Hranaři

Ve filmu sledujeme osudy dvou podnikatelských manželských párů, manželů Hložových a Slámových, které si rozhodně nemohou na nic stěžovat. Manželky vedou společně agenturu s hosteskami, Sláma má stavební firmu a Hlož zase bezpečnostní agenturu. Sláma se rozhodne získat stůj co stůj velkou stavební zakázku a zatáhne do toho i nic netušícího kamaráda. Proti Slámovi však stojí Spolek pěti, kterým sekunduje radní s přezdívkou Lulu. Sláma se rázem ocitne ve světě sledování, odposlechů, nedůvěry a nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nikomu nevěří. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop. Proč asi? (TV Nova)

Jrk odpad!

Platíme televizní poplatky aby někdo mohl natočit tohle. Role Třísky byla jedinečná, štek jako v amerických filmech (velký to herec :-)) ). Ale hudba i některé záběry kamery byly dobré (asi jediné pozitivní). Bohužel na takovéto slátaniny peníze jsou zatímco jinde chybí. ()

ToddB odpad!

No nasmál jsem se ukrutně. Připomnělo mi to divadelní pokusy na gymnáziu, kde amateři předváděli vážné divadelní kousky a ostatní děcka v publiku se počurávala smíchy. Tak Troško a Soukupe ... vypadá to, že budete muset svůj piedestál v žebřičku nejdementnějších filmových tvůrců bránit proti čerstvé krvi :-) ()

LentilleLily

Je to jedním slovem sra*ka. Jakože, co to bylo? Samá Ordinace v růžový zahradě a Pojišťovna pěstí a celkově - taková mafiánská česká telenovela. S happy endem. Chci zpátky mých 96 minut života!!! ()

el.bee

Jednoduše tragedie. Snaha Čechů o americké stylizování v každé scéně, dělá z tohohle filmu spíše parodii na kvalitní drama. Přehrávající postavy, které se snaží mluvit a zase "akčně americky". Prostě úlet, který před vpuštěním do kin lákal tím, co nakonec ve skutečnosti nemá. ()

PhobiaCZ

Film, který by se rád tvářil drsně, ale bohužel ho ponižuje přehršel reklamy, přehrávání herců a blbých chvil, kdy film člověka spíš rozesměje než napne. A to jsem si na začátku myslel, že tohle téma může být zajímavé pro zpracování a napovídaly tomu i kamera a střih, které vypadaly slušně. Dvě ** dávám za to, že jsem se chvílema opravdu upřímně smál a Langmajerovy psí kusy tomu pomohly nejvíc. *SER NA TO!* :-D ()

TomAbrt

Průměrný film i scénář. Hodinka a půl mi v kině utekla jako voda. Nemohu říci, že jsem se u filmu nudil. Zřejmě to bude tím, že nudnou atmosféru zahnal exceletní Jiří Langmajer. Saša Rašilov opět nezklamal a nepředvedl žádný herecký výkon a podobné to je i z Kateřinou Brožovou. Velice mdlé herecké výkony. Finální hodnocení? Film stojí za zhlédnutí, ale znovu bych se na něj zřejmě nepodíval.... ()

Aktamix odpad!

Jednoznačně trezorová záležitost, která by měla být chráněna před lidmi. Je to absolutní zlo a v kině jsem pocítil paralýzu z bizardnosti na kterou jsem z vlastních daní přispěl (naštěstí jsem neplatil a tak jsem nepřispěl podruhé). Existencionální trýzeň, uff. Co bylo cílem filmu? A pro koho vlastně? Po 3 minutách nevíte, kdo je kdo, kdo proti komu, a proč. Scénář alkoholika Klempíře je jako opravdový wonderland a ty dialogy a hlášky jako: "Pamatuješ si na Voloďu?"; "Ser na to!"; "Mladá fronta je to nejhorší co nás mohlo potkat"; "Ohlašte pana Nikoho"; "K panu Holému žádný výtah nejezdí"; "I love you,..." Hotový hláškostroj! Střih neuvěřitelně špatný, rušivý, neprofesionální. Kamera je lepší v skutečné reklamě na Peugeot a ne v tomhle produkt placement pekle (Samsung, KB, Apple,...). Herci: Saša nehraje, Brožová jakštakš, Etzler - ....děsím se, že by ke mně přišel zítra jako čert (budliky budliky), Dejdar - pokud to měla být parodie na Corleoneho na úrovni gymnaziálních představení pak supr, Postránecký "chce se mi zvracet" (Černí Baroni), a dál je tam ještě asi 15 postav co nejde ani popsat....tak snad ten Langmajer byl chvílema veselý (i když zase ta zcela nevkusná mr.ačka s holohlavou modelkou, tfuj) a Tříska dokud nemluvil. Muzika je vata bez které by některé dialogově katastrofické scény implodovaly do sebe (hlož-sláma kuřba doutníků), ale díky aspoň za ni. Pokud zde někdo tvrdí, že normální člověk neví "jak to chodí" a tenhle film to pomáhá rozkrávat tak musím říci - ho.no! Skutečné korupční sítě jsou do jisté míry profi - tohle je A-class amatéřina, které si z diváků dělá velkou srandu. Kněžna Libuše aspoň byla zábava, tohle byl hnus. ()

SacRoS

Sice to není úplná kulervoucí sonda do nitra zkorumpované pakáže ve stylu Hollywoodských blockbusterů, ale i tak jsou zde docela věrně vyobrazeny poměry, které panují napříč "mocipánským" spektrem. Ale vysvětlete to někomu, pro kterého je hi level se každý večer střískat do němoty, aby nemusel myslet na svou mizernou existenci... Stejně tak, jak lidé s mentalitou zaměstance nikdy nepochopí těžkou řeholi podnikatelů, i naše širší veřejnost asi nikdy nepobere o čem tento snímek ve skutečnosti je... A mohl bych pokračovat do álelůja. Film v zásadě není špatný, zpracování je téměř na výbornou. Místy trošku pokulhává režie, sem tam nějaké technické nedostatky by se také našly. S výsledkem jsem ovšem relativně spokojen. MOHLO to dopadnout i HŮŘ!!! A realita bohužel není vždycky divácky atraktivní... Zdendo, dík za dobrý film. ()

Helgard

Tak jsem přijel z kina a koukal se cestou asi jen dvakrát nebo třikrát do zrcátka na auta co jedou za mnou.....Víte přečetl jsem si tady místní komentáře a v podstatě nechápu jak může někdo napsat že je to odpad...nebo nekvalitní film nebo že je to přehrávané a nemá to děj a je to nesrozumitelné.....Chápu že pokud někdo žije v prostředí pokladen intersparu a nebo lídlu a neumí si představit nic víc než svých osm hodin práce osm hodin spánku a osm hodin volna...pak je jeho svět velmi spravedlivě rozdělen na tři díly ničeho. Když jsem se nad tím zamýšlel tak faktem je jedno. Žijeme ve světě který je skvěle prošpikovaný moderní technologií která služí lidem, ale už nevíme kterým....a že nám technologie boří bariéry, ale už nevíme co se z nich na nás může vyvalit. A pak taky že nám technologie přibližuje lidi jinak velmi vzdálené ale může nás připravit o nejbližší. Film zas tak špatný nebyl. Nebyl to JFK, ale já bych ho neodstřeloval. Poněkud přehnaná přítomnost reklamy, mi tam malinko stínila zážitek, ale řekněme že je to nutnost aby mohli fily vzbikat aniž by za nimi byly stejné hromady mrtvol jako ty o kterých filmy pojednávají.....Jinak si myslím, že je to poměrně zdařilá sonda do světa korupce a lobingu.....hezký den z Helgardova... ()

PreLa

Vzhledem k hodnocení na čsfd jsem na film šla s velkými obavami, že to bude strašný propadák. Ale byla jsem od samého začátku velice mile překvapena! Už dlouho jsem u českého filmu nemohla říci, že by měl hlavu a patu a především, že by mě bavil od začátku do konce a to Hranaři dokázali! ()

thesevcik odpad!

Upřímně, tento film je tragédie. Každý je lobistou, umře půlka podnikatelů a všichni jsme sledováni, ať už ve Sněmovně nebo v lomu z místa, kde se odstřeluje. Scénář napsal člověk, který svět politiky a korupce vnímá po láhvi zelené při sledování zpráv na Nově v hospodě té nejnižší kategorie. ()

burg odpad!

Nějak nechápu, proč se vůbec někdo namáhá natáčet film o něčem, čeho jsou plný zprávy dnes a denně. Navíc nechápu ty lidi, kteří za to vyhodili prachy, v TV je to zadara.. ()

luukaas odpad!

Bohužel tento film je nezvratným důkazem rčení (čím větší promo tím větší sra*ka). Aspoň u českých filmů to ve většině případů funguje. Velice rád, bych napsal něco pozitivního, ale opravdu mě nic nenapadá. Tohle se hodí spíše do televize na nedělní večer, ale kino? Jestli je tohle momentálně to nejlepší co česká kinematografie nabízí, tak se máme v budoucnu na co těšit. ()

ouf

Postavit se filmem proti korupci a mafii českého ,,podsvětí" je jistě záslužná činnost.Krok správným směrem . Konečně někoho napadlo obnažit holou realitu. Nezasvěceným lidem nebo těm konzervovaným minulou politickou situací bych doporučil NEDÍVAT SE na tento film ,připadal by jim přetažený a jaksy nemožný. Potěšil Jiří ,,Langoš" ,co by v roli Ředitele a hlavně člověka neustále opojeného kokainem ,dal najevo ,že nemoc ho opustila a je spátky ve skvělé formě. Dal to skvěle a nesmim pozapomenout na Třísku a jeho saxík což se taky moc povedlo , náramně usednul na udělený , tajemstvím opředený místo. Odchovanci této doby budou za film rádi a snad si vezmou i nějaké to poučení ( asi ve smyslu -! při cestě za neřestí vypnout je málo drazí ! ) ()

woodoop

Z filmu mám smíšené pocity. Nemůžu říct, že by byl špatný, ale ani nepotěšil. Co bych ale opravdu vyměnila je hudba. ()

nauru

Po tom, co jsem zde viděl samé negativní hodnocení, jsem čekal špatný film. Ale tři hvězdičky si zaslouží. Vynikající herecké obsazení, film má děj, trochu syrový, trochu drsný, ale takhle si nějak lobbing představuji. ()

tomuleee

Nechápu co se Vám na tom nelíbí? Buďme v našich končinách za každý takový atyp rádi. Slizouni byli slizcí, Langmajer hnusnej jak noc :-D Dejdar si snad z te role střílel ale jinak se mi to líbilo. Že to nešlo do hloubky? Mě to nevadí skvělejck 80% ode mě ()