Ja mám Zemeckisove filmy rád, aj keď sú to vždy značne uhladené a kresťanskou filozofiou predchnuté variácie na jednu a tú istú tému (boj jedinca so silami silnejšími, než je on sám) a nebezpečne balansujú na hranici myšlienkového gýču či prostej morality, no vo väčšine prípadov (a práve v tých najlepších kúskoch) to vždy ustriehne a preváži zručná a nápaditá (i keď nenápadná na prvý pohľad) réžia, zaujímavá (no našťastie neviditeľná) autorská konštrukcia a naozaj silná, nejednoznačná a viacvýznamová ústredná situácia, ktorá je následne rozobraná naozaj precízne zo všetkých možných strán... bohužiaľ v LETE už uzdu neudržal úplne do konca a tak to skĺzlo tam, kam sa napríklad Kontakt nedostal (a tak si udržal vážnosť a silu - a je preto najlepší Zemeckisov film) - pritom ja mám filmy o alkoholikoch a alkoholizme rád a že ich nie je málo a rôznia sa v kvalite je dôkazom toho, že to nie je téma, po ktorej niekto siahne, aby mal zaručený úspech a jeho film vážnosť; Let je, bohužiaľ, i napriek veľmi sa snažiacemu Denzelovi (a celkom mu to ide) a jeho dobre scenáristicky, režijne i herecky vybudovanému charakteru stále iba dosť priemerná dráma, ktorá má niekoľko svetlých momentov a silných stránok(27.5.2014)

Zemeckis sa nikam neponáhľa, neviem, či tak dlho hľadal vhodnú tému na zfilmovanie. Každopádne vybral minimálne dobrú tému. Po výbornej adrenalínovej havárii lietadla, vlastne už i počas nej sa v duchu pýtate. "Tak a teraz je to hrdina alebo ožran zrelý za mreže?" Táto dilema drží celý film nad vodou, aj keď nejakých 20-30 minút po havárii film trochu stráca dych. D. Washington je tradične stávka na istotu. Samotný záver pred súdom, kde sa pri pohľade na mŕtvu kolegyňu v kapitánovi niečo zlomí, mi veľmi nesadol a zdalo sa mi, že iba "efektívne" naplnil ten typický poučný záver "ala hollywood". Neviem prečo režisér zvolil to najmenej zaujímavé ukončenie príbehu. Aj preto slabé štyri hviezdy. 70%.(5.7.2013)

Denzel je opět Nezastavitelný, akorát tentokrát ještě k tomu chlašče a smaží, což mu pěkně zatopí u jeho zaměstnavatele, který, jako každý jiný, zaměstnance v náladě nestrpí. Když k tomu přihodíte fakt, že je pilotem, který křápne na zem s letadlem plným lidí, tak už si to drámo dokážete představit. Je to za tři a půl hvězdy, ale Denzela mám rád, tak dávám čtyři. Začátek je výbornej, konec taky ujde, ale prostřední část filmu je šíleně čitelná a nudná. Film mohl být o půl hodiny kratší, nic by se nestalo, ale za podívání to stojí. 70%(9.2.2013)

• Jara.Cimrman.jr

"Večer předtím jsem si dal pár piv. Kvůli tomu letadlu uletěl ocas?" Nejsem velkým fandou adrenalinových sportů, ale s omámeným kapitánem Whipem bych si let hlavou dolů rozhodně užil. Úvod byl prostě dokonalý - nahota, chlast, kokain, start, porucha i pád měli tempo a i nějaký ten vtípek se občas objevil. A pak už se jenom zívalo, protože léčba, smutek v očích, právnické kličky, kecy o morálce a nakonec ani ten chlast už za moc nestáli a jediným dodavatelem zábavy (a drog) byl vynikající léčitel Goodman. Mně prostě zfetování piloti, řidiči, cyklisti, chodci i jezdci na nosorožci z principu vadí a bylo pro mne těžké jednomu z nich držet palce, i když mi bylo jasné, že je to ve své podstatě správný chlap.(31.7.2013)

O tomhle filmu nešlo nevědět už před samotnou premiérou. Samotný nápad mě totiž přitahoval snad pokaždé, kdykoliv jsem si na něj vzpomněl. Kdo by taky nechtěl vidět sjetýho a nalitýho řidiče dopravního letadla, který absolutně neuvěřitelným zákrokem zachrání většinu posádky. Taky ta scéna pádu letadla je tak brutální, že jsem první půlhodinu filmu vlastně ani nedejchal. Pak se to přehoupsne do vyšetřování a v tu chvíli jsem tak nějak tušil, že film zpomalí. Zpomalil, ale kupodivu pořád nenudil, což mě dost překvapilo. Na dvou a čtvrt hodinový film musím uznat, že klobouk dolů. K tomu Denzel předvedl velice slušný výkon. Tak perfektně a přirozeně rozebranýho člověka jsem ve filmu dlouho neviděl. Absurdita se míchala s realitou, ale výsledek a závěrečná scéna rozhodně stála za to.(21.2.2014)

• - Do role Nicole tvůrci zvažovali také obsazení Olivie Wilde a Dominique McElligott. (Listeroman)

• - V nemocnici se objeví mladík s rakovinou. Nemá vlasy, ale je možné si všimnout, že má obočí, které by po chemoterapii mít neměl. (Timak)

• - Keď je publiku prvýkrát predstavená postava Harling Mays (John Goodman), počúva "Sympathy For The Devil". Táto pesnička sa tiež objavila vo filme Fallen (1998), kde si Denzel Washington a John Goodman zahrali spolu po prvý krát. (Spilvo)