Po svém podivínském strýci Cyrusovi zdědí Arthur dům. Nové dědictví má však nečekané zvláštnůstky skleněné stěny popsané neznámým jazykem a především 12 naštvaných duchů. Rodina záhy zjistí, že bydlení zde je doslova o život. (oficiální text distributora)

killjezor

Pár čekaných zvratů, litry krve a sem tam nějaká nechutnost prostě z průměru horor neudělá. Celkem se ani nedivím, že stáhl studio ke dnu. Pokud si chcete odpočinout, moc se nevystrašit a spíše se bavit, někdy místy nudit, doporučuju. ()

Testament

Hodně uživatelů tady 13 duchů kritizuje a já nezůstanu pozadu:). Už dlouho jsem neviděl tak nudný horor, co by mě uspával. Herecké výkony mi přisly plytké a pobíhání po skleněném domě (připomínající Kostku) po čase fádní. Samozřejmě nechybí tradiční happy end. Jéééé, už vidím ty rozzářené -náctileté, jak se rozplývají nad brutalitou některých scén. Ano rádoby-lesklý obal a shnilý vnitřek. To je 13 duchů. ()

BlackTom

Nápad s pekelným strojom nebol zlý, len to bolo dosť hlúpo zrealizované. Duchovia boli pôsobiví (hlavne to dievča v krvavom kúpeli) a postava opatrovateľky detí celkom vtipná ("Hele, půlka právníka"). Rád by som si to pozrel v lepšej réžií a s lepším scenárom. Matthew Lillard je ovšem skvelý. Edit: Po rokoch pridávam jednu * za krutú atmosféru. ()

Han22

Stejně jako Loď duchů nebo třeba Zámek hrůzy skvělá zábava. Akčně/komediální horory, u kterých se sice možná nebojím, ale skvěle se bavím... tak ty fakt můžu. Tady je skvělá rodinka, perfektní efekty duchů i samotného baráku, ďábelský záporák a nechybí ani pořádně krvavé scény (právník nemá chybu). Parádní jízda. ()

Wally

Hodně slabý a zbytečný film....škoda, myslím, že potenciál to mělo,a le tvůrci se nakonec asi nemohli rozhodnout, zda to povedou v rovině hororu a komedie...no a pak to dopadlo, jak to dopadlo. ()

sidny

Jak horor to sice není nic moc, ale to v poslední době máte opravdu veliké štěstí, když narazíte na kvalitní horor a ne na film plný kečupu nebo lítajících lidí a předmětů. Takže ani tento film není jako horor nijak výjmečný ovšem jako komedie je skvělý. Už dlouho jsem tak dobře u hororu nepobavila. ()

iXtr3m3

Priemer dávam len za masky, lebo inak to bola stupidita ako hrom. Viac sa mi to páčilo 17 rokov dozadu ako teraz pri opätovnom zhliadnutí. Lillard neznesiteľný, Shannon ani len neukázala kozy, načo ju tam teda brali, Tony bol blbší ako v Monkovi. Nuž, žiadna sláva. Len tá technická stránka to vytiahla vyššie. ()

Loki_Six

"I know this is gonna sound completely whacked, all right? But just - just stay with me. I used to hunt displaced spiritual energies with your uncle." ()

Ripley

Horor ve kterém hraje Shagy ze Scooby-Doo,kde latex z frcu na těle duchů působí trapně a scénář je mizerný,je spíše k smíchu a k pláči,ale rozhodně nepoleká. ()

danielosbourne

Skvělý náměť, dobrý scénář a ucházející obsazení. Film mě ničím nezklamal, naopak přidal ještě něco nad mé očekávání. Masky ve filmu jsou dokonalé...nemám co dodat. ()

Haymar

Po filmařské stránce slušně zpracované (až na ty občasné dementní nájezdy kamery a především "kulometný-klipovitý" střih). Ale jako film dost roztříštěné. Přijde na to, jak k tomu člověk přistupuje - jako horor (což mělo evidentně původně být), to je fakt trochu off-topic... Nicméně jako akční "trochu strašidelná" komedie (jak jsem to taky bral já - ono to ostatně ani jinak nešlo), to bylo celkem zábavných 90minut. I přes účast Abrahama a Lillarda (a Elizabeth, na kterou se dobře kouká) to však výš než na průměř nedosáhne! ()

Phorbo

A toto bylo jako co? Tak zvrácený a imbecilní příběh jsem fakt ještě neviděl. To snad ani není normální co to bylo za krávovinu toto. Další z filmů, u kterých jsem usnul díky svojí nudnosti. Zase nemůžu říct, že je to úplně suxx ten film, ale abych se na to díval víckrát jak jednou... to asi fakt ne. 2/10 ()

Matros

13 duchů je film, který neví jestli se má tvářit jako film převážně pro děti nebo pro dospělé. Celkem až hloupý rodinný základ s trapnými vtipy jde v ruku v ruce s překvapivě dobrými gore efekty a hláškami, které by děti slyšet neměli. Duchové vypadají originálně a vcelku propracovaně, a proto je škoda, že filmaři nerozvedli trochu jejich osoby (někteří jsou fakt vidět jen v pár záběrech). No tady se dostávám k tomu, že je to tedy spíše zaměřené na tu rodinu a služku, což mě vlastně ani trochu nezajímalo. Dům ve kterém se vše odehrává je (alespoň pro mě) velké mínus. Lidé bloudí a ztrácejí se, dveře se zavírají a otevírají. Pořád se něco děje a napomáhá tomu i šíleně rychlý střih. Možná by se hodilo trochu zvolnit tempo a jak řikám, dozvědět se něco o uvězněných duších. Celkem zklamání. ()

sona123

Starší horor, který na své atraktivitě léty ztratil. Již od počátku je to hloupé a první dojem se filmu daří zvrátit pouze výjimečně. Přesto se mi na 13 duchů nakonec povedlo dodívat, až se sama sobě divím. ()

Geller

Tři hvězdičky pouze kvůli velmi povedeným duchům, kteří jsou opravdu skvěle vytvoření, bohužel tento film sráži ke dnů poněkud tupý děj. ()

Sandeagle

Ani napotřetí jsem tetno film nějak nepochopil. Nebýt mých dvou olblíbených herců tak nevím nevím. Film jsem viděl i jako premiéru v kině a tehdy jsem to docela baštil a až o pár let později dokážu zhodnotit proč. Kamera, krev, efekty dávají dohromady dvě hvězdy ()