Rozpočet $31miliónovTržby USA $93,772,375Tržby Celosvetovo $161,772,375Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,786,488 //počet predaných kusov 579,579Tržby za predaj DVD v USA $19,135,065 //počet predaných kusov 1,097,691║ Tak Zemeckis riadne vyšumel akoby si myslel že sa z toho samo spraví niečo veľkolepejšie, strašne to necháva na voľno plynúť, nič na vrch nedá a nepomôže ani troška sa snažiaci Washington, ktorý si tu odbíva asi svoju najsuchšiu postavu vo svojej kariéru, ktorú si ani neobľúbite ani dostatočne nedokážete znenávidíte, nuž nemá to iskru. Príbeh je ako tak zaujímaví po úsek s katastrofou ale potom príde na tak suchý banálny dej, ktorý fakt nemá čo hútnejšie ponúknuť a snaha o otvorenú sondu do života pilota alkoholika a čiastočne narkomana smerom k divákovi ovocie neprináša, sklamanie. A opäť sa ukázali úzkoprsí akademici od oscara film má 2 nominácie na oscara: herec + scénar?? /40%/(15.1.2013)

Ja mám Zemeckisove filmy rád, aj keď sú to vždy značne uhladené a kresťanskou filozofiou predchnuté variácie na jednu a tú istú tému (boj jedinca so silami silnejšími, než je on sám) a nebezpečne balansujú na hranici myšlienkového gýču či prostej morality, no vo väčšine prípadov (a práve v tých najlepších kúskoch) to vždy ustriehne a preváži zručná a nápaditá (i keď nenápadná na prvý pohľad) réžia, zaujímavá (no našťastie neviditeľná) autorská konštrukcia a naozaj silná, nejednoznačná a viacvýznamová ústredná situácia, ktorá je následne rozobraná naozaj precízne zo všetkých možných strán... bohužiaľ v LETE už uzdu neudržal úplne do konca a tak to skĺzlo tam, kam sa napríklad Kontakt nedostal (a tak si udržal vážnosť a silu - a je preto najlepší Zemeckisov film) - pritom ja mám filmy o alkoholikoch a alkoholizme rád a že ich nie je málo a rôznia sa v kvalite je dôkazom toho, že to nie je téma, po ktorej niekto siahne, aby mal zaručený úspech a jeho film vážnosť; Let je, bohužiaľ, i napriek veľmi sa snažiacemu Denzelovi (a celkom mu to ide) a jeho dobre scenáristicky, režijne i herecky vybudovanému charakteru stále iba dosť priemerná dráma, ktorá má niekoľko svetlých momentov a silných stránok(27.5.2014)

Zemeckis sa nikam neponáhľa, neviem, či tak dlho hľadal vhodnú tému na zfilmovanie. Každopádne vybral minimálne dobrú tému. Po výbornej adrenalínovej havárii lietadla, vlastne už i počas nej sa v duchu pýtate. "Tak a teraz je to hrdina alebo ožran zrelý za mreže?" Táto dilema drží celý film nad vodou, aj keď nejakých 20-30 minút po havárii film trochu stráca dych. D. Washington je tradične stávka na istotu. Samotný záver pred súdom, kde sa pri pohľade na mŕtvu kolegyňu v kapitánovi niečo zlomí, mi veľmi nesadol a zdalo sa mi, že iba "efektívne" naplnil ten typický poučný záver "ala hollywood". Neviem prečo režisér zvolil to najmenej zaujímavé ukončenie príbehu. Aj preto slabé štyri hviezdy. 70%.(5.7.2013)

• Wacoslav1

No co bylo toto za kokotinu? dalsi film kterej nema v cervenych cislech absolutne co pohledavat vychlastanej a vyfetovanej Denzel predvede zazracnej manevr skoro vsechny zachrani ale i tak ho ty svine chtej potopit on dela vsechno proto aby se tak nestalo a nakonec svedomi zahryze a potopi se sam jako sorry ale mame tu dalsi zplacaninu vyustenou do naprosto predvidatelnyho a za kazdou cenu nasilne nasroubovanyho patetickyho konce Washingtonovy coby prosedivelymu cernymu trpiteli tu nezeru ani dobrej den a jak to cely dopadne s tim sebepokanim mi bylo jasny uz nekde v pulce filmu navic ta scena kdy se borec pred tim zaverecnym slysenim vyleje jak hovado a aby byl ready tak jeho obhajci zavolaji jeho kamose se kterym vysnupe par lajn a oni mu pak za to jeste zaplati tak to bylo doslova WTF to ma bejt jako seriozni drama jo? no nevim ja cekal ze dostanu nejakej strhujici film z poradnymi technickymi detaily a serioznim zpracovanim a misto toho sem obdrzel priblblou moralitu na tema alkohol a drogy jsou svinstvo no tak to je teda sakra slaby ne ze by to vylozene neslo dokoukat to zase ne ta uvodni pasaz je slusna a mohli ji klidne zdramatizovat a protahnout na ukor ty nudy a zabijackych dialogu ktery vyplnujou zbytek filmu ale od Zemeckise bych teda cekal vic(7.2.2013)

Denzel Washington zahrál skvěle a dle mého na Oskara má, takže to ještě může zamotat již tak "jistým" pořadím. Uvěřil jsem mu každej moment. Podle mě nějaké scény hrál opravdu pod vlivem alkoholu. Jinak zajímavý příběh, dobře a přesvědčivě natočený osudný let a předvídatelný konec, ale to vůbec nevadí. Podobná havárie Alaska Airlines Let 261 se opravdu stala s tím, že dopadla katastroficky a nikdo nepřežil, kapitán onoho letadla si nejspíš před letem nešlehnul, a na palubě nechlastal, tudíž neměl takovou kuráž a reflexy jako měl kapitán Whip. Film mě velice mile překvapil.(28.1.2013)

• - Kromě jiných je na otcově farmě na zdi i fotografie dvou černošských pilotů před druhoválečným stíhacím letounem P-51D Mustang. Byla pořízena v Ramitelli v Itálii v březnu 1945 fotografem Toni Frissellem a zachycuje letce plukovníka Benjamina O. Davise a Edwarda C. Gleeda. (p3tris)

• - Podobná nehoda se stala v roce 2000 u letu 261 apolečnosti Alaska Airlines se stejným typem letadla McDonnell Douglas MD-83, nicméně dopadla katastroficky a nepřežil nikdo z 88 cestujících. Opět jako zde ve filmu za to mohla součástka jackscrew, horizontální stabilizátor, která je od té doby více kontrolovaná. (Jamal)

• - Ve scéně, kdy letí letoun obrácený "vzhůru nohama", letí v záběru z pilotní kabiny letí v mnohem vyšší výšce než v předchozím záběru ze země. (imagoo)