Je vidět, že se jedná o snímek z doby, kdy se ještě filmy nesnažily diváka udusit dějem a akcí. Možná už i mě dnešní kinematografie příliš ovlivnila, ale uvítal bych přece jenom trochu svižnější tempo a bohatší děj. Musí ovšem uznat, že jde bezesporu o nápaditý scénář (resp. originální přístup k poměrně tuctovému tématu). Film má i pár opravdu dobrých vtípků a situací, na druhou stranu většinou mohly být více dotažené a film jich měl být plný. Od komedie, která nepřekypuje dějem, bych čekal přeci jen více humoru. Potenciál námětu nebyl plně využit a výsledek je spíš průměrný snímek (50-60%).(20.8.2012)

Když jeli spolu ve výtahu B.Midler a M.Placido, dostal jsem chuť na plody moře, protože mi na mysl vytanula sépie a chobotnice.. Motiv záměny je stár jak komedie sama, ale aby efektivně působil na bránici, musí se jeho podstata využít do mrtě, tzn. nebát se popustit uzdu tvůrčí fantazii a přitom to činit inteligentně. Big Business se to daří jen okrajově a v náznacích a tak princ americké parodie Abrahams nad mým sedadlem smíchu signál "Připoutejte se, prosím!" tentokráte nerozsvítil.. Jedna hvězda navíc za úvodní big bandovou klasiku Sing, Sing, Sing od Bennyho Goodmana..(18.6.2012)

Promíchaná dvojčata dávají dostatek komických situací sama o sobě. Když pro nic jiného, tak pro Bette Midler, bláznivku v nemožných kostýmech, barvách, prořízlému jazyku a nesmírné živočišnosti. Naproti ní typově odlišná zdánlivě uvážlivá a suchopárněkší Lily Tomlin. Dobře namíchaný koktejl mužských včetně komisaře Cataniho. Sadie a Rose jsou úplně všude a ještě k tomu dvakrát, smát se je čemu. Komedie obecně moc v lásce nemám, ale tuhle bych doporučila. A jedno ponaučení, nikdy se ničemu nedivit.(13.8.2008)

Další moje "legenda" - rozkoukáno asi osmkrát, dokoukáno po půl roce... Dabing Táni Medvecké a Nadi Konvalinkové je skvělý (což vyzdvihnout musím, protože Kvasnička, Potměšil a další každý mluví asi patnáct postav, takže tvůrci hlavní ženskou double dvojrolí vlastně neušetřili), ale ta část v hotelu mě moc nebavila, nebyla vůbec přímočará. Toho oblékání, výloh a večeří bylo trochu moc. Vesnický flájboj s hlasem Zdeňka Žáka tomu dodal trochu slámy.(26.4.2015)

Celkově mám rád filmy kde se převlíká (Táta v sukni, Agent v sukni), promění se duše a tělo (Já jsem ty a ty jsi já, Mezi námi děvčaty) a nebo filmy kde se prostě prohodí jak dvojčata, tak podobní (Past na rodiče, Kšeft za všechny prachy). Ze začátku jsem si myslel, že to bude totální kravina, ale řeknu vám, tohle byl moc dobrý film. Plný srandy, zmatku, a zajímavých scén. Prostě výborné. Herci super, příběh super a prostředí taky. *****(14.7.2013)