Reklama

Reklama

V této komedii o záměně dvojčat září Bette Midler a Lily Tomlin. O čtyřicet let později se oboje dvojčata setkají uprostřed rušného Manhattanu a vše se samozřejmě řádně zamotá…  V malém městě Jupiter Hollow je mimořádný den – dvěma manželským párům se ve stejný moment narodila identická dvojčata-holčičky. Pyšnými rodiči jsou manželé Sheltenovi, bohatí Newyorčané a místní rodina Ratliffů. Oba páry holčiček dostanou naneštěstí stejná jména – Rose a Sadie – a zaviněním krátkozraké sestry dojde k záměně. A tak jsou dvojčata rozdělena a netušící rodiče vychovávají jednu vlastní a jednu cizí holčičku. O mnoho let později je Sadie Shelton (Bette Midler) generální ředitelkou newyorského konglomerátu Moramax. Stala se z ní agresivní obchodnice, jež drží své zisky vysoko a vztahy pěkně u ledu. Díky tomu jí nečiní problém, narozdíl od své sentimentální sestry Rose (Lily Tomlin), prodat malou firmu, která před lety patřila jejímu otci: Hollowmade. Když se zprávy o bezcitných kšeftech Sadie Shelton donesou do Jupiter Holow, zamíří Rose Ratliff (Lily Tomlin), zapřísáhlá strážkyně Hollowmade, se svou naivní sestrou Sadie (Bette Midler) okamžitě do New Yorku, aby tento obchod zastavily. Jenže s jejich příjezdem se vše pořádně zamotá – všichni si totiž dva páry dvojčat popletou a mají za to, že dívky z venkova jsou jejich manhattanské protějšky. (HBO Europe)

(více)

Recenze (21)

5150 

všechny recenze uživatele

Tahle americká komedie 80. let má všechno, co mám v tomto žánru rád. Jednak hodně dobrý příběh s kolotočem záměn a nedorozumění, který ke konci ještě graduje a vrší jednu vtipnou situaci za druhou, dále pak výborné herecké obsazení (Lily Tomlin je zlatíčko) a nakonec i velmi příjemný písničkový doprovod - mj. závěrečnou "Higher Love" zpívá Steve Winwood a potěšil také George Benson svým hitem "On Broadway". Pro zajímavost zmiňovaná píseň "On Broadway" byla použita v úvodní titulkové pasáži muzikálu ALL THAT JAZZ (1979). ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Pro mě teda fakt vynikající komedie s famózními Lily Tomlinovou a Bette Middlerovou. Perla náhodně spatřená při našem dlouhodobém a na dobré filmy velmi chudém pobytu v Polsku na FilmNetu. Při dalších zhlédnutích jsem si ji zamilovala ještě víc. Kouzelný zmatený Michele Placido a chlapácký Fred Ward (myslím, že hodně nedoceněný výborný herec, který měl smůlu, že je dost podobný Charlesu Bronsonovi). Větu "Rose, polož tu krémroli a pojď okamžitě dolů" používám vždycky, když po několikáte volám nějakého člena mé rodiny a přesně vím, proč nejde. Naposledy to byla dcera blokující WC - říkám: ten katalog Ikey si můžeš prohlídnout klidně někde jinde. Hlas ze záchoda: jasně, polož tu krémroli atd. Vůbec jsou v této typické hollywoodské komedii (v tom dobrém slova smyslu) dobré hlášky i scény (zrcadlo, country slavnost, valná hromada). ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Docela se divim, jak má film tady málo komentářů a hodnocení, protože mam pocit, že běží v televizi tak 3× do roka. V dětství se mi film hodně líbil, ale jak šel čas, film se mi nějak omrzel. Hlavní motiv filmu spočívá v záměně osob, což sice neni žádnej převratnej nápad, ale několik vtipnejch situací se z toho podařilo dostat. Nicméně nejlepší byl pro mě Fred Ward v roli poněkud prostoduchýho vidláka, kterej se vydal do ulic velkoměsta. Podle mě je trochu poznat inspirace Krokodýlem Dundee. Celkově to neni špatná komedie, ale patří spíš k tomu slabšímu od Jima Abrahamse. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Když jeli spolu ve výtahu B.Midler a M.Placido, dostal jsem chuť na plody moře, protože mi na mysl vytanula sépie a chobotnice.. Motiv záměny je stár jak komedie sama, ale aby efektivně působil na bránici, musí se jeho podstata využít do mrtě, tzn. nebát se popustit uzdu tvůrčí fantazii a přitom to činit inteligentně. Big Business se to daří jen okrajově a v náznacích a tak princ americké parodie Abrahams nad mým sedadlem smíchu signál "Připoutejte se, prosím!" tentokráte nerozsvítil.. Jedna hvězda navíc za úvodní big bandovou klasiku Sing, Sing, Sing od Bennyho Goodmana.. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Další moje "legenda" - rozkoukáno asi osmkrát, dokoukáno po půl roce... Dabing Táni Medvecké a Nadi Konvalinkové je skvělý (což vyzdvihnout musím, protože Kvasnička, Potměšil a další každý mluví asi patnáct postav, takže tvůrci hlavní ženskou double dvojrolí vlastně neušetřili), ale ta část v hotelu mě moc nebavila, nebyla vůbec přímočará. Toho oblékání, výloh a večeří bylo trochu moc. Vesnický flájboj s hlasem Zdeňka Žáka tomu dodal trochu slámy. ()

Galerie (39)

Reklama

Reklama