Kon-Tiki

• Velká Británie Kon-Tiki (více)

Nor Thor Heyerdahl a jeho Kon-Tiki, světoznámý příběh nebezpečné plavby v roce 1947 do Polynésie. Film vypráví o přípravě cesty, ale hlavně se koncentruje na plavbu samou, na neuvěřitelné dobrodružství, které ovlivnilo historii a změnilo názor na skutečné osídlování Polynesie. Film zatupoval Norsko na řadě festivalů.
(Film+)

MysakSim

Nebylo to špatné, děj občas postupoval vpřed až moc pomalu na můj vkus, ale s tím bych se smířil. Důvod proč jsem tomu dal jen 3 hvězdy je spíše nesmyslnost některých věcí jako třeba, že jeden muž v pohodě vytáhne žraloka a naporcuje si ho.. Bylo toho víc a trošku mi to zkazilo dojem o filmu. Jinak moc zajímavé a celkem dobře strávené 2 hodiny. ()

Zombiepod

Majstrovky a s absolútnou jednoduchosťou zrežírovaný dobrodružný kúsok, akých je v súčasnej dobe kritický nedostatok. Krajšie a plnohodnotnejšie spracovanie expedície Kon-Tiki si vlastne ani neviem predstaviť, malo to takmer všetko - príjemný vizuál, sympatických hercov, napínavé scény ba dokonca aj výraznú psychologickú zložku a plnohodnotné posolstvo. Trošku ma mrzí ten slabší rozbeh, no rozhodne by si to zaslúžilo aj toho cudzojazyčného oscara. ()

Stanix

Podařené zfilmování Thorovi cesty do Polynésie. Film je do jisté míry remakem původního dokumentu z roku 1950 a nutno říci že podařeným. ()

Alergius

Komorní velkofilm. Začátek mi přišel trochu protáhlý a konec s tou fází na lodi naopak krátký. To ovšem nemění nic na faktu, že ze záběrů z lodě mi bylo nechutně úzko, což jednoznačně vyzdvihuji - komorní prostředí na otevřeném moři, to se už moc nenajde. Nicméně vlna inspirace, která se přes mne valila celý film je fakt neuvěřitelná. Ta cesta je obdivuhodný počin a zpracování výtečné. ()

Miagy

Skoda toho konca a zaciatku. Inak vyborny dobrodruzny a zaroven zivotoposny film. Ktoremu vsak k dokonalosti chybalo par emotivnejsich scrn a zaujimavejsich faktov. Uvod zbytocne natiahnuty a zaver nedotiahnuty do konca. Stred filmu a cela plavba uplne dokonala. Kto chce vidiet skvely film o zivote na mori..nech ss paci. ()

wege

Jméno jsem znal, ale nikdy jsem přesně nevěděl, proč ho znám nebo co přesně dokázal. Teď vím, jsem rád. Nádherně podaná posedlost, posedlost přesvědčit ostatní o něčem, co vlastně pro praktický život nemá moc důležitost. Ale zároveň přesně takoví snílkové posouvali vývoj lidstva pořád dál. Moc se mi líbí, jak to bylo realisticky natočené, jak dokázali ti chlapi krásně žít s přírodou, ne ji drancovat a využívat, ale dokázat těžit z toho, co nabízí. To dnešnímu světu moc chybí. Někdy přijde čas a pustím si ten originální dokument, bude to určitě pecka. ()

Barghest

Přiznávám, že miluju Skandinávii a navíc tam hraje Gustaf Skarsgård, takže tentokrát je to osobní. Ze všeho nejvíc mi Kon-Tiki připomíná polozapomenutý Master and Commander, ačkoliv nemají na první pohled zase tolik společného. Takováhle plnotučná dobrodružná podívaná, která nepostrádá duši, se už dnes skoro netočí. Proto děkujme Kon-Tikimu, jakožto i ostatním bohům, za každé povedené žánrové dílko a za tohle obzvlášť. Připadá mi scestné a nefér vytýkat snímku, který není a ani se nesnaží být dokumentem, že postrádá jeho atributy. Vyprávění se nezaměřuje na jednotlivé charaktery, ale spíše na vztahy a celkové vyznění, pročež by se všichni vedlejší aktéři mohli zdát upozadění, ale to je pouze dojem, herci jsou do jednoho parádní. Jedinou pihu na kráse vidím v intonaci Påla Sverre Valheim Hagena, která mě neskutečně rozčilovala. Režisérská dvojka dokázala přesně vystihnout atmosféru, jakou takovéto šílené podniky nejspíš mají, a navíc ji okořenila opravdu překrásnými záběry. Takové setkání se žralokem velrybím člověku vezme dech. Ačkoliv většinu doby divák sleduje šest chlapů na voru, nuda nehrozí ani v nejmenším. Je úplně jedno, zda ví, jak to dopadne, stejně ho režiséři napínají jako kotevní lano, že by si ohlodal nehty až po zápěstí. A v tom vidím hlavní důkaz, že Kon-Tiki je ryzí kus precizní filmařiny. Seveřani prostě umí a toho Oskara měli dostat. ()

Vykuk

Pěkný pohodový filmek, spíš lepší dokument, nic moc se tam neděje, skončí to happyandem, ale když v telce nic není, potěší, hlavně se to skutečně stalo, což tomu dodá vážnosti. ()

gicous

Obdivuju podobné typy jako jsou Thor Heyerdahl. Cestovatel a dobrodruh, který svůj život zasvětil objevování. Vnitřně s ním ale nesouhlasím. Neschaluju jeho volbu, kdy se rozhodne uskutečnit vytouženou cestu a zasadí tak poslední hřebiček do rakve jeho manželství. Cela plavba musela být neskutečně dobrodružná. Nikdy bych ale neobětoval čas, jenž bych mohl zasvětit rodině a dětem, něčemu tak pomíjivému jako je objevování nebo cestování. Kon-Tiki je silný a emocionální především v jednotlivostech. Jako celek mi až tak působivý nepřipadal, nicméně musím říct, že scény na voru na širém moři jsou natočeny nesmírně atraktivně a krásně. Herci hrají pro celek, spíše než že by někdo vyčníval nad většinu. Za shlédnutí film ale určitě stojí. 6/10 ()

Kanalizato

Vopravdu dobre natoceny, z pocatku jsem se bal, ze koukat 2 hodiny na par typku na voru bude o nicem, nestalo se. Bylo to koukatelny, melo to spad, nebylo tam moc zaseku, herci s nevyslovitelnejma jmenama se s tim poprali excelentne. ()

GoustDog

Velký příběh, který je technicky pěkně zpracovaný. Natočeno je to však trošku mdle a chyběl mi tu jako divákovi jakýsi prvek, který by do děje vnesl něco trošku ozvláštňujícího; ať už by se jednalo o zajímavější dialogy, hudbu či charismatičtější herce. Také by neškodil lépe zpracovaný "rozjezd". I tak jsou to ale silné 3*. ()

dzberry

No...když to srovnáte třeba s Dobytím severního pólu Čechem Karlem Němcem, tak si uvědomíte, jací jsou ti Norové nepoučitelní amatéři... Vždyť oni si na ten vor nevzali míč!!! Zapomněli jej snad v letadle??? Chjo... (Nicméně komické převleky v podobě nalepených vousů byly naprosto v pořádku!!!) ()

Berty00

Stačia malé krivky k tomu,ab yEurópa robila podstatne lepšie filmy ako USA..Stačia naozaj maličké zmeny a film sa mení na úžasné dobrodružstvo...Jednoznačne podľa mňa tam bola najlepšia hudba pretože bola tak krásne doladená že presne pasovala k tomu čo sa tam dialo...Naozaj by som od Nórov niečo také nečakal no bolo to proste krásne...Ja by som v tomto prípade aj toho jedného oskara dal... ()

Orlando Bloom se vrací k pirátům

Orlando Bloom se vrací k pirátům

19.08.2015

Ano, k těm z Karibiku. Představitel Willa Turnera se totiž objeví v pátém díle úspěšné blockbusterové série, který ponese název Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales. Jack Sparrow s tváří… (více)

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

12.08.2013

Jak jinak, může za to Osamělý jezdec. Největší komerční průšvih letošního léta čelí ztrátě v odhadované výši 160 – 190 milionů dolarů. Kvůli tomu teď šéfové studia Disney dávají pořádný záhul Jerrymu… (více)