V zemi Jane Austenové

• USA Austenland (více)

Láska Jane Hayes (Keri Russell) k dílu spisovatelky Jane Austenové jí komplikuje vlastní život. Protože by se také ráda stala hrdinkou milostného příběhu, celý život si šetří peníze na cestu do Austenlandu, výstředního rekreačního komplexu, ve kterém se hosté ocitnou uprostřed období regentství. Vyzbrojena čepcem, korzetem a výšivkami se Jane snaží zbavit nálepky staré panny... ale poznat, kde končí sen a začíná skutečný život — a možná skutečná láska — není vůbec snadné. (Bontonfilm)

blackJag

Instantní uspávačka s množstvím otravných charakterů (Stiflerova máma vyhrává tento maratón o rozměry svého korzetu) a lacinou výpravou. 30% ()

marrjaana

Jedna věc mi nešla do hlavy... ta holka dá všechno za to, aby se mohla podívat do knih Jane Austen a pak se cová jak kdyby tam byla za trest a porušuje všechna pravidla.... ()

Jezinka

Zabávné a člověk musí být ve střehu, aby postřel z jakého dílka je jaká narážka. Čekala jsem to mnohem horší, takže pro mne milé překvapení. Druhá polovina je slabší, ale to u těchto filmů bývá, aby vše dospělo k očekávanému závěru. ()

AduskaV

Podle traileru jsem nečekala žádný zázrak, ale výsledek mě opravdu překvapil a nesmírně potěšil. Jako velký fanoušek Jane Austen jsem byla připravena na horší, ale děj nebyl vůbec povrchní a z hereckých výkonů bych ráda vyzdvihla Jennifer Coolidge, která svou postavu jednoduše musela parodovat, aby se dočkala úspěchu. ()

lucijelucije

Z počátku jsem moc nadšená nebyla. Vypadalo to na klasickou a nudnou romantiku, historického profilu. Ovšem za polovinou zjistíte, že je to docela vtipná a slušivá Jane Austen. A ten konec mě dostal asi nejvíc. Dejte tomu šanci =) Příjemné. Mimochodem JJ Feild měl být panem Darcym už od prvopočátku původního románu Pýchy a předsudku =) ()

Simbet

Vůbec se nestydím dát tomuto filmu pět hvězdiček. Jsem velká milovnice Jane Austen, takže jsem od nějakého patvaru v podobě Disneylandu á la Jane Austen nic nečekala. Možná proto jsem byla tak mile překvapená. Všechno je nabubřelé, růžové, ale také velmi vtipné. Vůbec bych se nezlobila, kdyby mi někdo nabídl možnost, jet do takového Austenlandu. Kdyby mi k tomu navíc dělali společnost dokonalý gentleman JJ Feild nebo sexy Bret McKenzie, ke štěstí by mi asi nechybělo nic. A tak mi nezbývá než tiše závidět Keri Russell, která si toto všechno užila. V porovnání s její Austenománií jsem naprostý břídil. Omezila jsem se pouze na časté sledování filmů podle Jane Austen a čtení jejích knih a také v rozkošných šálečcích. Teprve po shlédnutí Austenlandu je mi jasné, co mi doma všechno chybí :) Ne, vážně, film je trochu přehnaný, ale nepostrádá vtip, například "sehnali nám auto z osmnáctého století" nebo "nesehnal jsi práci v Hobitovi" atd. Výborným hereckým výkonům kraluje podnikatelská potvora v podání Jane Seymour a botoxová Jennifer Coolidge v růžovém, která je naprosto skvělá. A JJ Feild, hmm..... Komentář jsem psala s prvními dojmy. Od té doby se na film dívám denně, abych si zvedla náladu a tak jsem ho přeřadila do oblíbených. Možná jsem trošku cvok, ale konec konců Prince z Persie jsem také viděla často po sobě, ale narozdíl od Prince, nemusím téměř žádnou část přetáčet, protože mě neunavuje. Pro mě opravdu dokonalé. TALLY - HO! ()

santiamén

Nedokážu objektivně hodnotit film, který se inspiruje dílem Austen a současně si utahuje z romantiky chtivých žen, a naservíruje k tomu pravého britského gentlemana JJ Feilda a Breta [brita] McKenzieho (...and then maybe later we'll get hot by the refrigerator...). ()

Asmodin

Docela příjemná podívaná pro někoho,kdo má náladu na lovestory. Nebýt videa v titulcích tak se téměř ani herci nemuseli za nic stydět. Opravdu by mě zajímalo jaký dostávají plat za něco ponižujícího. ()

suzanne1997

Austenland - místo, kde se zdá všechno velmi jednoduché. Od tohohle filmu jsem čekala rozuzlení již od začátku, opak se ovšem stal pravdou právě ve chvíli, kdy se Jane dozví, kdo vlastně stájník je a to jí zkomplikuje její pohled uvažování. Na tomhle filmu se mi nejvíc líbil ten konec, nikdy bych jej nepředvídala takový, jaký byl. Taky bych se chtěla podívat na takové místo, kde je láska přímá a nekonečná. Na tomhle filmu se našly i slabé okamžiky, jako například ten hodně rychlý konec, kdy se najednou objeví the End a film najednou končí. Tomuto filmu bych nic víc nevytkla, snad jen ta promyšlenost mohla být lepší. Tento film bych doporučila všem, kteří chtějí prožít něco neobvyklého a ocitnout se v Austanlandu, na místě, kde se zdá být vše úplně jednoduchým. A i když nepatří mezi nejlepší filmy, které jsem viděla, mohu napsat, že byl dobrý, hodně dobrý, nepředvídatelný a jednoduchý a to se mi líbí. ()

filipvrbik

Dočela kýčovité, fakticky jsem moc smysl filmu nepochopil ani když je tu vysvětlení, ale přežít se to dalo- nakonec tam jistá romantika byla...30% ()

Greg25

Jsem toho názoru, že když někdo točí nadsázku, místy až na hranici s parodií, měl by především znát a mít rád žánr, který paroduje, nadsazuje a v tomhle případě by taky měl mít rád Jane Austenovou, její knihy. Jedině tak může vzniknout něco inteligentního, vtipného, příjemně nadsazeného. To není tenhle případ - žánr tvůrci moc neznají, knihy sice četli, ale neměli k nim vztah. V Austenlandu je všechno špatně - přehrávání, přemrštěná grotesknost, podtržení stereotypů. Bojím se, že hlavním cílem bylo spíš dát hold knihám Jane Austen, protože koneckonců výhradně pro její početné čtenářky je film určen, ale Jane Austen používala ironii a inteligentní humor. Ten tady nehledejte. Je to povětšinu času neskonale trapné, blbé a bez nápadu. 20% ()

Annette17

Austenland je vyloženě "holčičkovský" film. Je to sice strašně naivní a předvídatelné, ale má to v sobě takovou pěknou dívčí roztomilost. Jako poklidná večerní oddechovka ideální. ()

cherita

Z podobného soudku jako Lost in Austen, i když přece jen ne tak hrozné. Ten základní nápad (co by se stalo, kdyby současná obdivovatelka Jane Austenové dostala šanci poznat život v 19. století se všemi jeho klady i zápory) je poměrně vděčný a vzbuzuje spoustu otázek,ale tenhle film stejně žádnou z nich nezodpoví. Místo toho nám tvůrci servírují humor toho nejhrubšího zrna a k tomu pitomou dějovou linku bez nápadu, která má uspokojit všechny hloupé nanynky, co si touží prožít svou vlastní Pýchu a předsudek (jméno Stephanie Meyerové v titulcích coby producentky filmu mě pak už vůbec nepřekvapilo). Hlavní hrdinka pochopitelně nemá žádnou osobnost, koneckonců je tam jenom proto, aby si každá divačka mohla představit sebe na jejím místě. Naštěstí má film příjemný písničkový soundtrack a neodolatelného JJ Fielda, jehož postava je snad ještě víc darcyovská než samotný pan Darcy. Hvězdičku navíc přihazuju za to, že jsem chvíli skutečně netušila, který z těch dvou nápadníků bude ten pravý. P.S. Kdyby Austenland skutečně existoval, taky bych se tam toužila podívat, ale asi z úplně jiných důvodů než hlavní hrdinka. ()

Bozvav

Nádherná ukázko toho, že splnění vlastních snů nemusí být až taková zábava. Čekala jsem spíše parodii na romány Jane Austenové, ale to se nestalo. Vlastně jde spíše hořkosladký příběh s prvky romantické komedie o tom, že každá doba má své klady, ale i zápory, jako například nošení korzetu, či hodiny únavné konverzace u vyšívání. Výborné herecké obsazení a luxusní závěr (nemyslím happy end, ale to co dokáže s historií udělat bláznivá Američanka) mne vážně pobavily, takže i když na romantiku moc nejsem, tomuto snímku dávám jednoznačně plný počet. PS: John Joseph Feild je fakt šmrncovní kus chlapa. ()

Metalýza

I když Austenland oproti knižní předloze leccos změnil, myslím, že je to víc než povedený film. Musí se brát samozřejmě s obrovskou nadsázkou, ale pak funguje výborně - dokazuje to už jen počet hlášek a gifů, co kolují internetem. Navíc JJ jako Henry Nobely absolutně válí, stejně tak Keri Russell se poprala s Jane velice pěkně. Objektivně by to asi na 5 hvězdiček nebylo, ale Austenland je pro mě srdcovka se vším všudy, takže ta poslední hvězdička je čistě přidaná citová hodnota. ()

Gaia.M

Nejsem vůbec objektivní. Miluju Jane Austen! A kdyby tady u nás bylo něco, kam můžu jet a hrát si na tehdejší dobu, byla bych tam neustále :D Takže mně se tento film opravdu moc líbí! :) ()

matini

Zbožňuju Jane Austen, takže jsem neodolala a na film se podívala. Moc jsem od toho nečekala, ale byla jsem velice mile překvapená :) Skvěle jsem se bavila, vím že to chvílemi bylo trošku praštěné, ale prostě nemůžu jinak, nakonec za celých 5 :) ()