• dobytek
  ***

  Docela se divim, jak má film tady málo komentářů a hodnocení, protože mam pocit, že běží v televizi tak 3× do roka. V dětství se mi film hodně líbil, ale jak šel čas, film se mi nějak omrzel. Hlavní motiv filmu spočívá v záměně osob, což sice neni žádnej převratnej nápad, ale několik vtipnejch situací se z toho podařilo dostat. Nicméně nejlepší byl pro mě Fred Ward v roli poněkud prostoduchýho vidláka, kterej se vydal do ulic velkoměsta. Podle mě je trochu poznat inspirace Krokodýlem Dundee. Celkově to neni špatná komedie, ale patří spíš k tomu slabšímu od Jima Abrahamse.(17.8.2008)

 • Gilmour93
  ***

  Když jeli spolu ve výtahu B.Midler a M.Placido, dostal jsem chuť na plody moře, protože mi na mysl vytanula sépie a chobotnice.. Motiv záměny je stár jak komedie sama, ale aby efektivně působil na bránici, musí se jeho podstata využít do mrtě, tzn. nebát se popustit uzdu tvůrčí fantazii a přitom to činit inteligentně. Big Business se to daří jen okrajově a v náznacích a tak princ americké parodie Abrahams nad mým sedadlem smíchu signál "Připoutejte se, prosím!" tentokráte nerozsvítil.. Jedna hvězda navíc za úvodní big bandovou klasiku Sing, Sing, Sing od Bennyho Goodmana..(18.6.2012)

 • dopitak
  ***

  Další moje "legenda" - rozkoukáno asi osmkrát, dokoukáno po půl roce... Dabing Táni Medvecké a Nadi Konvalinkové je skvělý (což vyzdvihnout musím, protože Kvasnička, Potměšil a další každý mluví asi patnáct postav, takže tvůrci hlavní ženskou double dvojrolí vlastně neušetřili), ale ta část v hotelu mě moc nebavila, nebyla vůbec přímočará. Toho oblékání, výloh a večeří bylo trochu moc. Vesnický flájboj s hlasem Zdeňka Žáka tomu dodal trochu slámy.(26.4.2015)

 • jatamansi
  ***

  Promíchaná dvojčata dávají dostatek komických situací sama o sobě. Když pro nic jiného, tak pro Bette Midler, bláznivku v nemožných kostýmech, barvách, prořízlému jazyku a nesmírné živočišnosti. Naproti ní typově odlišná zdánlivě uvážlivá a suchopárněkší Lily Tomlin. Dobře namíchaný koktejl mužských včetně komisaře Cataniho. Sadie a Rose jsou úplně všude a ještě k tomu dvakrát, smát se je čemu. Komedie obecně moc v lásce nemám, ale tuhle bych doporučila. A jedno ponaučení, nikdy se ničemu nedivit.(13.8.2008)

 • gabin(a)
  *****

  Pro mě teda fakt vynikající komedie s famózními Lily Tomlinovou a Bette Middlerovou. Perla náhodně spatřená při našem dlouhodobém a na dobré filmy velmi chudém pobytu v Polsku na FilmNetu. Při dalších zhlédnutích jsem si ji zamilovala ještě víc. Kouzelný zmatený Michele Placido a chlapácký Fred Ward (myslím, že hodně nedoceněný výborný herec, který měl smůlu, že je dost podobný Charlesu Bronsonovi). Větu "Rose, polož tu krémroli a pojď okamžitě dolů" používám vždycky, když po několikáte volám nějakého člena mé rodiny a přesně vím, proč nejde. Naposledy to byla dcera blokující WC - říkám: ten katalog Ikey si můžeš prohlídnout klidně někde jinde. Hlas ze záchoda: jasně, polož tu krémroli atd. Vůbec jsou v této typické hollywoodské komedii (v tom dobrém slova smyslu) dobré hlášky i scény (zrcadlo, country slavnost, valná hromada).(11.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace