Docela se divim, jak má film tady málo komentářů a hodnocení, protože mam pocit, že běží v televizi tak 3× do roka. V dětství se mi film hodně líbil, ale jak šel čas, film se mi nějak omrzel. Hlavní motiv filmu spočívá v záměně osob, což sice neni žádnej převratnej nápad, ale několik vtipnejch situací se z toho podařilo dostat. Nicméně nejlepší byl pro mě Fred Ward v roli poněkud prostoduchýho vidláka, kterej se vydal do ulic velkoměsta. Podle mě je trochu poznat inspirace Krokodýlem Dundee. Celkově to neni špatná komedie, ale patří spíš k tomu slabšímu od Jima Abrahamse.(17.8.2008)

Když jeli spolu ve výtahu B.Midler a M.Placido, dostal jsem chuť na plody moře, protože mi na mysl vytanula sépie a chobotnice.. Motiv záměny je stár jak komedie sama, ale aby efektivně působil na bránici, musí se jeho podstata využít do mrtě, tzn. nebát se popustit uzdu tvůrčí fantazii a přitom to činit inteligentně. Big Business se to daří jen okrajově a v náznacích a tak princ americké parodie Abrahams nad mým sedadlem smíchu signál "Připoutejte se, prosím!" tentokráte nerozsvítil.. Jedna hvězda navíc za úvodní big bandovou klasiku Sing, Sing, Sing od Bennyho Goodmana..(18.6.2012)

Další moje "legenda" - rozkoukáno asi osmkrát, dokoukáno po půl roce... Dabing Táni Medvecké a Nadi Konvalinkové je skvělý (což vyzdvihnout musím, protože Kvasnička, Potměšil a další každý mluví asi patnáct postav, takže tvůrci hlavní ženskou double dvojrolí vlastně neušetřili), ale ta část v hotelu mě moc nebavila, nebyla vůbec přímočará. Toho oblékání, výloh a večeří bylo trochu moc. Vesnický flájboj s hlasem Zdeňka Žáka tomu dodal trochu slámy.(26.4.2015)

Promíchaná dvojčata dávají dostatek komických situací sama o sobě. Když pro nic jiného, tak pro Bette Midler, bláznivku v nemožných kostýmech, barvách, prořízlému jazyku a nesmírné živočišnosti. Naproti ní typově odlišná zdánlivě uvážlivá a suchopárněkší Lily Tomlin. Dobře namíchaný koktejl mužských včetně komisaře Cataniho. Sadie a Rose jsou úplně všude a ještě k tomu dvakrát, smát se je čemu. Komedie obecně moc v lásce nemám, ale tuhle bych doporučila. A jedno ponaučení, nikdy se ničemu nedivit.(13.8.2008)

Pro mě teda fakt vynikající komedie s famózními Lily Tomlinovou a Bette Middlerovou. Perla náhodně spatřená při našem dlouhodobém a na dobré filmy velmi chudém pobytu v Polsku na FilmNetu. Při dalších zhlédnutích jsem si ji zamilovala ještě víc. Kouzelný zmatený Michele Placido a chlapácký Fred Ward (myslím, že hodně nedoceněný výborný herec, který měl smůlu, že je dost podobný Charlesu Bronsonovi). Větu "Rose, polož tu krémroli a pojď okamžitě dolů" používám vždycky, když po několikáte volám nějakého člena mé rodiny a přesně vím, proč nejde. Naposledy to byla dcera blokující WC - říkám: ten katalog Ikey si můžeš prohlídnout klidně někde jinde. Hlas ze záchoda: jasně, polož tu krémroli atd. Vůbec jsou v této typické hollywoodské komedii (v tom dobrém slova smyslu) dobré hlášky i scény (zrcadlo, country slavnost, valná hromada).(11.10.2011)