Julia je úspěšná mladá dívka, s pěkným bytem, s milujícím přítelem a slibně nastartovanou kariérou psycholožky. Americký sen. Jenže pak se probudí do jiného snu... Setkání s přítelem z dětství v ní oživí vzpomínky na dávno zapomenuté noční můry. Noční můry, které se teď po letech vracejí... jako skutečné. (oficiální text distributora)

drankeryth

Kvalitne dielo, kde neni nudza o napatie a spravne nadavkovana atmosfera je tu citit na kazdom kroku:) Konecne som narazil na dalsi hororik, ktory ma ani v najmensom nenudil a to sa ceni. Samotny zaciatok filmu sa im podaril a navnadil ma, ze to bude urcite dobry film. Podivny tvor v satniku sa tu objavil prvykrat vo filme a neskor ho aj viacej ukazu, myslim poctom. Hlavnu ulohu dostala herecka Laura Regan, ktora vyzorovo vyzera ako nejaka anorekticka:) Obsah filmu sa zaobera podivnymi tvormi zijucimi len vylucne v tme a pri spatreni nejakeho co i len drobneho svetielka sa ihned stiahnu do ustrania. Co sa tyka tych tvorov tak vyzerali aj dost strasidelne a ich nasadenie vo filme bolo skvele nacasovane v kazdej moznej chvili, kde sa to len spravne hodilo. Takze ziadne zbytocne hluche miesta som vo filme nepostrehol. Aj to zahadne miesto za kupelnovym zrkadlom sa tvorcom fakt podarilo dobre vymysliet. Vyzeralo to morbidne a aj temne v kazdom kute tej chodby. Vsetko tam obkolesovalo nejake cudne tkanivo, podobajuce sa ne nejaku ciernu pavucinu. Koniec filmu ma tiez potesil, pretoze sa stastny koniec nekona, co je len dobre, pretoze dobro nemoze zvitazit vsade za kazdu cenu:) ()

Rockerman

"Fear of The Dark" se jmenuje velký hit Iron Maiden a právě o strachu ze tmy je tento film. Myslím, že si to prožil každý z nás v dětství a někteří i v dospělosti. Ten tísnivý pocit, že na nás někdo ve tmě číhá, že na nás něco vyskočí nebo aspoň vybafne. Mluví se tu sice o démonech, ale ti jsou dlouhou dobu jen v abstraktních představách těch postižených. Jsou to jen " ONI ". Hezky je to natočeno a kdyby se podařilo navnadit ještě trochu lepší atmosféru, šel bych s hodnocením výš. I tak při té krátké stopáži se člověk nenudil a krásná tečka na konec dává v součtu tři silné hvězdy! ()

plagjoklas

Vyzeralo to na velmi dobry thriller/horor, ale zvrhlo sa to na tazku nudu, ktoru som ani neviem ako dopozeral, ale nakoniec som bol rad lebo koniec naparvuje dojem s celehoi filmu tak mi to nakoniec to hodnotenie zdvihlo:) trosu komplikovany film.. ()

kersten

Začiatok pomerne desivý. Na to že film trvá len 89 minút, sa neskutočne dlho sa tiahol,medzery v ktorých sa nič nedialo. začiatok vyzeral naozaj sľubne. Škoda. ()

helraiser

Slušná hororová jednohubka která se zabývá strachem ze tmy a především co se v ní skrývá. Tempo to má slušný, atmosféru taky, příšery skrývající ve tmě se tedy moc nepovedly, ale díky chytré hry stínů a světla nejsou moc vidět, čili nijak celkový zážitek nekazí. Lehká spokojenost je na místě. ()

KUFI

Nekde kolem trictvrtin filmu uz sem chrapal az se trasly okna. Pak sem se vzbudil v zaveru, kterej sem uz dokoukal a jelikoz byl "spatnej" (pro me tradicne dobrej) tak davam dve, protoze to trochu zachranil ()

Tipko

Napätie a strach sú slušne vykreslené. Horor hovorí, že oni prichádzajú. Kto oni? Démoni – padlí anjeli, ktorí svoje obete značkujú a berú si ich za tmy zo sebou. Svetlo ich odháňa. Síce to tak v skutočnosti nie je, fakt je, že existujú a až po smrti si duše naozaj so sebou vtiahnu do temnej záhuby. Film však končí bez možnosti záchrany pred nimi. Je ale pre nimi záchrana a tá sa nachádza v pokání a pod Kristovým krížom. ()

Pitryx odpad!

Absolutní ptákovina se spoustou hluchých míst. Pokud se vůbec něco děje je to ve tmě a vlivem rychle švenkující kamery v podstatě k nerozeznání. Tvůrčí záměr, působit na diváka strachem z neznámého (alespoň u mne) tedy jaksi nevyšel. Nervy divák jistě mít bude, ale to jen protože v podstatě nic nevidí. Snímek hodnotím jako hluboce podprůměrný. Nova0803097935/8544 ()

oliveros

Priemerné dielko bez štipky scenáristického nápadu. Na nadpriemerný horror málo vypätých scén, málo prekvapujúcich momentov a mne nesedela ani hudobná vložka, z ktorej som mal miestami pocit akoby dianie mierne odľahčovala. V žánri ale slušne vystupujúci zástupca, ktorého sa vidieť oplatí. Niečo z neho sa vám v mysli zakorení. ()

kacir

Pod zanrom Horor, si predstavujem to, ze sa budem citit uzko a budem sa bat, alebo ma aspon mykne.. Pri tomto filme sa nic podobne nestalo. Bolo to dost slabe. Naozaj mi to miestami pripominalo Boogeymana alebo Prepad do temnot, takze to povazujem za vykradacku. Hlavna predstavitelka mi ani zdaleka nebola sympaticka, taka anorekticka by asi tazko chutila tym bubakom:) Nevravim, ze je to uplna hlupost, ale nemal som chut zapinat svetlo cestou na toaletu..to znamena, ze to na mna ani trochu nezaposobilo..No nebudem odradzat inych od zhliadnutia tohto filmu... ()

elanista1

Ked vidim to chabe 50%ne hodnotenie tak mi je az do placu, aj ked na druhej strane chapem vsetky tie slabe ratingy, lebo film je vlastne okrem poslednej polhodiny masivna nuda. Ale aj napriek tomu, taky posobivy horor som nevidel uz par tyzdnov, pozerat to potme tak by som mozno chytil infarkt. Mnohokrat som sa zlakol, vsetky tie lakacie momenty boli necakane lebo vychadzali z tmy a bolo tazko predvidat ich. Vsetky sceny, kde ucinkovali tie "veci" boli perfektne /uvod, bazen, metro, satnik, zaver.. atd./ , len skoda ze vsetko ostatne je jednym slovom NUDA, a nezaujimava. Neda sa na to pozerat ked je vo filme svetlo, ale akonahle sa zhasne tak je to fakt na posratie. ()

J.Mayen

Tady je špatně téměř všechno, o nějakém dobrém hororu nemůže být vůbec řeč. Kdybych měl napsat něco k ději, tak možná jen to, že se tu v kruhu míchá jen tma, řev týhle višinutý hlavní herečky, válení na zemi, opět řev, opět tma, odvlečení do kanálu, opět uječená,upištěná hydra, opět tma... To její psychopatický, uječený vyvádění mě skoro připravilo o sluch, kdo se chce podívat a vychutnat si pěkný duchařský horor, tak vás varuju a radím obraťte se a hledejte jinde. Tohle je opravdu jen ztráta času a v mém případě i nervů. ()

Rusallka

nrvim, jestli jsem blbá a nepochopila to, nebo to bylo proto, že jsem to příliš nesledovala, ale v podstatě jsem se nedozvěděla, kdo to ti ONI jsou a proč vlastně přicházejí a to mě trochu naštvalo.. ()

dagyšpandr

Příbuzná Boogeymana má společného se svým "bratříčkem" pouze působivou úvodní scénu. Vše ostatní se pak diametrálně liší. Bohužel musím konstatovat, že tenhle film je daleko horší než zmíněný Boogeyman. Za prvé mi byly nesympatické všechny postavy. Hrdinka Julia je nechutně vyzáblá blond anorektička, její přítel - nabušený záchranář, má místo mozku z piva kostku. Hlavní lákadlo "bubák" je spíš k smíchu a připomíná retardovaného Gluma. To bublání, co vydává, než zaútočí na svou kořist, je vážně trapné. ()