Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

paradoxman

Příliš lehce předvídatelný příběh, po kterém zůstane pachuť anti-alkoholické agitky. I tak mi ty dvě hodiny uběhly jako voda a proto 70%. ()

chunue

Tak tohle mě zklamalo. Mám rád Denzela a Reilly mi určitě připadá hot ale jinak nuda. Každej musel vědět co se stane, kdy se to stane a co bude následovat. Jednoduše mě to nezaujalo. Pardón ale 2* MAX ! ()

oSiSko

Film má tri časti. 1. sa odohráva v lietadle, 2. je časť kedy sa Pilot (Denzel) zobudí z kómy a zisťuje a vníma všetko čo sa okolo tejto havárie deje a 3. pojednáva o otázke a právne ju rieši, či je hrdina alebo presný opak, teda "psanec". 2. časť je najslabšia, je ponurá, plná konverzácii, ale aj tak ma bavila. 1.časť je fantastická, ani film UNITED 93 nemal lepšiu scénu v lietadle a to som si myslel, že to sotva niečo prekoná. 3. časť bola pre mňa aspoň hereckým koncertom Denzela Washington. Záver teda znie, vynikajúci film o alkoholikovi, ktorý 11 rokov lietal pod vplyvom alkoholu utišovaným vplyvom kokaínu, ktorý mu dodával John Goodman(hral krátko, ale zažiaril), tento človek bol jeden fenomenálny letec, ale doplatil na svoju životosprávu a nakoniec mu tento pád lietadla pomohol "to get sober forever". Worth watching 90% a Na záver God bless America !:)))) ()

veverysiak

Spočiatku to vyzerá ako slušný katastrofický thriller, ale veľmi rýchlo sa to zmení na skoro psychologickú drámu o rozhodovaní bojovať s vlastnou závislosťou a odvahe prijať zodpovednosť za svoje skutky, po dosť nevýrazných a plochých výkonoch tu Denzel predsa len ukázal viac zo svojho kumštu a v úlohe Whipa je omnoho uveriteľnejší, celkom som nevstrebal dôvod zápletky s ryšavou feťáčkou, ktorá mu nevdojak vstúpi do a nevdojak vystúpi zo života, nezanechajúc na jeho konaní žiadnu odozvu, ale zrejme šlo len o vyplnenie prázdneho priestoru na Whipovej farme a hlavne v jeho posteli, na druhej strane veľmi podarený part pre Goodmana sťaby záchrancu zruinovaných závislákov, najviac ma zamrzel všetkodobredopadlo záver, ale to si máloktorý amícky film dokáže odpustiť, takže 70%. ()

Robopes

Hvězda navíc za skvělej výkon D.Washingtona a za vysmátýho J.Goodmana, kterej si střihnul postavu jak z Big Lebowskiho. Jinak to mohlo být klidně kratší, což by dodalo filmu větší spád....no ale jako sonda do života pilota alkoholika dobrý....kolik asi takovejch řízků za kniplem brázdí oblohu ? :-) ()

RomaS

Dokáže jeden hrdinský čin převážit život ve lži a alkoholismu? Tak by se dal do jedné věty shrnout děj o doslovném pádu Denzelovi kariéry jako kapitána dopravního letadla. Třeba byl alkoholik a občas si sjel čáru bílého štěstí, ale byl nepřekonatelný pilot, který svou chladnokrevností (scéna z letadla od zvlétnutí až po "přistání" byla nepřekonatelná) zachránil pasážery letadla od jisté smrti. Samozřejmě, že se přijde na to, že hrdinský kapitán byl v osudový moment pod parou. Jelikož jeho čest skončila na dně láhve začne kolotoč morálních dilemat a alkoholického zapomění s vidinou nepěkné budoucnosti .... ()

fafejt001

SKVĚLÝ DENZEL V NEVŠEDNÍM SNÍMKU O TOM JAK PO PROBDĚLÉ NOCI JDE DO PRÁCE , NASTARTUJE LETADLO A LETÍ VSTŘÍC SVÉMU OSUDU . SCÉNA V BOUŘI A ZTROSKOTÁNÍ ŠÍLENÉ , JIŽ ASI NEPOLETÍM . SCÉNA POSLEDNÍ SEZENÍ U SOUDU , KDY SE PTAJÍ NA TŘI LAHVIČKY OD VODKY , DIVÁCI SEDÍ A NEDÝCHAJÍ , TÉMĚŘ , NEBOT NEVÍME JAK SE ROZHODNE . ZŮSTANE V TOM BAHNĚ NEBO SE ZVEDNE . ZÁŽITEK . DĚKUJEME DENZEL W. ()

Rodriguess

V tomto filne Denzel dokazal ze to este stale vie a predviedol famozny herecky vykon. Velmi pekna snimka, nic tam nechyba a bolo sa na co pozerat. ()

aleXan

Herecky koncert Denzela Washingtona. Necudovala by som sa keby vyhral Oscara, aj ked porazit DDL je asi nemozne. Vynikajuci film, odporucam kazdeemu. ()

gezper

Denzel vynikající, první část s havárkou příjemně natočená (ač díky přečtení synapse dějové kostry bohužel nikoho nepřekvapí), ale pak to spadne do pomalého čekacího uchlastávajícího průměru. Teď piju, TEĎ UŽ NE, ale teď už zase jo, atd atd. K tomu linie s feťandou opravdu nedává valný smysl, jak je ostatně zmíněné již několikráte jinde. Na konci jsem to už už chtěl pochválit za pěkný "happyend", ale zklamali mě za pár chvil poté, a to hned 2x po sobě - srabící scenáristi jedni podbíziví. Pro začínající alkoholiky je zde ovšem pěkný návod, jak se pro prohýřelé noci bryskně upravit do práce, to by mohlo jít rovnou k Přemkovi do Receptáře. PS: nominace za scénář? Vtip? [60%] ()

Sentinel

Pokud by celý film probíhal v duchu prvních 25 minut, nestyděl bych se nasolit minimálně 4* Bohužel, po nehodě se rozjíždí těžká nuda i na oskarové drama, Denzelova postava je stejně jako většina ostatních nezajímavá, neškodilo by ubrat na stopáži, no a rozuzlení je opravdu "dechberoucí" (ironie). Od Zemeckise bych teda čekal něco trochu promyšlenějšího. ()

StinkingPooh

Vrchol filmu u mě přišel s pádem letadla, to bylo fakt napínavý, žaludek jsem měl staženej a měl jsem pocit, že sedím v kokpitu s nima. Opět musím vyzdvihnout ve vedlejší roli Johna Goodmana, už v Argu byl skvělej a tady opět. A teď k tomu co mi vadilo. Naprosto nechápu postavu, kterou stvárnila Kelly Reilly, vždyť ta tomu filmu vůbec nic nepřinesla-pak nemají ty filmy trvat přes 2hodiny (přitom úplně zbytečně). Závěr filmu mě ale zklamal asi úplně nejvíc. Takhle jsem si vůbec nepřál, aby to skončilo. P.S. radši bych letěl s ožralým a sjetým kapitánem co to má v paži jako Whip než s někým kdo nepije a letadlo rozfláká :) ()

panWallace

denzel obstojnej alkáč, kterýmu jde i celkem dlouho fandit.. na konci to ale stejně dokonale zhnojí.. i tak je to koukatelný, snad jen malinko kratší stopáž by neškodila. ()

zitush

Who are you?.... That's a good question. Zaujimava drama o leteckom nestasti, ktore zachranil alkoholik s pocitom viny, ktory sa az ked islo o "obvinenie" z pitia Triny rozhodol so vsetkym klamstvom skoncovat. Výborný Denzel. ()

pan_ponozka

Výborné! Námět, výprava, zpracovaní za jedna. Hudba, pojetí za jedna. Sugestivnost a splynutí s postavou za jedna. Cit pro detail (tikající oko, třesoucí se brada) za jedna hvězda. jasných five stars... ()

erpe

Tři hvězdičky za snahu a obsazení, za začátek filmu s nekompromisně odhalenou Nadine Velazquez a za zajímavý pád letadla... Pak už nic. Nejsem alkoholik, nechápu tuhle slabost, nerozumím tomu a ani mě to nezajímá :( Film jsem dokoukal s velkým sebezapřením a můj názor, kterej jsem si vyladil už do půlky, jsem nezměnil :( Zkráceně: Nezajímavé, zbytečné...hmm...drama. ()

pan_filuta_

Kvalitní výkon Denzela Washingtona utopen v moralizující protidrogové agitce. Škoda. Stačilo přece říct, že drogy jsou špatné, ááááno? ()

punco

Denzel opať nesklamal. Svoju postavu hrá s prehľadom a ktorej som fandil aj napriek jej slabosti( alebo práve kvoli nej !).Každopádne nadriemerná dráma s minimalistickým rozpočtom ale v tomto prípade je to pre dobro veci. ()

david666

Solidní film, který sice je podle mě zbytečně dlouhý ale na druhou stranu ho drží nad vodou kvalitní herecké výkony - Washington asi neumí hrát špatně. Goodman je tady úžasný a Reilly na sex appealu neubere ani když hraje feťačku. Letecká scéna taky zasluhuje ocenění. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011