Amanda žije v New Yorku, kde pracuje jako restaurátorka obrazů pro Metropolitní muzeum, a přestože je půvabná, milá a chytrá, štěstí v lásce se jí vyhýbá. Svého posledního přítele přistihla v posteli s jinou a rozhodla se odstěhovat. Nové bydlení si najde v prostorném bytě v East Side, který sdílí společně s Roxannou, Jade, Candi a Holly, čtyřmi dívkami, které pracují jako modelky a jejich život je jedním velkým mejdanem. Ty se jí sice pokusí najít toho pravého, Amanda se však nového vztahu bojí a nemá chuť pouštět se do dalšího milostného dobrodružství. Její rozhodnutí ji však začne opouštět, když se náhodou seznámí se sympatickým sousedem Jimem Winstonem, údajně úspěšným podnikatelem v oblasti módního průmyslu. Je jím natolik okouzlena, že se to promítne dokonce i do Tizianova obrazu, na kterém právě pracuje. Přestože doufá, že právě on by mohl být tím pravým, váhá, protože se bojí dalšího nezdaru a zklamání. Pak ale uvidí v okně, jak Jim ve svém bytě někoho zabil. Šokovaná dívka zavolá policii, ale ta nenajde žádné stopy po údajném zločinu... (TV Nova)

Jezinka

Typ bláznivé romantické komedie ke které je ideální sklenka vína a minimálně jedna kamarádka, aby se "děj" mohl náležitě okomentovat, protože v takovém okamžiku teprve začne ta lepší zábava. ()

Paity

Parta modelek a jeden agent FBI, který vypadá, že mu teče mléko po bradě. Skutečně jen na jedno kouknutí, ale víc nic. ()

peetriss

Potřeštěná, bohužel však hloupá a nepříliš fungujucí komedie o blbkách a pro blby a blbky. Normální člověk tuto podprůměrnou "podívanou", okořeněnou rádoby in fekálním humorem, stráví jen s velkými obtížemi. Freddie Prinze, Jr. je v roli agenta velmi nepřesvědčivý a celý film tak táhne samotná sympatická Monica Potter. ()

Piškotka

Ztřeštěné, přislazené, kýčovité, což je výhoda, když si hlava chce odpočinout. Nechutné scény mi vůbec nevadily, naopak mě pobavily nejvíc. Byla jsem taky zvědavá, co je roztomilý Jim zač. Jakmile kápnul božskou, sebemenší kouzlo filmu vyšumělo do ztracena. Konec tedy hrozná nuda. Ale krásné tváře herců i hereček to trochu vyvažovaly. Jejich výkony nic extra. ()

Marys

Nič svetaborné, ale celkom príjemné, keď vám na večer vypne internet a vy už fakt nemáte čo robiť. ()

Yardie

Až na jedno docela velké překvapení byl film celkem o ničem. Solidní zápletka, to jsem nečekal. Nicméně zpracování bylo dosti zlé. Velice málo vtipu, pár trapných scén a situací, na romantický film docela málo romantiky, podivná atmosféra a místy velká nuda - prostě nepovedené. Vtipných momentů je tam tak na prsty jedné ruky. Myslím, že z toho mohlo být více, námět nebyl úplně zlý. Ale výsledek ano. Howgh! ()

Mat21 odpad!

Mladá a pohledná Amanda živící se jako restaurátorka starých obrazů má jeden zásadní problém. Zdá se, že New York je příliš malým městem na to, aby v něm nalezla partnera, se kterým by byla šťastná. Svůj nový podnájem nalézá u čtveřice modelek, které ji velmi rychle vtáhnou do zákulisí své branže. Současně poznává sympatického souseda Jima, živícího se dovozem a prodejem oděvů, kterého je velmi snadné poznat blíže díky šmírování z výše umístěného protilehlého bytu. Rande s ním proto přijde Amandě jako vrchol štěstí, pouze však do okamžiku, kdy spatří Jima ve stínohře sousedního bytu zavraždit neznámou ženu. Následně je zmítána pochybami, opravdu se jednalo o vraždu, nebo může Jimovi důvěřovat? Naštěstí oporu nachází ve svých spolubydlících modelkách, které ji v prohledávání Jimova bytu, sledování či podávání rad ohledně vztahu plně podporují. ● Film Vzhůru nohama by se nechal shrnout velmi stručně: kýčovité scény naplněné dementními komentáři. Opravdu jsem na pochybách, zda-li hlášky ve filmu měly znít komicky, ironicky či dokonce vážně. "Proč má jen jedno oko?" "Protože se díváš jenom na jednu stranu tváře. Je to profil." Ani čtveřice modelek, pokud zrovna nebyly ověšeny kily make-upu, nepůsobily přesvědčivě coby zástupkyně této profese. O to hůře, když vykreslení jejich osobnosti i inteligence sráží všechny modelky na schovanky Jedličkova ústavu. Alespoň jedno pozitivum film měl, díky 80-ti minutové stopáži netrvalo filmové utrpení příliš dlouho. ║28.9.2009║ ()

Luqi

Veľmi biedna romantická - vraj komédia (ja som sa nezasmial ani raz). Jediná zaujímavá vec bola, že dosť dlhú dobu neukázali či tú ženu zabil alebo nie. Ja som si veľmi želal aby ju zabil ale nestalo sa. Skončilo sa to veľmi hlúpo. ()

Narciska

Tomuto filmu toleruji to, co jiným ne (splašky a přeháňky), a to proto, že se zdá, že tím hlavním motivem není být prvoplánový a přehrávat, ale prostě a jednoduše jde o humor (byť ad absurdum), který se vznáší kolem romanitcké dvojice, jež působí velmi mile na mé srdce :) ()

JakeG

Na komedie tohoto typu, čti přihlouplé americké, si moc nepotrpím. Tato je však vyjímečná postavami. Modelky!! Dlouho jsem se takhel nenasmál gegům, které si z nich dělají legraci. Koho pobavila kupříkladu množstevní sleva jako mě, jistě chápe. ()

Olík

Neambiciózní podvečerní romantika na všední den z dob, kdy Freddie Prinze Jr. Ještě letěl a Monica Potter snila o úspěšné kariéře. Trocha ztřeštěnosti, trocha kriminálna, trocha ženské krásy, trocha mužského šarmu. Některé fórky fungují, některé situace pobaví…někdy úroveň tak trochu pokulhává. Tak nebo tak, alespoň mají naše tuzemské stanice co vysílat ve středu večer. ()

MickeyStuma

Jedná se o dívčí rozjařenou romanci, ve které se použil dějový námět snímku Alfreda Hitchcocka 'Okno do dvora' (1954). Jelikož se jedná o dospívající jedince, děj je podle toho patřičně upraven. Ano, film je určen především pro mladé a tak se tvůrci nevyhnuli ani fekálnímu humoru, ale naštěstí toho není moc. Zato dívčích skopičin a úsměvů od ucha k uchu je přehršel. Všudypřítomná naivita, sem tam ten vtípek, ke konci trochu akce a vzájemná přitažlivost. Obyčejný film pro obyčejné odpoledne neurazí, ale na druhou stranu nenadchne právě tím Hitchcockem. A to je jen příběh o sympatické dívce, která má tu smůlu, že jí každý sexuchtivý mladík zahne. ()

E lan

Do více jak poloviny filmu dost dobrá komedie o modelkách. Závěr filmu je ale tak neskutečně trapný a neuvěřitelný, že *** jsou možné jen po zamhouření obou očí při vzpomínce na několik slušně vtipných scén. ()