Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

papaJA21

Denzel je pro mě osobně docela zárukou kvality a musím říct, že ani tentokrát jsem nebyl zklamaný. První půlhodinka je excelentní i díky velmi přesvědčivé letecké katastrofě. Protože jsem film viděl bez jakýchkoli předchozích informací, nebyl jsem zklamaný ani dalšími událostmi. Hodně mě pobavil můj další oblíbenec John Goodman, který si střihl pouze epizodní roličku, ale stálo to za to. Takže nebýt posledních příšerných pěti minut snímku klidně bych dal 4 i 41/2 hvězdičky. ()

WolfR

Mistr Zemeckis se vrátil k hranému filmu úspěšně. Za směšných 30 milionů natočil velmi dobrý filmeček mapující osud jednoho násosky, který je pilot a při poruše letadla přesto zachrání stovku lidí. Ta sekvence s poruchou letadla je úžasná, stejně jako výkon Denzela Washingtona, nominace na Oskara je na místě. Škoda jen toho morálního konce. Nebýt jeho, jdu s hodnocením asi ještě výš, 4 hvězdy. ()

ceskyhonza

Když jsem četl o přetočení letounu, nejprve jsem myslel, že to bude nějaká další americká volovina. Díky kamarádovi jsem ale film nakonec viděl a jsem za to rád. Je to sugestivní, silný příběh, drama o tom, jak se jednou ucho utrhne, o tom, jak alkohol i z velikánů dělá otroky chtíče, jak ničí vztahy, zahání ty, co skutečně mají rádi a chtějí pomoci. Tento příběh má v podstatě dobrý konec, alkohol bohužel takové konce připouští jen zřídka. Až příliš často totiž spláchne charakter a utopí svědomí. Ti, co nemají osobní zkušenost s alkoliky a alkoholismem, ty asi film tak neosloví. Mne oslovil silně a dal bych 4,5* (znovu bych se tu za takovou možnost přimlouval). Protože to nejde, dávám opravdu "poctivé" 4*. ()

Icefist

Denzel je prostě král a přestože tady hraje klaďase, tak jeho vyobrazení osobních démonů je natolik věrohodné, že má divák chuť mu dát přes hubu. A v tom je velká dávka umění, protože hrát čistého hrdinu či záporáka je bezpochyby jednodušší. Vypíchnout dál musím i soundtrack- takoví Stouni musí oslovit snad všechny generace, ne jen Jaggerovi vrstevníky. Oceňuju, že jsem byl po celou dobu držen v napětí, jak to dopadne a upřímně můžu říct, že jsem vážně netušil. A věřil jsem i té situaci, kdy se člověk dostane na rozcestí. Převážně kvůli delší stopáži musím malinko na hodnocení ubrat, ale i tak hezkých 80 %. Oblíbená část- "My plachtíme"? ()

BoXBe

Normální, lidské, dlouhými scénami a se skvělými herci natočené lidské drama, patosem občas, bohužel, připomínající televizní produkci. Zemeckisovi se povedlo několikrát dobře napnout, ale zklamal celkovou konstrukcí příběhu, zejména finálním rozuzlením, to zavánělo vyloženě laciným seriálem. Každopádně mi tenhle filmový styl chybí a ne každý seriál nebo televizní film to umí tak dobře, jako tahle stará škola. ()

Pája=)

Průměrné drama nikoliv o letu, jak název naznačuje ale o moc moc zlém alkoholismu. Po shlédnutí máte pocit, že celé poselství filmu by se klidně vlezlo do 30 minut. Zbytečná zrzka a zdlouhavé oddalování moralizujícího konce jako na předpis AA. ()

klida

Hodnocení mých oblíbených uživatelů a uživatelek slibovalo dobrý film, ale já jsem se nebavil. Pád letadla stál za to, ale pak už je to hodně předvídatelné a bylo mi úplně jedno, jak to skončí. Líbil se mi ale právník v podání Dona Cheadla. ()

spitr

Slušné drama možná, psychologicko-antidrogová propaganda- tak určitě. Úvodní část s letadlem je skvělá, ale pak už celý film jen ztrácí celkem zbytečně přepálenou stopáží. Film se nám snad snaží říct, že 747ku v nouzové situaci může zachránit leda pilot, který chlastá několik dní před i během letu, navíc vyztužen několika lajnami. Buďmě rádi, že v tomto stavu nezkoušel trojté salto s pěti vruty. ()

Madlenka26

Jsem hodně ovlivněná Zemeckisem a jeho Forrestem. Ale je zajímavé dívat se na něco z úplně jinačího soudku! Nutno vyšvihnout Denzela, který čím je starší tím víc je lepší. Řekla bych, že tohle je jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů. 4* hvězdičky z jednoho prostého důvodu: ten konec jsem JÁ opravdu nečekala a byla připravená na úplně něco jiného a to byl asi ten záměr :) ()

StanislachKo

Na tento typ filmov musí existovať nejaké súhrnné pomenovanie (a ak nie, tak si ho vymyslím sám!). Na začiatku sa stane udalosť! Totálna pálka! Desivá, pútava, pri ktorej sa človek nestíha ani nadýchnuť... Takže adrenalínová injekcia hneď v prvej štvrťhodine nás naštartuje natoľko, že si film môže dovoliť v ďalšom vývoji pohodlnejšie tempo. Potom si nás už získava hlavný hrdina (Denzla nemám veľmi rád, ale musím uznať, že ma celú dobu strašne bavil) a celé sa to premelie ako psychologická dráma s perfektnou muzikou (Zemeckis sa vyžíva vo využívaní veľkých hitov na podfarbenie malých situácií, čím si teda mňa úplne získava). Záver bol taký klasickejší, žiaden ohňostroj, ale Goodman sympaticky nakopol Denzla k záveru :) ()

kocik1

Dobrý film, opravdu dobrý. Teda do té doby, než si tvůrci vzpomněli, že vlastně točí film, který je americký a tak je bezpodmínečně nutné ho ukončit tak, jako vždycky. Vyzdvihnout morálku a čest, svědomí, promluvit na veřejnosti a jako správný americký hrdina učinit s hlavou vztyčenou pokání před celým světem. Jedno oko nezůstane suché a svět je zase tak nádherně černobílý. A protože ani to nestačí, ještě tam nakonec přidáme tu esej. Ta už musí dojmout i hrocha. :-( 70% - za ten konec, mohlo to být o hvězdu lepší. ()

CinemaRanger

Nejlepší část filmu se odehraje v prvních 30 minutách, pak už je to jen nic neříkající sonda do života pilota-alkoholika. Od Zemeckise jsem čekal víc. Měl bych jít o číslo níž, ale Denzel to zachraňuje. ()

eye candy

Žádný z 10 pilotů nedokázal na simulátoru za daných okolností s letadlem přistát a zachránit posádku. Nedokázali to protože nebyli dostatečně "kreativní". To kapitán Whip (fakt povedený jméno) při prudkém klesání otočil svůj stroj vzhůru nohama. S pomocí boží a ohnivé vody se mu tak povedlo odvrátit katastrofu a minimalizovat ztráty na životech. Vyšetřování se však dává do pohybu a Zemeckis odkrývá morální a soudní spor, jehož podstata tkví v otázce, zda-li je tento muž hrdina, když dokázal zázračně přistát, či nese-li zodpovědnost za smrt několika pasažérů, protože byl při práci pod vlivem alkoholu a drog. Abych ale hned zkraje ubezpečil všechny přítomné alkoholiky, tvůrci se nakonec drží při zemi a nepouští se do žádných složitých morálních dilemat ze soudního prostředí. Většinu své pozornosti a důvtipu věnují nejrozšířenějšímu sportu na světě (za který se někdy milně označuje kopaná). Alkoholismus má bezesporu mnoho předností oproti jiným sportům (např. se dá hrát kdekoli). Jakožto dlouholetý příležitostný hráč jsem se docela bavil zápalem pro hru hlavního hrdiny, který nám amatérům názorně ukazuje, že chcete-li v tomto oboru něco dokázat, musíte mu obětovat práci, rodinu a všechen volný čas. Ze střízlivého pohledu je ale celý film v podstatě jenom o tom jestli Whip přestane chlastat nebo ne. A v podání Zemeckise, je opravdu těžké odhadnout jak to celé asi dopande. ()

Triple H

Nečakal som, že po 12. rokoch (!) od svojho posledného hraného filmu, sa Zemeckis vytasí s komornou drámou o jednom alkoholikovi. Ubrať pár minút by síce neuškodilo, ale inak solídna záležitosť, ktorá si držala moju pozornosť. Podobné látky sú však klasicky moja šálka kávy, čiže aj to je faktor. Denzel to zase raz spoľahlivo istí po všetkých stránkach ako sa patrí. Celkom zaujímavá dilema ohľadom toho voči komu a prečo vyvodzovať zodpovednosť v takejto situácii. Myslím, že hrané filmy sú Zemeckisova platforma a som rád, že tie pokusy o 3D konečne nechal tak. ()

chelseaman22

Po interesantním začátku s převráceným letadlem následoval sešup dolů. Hodinový portrét alkoholika, jež ujíždí na koksu jako Jeníček na pardubickém perníku. Denzel Washington hraje jako obvykle absolutně průměrně, a proto mě vůbec neudivuje, že si vysloužil nominaci na Oscara, která patří k těm nejprestižnějším. Opravdu příjemným faktorem byla účast paní Watsonové, která je vážně kus jak sviň (pokud tedy kamera nenamíří na její rozpíchané žíly). 61% Celosvětový výdělek k 3. 2. 2013: $101,928,560, což je 3,29 násobek budgetu ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011