Reklama

Reklama

V této komedii o záměně dvojčat září Bette Midler a Lily Tomlin. O čtyřicet let později se oboje dvojčata setkají uprostřed rušného Manhattanu a vše se samozřejmě řádně zamotá…  V malém městě Jupiter Hollow je mimořádný den – dvěma manželským párům se ve stejný moment narodila identická dvojčata-holčičky. Pyšnými rodiči jsou manželé Sheltenovi, bohatí Newyorčané a místní rodina Ratliffů. Oba páry holčiček dostanou naneštěstí stejná jména – Rose a Sadie – a zaviněním krátkozraké sestry dojde k záměně. A tak jsou dvojčata rozdělena a netušící rodiče vychovávají jednu vlastní a jednu cizí holčičku. O mnoho let později je Sadie Shelton (Bette Midler) generální ředitelkou newyorského konglomerátu Moramax. Stala se z ní agresivní obchodnice, jež drží své zisky vysoko a vztahy pěkně u ledu. Díky tomu jí nečiní problém, narozdíl od své sentimentální sestry Rose (Lily Tomlin), prodat malou firmu, která před lety patřila jejímu otci: Hollowmade. Když se zprávy o bezcitných kšeftech Sadie Shelton donesou do Jupiter Holow, zamíří Rose Ratliff (Lily Tomlin), zapřísáhlá strážkyně Hollowmade, se svou naivní sestrou Sadie (Bette Midler) okamžitě do New Yorku, aby tento obchod zastavily. Jenže s jejich příjezdem se vše pořádně zamotá – všichni si totiž dva páry dvojčat popletou a mají za to, že dívky z venkova jsou jejich manhattanské protějšky. (HBO Europe)

(více)

Recenze (22)

D3NJI 

všechny recenze uživatele

Celkově mám rád filmy kde se převlíká (Táta v sukni, Agent v sukni), promění se duše a tělo (Já jsem ty a ty jsi já, Mezi námi děvčaty) a nebo filmy kde se prostě prohodí jak dvojčata, tak podobní (Past na rodiče, Kšeft za všechny prachy). Ze začátku jsem si myslel, že to bude totální kravina, ale řeknu vám, tohle byl moc dobrý film. Plný srandy, zmatku, a zajímavých scén. Prostě výborné. Herci super, příběh super a prostředí taky. ***** ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Pro mě teda fakt vynikající komedie s famózními Lily Tomlinovou a Bette Middlerovou. Perla náhodně spatřená při našem dlouhodobém a na dobré filmy velmi chudém pobytu v Polsku na FilmNetu. Při dalších zhlédnutích jsem si ji zamilovala ještě víc. Kouzelný zmatený Michele Placido a chlapácký Fred Ward (myslím, že hodně nedoceněný výborný herec, který měl smůlu, že je dost podobný Charlesu Bronsonovi). Větu "Rose, polož tu krémroli a pojď okamžitě dolů" používám vždycky, když po několikáte volám nějakého člena mé rodiny a přesně vím, proč nejde. Naposledy to byla dcera blokující WC - říkám: ten katalog Ikey si můžeš prohlídnout klidně někde jinde. Hlas ze záchoda: jasně, polož tu krémroli atd. Vůbec jsou v této typické hollywoodské komedii (v tom dobrém slova smyslu) dobré hlášky i scény (zrcadlo, country slavnost, valná hromada). ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Docela se divim, jak má film tady málo komentářů a hodnocení, protože mam pocit, že běží v televizi tak 3× do roka. V dětství se mi film hodně líbil, ale jak šel čas, film se mi nějak omrzel. Hlavní motiv filmu spočívá v záměně osob, což sice neni žádnej převratnej nápad, ale několik vtipnejch situací se z toho podařilo dostat. Nicméně nejlepší byl pro mě Fred Ward v roli poněkud prostoduchýho vidláka, kterej se vydal do ulic velkoměsta. Podle mě je trochu poznat inspirace Krokodýlem Dundee. Celkově to neni špatná komedie, ale patří spíš k tomu slabšímu od Jima Abrahamse. ()

KosiR_ksr 

všechny recenze uživatele

Je vidět, že se jedná o snímek z doby, kdy se ještě filmy nesnažily diváka udusit dějem a akcí. Možná už i mě dnešní kinematografie příliš ovlivnila, ale uvítal bych přece jenom trochu svižnější tempo a bohatší děj. Musí ovšem uznat, že jde bezesporu o nápaditý scénář (resp. originální přístup k poměrně tuctovému tématu). Film má i pár opravdu dobrých vtípků a situací, na druhou stranu většinou mohly být více dotažené a film jich měl být plný. Od komedie, která nepřekypuje dějem, bych čekal přeci jen více humoru. Potenciál námětu nebyl plně využit a výsledek je spíš průměrný snímek (50-60%). ()

jatamansi 

všechny recenze uživatele

Promíchaná dvojčata dávají dostatek komických situací sama o sobě. Když pro nic jiného, tak pro Bette Midler, bláznivku v nemožných kostýmech, barvách, prořízlému jazyku a nesmírné živočišnosti. Naproti ní typově odlišná zdánlivě uvážlivá a suchopárněkší Lily Tomlin. Dobře namíchaný koktejl mužských včetně komisaře Cataniho. Sadie a Rose jsou úplně všude a ještě k tomu dvakrát, smát se je čemu. Komedie obecně moc v lásce nemám, ale tuhle bych doporučila. A jedno ponaučení, nikdy se ničemu nedivit. ()

Galerie (39)

Reklama

Reklama