jsou bezesporu herci a to zejména excelentní Ivana Chýlková(kterou máme možnost vidět na plátně po nějakých devíti letech)a Ondřej Sokol,jehož čtyřprocentní hrdina je opravdu skvěle pojatý a zahraný.Ostatní jim velmi dobře sekundují,včetně Vojty Kotka,který tady ukazuje několik hereckých poloh a to velmi zdařile.Film má trochu pomalejší rozjezd a scény z kadeřnictbí mi chvílemi přišly jako nějaká reklamní akce na salón krásy.Ale chápu to,s penězma to filmaři v Česku nemají jednoduché.Hudba v celém filmu skvěle sedí a je velmi příjemná,stejně jako zvuk a kamera,která se snaží využít širokoůhlý formát,jakmile to trochu jde.Ano,může to vypadat,že se divákovi podbízí,což podle mě tvrdí zlí jazykové,protože sama úspěšnost divadelní předlohy dává tušit,že film má o diváky postaráno a tudíž se nikomu podbízet nemusí.Taky v tom bude trochu závist,která je v českých zemích mocná a jakmile je někdo trochu víc úspěšný a to jakkoliv,hned je potřeba ho "sejmout",že?Někdo bude jistě tvrdit,že těch nejlepších kousků Alice Nellis "Perfect days"nedosahují,ale je otázka pro koho.Možná totiž ano.Nejsou sice tolik nápadité a přemýšlivé,jako třeba"Tajnosti" či "Výlet",ale jsou sakra zábavné a příjemné.Třeba to režisérka právě takhle chtěla,protože ukazuje,že umí i velmi slušně bavit a rozesmívat davy a tím zasekává svůj další zářez v(pro sebe nezvyklém)žánru.Možná bych malinko film zkrátil a trochu chtělo zapracovat na začátku,ale jakožto chlap jsem se velmi dobře bavil a slušně nasmál.Bylo to velmi příjemné překvapení,neb jsem divadelní hru neviděl.Takže s klidným srdcem dávám 80% a myslím,že i muži mají své dny.P.S.Feministky si asi nějaké procento uberou,ženy v nejlepším věku si zase nějaké procento přidají. ()

venison

Film "Perfect Days" se nedá zaškatulkovat ani jako komedie, ani jako drama.. Chvilku jsem nevěděla, jestli se smát, nebo brečet.. Kdybych nevěděla, že za vším stojí Alice Nellis, nikdy bych neřekla, že jde o její dílo.. Bohužel.. Ivana Chýlková nezklamala, Zuzana Bydžovská potěšila, Ondřej Sokol příjemně překvapil.. Vojta Kokotek předvedl, že se do olí arogantních frajírků náramně hodí.. Místy nuda, místy kravina a místy celkem vkusné pobavení.. Škoda, že hodně pokulhává za "Mamas & Papas" :-( ()

lennyd

Čtyřicetileté Erice (Ivana Chýlková) začínají bít biologické hodiny na poplach, ale co je to platné, když se v jejím okolí nevyskytuje žádný pořádný chlap. Její bývalý manžel Viktor (Bohumil Klepl) prohání mladé zajíčky, a její nejlepší přítel Richard (Ondřej Sokol) je homosexuál jak poleno. Nakonec se Erice podaří Richarda přesvědčit, že by se mohl stát dárcem spermií pro její dítě - ale zrovna v tom okamžiku se objeví mladý Adam (Vojta Kotek), syn její kamarádky Alice (Zuzana Bydžovská) ... Asi nepatřím do té pravé cílové skupiny pro filmy Alice Nellis, ale v rámci zachování domácí pohody jsem občas nucen se na některý z takovýchto filmů podívat. Sice jsem pak trochu naštvanej, jakouto kravinou jsem zase zabil část svého života, ale jak říkám - domácí pohoda je domácí pohoda. Perfect Days - a stejně jako předchozí Tajnosti - mně ale zaujalo naprosto skvělým soundtrackem, který je i sám o sobě docela poslouchatelný. A taktéž hereckým výkonem Ivany Chýlkové, jedné z naších největších Hereček (to velké H je tam schválně). Nejvíc si ale natáčení užil asi Ondřej Sokol, jeho přiteplený Richard je božínku nádherný... :) ()

Compadre

Překvapivě snesitelnej moderní tuzemák. Kotek se naučil hrát a s Chýlkovou byli fakt sympatický. když to vezmu kolem a kolem..pěkných 70% ()

Danny F.

První hláška co stála za to: ''Kdo se vysral do kabelky Tobě?''. Tempo bylo vleklé a Kotek, to dřevo... byl trapný až to bolí. Snažení se o otěhotnění a způsoby zplození byli postupem už přiblblé. Jinak nemohu nijak odsoudit tento film. Při sledování jsem se v pohodě uvelebil a čas utekl kupodivu rychle. 55% ()

Timak

Alice Nellis dokazuje, jak je výborná. Vždy má perfektní ruku na výběr herců. A tady tomu nebylo jinak. Chýlková je "naše" Uma Thurman, která zraje jako víno (nejen herecky) a Kotek zahrál svůj part se ctí. Nerozumím tak malému hodnocení. Skvělí herci, výborný režisér, bezva námět a zpracování úžasné. Za mně maximální spokojenost. ()

Master19

Filmy Alice Nellis mám rád a ani tentokrát nejsem zklamán. Sice nejsem rozhodně cílová skupina této "komedie", přesto jsem se docela bavil a nenudil se. Samozřejmě, že vidím tu neproporcionalitu mezi nenormálními a "normálními" rodinami (čili tatínek-maminka-děti), ale na film, kde je spokojená rodina, tatínek s maminkou chodí do práce a děti v poklidu rostou, vám nikdo nepůjde. Ivana Chýlková a Ondřej Sokol (hlavně) hrají velmi dobře, Vojta To nekazí a Bob je kupodivu neobvykle civilní, což se mi líbilo. Oceňuju nepřepálenost scén a vůbec takový ten klidný rukopis Alice Nellis, ale tato látka se asi stejně víc hodí do divadla... ()

greetchen

Je mi jedno, jestli je Alice Nellis najednou těžce komerční a točí líbivou věc pro masy. Pro mě je důležité, že jsem se v kině celou dobu bavila a těšila po všech stránkách vydařeným filmem (až na ten do očí bijící product placement). Už dlouho jsem nešla z kina se spokojeným připitomnělým úsměvem ve tváři. ()