Přežijí jen milenci

• Velká Británie Only Lovers Left Alive (více)

Adam - talentovaný hudebník ve stylu 60. let, žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam ten svět spěje, čím dál častěji přemýšlí o sebevraždě. V teplém Tangeru žije jeho tajemná, stylová přítelkyně Eva, co miluje poezii a ráda večeří s Christopherem Marlowem. Adamu i Evě je více než tisíc let. Před několika staletími, se dohodli, že kvůli čerstvé krvi nebudou zabíjet lidi a dobývat krev budou v nemocnici. Není to tak dávno, co se rozhodli žít odděleně. Moc dlouho jim to ale nevydrželo a Eva už vystupuje z letadla v Detroitu. Oba cítí, že se má stát něco nebezpečného. Brzy přijíždí do města i mladší sestra Evy - nekontrolovatelný šílený upír, který neumí ovládat své emoce. Ve městě začínají podivná úmrtí a tak musí Adam i Eva uprchnout do Alžírska. Problémy teprve začaly a vypadá to, že konec světa přeci jenom nastane a smrt není daleko... Smrt? Není příliš brzy? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

papuchalk

Příjemně se na to kouká a jak to pomalu plyne, dá se u toho dost hloubat, což je fajn. Ale doporučit to uplně nejde. Nic moc nového se v tom najít nedá, kromě pár zajímavých i vtipných nápadů na téma dlouhověkosti. Takže to jsou takový dvě hodinky strávený na místě a nikam se to moc nehne, nadruhou stranu díky tomu jde z filmu dokonale cítit, jaké to je žít třeba 500 let. Romantické to taky moc není, ostatně ústřední pár měl v roce 1868 svou už třetí svatbu. Jarmush se trochu vrátil k tomu jak točil dřív, a jistá podobnost s Deadmanem tam je, hlavně hudba je velice podobná (Soundtrack stahuju). Ale jo. Kdo má chuť na oživené a dost zmodernizované upírské téma, dokonale vystylizované a příjemně lidské :), dejte to tam. Později... jsem teda překvapenej jak hluboko to zůstane. Až teď při poslechu soundtracku mi dochází to spojení hudby a filmu. Ty nejsilnější písně jsou podobné jako The End od Doors z konce filmu Apokalypsa, akurát spíše do stylu Neila Younga z Deadmana, disharmonicky - působí to ještě víc apokalypticky. https://www.youtube.com/watch?v=7lWnafOJfTQ&index=9&list=RDib-lG8A6OKk A najednou ty pouhé náznaky o úpadku světa, který po celý dlouhatánský film postupně nasbíráte, mají větší význam. ()

Wulz

Pro zatím.... Musím vidět pořádně celý. Ale už jen díky atmosféře, prostředí a nemusím psát dál... za mě taková netradiční (hororová) upírská romance. ()

CrazymanM

Pokud zvládnete zhruba třetinu filmu,tak už je to dobré,ale začátek je hrozně pomalej,nezáživnej,dal jsem to na dvakrát.Celkově ovšem dobré,atmosféru to má,jen musí mít člověk tu optimální náladu,jinak nevím,málem jsem to nedal! ()

prochyn

Mám rád filmy s upírskou tematikou. Při celkem vysokém hodnocení jsem se na film těšil. Dostal jsem nudnou pseudointelektuální sračku, vhodnou pro začínající masturbanty. ()

Sticks

Celé dvě hodiný čekáte kdy to začne a pak to skončí a ani to nezačlo. Dobře udělané ale otřesně napsané. Jarmulka by to měl přenechat někomu kdo umí psát příběhy. Mělo to náběh na trainspotting často je to však jen stařecké vzpomínání. Ani to nezkoušet. ()

necrosrandist

JJ is back! Skoro se chce říct "typickej Džarmuš" od kamery, fantastický hudby po celkový tempo, který spousta současnejch zmlsanejch diváků přetrpí jen se skřípáním zubů, jestli vůbec. A ten humor, jéžiš ten humor… ()

wick

Jedna velká dvouhodinová nuda...nemá to napětí, nazvat hororem to je špatný vtip, takový podivný mix romantiky a pokusu o drama, kde se moc nic neděje. Jim J. si vybral svou slabší chvilku, příště to snad bude lepší. ()

BlackMesa

Když se nám tak hezky sešli Loki (Tom Hiddleston), čarodějnice z Narnie (Tilda Swinton), Pavel Andrejevič Čechov (Anton Yelchin), Alenka v říši divů (Mia Wasikowska) a War Doctor (John Hurt), čekala jsem od filmu trochu víc. Jednotlivé herecké výkony byly skvělé, ale film mě prostě nebavil... ()

o.n.d.r.a.

(FebioFest) Přes řadu nelogických momentů, "červených sleďů" a nedovysvětleností poměrně zajímavá upírna. I když celkově spíš zklamání, ale to hlavně kvůli vysokým očekáváním. Pozn. Nemůžu si pomoct, ale ten český překlad názvu je blbě. ()

Jessicahamby

Adam a Eva trochu jinak... Vidět "Lokiho" jako upíra, byl neuvěřitelný zážitek. A společně s Tildou? Asi nikdy už nezapomenu na její dokonalý, krví zfetovaný výraz... A i když ve filmu není ani tolik akce a hororových prvků, nenudila jsem se ani sekundu. ()

tucnakova

" Tomu se říká podívaná." (že upíři milujou oddaně a vášnivě je jasňačka - ale že ááž tak ... co z toho vyplývá ? chci se časem stát taky zdredovatělovlasatou upírkou s dokonale vysladěnym parťákem ...) A YASMINE je orgasmickým zážitkem ! ()

el_chorro

Jakožto Jarmuschův fanda musím být k tomuto snímku poněkud přísnější. První polovina trochu ztrácí na tempu a byť je atmosféra takřka dokonalá, obsah prostě chybí. Druhá polovina je ale vynikající a závěr je jako vždy Jarmuschovský... Mrtvý muž to není, ale za shlédnutí to rozhodně stojí! ()

klapqua

Neviem, buď dementniem, alebo tento film proste je nudná sračka. Ku koncu filmu som dostala takmer až histerický záchvat smiechu, že som za túto chujovinu dala 5eur na vstupnom a venovala tomu dve hodiny času. Uznávam, pár vtipov good, hudba skvelá, atmosféra tiež, výber hercov aj výkony fajn...ale kurva, kde je teda problém? Som zvyknutá aj na filmy, kde dej neni, ale je tam aspoň daaká myšlienka, alebo niečo, ale tu nebolo nič. Scéna so spánkom, depkou, pitím, tancom, pitím, spánkom, depkou, hrou....wtf? Dve hviezdy za vyššie spomenuté klady, ale inak je to pre mňa nudný odpad a tento film už fakt netúžim vidieť. ()

KeiGe

Ono tam i něco proběhlo...? Nějaký děj... nebo tak něco...? Asi jsem na tohle už moc zmanipulovaná "americkými trháky". Upíři jsou prostě tabu. ()

Penguin10

Je to velmi zajímavý film a podívám se ještě jednou. Rozhodně podrobněji, více se budu soustředit na detaily,protože ty dokreslují celý obraz. Nemůžu tomu hned dát 5*, protože to není můj "píseček". Ale člověk by měl zabrousit i jinam, i když mu to nebylo dáno do vínku. Proto dám filmu ještě jednu šanci,neměl by zapadnout do mých zapomenutých filmů. A budu se těšit na další film od Jima Jarmusche. ()

david666

Jarmusch se mě trefil do noty. Přiznám se, že podobné filmy ukazující, že oni žijí mezi námi mám fakt rád. Dalo by se říct, že i trošku bych tomu i věřil:-) Film má skvělou atmosféru, všichni 4 hlavní představitel skvěle vybráni v čele s Tildou, která tady vypadá fakt šíleně. Konec jen podtrhnul skvělý dojem z filmu ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes

12.04.2019

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Jim Jarmusch a upíří romance... Cože?

Jim Jarmusch a upíří romance... Cože?

31.01.2012

Pokud jste nevěřili, že se konec světa opravdu blíží, tahle zpráva to definitivně potvrzuje. Král nezávislého filmu se po několika letech vrací za kameru a natočí... upíří romanci kříženou s… (více)