Zemeckisův Let mi docela dobře sedl na moji filmovou náladu a možná i proto nemám sebemenší důvod hodnotit hůř. Denzel Washington hraje klasicky výborně, jeho postava je zajímavá a bavil mě i samotný děj. Havárie letadla byla dobře zpracovaná a následné vyšetřování a líčení jednání kapitána bylo opravdu záživné. Potěší i soundtrack.(4.11.2013)

Ja mám Zemeckisove filmy rád, aj keď sú to vždy značne uhladené a kresťanskou filozofiou predchnuté variácie na jednu a tú istú tému (boj jedinca so silami silnejšími, než je on sám) a nebezpečne balansujú na hranici myšlienkového gýču či prostej morality, no vo väčšine prípadov (a práve v tých najlepších kúskoch) to vždy ustriehne a preváži zručná a nápaditá (i keď nenápadná na prvý pohľad) réžia, zaujímavá (no našťastie neviditeľná) autorská konštrukcia a naozaj silná, nejednoznačná a viacvýznamová ústredná situácia, ktorá je následne rozobraná naozaj precízne zo všetkých možných strán... bohužiaľ v LETE už uzdu neudržal úplne do konca a tak to skĺzlo tam, kam sa napríklad Kontakt nedostal (a tak si udržal vážnosť a silu - a je preto najlepší Zemeckisov film) - pritom ja mám filmy o alkoholikoch a alkoholizme rád a že ich nie je málo a rôznia sa v kvalite je dôkazom toho, že to nie je téma, po ktorej niekto siahne, aby mal zaručený úspech a jeho film vážnosť; Let je, bohužiaľ, i napriek veľmi sa snažiacemu Denzelovi (a celkom mu to ide) a jeho dobre scenáristicky, režijne i herecky vybudovanému charakteru stále iba dosť priemerná dráma, ktorá má niekoľko svetlých momentov a silných stránok(27.5.2014)

• Jara.Cimrman.jr

"Večer předtím jsem si dal pár piv. Kvůli tomu letadlu uletěl ocas?" Nejsem velkým fandou adrenalinových sportů, ale s omámeným kapitánem Whipem bych si let hlavou dolů rozhodně užil. Úvod byl prostě dokonalý - nahota, chlast, kokain, start, porucha i pád měli tempo a i nějaký ten vtípek se občas objevil. A pak už se jenom zívalo, protože léčba, smutek v očích, právnické kličky, kecy o morálce a nakonec ani ten chlast už za moc nestáli a jediným dodavatelem zábavy (a drog) byl vynikající léčitel Goodman. Mně prostě zfetování piloti, řidiči, cyklisti, chodci i jezdci na nosorožci z principu vadí a bylo pro mne těžké jednomu z nich držet palce, i když mi bylo jasné, že je to ve své podstatě správný chlap.(31.7.2013)

Další film o alkoholismu, člověk by si řekl, že se už nic originálního vymyslet nedá, ale přece. Trošku se mi zdálo, že malinko kulhá závěr, který částečně postrádá logiku, což zřejmě cítí i autoři a snaží se to dolepit umělým přílepkem, ale i tak výtečný film stojící zejména na Denzel Washingtonovi.(4.8.2013)

Síce ma to bavilo pozerať, ale musím dodať, že raz stačilo a pochybujem, že si niekedy dám reprízu. Toto je skrátka ten typ filmu, ktorý je obecne kvalitný, ale srdcovkou sa stane len pre niektorých. Zemeckis je každopádne celkom dobrý režisér a Washington, Cheadle, Goodman či Greenwood držia našu pozornosť na maxime, napriek brutálne prepálenej stopáži.(10.1.2017)

• John Goodman

• - V souvislosti s rozpočtem 31 milionů amerických dolarů Robert Zemeckis prohlásil, že je pravděpodobně jediným režisérem, který by jej za takovou sumu dokázal natočit. (Brousitch)

• - Kameraman Don Burges a režisér Robert Zemeckis se dohodli, že použijí málo používané třicetivteřinové záběry. Trendem poslední dob je přitom použití 3 - 6vteřinových záběrů. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)