Po svém podivínském strýci Cyrusovi zdědí Arthur dům. Nové dědictví má však nečekané zvláštnůstky skleněné stěny popsané neznámým jazykem a především 12 naštvaných duchů. Rodina záhy zjistí, že bydlení zde je doslova o život. (oficiální text distributora)

E lan

Klasický kečupový horor, který nijak nepřekvapí a ničím nezaujme. Herecké výkony jsou značně tragické, příběh veškerý žádný. Triky to táhnou malinko nahoru, ale jen někam těsně pod průměr. ()

danny_21

No mohlo to být daleko, daleko lepší - zajímavý nápad jakoby z dílny Clive Barkera, stejně jako provedení těch příšerek, ale bohužel ve značně nehorrorovém obleku - já totiž ty horror - komedie vyloženě nesnáším, protože mi to k sobě nejde - 35 %. ()

KdG

Tohle bylo ze slabšího soudku, dějově na úrovni Scooby Doo, Tony Shalhoub mě tam vůbec neseděl (pořád jsem si ho asocioval s přítelem Monkem). Komediální prvky jsem tam nenašel, hororových po skrovnu. Jediný co bylo pěkný je ten skleněný dům, a masky těch duchů. ()

departed

Je to škoda. Takovýhle námět by si zasloužil o moc lepší zpracování a když už herce, tak alespoň nějaký, co by uměly zahrát lépe takhle jednoduché postavy. Ono říkat furt dokola ,,nechoď tam/musíme odsud pryč/utíkej!" nemůže být zase až tak těžký. Jediný, o kom se tady dá říct, že zahrál vcelku dobře, je Shalhoub. Když se vrátím k námětu, tak ten měl sice co nabídnout, jenže díky zběsilému střihu, protivným zvukům v pozadí, samého řevu kolem a stupidních dialogů, vám to ten prožitek prostě začne kazit. K tomuhle filmu (hlavně teda speciálně pro konec filmu) se asi budou hodit jen dvě otřepané fráze, a to - "Nic se nemá přehánět" a "Co je moc, to je moc". ()

Shanen29

Nebyl to špatný horor,sice tam chybělo to napětí a ten strach z neznáma,ale více se člověk bavil s velmi nápaditými maskami 12 duchů,které opravdu byly podařené a i s trochou té krve které mohlo být více.Jinak spokojenost. ()

Sir Ludvig

Tu sa niekto mal rozhodnúť, či chce točiť horor alebo rodinnú komédiu. Potom dalej či nechce duchov ukázať vôbec alebo naopak nechať diváka si ich plne vychutnať (polsekundové klipové zábery ako finálne riešenie). No a príbeh mal byť seriozny a temný alebo satira ala Braindead. Nakoniec z tohto kúsku vyšla blbosť ako vyšitá. Ešte slušný začiatok a potom už s plynúcim dejom iba väčšia a väčšia nuda až do dementného konca. A aby bolo úplne jasné - tie dve hviezdičky nie sú pre režiséra alebo hercov! ()

pekas

Nedívám se na horory, protože se mi nelíbí. Na tento jsem se díval a líbil se mi. Možná právě proto, že to asi není úplně typický horor. Rozhodně na pomezí čtyř a pěti. ()

Dinsberg

Počáteční sekvence v podání F. Murraye Abrhama a senzibilská show je vystřídána rychlým střihem na dvanáct duchů uvěznených na našem světě. Pak už jen bahno bahno bahno a přehršel počítačových triků, působících jen na oko. Duchařinu mám rád, ale SMYSLUPLNOU. ()

zla.ovce

Pokud chcete vidět pořádný horor, raději šáhněte po něčem jiném. 13 duchů nenabízí tu pravou hororovou atmosféru, ale není to taková blbost, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. Pochvalu si určitě zaslouží zpracování duchů, triky a pochopitelně můj oblíbený Tony Shalhoub, který zde jasně dokazuje, že není pouze Adrianem Monkem. Film postrádá propracovanější scénář, ale i tak nabízí lepší podívanou než filmy o partě teenagerů, kterou pronásledují všelijaké obludy. ()

JackO.

Nejlepší na celém filmu je asi ten dům (hned mi připoměl Kostku). Herecké obsazení ani výkony herců mě moc nezaujaly, též i dialogy (a to nejen ty nepovedené vtipy, nebo spíš pokusy o ně). Ani jednou jsem se nelekl a o strachu už vůbec raději nemluvím. ()

Kanalizato

Kdysi jsem dal 4 hvezdy, kde jsou ty casy :( V soucasnych meritkach je to prinejmensim hloupe a postavy nezazivne, nelogicnosti je tam nepocitane. ()

henrycruel

Film odehrávající se skoro výhradně jenom ve skleněném domě, který vlastně ani neni dům, ale jeden velkej stroj sestavený chlápkem, který chytá duchy a zavírá je do sklepa... Strašná patlanina, která mě ničím nezaujala a už vůbec mi nenahnala strach, což bych od duchařského hororu samozřejmě čekal! A po komediální stránce je to snad ještě horší. Ale i v tomtu snímku jsem našel pozitiva: masky duchů a hlavně tam hrála krásná Shannon Elizabeth. Jinak film nestál za nic! ()