Kon-Tiki

• Velká Británie Kon-Tiki (více)

Nor Thor Heyerdahl a jeho Kon-Tiki, světoznámý příběh nebezpečné plavby v roce 1947 do Polynésie. Film vypráví o přípravě cesty, ale hlavně se koncentruje na plavbu samou, na neuvěřitelné dobrodružství, které ovlivnilo historii a změnilo názor na skutečné osídlování Polynesie. Film zatupoval Norsko na řadě festivalů.
(Film+)

KOZEL84

Nejhorší na tom filmu je to šablonovité dramatizování a člověk přesně ví kdo kde co a kdy (kudla šutr už byl fakt moc).U takové Gravitace to bylo jedno,páč to byla jen (pětková) kravina na efekt.Pak člověk jen může přemýšlet nad tím jak to mohlo být doopravdy,protože tohle je jen líbivé stalo se.Nejspíš jinak.Vizuál dobrý,ale vedle Pí a jeho život,je to jenom laciný šupák.Herci mě moc nebavili,ale 3aPůl možná (páč je to líbivé líbivě) a předtím sem o tom (něm,nich) ani nikdy neslyšel. ()

killpunker

Pěkná atmosféra, nádherná muzika a fajn příběh. Thor Heyerdahl si jde za svojí myšlenkou, otázkou je jestli ta cena, kterou za to zaplatí není příliš velká. A tou cenou nemyslím několik týdnů na voru s partou smradlavejch chlápku co se nemůžou umejt protože všude kolem jsou žraloci. Taky jsem čekal, že se budou hádat a řešit mezi sebou víc věcí, ale asi se jim tolik nechtělo. ()

Clu

Dlouhé záběry na tváře s přihlouplými výrazy hloubku postavám nedodají. Kamera opisující kruh okolo celé scény a vracející se na původní místo není dobrý nápad. Kdyby to byl dokument, tak bych mu jistou "bezduchost" a odpustil, ale jako film to prostě nejde. ()

Ben Nevis

Filmy o objevných dobrodružných plavbách jsou oblíbené pro svoji autentičnost a oslavují úspěch člověka. Zatímco neúspěšné projekty lákají hloubkou tragédie a čím víc obětí, tím lépe (Titanic), u filmu o šíleném dobrodruhovi, ochotném dokázat svou pravdu v praxi, se neočekává tragický konec. Nicméně materiál o Kon-Tiki by si zasloužil záživnější zpracování. Nevadí minimalistické vyprávění, protože emoce tečou proudem a němé výčitky visí ve vzduchu. Postavy nemusí vykřikovat, že velitel expedice je neschopný a oni měli raději sedět doma, stačí se podívat do jejich severských tváří. Pokud někdo očekává survival horor, bude zklamán, i když žraloci jsou přítomní. Právě dramatická linka došla úhony, protože hlavní téma je prodření lan, o kterém se mluví od začátku do konce, a nic z toho. ()

Ombak▼Penari

Skvěle provedený evropský film o slavném dobrodružství, které stálo u vzniku experimentální archeologie. Film mě chytil od prvních záběrů, vytkl bych mu snad jen stopáž, vlastní cesta na voru už ke konci působila trochu rozvlekle. Jinak ale velmi kvalitní počin po všech stránkách a jeden z nejlepších dobrodružných snímků posledních let. I vzhledem k faktu, že se jedná o skutečné události. ()

Wargoo

Aaaaach... Toto je to správne orechové. Seversky precízne, európske, vynikajúce. Dobrodružstvo presne podľa môjho gusta, každá scéna dotiahnutá do absolútnej dokonalosti, či už v prvej, druhej alebo poslednej tretine filmu... Samotné scény z voru, žraloky, strach, túžba dosiahnuť vytúžený cieľ... Neopozerané tváre hrdinov hrajúcich "naturálnou" formou, kde všetky emócie preciťujem uveriteľne s nimi.... And Oscar for Best Foreign Language Film goes to ... 5***** a 90,094% ()

Rokle

Dvě pozitivní věci. 1) Dozvěděl jsem se o Thoru Heyerdahlovi a... 2) Jedná se o opravdu kvalitní koprodukci, která naprosto zaslouženě vybojovala nominaci na Oscara. Senzační vizuální stránka, kvalitní hudební podkres a obdiv nad tím, co Thor Heyerdahl podstoupil. Já bych se po**al strachy! ()

Evander

Velmi dobrý film s navzdory danému žánru velmi dynamickým dějem, takže ty dvě hodiny pekelně rychle utekly. Značná část suchozemských scén je zasazena do krásné přírody a mnohdy je na co koukat i na moři, resp. pod jeho hladinou. Celý film je navíc podbarven skvělou hudbou, která výborně doplňuje probíhající scény. Inspirace skutečnou událostí už je jen třešničkou na dortu. K plnému hodnocení tak má Kon-Tiki velmi blízko, přesto si myslím, že některé pasáže by se daly zlepšit. ()

fila.tes

Takto dobré cizojazyčné filmy by měli mít daleko větší reklamu. Žádný film o souboji člověka s oceánem, byť natočený sebelepším režisérem se sebelepším hereckým obsazením mě neuchvátil natolik, jako tento, jehož režiséři mi byli doposud neznámí. ()

Romeo5

Takových filmů je strašný nedostatek...Dobrodružství jak má být skvěle spracované, poutavé..Jooo moře a plavby to já můžu :) ()

Rathalos

Fantasticka zalezitost,vyborna dobrodruzna zivotopisna drama odohravajuca sa na mori,skvele vykony hercov a tie zraloky boli super,lubilo sa mi to...:-) ()

sadlokan

Dobrodrůžo celkem žůžo.Co na tom,že mají odsolovač vody,konzervy,sextant a rádio,hlavně že to nesvázali drátem.A ty fousy jim nejspíš lepil Sam Hawkins. ()

Josit

Film sám o sebe predstavujúci maximálne priemerný filmový počin, natočený na základe úžasného príbehu expedície Thora Heyerdahlyho, odporúčam pozrieť originálny dokument Kon-Tiki (vyšiel na DVD s anglickým komentom) ()

dandislav1991

A je to tu zase, důkaz, že z mála lze udělat hodně, parta odhodlaných vedená správným vůdcem riskuje na cestě do neznáma ( teda známa) životy. Dialogy a celková atmosféra filmu na mě dýchla tak silně, že jsem prostě ty dvě hoďky seděla a koukal a nevěřil, pak jsem nakoukl do knihovny a vidím, že mám nějaké ty knihy od Thora, tak teď zvesela čtu a ani ně nenaštve, že mi zamítli tag - podle skutečného příběhu. Kdo zná historii, nebo aspoň film viděl,tak ví .... ale admini jsou taky jen lidi :) ()

Kingjiri

Distributorskej popisek tentokrát nelže a jde skutečně o vizuálně a techicky slušně propacovaný dílo se solidnim hereckym obsazenim. I když se objevilo pár dramatičtějších momentů, postrádal jsem hlavně typicky drsnou severskou atmosféru. Tahle námitka však neni uplně fér, protože šlo o film dle skutečný události, která přece jenom tak drsná nebyla. Příběh je v mnohym inspirující, ale celkově si mě snímek nijak zvlášť nezískal (zkrátit úvod na "souši" by rozhodně neuškodilo). Za pěkný přírodní scenérie třetí silná hvězda - lepší průměr na jednu projekci. ()

redwik

Life of Pi po severoeurópsky, ale za to lepší. Síce menej farebný, no podľa mňa dejovo pútavejší, reálnejší (keď je to podľa skutočnej udalosti tak by asi aj malo byť) a bez zbytočných náboženských drístov. Začiatok bol taký akurát, pomaly nás oboznámil so všetkým a už sme sa vrhli na plavbu. Tá sa ale skončila trošku prirýchlo, mohlo to byť trošku dlhšie. Verím, že im na lodi to ubehlo oveľa oveľa pomalšie ako nám pred TV. No scéna so žralokom bola parádna, som zvedavý, či to naozaj tak bolo aj v skutočnosti. Každopádne klobúk dole pred tým, čo dokázali ako Tiki, tak Thor Heyerdahl. ()

Orlando Bloom se vrací k pirátům

Orlando Bloom se vrací k pirátům

19.08.2015

Ano, k těm z Karibiku. Představitel Willa Turnera se totiž objeví v pátém díle úspěšné blockbusterové série, který ponese název Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales. Jack Sparrow s tváří… (více)

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

12.08.2013

Jak jinak, může za to Osamělý jezdec. Největší komerční průšvih letošního léta čelí ztrátě v odhadované výši 160 – 190 milionů dolarů. Kvůli tomu teď šéfové studia Disney dávají pořádný záhul Jerrymu… (více)