Další film o alkoholismu, člověk by si řekl, že se už nic originálního vymyslet nedá, ale přece. Trošku se mi zdálo, že malinko kulhá závěr, který částečně postrádá logiku, což zřejmě cítí i autoři a snaží se to dolepit umělým přílepkem, ale i tak výtečný film stojící zejména na Denzel Washingtonovi.(4.8.2013)

Hodně silné drama, kde jsem se tedy ani trošku nenudila, a až jsem byla překvapená, jak se mi to líbilo. I když teda musím přiznat, že jsem z toho docela rozpolcená, sice nemá co řídit letadlo, když je opilej a zfetovanej, ale když pak přistane s letadlem jako nikdo jiný, tak bych tak něják předpokládala, že mu dají jen podmínku místo toho, aby proti němu vedli trestní řízení (nebo co to proti němu vlastně vedli). Film je to na čtyři hvězdičky, ale za Denzela Washingtona musím přidat o jednu navíc, byl perfektní a rozhodně by si zasloužil Oscara. 5*(23.2.2013)

Robert Zemeckis je zpátky, pro někoho možná nudné a obyčejné drama o tom, jak si alkoholik musí přiznat, že je alkoholik, pro mě však téměř dokonalé drama, které právě díky pevnému uchopení Zemeckise a dobrému scénáři v žádném dialogu neztrácí náboj a navíc Denzel Washington dokáže utáhnout všechno, právě on posouvá celý film o úroveň výš. Celá pasáž s pádem letadla je perfektně natočená a líbilo se mi celé to téma, kdy člověk sice může zachránit spoustu životů, ale někdo zkrátka musí zaplatit za ty, které zachránit nedokázal a vše je jen boj o peníze, ve kterém pro nějaké hrdiny zkrátka není místo. Jsem šťastná, že se Robert Zemeckis vzpamatoval, vykašlal se konečně na ty své pokusy s technologiemi a vrátil se k tomu, co mu jde nejlépe, tímto filmem ukázal, že na něho ještě zapomínat nemáme. Silné 4*(5.1.2013)

O tomhle filmu nešlo nevědět už před samotnou premiérou. Samotný nápad mě totiž přitahoval snad pokaždé, kdykoliv jsem si na něj vzpomněl. Kdo by taky nechtěl vidět sjetýho a nalitýho řidiče dopravního letadla, který absolutně neuvěřitelným zákrokem zachrání většinu posádky. Taky ta scéna pádu letadla je tak brutální, že jsem první půlhodinu filmu vlastně ani nedejchal. Pak se to přehoupsne do vyšetřování a v tu chvíli jsem tak nějak tušil, že film zpomalí. Zpomalil, ale kupodivu pořád nenudil, což mě dost překvapilo. Na dvou a čtvrt hodinový film musím uznat, že klobouk dolů. K tomu Denzel předvedl velice slušný výkon. Tak perfektně a přirozeně rozebranýho člověka jsem ve filmu dlouho neviděl. Absurdita se míchala s realitou, ale výsledek a závěrečná scéna rozhodně stála za to.(21.2.2014)

No takže dala som tri hviezdičky i keď viacej by mi sedelo niečo medzi dvomi a tromi... Ako povedal môj priateľ mňa filmy, ktoré si dej budujú postupne nebavia. Pre mňa sa tam dokopy nič nedialo. Ja sa pri takýchto drámach nudím, pre mňa je to len bla bla bla jejda teraz sa niečo stalo a potom zase dlho len bla bla bla. Ako okej koniec sa mi celkom páčil i keď dalo sa to čakať a bol aj trochu taký klišovitý áno som debil, posral som to, mrzí ma to, preklínam sa, ľudia vážte si čo máte a podobné kecy. Ale zas priznám sa, že bavilo ma pozerať sa na alkoholika, ktorý si povie dosť a aj tak sa vždy naslope jak polka zgerby u nás v krčme. Takže dávam také slabšie 3* sú aj horšie filmy, ktoré ma oveľa menej bavili.(30.3.2013)

• - Do role Nicole tvůrci zvažovali také obsazení Olivie Wilde a Dominique McElligott. (Listeroman)

• - Podobná nehoda se stala v roce 2000 u letu 261 apolečnosti Alaska Airlines se stejným typem letadla McDonnell Douglas MD-83, nicméně dopadla katastroficky a nepřežil nikdo z 88 cestujících. Opět jako zde ve filmu za to mohla součástka jackscrew, horizontální stabilizátor, která je od té doby více kontrolovaná. (Jamal)

• - Natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)