Chuť znovu žít

• Česko Kouzlo Belle Isle (více)

Komedie o dospívání na stará kolena. Americký herec a režisér Rob Reiner je tvůrcem řady známých hollywoodských titulů (např. Když Harry potkal Sally..., Misery nechce zemřít, Pár správných chlapů nebo Americký prezident), ale čas od času rád pracuje mimo velká studia a s malým rozpočtem. Mezi tyto snímky patří Kouzlo Belle Isle (2012), líčící stáří kdysi známého spisovatele kovbojek Monteho Wildhorna, který ve snaze zapomenout na své postižení začal holdovat alkoholu. Když se na léto přestěhuje do malého titulního městečka, do jeho života zasáhne energická sousedka Charlotte, která sama vychovává tři dcery. Monte, který sem přijel s jediným cílem – trávit dny v příjemném alkoholickém oparu – začne pošilhávat po svém starém psacím stroji a jeho pohled na život se pozvolna začíná měnit... Film je nenápadnou exhibicí Morgana Freemana, který s minimálními hereckými prostředky dokáže být mimořádně přesvědčivý. Dobře mu také sekunduje Virginia Madsenová (která nahradila původně obsazenou Annette Beningovou) v úloze Charlotte, stejně jako Madeline Carrollová a Emma Fuhrmannová v rolích jejích starších dcer, dospívající Willow a devítileté Finnegan. Film se natáčel v idylickém prostředí Greenwood Lake ve státě New York a dýchá z něj nenápadná nostalgie po starých časech bez mobilů a bez počítačů. (Česká televize)

VasaX

"Magic" je hezký, poetický film... o lidech, a o tom, co je v nich a mezi nimi. Morgan Freeman si našel hezkou konejšivou roli starého "kovboje", pro kterého svět je čím dál prázdnějším a opuštěnějším místem. A vzhledem k jeho věku a invaliditě, v něm nevidí nic pozitivního. Ale zjistí, že občas to pozitivní je na dosah ruky, jen stačí se dívat a správně uvažovat. Ano, ano, je to klasická sentimentální polívčička, která má na svých dlouhých 109 minutách tempo chromého koně. Ale svým způsobem i kouzlo a jistou vtíravou melancholii. Hlavní postavy se tak nějak protloukají svým světem, archetypy svým způsobem opuštěných lidí, kteří si mají navzájem co říct a dát, jen o tom neví. A na skládání tohohle puzzle je založený celý "Magic" a jeho kouzlo. A je to fajn, pokud přistoupíte na tuhle hru a atmosféru poklidného mírumilovného venkova. ()

SkyHawk

Moc příjemná oddychovlka, jejíž minuty plynou bez povšimnutí. Dramaitcká linka zde téměř neexistuje a ani v tom nevidím problém. Silnější zvraty by jen narušily pohodovou atmosféru snímku. Hlavní hrdina je sympaťák od první scény. Neřekl bych, že to byl úplně záměr, ale s Freemanovým charisma se těžko plave proti proudu. Nemůžu vyčítat ani předvídatelný děj či nějaká ta klišé. Film se totiž nesnaží hrát si na něco víc. Za cíl si dal uvolnit, potěšit a pobavit publikum, což se mu v mém případě podařilo. ()

Kurikmoon

Milé. ...A usadí sa Vám úsmev na tvári. Golfista to vystihol dokonale. A veľkú prácu na tom príjemnom plynutí mal i výber hercov, teda herečiek. Charizmatické. ()

Autogram

Predstavivosť má silnú moc a dá sa s ňou dosiahnuť všetko, dokonca aj tancovať valčík alebo aj niečo viac. Príjemný bezkonfliktný film, na ktorý sa pohodovo pozerá, len mi z neho zostalo až primálo dojmov. Vznikajúci nerovný vzťah atraktívnej ženy a veľmi starého muža bol akoby len v pozadí jeho vzťahu k dievčatku, nádejnej spisovateľke. Morgan Freeman prednáša životné múdrosti a to je už akoby jeho životná úloha od určitého veku. –––– Najkrajší pocit, ktorý život môže ponúknuť, je hľadanie spriazneného srdca. ()

Wbcko

Obrovská dávka pozitivní energie a Morgan Freeman mne opět přesvědčil, že je skutečně pan herec a má charisma asi jako nikdo jiný v Hollywoodu. Jen si vyčítám, že jsem si film neschoval do kina ( jestli ho do něj ovšem geniální čeští distributoři vůbec pustí). 85% a jeden z nejpříjemějších filmových zážitků posledních měsíců. ()

tommmy89

M. Freeman je pán herec a to som sa presvedčil i tento krát. Od počiatku film nebudí extra dojem - začína to pozvoľne, postupne sa tempo stupňuje a tak ďalej, veď to poznáte... Čo je na filme výnimočné, je jeho pozvoľná a predsa zaujímavá (doslova priťahujúci magnet) závislosť na jednoduchosti. Ani som si neuvedomil, prešlo pár desiatok minút a už som spokojne ležal na pohovke a "čumel" na humorno-romantické scénky, čo ma celkom brali. Uvedomujúc si, že mi postačuje aj táto varianta filmovej nádielky som spokojne dosledoval filmík a nechal doznievať tú ozvenu poslednej scénky, ktorá tam sedela ako "riť na šerbel". Poznáte ten pocit, keď sledujete film a v zápale toho všetkého (emócií, dobrodružstva) zistíte, že už je koniec a Vám tam predsa niečo chýbalo? Potom nasleduje scénka, ktorá Vám doplní ten chýbajúci dielik a vy si odfúknete s úsmevom na perách, ako zadosťučinenie .. 3* ()

Firebug

Morgan Freeman, Morgan Freeman, Morgan Freeman... Ten film je Morgan Freeman a téměř nic jiného na něm k obdivu nespatřuji. Klasická, nesčetněkrát provařená storka o nerudném chlápkovi, který se pod tíhou okolností změní a začne mít opět rád život. Hodně se v komentářích skloňují pojmy jako civilnost, úsměvnost, příjemnost, lehkost atd. Já jsem si nemohl pomoct a viděl jsem za tím jistou vypočítavost a "hru na jistotu". Je fakt, že se na to koukalo příjemně a nuda to taky nebyla. Takže něco mezi 2* a 3*. Kdyby se tomu neupsal Morgan Freeman, tak ten film snad ani nevznikne... ()

herr_carter

Měl jsem tu čest být prvním uživatelem na csfd, kdo sem vpravil biografii mladé talentované Emmě Fuhrmann. Tolik k sebechvále a machrování. Podruhé jsem měl tu čest (a spíše možná to štěstí) že jsem v jeden den shlédl jak snímek "Než si pro nás přijde", tak i tento - blažený pocit se mi pak večer rozlil po celém těle. Toto veledílo je vlastně o ničem, děj tak jednoduchý a přitom silný natolik, že jsem nebyl schopný po celou dobu sledování vůbec žádných dalších myšlenkových pochodů - plná koncentrace...Ne nadarmo Morgan Freeman ztvárnil uvaděče, nebo hlas v pozadí v mnoha filmech - on se prostě pro tyto a podobné role narodil. Nevím o nikom dalším, kdo díky svému charismatickému hlasu (a de facto v tom případě jenom díky hlasu a promlouvání) udělat film filmem - filmem s velkým F! Pro mě to byl naprosto dokonalý balzám a pohlazení na duši, automaticky řadím mezi moje TOP................moje hodnocení = 10 z 10. ()

MurielRezek

Něžné, humorné a konejšivé pohlazení na duši. Doporučuji každému, kdo potřebuje na chvíli uniknout mimo ten náš všeobecně zhrublý, hektický svět štvoucí se za zlatým teletem, a tak málo tolerantní k jinakosti. Film o vzájemém lidském dávání. To je vše. V případě tohoto filmu vlastně děkuju i za ten happy end:-). Charisma Morgana Freemana na mě funguje odjakživa, takže ode mne jasných 5*****. ()

Seti

Moc příjemné. Morgan opět těžce ruluje a zcela mě přesvědčil o tom, že by proměnil ve hřejivé rodinné drama i předčítání z markýze de Sade. ()

DavidS.

Cynik by napsal něco o opilém vozíčkáři, co trousí na potkání moudra, kterým podléhají nejen nezletilá děvčátka, ale i jejich matky...Reiner pokračuje na obdobné vlně jako v Bucket Listu, ale té "hřejivosti" je opradu příliš, i když jejímu epicentru vévodí tradičně dobrý Freeman...Emmu Fuhrmann chci vidět až dostane občanku... ()

Nassau

Most times real life doesn't measure-up to what's in our heads, but every now and then it comes pretty close... you happen to catch me in one of those rarefied moments. Příběh je jednoduchý a lehce předvídatelný, ale obsahuje Morgana Freemana a to mi bohatě stačí! (75%) ()

Hanys_

Strašně příjemný film s charismatickým Freemanem, ve kterém se toho zas tak moc neudává, ale ta pohodovost, která ze snímku sálá, se rozhodně nevidí každý den. 8/10 ()

Kanca

Na mě je to moc sentimentální, ale zároveň příjemné, milé, lidské a místama fakt vtipné....Jednoznačně boduje Carl v potápěčských brýlích :) 75% ()

ondrula

Tenhle film je takový sentimentální pohlazení po duši, že je to skoro až kýč. Morgan Freeman v roli, která je mu očividně napsaná na tělo, opět ztvárňuje starýho mudrlanta a dělá to skvěle. ()