Jsou drogy a alkohol špatné? Mohou ovlivnit pracovní výkon někoho, kdo bez nich už zřejmě nedokáže fungovat? To je hlavní problém, který tento film nastoluje. Hlavní hrdina pod vlivem alkoholu a kokainu totiž dokázal jako pilot dopravního letadla v tomto filmu zachránit 96 lidí, přičemž obětí bylo pouze šest. A divák se postupně dozvídá, že k nehodě by došlo ať už by řídil střízlivý či nadraný pilot, že téměř žádný pilot by nedokázal s tímto letadlem v takovém stavu přistát, atd. Kdyby byl tedy hlavní hrdina střízlivý a nebyl zdrogovaný, byl by hrdinou. Jenže logicky vyvstává další otázka. Dokázal by hlavní hrdina to, co dokázal, kdyby nebyl pod vlivem? Trochu mě mrzí, že touto otázkou se film nezabýval, ale film měl být asi především odstrašujícím případem pro všechny alkoholiky a drogově závislé lidi, a kdyby bylo, byť jen částečně, naznačeno, že hlavnímu hrdinovi jeho závislost paradoxně pomohla, asi by to nebyl moc dobrý příklad. Ale to jsem se nechal jen unést svými myšlenkami. Dějově to byl film zajímavý, inspirativní, a ani na maličký okamžik jsem se u něj nenudil. Denzel Washington předvádí obdivuhodný herecký výkon, film nemá jediný nedostatek a jako takový funguje naprosto perfektně. A ani závěrečná moralita mi příliš nevadila, i když k hlavní postavě mi zrovna toto příliš nesedělo. A ještě jednu věc mám na srdci. Snad nikdy jsem v žádném díle (film, kniha, seriál) nenarazil na postavu, které bych tak fandil a zároveň jí nenáviděl. I za to si jak scénárista, tak Denzel Washington zaslouží mou absolutní úctu. Jsem tedy rád, že jsem si k tomuto filmu našel cestu a uděluji mu maximální hodnocení v podobě pěti hvězd.(27.4.2014)

Dva tisíce hodnocení tejden před premiérou v našich kinech? Mně je jasný, že do Ameriky na víkend jezdí čím dál tím víc lidí, ale ten zbytek zdejších magorů by si měl přiložit studenej hadr na čelo. /// Návštěva kina rozhodně stála za to, i když nepochybuji o tom, že zdejší experti dokážou rozeznat kvalitu i na tabletech nebo patnácti palcových monitorech svých zavšivených kompjůtrů, nad kterými se pak ukájí chvástáním o tom, kterak prozíravě ušetřili prachy za lístek. Nedivil bych se, kdybyste měli dneska večer hromadný rande na Babovřeskách.(15.2.2013)

Božiíi drama a je mi úplně u prdele, že Denzel zachraňuje vlaky, male holčičky či letadla, nebo v jakém fyzickém rozpoložení pravě je, proste good Denzel je tady, chápeš to brácho?! Zemeckis se konečně vrátil k hranému filmu a to rázem ve velkém stylu. Nikdy jsem nebyl extra slušňák, abych tady jaksi moralizoval a dělal kázaní ohledem drog, či alkoholu, byl bych jeden z těch, co vodu kážou a vino, pijí a už vůbec si nedovolím někoho odsuzovat "ehm". V závěru bych jenom opět poukázal na fakt, že všichni šulini, který znova v rámci svého nevkusu plivají na daný snímek a poukazuji na jeho povrchnost, zvrácenost či nelogičnost… pfuj, taká ostuda náboženští "liberalisté", taky jsem pobouřen. 8/10(7.1.2013)

,,ZRADIL JSEM DŮVĚRU VEŘEJNOSTI“...... /// O tom, že havárie letadla stojí za hovno a alkáč je největší kocour. A taky vo tom, jak se s tím dá – nedá vyrovnat a ještě si zkusit zachránit prdel. Sere mě chování Whipa, ale kromě tý scény s letadlem kopytama navrch, není moc vo čem psát. Vona totiž ta Boží vůle v nalezení odvahy přestat lhát přichází dost pozdě. Přemrštěná stopáž, polovina informací je zbytečná…. povedl se závěr a parádní je havárka ….2* nebo 3*? S povzdechem jdu optimisticky vejš, páč tohle mohlo bejt drama jako prase. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jakej film mně v letadle nepustěj. 2.) Jsem alkoholik. Jsem alkoholik? (to s tím kokainem jsem ještě nezkoušel….) 3.) Thx za titule ,,ACIN“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(30.1.2013)

Denzel je hustej! Nominace na zlatého plešounka oprávněná. LET sice říká, že chlast je fuj, ale v podstatě říká i to, že kokain je fajn (aspoň teda když to přeženete s chlastem). S tímhle snímkem mám jediný problém, ukončil bych ho už po prvním "ne", před komisí. Pak by to nebyla taková agitka. Robert Zemeckis na poli klasických hraných filmů chyběl a jeho um je znát. Komorní scény umí bravůrně a vizuální majsterštyky (při pádu letadla) zvláda možná ještě líp. Příště tedy trochu zkrátit a vybrat si drobet lepší scénář. Chvalme Ježíše!(11.1.2013)

• - Kameraman Don Burges a režisér Robert Zemeckis se dohodli, že použijí málo používané třicetivteřinové záběry. Trendem poslední dob je přitom použití 3 - 6vteřinových záběrů. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Ve scéně, kdy kapitán Whip (Denzel Washington) leží v nemocnici, spí během bouřky odkrytý, ale hned v dalším záběru má deku až ke krku. (Timak)

• - Podobná nehoda se stala v roce 2000 u letu 261 apolečnosti Alaska Airlines se stejným typem letadla McDonnell Douglas MD-83, nicméně dopadla katastroficky a nepřežil nikdo z 88 cestujících. Opět jako zde ve filmu za to mohla součástka jackscrew, horizontální stabilizátor, která je od té doby více kontrolovaná. (Jamal)