Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

bari68

Film, ktorý za svojimi očakávaniami a recenziami trochu zaostal.Po komediálnej stránke, čo sa týka vtipov a pod. je film lacný a suchý.Tragika, ktorý sa s ňou miesi je na dobrej úrovni, dej nie je kŕčovitý, má spád a aj zaujímavé zvraty.Všetko okolo, resp. v sumári je to, ale ,, len ,, dobrý priemer. ()

Pyth

Mám rád české filmy, hodně jim odpouštím, ale tohle se opravdu nepovedlo. Hercké obsazení patří k tomu lepšímu co se dá v ČR vymyslet, ani příběh na papíře nevypadá zle... nicméně dohromady to moc dobře nehraje a neladí. Nedokážu popsat co všechno mi vadilo, ale dokoukal jsem jen kvůli přítelkyni (které se to naopak líbilo...). Časem třeba docením, momentálně podprůměr i v rámci české tvorby ()

NICOX

Osobně české filmy moc nevyhledávám. Dnes sem po nějakém po dlouhé době dobrovolně zatoužila... a... zase si dám na pár měsíců klid! Několik hezkých momentů bych našla (např. vysypávání popela), ale celkově na tom nebylo nic zvláštního, vtipné to taky moc nebylo (a ta dramatická linka to zabila úplně)... no příště to snad bude lepší. 45 % ()

Luciášek

Já to pořád říkám, že není většího štěstí pro ženu než mít za kamaráda gaye. To je také jediné pozitivum tohoto snímku. ()

Billie777

Původně to byli čtyři hvězdy, nakonec jich je pět. Usoudila jsem totiž, proč bych nemohla dát pět hvězd, když jsem tomu vlastně neměla co vytknout. Vkusné, vtipné, svižné. Výborní herci. Výborná Alice Nellis, která zachraňuje českou komedii. ()

klukluka

Nemám rád hlas Ivany Chýlkové a děsí mě její podoba s jejím mužem- Janem Krausem. To ale nejsou ty hlavní důvody, proč u mě tenhle film propadl. Vypočítávat se mi je nechce, na to je jich moc. Na místě Alice Nellis bych tenhle film nikdy nerealizoval. Kdyby si k sobě vzala solidního dramaturga, tak by ji tehdy snad dokázal usměrnit. Kdyby ale neplatí, takže jsem od mé oblíbené režisérky (z TOP 10 si ji po tomhle odtažitým, sterilním, ukvokaným blábolu odstraním) dostal bonusovej film k Sexu ve městě. A to vážně není poloha, která by jí, intelektuálce, měla slušet. Nezachrání to ani soundtrack čítající dvacet (?) chytrejch kapel. Naopak. Muzika šla s tím balastem do protivky, moc spokojenejch diváků si v tomhle případě nějak neumím představit. ()

Zagros

Totálně nevýrazným film, který vůbec není pro chlapy. Aspoň tak mi to přišlo. Už pár dnů po něm si z něj nepamatuji téměř nic. Jen protivné nevýrazné postavy a především jednu ženskou, která si začíná uvědomovat, že nejde úplně po správné cestě a má krizi středního věku. Je to pro mě zmatená vztahovka o všem a o ničem. Viz obsah tady, který je snad nejdelší, co jsem viděl. Už jen z jeho přečtení má blbý pocit, že vlastně nevím, o čem to bude. Rozhodně nedoporučuji, možná by se na to většina žen dívala jinak, ale chlapi ať se na to raději nedívají vůbec, je to ztráta času. Jen dodám, že filmy Alice Nellis se mi jinak docela líbí. Všechny její následující filmy byly lepší a pobavily mě. ()

Dr.Horror

Velmi příjemný oddychový film. Všichni herci byli skvělí, včetně Kotka - pro mě jedna z jeho nejlepších rolí. 70% ()

Kovaja

Chýlková ukazuje že zraje jak víno!Sem chlap a myslím že tenhle počin sem v kině přežil bez úhony a můžu se přiznat že se mi to opravdu líbilo.Bydžovská stojí taktéž za pochvalu!!! ()

Hanys_

O tom, že ze samoty by Vám mohlo opravdu i jebnout, a proto je nejlepší pokusit se o dítě s teplým přítelem a do postele si nakvartýrovat Kotka. Perfect Days sice nenabízejí nic originálního, ale v hlavních rolích mají výbornou Chýlkovou ( ve svém věku celkem hot) a Sokola a i přes všechna klišé se na tuhle novinku Alice Nellis příjemně kouká. A k tomu product placementu - asi bych se měl nad sebou zamyslet, protože kromě vodky Absolut jsem si tam skoro ničeho nevšim...6/10 ()

Pttak

Když jsem viděl první trailer, tak jsem si říkal, že by dvojice Kotek a Chýlková mohla být dost vtipná, ale ve finále to prostě nějak nefungovalo. Na druhou stranu jsem čekal, že to nebude žádný trhák a že tam bude jenom pramálo srandovních scén. ()

Roman Albach

Ani výborné herecké výkony nemusí bezpodmínečně znamenat výborný film. Každý z herců se své postavy zhostil perfectně, nicméně příběh jako takový mě příliš nezaujal, přestože nebyl chudý na zvraty a překvapení, něco tomu chybělo. Snad se to povede příště. ()

showxman

Chýlková, Bydžovská, Sokol velmi dobře zahráli a celkově pozitivní překvapení, u kterého se i kupodivu zasmějete. ()

tereza_p

LFŠ 2012: Film, který vidíte jednou a dost. A když ani jednou, tak se taky prd stane. Divák se párkrát možná pousměje, ale to je tak všechno, jinak je to strašně prázdný pokus vykreslit určitou krizi v životě hlavní postavy Eriky. ()

reditelka

Překvapuje mě poměrně slabé hodnocení. Byla to po dlouhé době opravdu zábavná česká komedie. Občasný trapný humor nebo hláška se dá odpustit. Spíše mi docela vadil okatý product placement. Možná je to tím, že jsem od filmu moc nečekala, ale o to víc jsem se pobavila. Ivana Chýlková byla skvělá. ()

Kanca

Skvělé herecké obsazení v čele s Chýlkovou, Kotkem a Sokolem, typicky český humor, který nebyl trapný a mé oblíbené prostory La Fabriky....Tudíž podle mého na české poměry velmi vydařený filmový kousek pro ženy o ženách! 80% ()