Po svém podivínském strýci Cyrusovi zdědí Arthur dům. Nové dědictví má však nečekané zvláštnůstky skleněné stěny popsané neznámým jazykem a především 12 naštvaných duchů. Rodina záhy zjistí, že bydlení zde je doslova o život. (oficiální text distributora)

Renie42

Něco se mi líbilo, něco ne. Některé scény byly trapné, některé skvělé, že bych ty duchy nechtěla potkat. Nevím proč, ale pro mě to není zas tak hororové, když se směju při scéně kdy právníka rozpůlili dveře (spoiler). ()

Brit

Námět docela dobrý ale zpracování podivné. Osobně bych uvítal místo skleněného paláce nějaké venkovské, pavučinami ověšené sídlo. Jinak Steve Beck si libuje v detailní anatomi člověka, což mě osobně přidává na atraktivnosti filmu. Ale jinak za tři. ()

Flix

Slabý a tupý horor, který spadá do stereotypu novodobých teenagerských slátanin (špatný příběh, hodně krve a nějaké ty lekací scény). ()

weasel.p

Duchové byli opravdu vyvedení a ten nápad se skleněným domem taky není špatný, s jiným dějem by to byl super horor. Bohužel film byl hozen ve stylu laciné popcornové zábavy- jak překvapivé )). Za ty duchy, který byli fakt děsivý dávám 3...škoda takhle zkaženého námětu. ()

djbarrel

Nic moc, ale možná je to jen má chyba, čekal jsem trochu víc po shlédnutí traileru. Takový průměrný, spíš podprůměrný film s krvelačnými duchy. 40 % ()

Cechyno4

Nestrašidelné. Strašidelnou atmosféru kdy jeden duch straší. Vystřídal dům s přeplácaným počtem duchů. Film byl spíše k zasmání než k postrašení. ()

Roucky

Možná málo uvěřitelné, ale ti duchové byli povedení... A kdybych jim to "strašení" věřila, možná bych se i bála :-) ()

honzic

Pouze průměrný spíše než hororový, černohumorový film, který však moc legrace také nepřinese a strachu už vůbec ne. Hodnocení za některé efekty: 35 % ()

IZFNP

Samotná idea nie je vôbec zlá, 12 duchov v sklenenom dome, ktorý je vlastne akýsi diablov stroj... Z toho mohol byť slušný horor. Ale všetko ostatné to kazí- postavám chýba rozmer, je ťažké si tu vôbec niekoho obľúbiť. Strih tiež nič moc, soundtrack nevýrazný. Duchovia sú typovo super, ale dnes už by ich bolo možné urobiť oveľa lepšie. A strašidelná stránka tiež moc nevydala. ()

socket7

Naprostý filmový klystýr, příšerný výber herců (spíš neherců), debilní scénář a režie, málo krve......takhle bych mohl pokračovat dlouho. Tři hvězdičky dávám za superpovedené duchy, kteří by si zaloužili o pet tříd lepší film. ()

J.Mayen

Zajimavy ducharsky kousek, dle meho nazoru s velmi zajimavymi a povedenymi triky. No na pribehu by si scenar mohl dat trochu vic zalezet,ale i presto prijemne koukatelne. Ani se mi nechce verit, ze je to jiz temer 20 let co film spatril svetlo sveta. Ten cas leti az je to k neuvereni. ()

Rychloskot

Na konci tam trochu zahaprovala logika. Celý příběh byl skoro příjemný rodinný film, Shaloub i Murray Abraham hrají dobře, ale nenadchne, člověk film zapomene. A to hlavně právě kvůli nedotažené logice ()

Nikolas__

Jak by řekl Steve Sniff, kurva shit, dopíči. Třináct duchů (to je mimochodem docela dost cool název) je opravdu takové zlo, že jsem přemýšlel jestli to vůbec mělo cenu koukat. Hádám že jo, protože to aspoň zaplnilo místo v žebříčku největších (nejen hororových!!) zklamání roku 2001. Nechtěl jsem být úplně mega mean ale ten film si to upřímně fakt zaslouží. On mě prostě nehorázně štval, čekal jsem spíše černohumorný, ale jinak temný a drsný horor. A ono to tak vlastně je, jen ten černej humor fakt není psán pro dospělý, to mi ani neříkejte. Temné to mimochodem vlastně není skoro vůbec, všechno se odehrává za světla, což je na duchařinu vskutku až tragikomické. Nejvíc mě asi štval vážně ten humor, přišlo mi jako by to měl být nějaký hororový PG-13 blockbuster, ale on to měl být regulérní horor. Postavy jsou naprosto hrozné - za to musím pochválit herce kteří sice nehráli dobře, ale očividně si to velmi užívali. Já sice ne, hlavně skrze to že mě bolelo jak dobré jsou vlastně vizuály, efekty a soundtrack. Nejvíce mě ovšem doteď mrzí ten nevyužitý potenciál scénáře a příběhu, tedy abych to dovysvětlil, příběh byl extrémně fajn, zpracování a výsledný scénář byly nakonec příšernosti z pekel. ()