poster

Přežijí jen milenci

 • Velká Británie

  Only Lovers Left Alive

 • Německo

  Only Lovers Left Alive

 • Francie

  Only Lovers Left Alive

 • Slovensko

  Prežijú len milenci

 • USA

  Only Lovers Left Alive

Drama / Horor / Romantický

Velká Británie / Německo / Francie / Řecko / Kypr, 2013, 123 min

Režie:

Jim Jarmusch

Scénář:

Jim Jarmusch

Kamera:

Yorick Le Saux
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ****

  Film treba vnímať v širších súvislostiach, za upírskou love story sa skrýva nekompromisná obžaloba súčasného sveta, ktorý sa mílovými krokmi ženie do záhuby. Jarmuschov svet je depresívny a ponurý, kde sa najvačšou veličinou stáva krv a v tomto je samotná láska medzi hrdinami v ostrom kontraste. Tvorcovia úspešne ťažia z tohto kontrastu a v tomto si pomáhajú utešenou kamerou a zaujímavou hudbou. Rozhodne by bolo chybou očakávať drsný vampírsky horror, toto je výsostne komorná záležitosť.(6.4.2014)

 • Allien.9
  ****

  (Ne)obyčejný týden (?) z dlouhého života dvou (ne)obyčejných milenců. Kdo by to byl řekl, že všechno, co jsem tak intenzivně a zároveň tak marně očekávala od "Noaha" (hloubku, promyšlenost, kontroverzi, provokaci...), dostanu ve finále prostřednictvím filmu, na který jsem - ze strachu, že to bude kravina - málem ani nešla. Moje první setkání s (ne)všední tvorbou Jima Jarmusche ale dopadlo na výbornou a mám takový pocit, že nebude poslední. Filmu jsem tedy zprvu nevěřila, stejně tak jsem ale nevěřila, že by mohli Hiddles s Tildou (v kterémkoli z nekonečného množství existujících vesmírů) tvořit tak neskutečně přirozený pár.:-) Jo a ještě něco... Udělené "odpady!" nejsou v tomto případě indikátorem (ne)kvality snímku, nýbrž filmové omezenosti hodnotících uživatelů. Tuto tezi ostatně potvrzují i některé doprovodné komentáře.;-)(8.4.2014)

 • *CARNIFEX*
  **

  Iian je mladý chlapík, ktorý v zapadnutom Detroite zoženie všetko. Jeho najobľúbenejším zákazníkom je mimoriadne hudobne nadaný, no zato záhadne žijúci Adam. Ten mal na Iiana niekoľko požiadaviek, no jeho posledná bola skutočne zvláštna. Chce guľku ráže 38 vyrobenú z toho najtvrdšieho dreva. Je Adam obyčajným skladateľom rockovej hudby? Alebo je niekym úplne iným? Veľmi pomaly rozbiehajúca sa romantická dráma s minimálnymi hororovými prvkami. Zdĺhavé rozhovory, hlboké myšlienky dávnoveku zaoberajúce sa zachovaním holej existencie upírov či filozofovanie prebilo veškerú "akciu". V tomto snímku je takmer nulová. Popravde, hororová je len myšlienka. Áno, bohužiaľ, nápadito originálne pojatý, ospevovaný, očakávaný príbeh pôsobí veľmi nudne. Nemôžem si pomôcť, u mňa veľmi nepochodil. Ale viem u koho áno. "Ženy" si vďaka "Rómeo Júliovskej" pointe prídu na svoje. Nie, že by ma tento film vyslovene nebavil, ale nebudem ho velebiť len preto že je skvele, hereckým obsadením zahraný, alebo pôsobí ( relatívne ) k danej "problematike", realisticky. Skoro som si vyškriabal kožu z predlaktia - 50%.(25.2.2014)

 • Pluhy
  *****

  Emařsko-hispstersko-pseudointelektuálně-upírská freak show a pro mě zatím nejikoničtější film od Jima Jarmushe. Film, který v sobě ukrývá prvky prokletých básníků, avantgardy, sci-fi se kupodivu odehrává v současném liduprázdném Detroitu. Tempo filmu je až mrtvolně pomalé a celou dobu jsem si s hlavními hrdiny nesl ten pocit společenské izolace a úcty k hudbě a poezii. Ono také kam spěchat, když hlavní hrdinové Adam s Evou se znají již několik staletí. Jarmush je opět v dokonalé formě a já zjišťuji, že když snoubí precizní vizuál s perfektní emo-muzikou a jeho typickým rukopisem, tak mě naprosto strhne a dostane na kolena i bez hlubšího příběhu.(20.6.2014)

 • bouncer
  *****

  Opět si mě Jarmusch podmanil - pomalu plynoucí upírská romance zapadá do jeho díla a tak já přihodím dalších 5 hvězd do mé Jarmuschovi sbírky. Velmi vlažné tempo nepůsobí nudně, naopak až hypnoticky, a nechává vyniknout všechny ty úžasné detaily, s kterými si Jim hrál (snad celé roky) - úžasná hudba (na které to stojí), dokonalá ústřední dvojice (geniální nápad spojit Toma a Tildu), báječné lokality (vylidněné předměstí Detroitu je pro postava Adama jako stvořené), nanuky, nástroje, zábavné historické fikce.(24.3.2014)

 • - Ve chvíli, kdy Adam (Tom Hiddleston) pokládá na stůl pistoli poté, co jí sebere Evě (Tilda Swinton), leží na stolku stará česká dvacetikoruna. (aluna)

 • - Sehnat peníze na film nebylo lehké. Režisér v souvislosti s tím uvedl: "Je to stále těžší a těžší pro filmy, které jsou trochu neobvyklé, nepředvídatelné, nebo nesplňují očekávání lidí." (Kmotr76)

 • - Natáčení filmu začalo v červnu 2012 a trvalo sedm týdnů. Probíhalo v americkém Deatroitu, marockém Tangeru a německém Hamburgu a Kolínu. (Kmotr76)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace