Klukanda

• Česko Tomboy (festivalový název) (více)

Klukanda je označení pro děvče, které se chová jako chlapec a snaží se mít vlastnosti typické pro kluky, např. klukovské oblékání a hry spojované spíše s chlapci – fotbal a podobně. Desetiletá Laura se s rodiči a mladší sestrou přestěhovala do nového bytu v příjemném prostředí nedaleko Paříže. V šortkách, sportovním tričku a s nakrátko ostříhanými vlasy je k nerozeznání od kluka. Začínají letní prázdniny a Laura se pomalu seznamuje s novými kamarády... (Česká televize)

Kuzzie

Jaké to je, když věcem nerozumíte vy, jako dítě, ale nerozumí jim ani dospělí okolo. Nebo spíš vy jim rozumíte. Michael jim rozuměl, on nelhal o sobě, o důležitých věcech. Prostě se pokusil být sám sebou. A já jsem mu porozuměla dokonale. ()

poet

Citlivý natočený príbeh príbeh o Laure ktorá sa cíti lepšie ako Michael:). Veľmi dobré výkony najmä mladých hercov, ktorý sa do svojich úloh vžili naozaj realisticky. Už ma len zaujíma kto vymyslel ten príšerný slovenský preklad názvu filmu:)... ()

kdosizrosy

Tomboy. Při tomhle slově se mi vybaví malá Freja Erichsen, jak někde v Dánsku kope s klukama fotbal. Ale co říct k filmu? Tomboy si na nic nehraje, předkládá všechno tak, jak je a je jen na nás, jak si to všechno přebereme. Proto i to pomalejší tempo. Jako kdyby to říkalo "takhle to prostě je a je mi jedno, co si o tom myslíte." Je to zvláštní film, takový jiný , ve svém jádře jednoduše prostý, ale hlavně opravdový. A právě ta opravdovost ho povznáší z průměru, kterým by bezesporu jinak byl. Proto ty 4 - pro prostotu a uvěřitelnost. Byť jsou slabší. A nutno říct, že malá Zoé má potenciál. ()

sedlo03

Milé, usměvavé, ale i bolestivé a dramatické. Nejvíce se však tomuhle snímku podařilo ukázat opravdovost a lidskost. I když se tenhle film zabývá docela zásadním sociálním problémem, je to vše vykresleno z pohledu dětí, až na pár zásahů matky, a to je ten důvod, proč je to tak uvěřitelné a zároven' tak emocionální. Skvělá režie, výborně napsáno, ale co vyzdvyhuji jsou výkony dětských herců. Obzvláště se mi pak líbil vztah mezi sestrami. Skvělé 90% ()

adussh

Film Tomboy je poměrně jednoduché popsat jedním slovem: "přirozenost". Od dialogů mezi rodiči a dětmi přes vztahy mezi sourozenci až po situace, které vznikají v dětské partě kamarádů. Všechno na mě působilo tak nenuceně a nehraně. Klobouk dolu především před dětskými herci a také před štábem za to, že je dokázal tak skvěle zkorigovat. 90 % ()

Saur.us

Velmi přirozené dětské role, to je to, co je na filmu Tomboy vlastně to nejzajímavější. Navíc absence nediegetické hudby, dětští neherci v čele s roztomiloučkou Malonn Lévana a dlouhé, artově zamýšlené obrazy, dělají z Tomboye celkem slušnou festivalovou jednohubku. Lepší 3 ()

Dimo

Uvěřitelné a herecky skvěle prožité. Snímek mě chytl za srdce... málokdo si umí představit, jaké to je, v takovém věku bojovat sám se sebou, se svou přirozeností a "normálním" okolím. Respekt. ()

AngelG

Některým z nás osud přichystal hodně težký život.. neumím si představit, že bych se měla už v 10. letech, v době kdy jsou ostatní děti ještě naivní a beztarostné, přetvařovat nejen před kamarády, ale i před svou rodinou.. každý den se probouzet jako někdo kým nechci být a přemýšlet nad tím, že nemůžu udělat tohle a tamto, protože mám strach, že mě ostatní prokouknou.. Zoé Héran a Jeanne Disson byly perfektní.. ()

Pekisan

Hlavne teda treba zagratulovat rejzovi, ze ukocikoval taku bandu deti, dost malych deti, a stvoril zaujmavy film. Tema nie je ani tak kontroverzna a skor "neista". Vidime totiz len kratky vysek zo zivata dievcata, ktore sa oblieka ako chlapec a to zanechava ku koncu silny pocit neistoty a mnozstvo nezodpovedanych otazok. Celkovo je to vsak bravurne zvladnute. Sam som sa natolko vzil do postavy "tomboya", ze som sa na matku, hoci reagujucej logicky a spravne, velmi hneval a citil som smutok. Nastastie deti si zle veci nepamataju. ()

Šípek

Celkem složité téma podané citlivě, vkusně a přitom s humorem. Herecky bravurní. Pro mě adept na cenu diváka 14. FFF a naděje, že se evropská kinematografie ubírá tím správným směrem, že je v dobrých rukou. Co si přát víc? ()

skalican

Skvelý námet a spracovanie. Zoé Héran až neskutočne pravdivo stvárnila svoj "problém". Celkovo ide akoby o film zo skutočného prostredia, všetci sú prirodzený. Práve minimalizmus tohto filmu ho podľa mňa povýšil o stupienok vyššie. Niekedy je nevypovedanosť, nedetailnosť viac a tu to pre mňa platí. ()

LuckyDuckie

překvapivě dobré. problém "dětskýho" transgenderu "dětskýma" očima. a hlavně: NENÍ to uslintanej perverzní patos. rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Adiemus

Je mi líto, ale takhle zakončený film, který vůbec nic neřeší, nectí zákony dramatu; zdá se, že si režisérka (a scénáristka zároveň) ukousla příliš velké sousto a sama raději vycouvala, než by se rozhodla pro nějaké řešení. Škoda, mohlo jít o drama s velkým D. ()

neo93

Milý opravdový film, který si na nic nehraje. Nejvíc mě asi zaujmul svou bezprostředností a dětskou přirozeností. Krásně se na to dívá. Dopomáhá k tomu i skvělé dětské obsazení, v čele s hlavní herečkou, která vevodí celému osazenstvu. Rozhodně zajímavý a podařený francouzský snímek o dívce, která se cítí být spíše klukem. ()

mira.l odpad!

Ježišmajrá, ještě že to bylo tak krátký!! Na holčičku, která hrajíc si na chlapečka si modeluje z plastelíny šulina, jsem fakt zvědavej nebyl. Nezaujalo mě na tom zhola nic. nebo snad jen to, jak je možný, že jí/mu/tomu ten plastelínovej šulín nevypadnul z těch ustřižených plavek nejpozději po druhém vynoření z vody. ()

Ronee

Dôležité je, nečítať popis, predtým, ako pôjdete do kina. Nič nečítajte! Ja som teda zažila dosť veľké prekvapenie, čo je v kine len fajn. Príbeh ma zaujal, pobavil a zároveň ma nútil premýšľať o motívoch konania postáv. Nie je to super? ()

01.01.2012

01.01.2011