Chuť znovu žít

• Česko Kouzlo Belle Isle (více)

Komedie o dospívání na stará kolena. Americký herec a režisér Rob Reiner je tvůrcem řady známých hollywoodských titulů (např. Když Harry potkal Sally..., Misery nechce zemřít, Pár správných chlapů nebo Americký prezident), ale čas od času rád pracuje mimo velká studia a s malým rozpočtem. Mezi tyto snímky patří Kouzlo Belle Isle (2012), líčící stáří kdysi známého spisovatele kovbojek Monteho Wildhorna, který ve snaze zapomenout na své postižení začal holdovat alkoholu. Když se na léto přestěhuje do malého titulního městečka, do jeho života zasáhne energická sousedka Charlotte, která sama vychovává tři dcery. Monte, který sem přijel s jediným cílem – trávit dny v příjemném alkoholickém oparu – začne pošilhávat po svém starém psacím stroji a jeho pohled na život se pozvolna začíná měnit... Film je nenápadnou exhibicí Morgana Freemana, který s minimálními hereckými prostředky dokáže být mimořádně přesvědčivý. Dobře mu také sekunduje Virginia Madsenová (která nahradila původně obsazenou Annette Beningovou) v úloze Charlotte, stejně jako Madeline Carrollová a Emma Fuhrmannová v rolích jejích starších dcer, dospívající Willow a devítileté Finnegan. Film se natáčel v idylickém prostředí Greenwood Lake ve státě New York a dýchá z něj nenápadná nostalgie po starých časech bez mobilů a bez počítačů. (Česká televize)

piranha

Milý film, v němž hrál sympatický Morgan Freeman a ještě sympatičtější pes Flek. Napovídalo se spoustu krásných, případně zamyšleníhodných řečí, ale kupodivu byly podány velmi příjemnou formou, takže z nich povětšinou nemám pocit naprostých trapáren. Také ale padla spousta neotřelých vtípků a hlody hlavního hrdiny byly leckdy bezkonkurenční. Přesto to není film na pět hvězdiček (například proto, že nemám ráda náladové, drzé a příležitostně hysterické děti). ()

allebra

Nádherný film! Je to film, který má kouzlo nejen v názvu. Vypráví o fantazii, o citlivé dětské duši, o dospívání i dozrávání, o vztazích, o životě. Doprovází ho velmi příjemná hudba a je plný laskavého a inteligentního humoru. Morgan Freeman má stále obrovské charisma a i ostatní herecké výkony byly velmi sympatické. V každém případě je to film, který si vždycky ráda připomenu, zvláště když budu potřebovat zlepšit náladu! ()

Meteorista

Sice by tu xboxovou střílečku neuhrál jednou rukou, ale kdo todle řeší, když je celej ten film jedna velká fajnová pohoda. Fakt skvělej film, kerej se stopro hodí, když se na něco chcete kouknout s rodinou (či i prarodinou, pokud ještě máte). Něžnej film o tom, že žit se dycky vyplatí a hledat krásu v tomdle světě je někdy to jediný, co nám zbejvá. ()

Rokle

Tahle bábovka je pořádně pocukrovaná... i když u mě platí "čím víc sladkého, tím lépe", tak tady už těch cukrovinek bylo příliš. Na druhou stranu, pokud by jeho vrstevníci točili podobně kvalitní filmy jako jsou Reinerovy poslední tři snímky, bylo by všem filmovým nadšencům i kritikům na světě hned lépe. ()

agassi68

Morgan je sympaťák od kosti, tvorcovia pohodových filmov to dobre vedia a využívajú. Pridáte krásne letné prostredie tichej dedinky pri vode, opustenú rodinku bez otca, postihnutého chlapca, pôsobivú hudbu a nesmieme zabudnúť na veľkého huňatého psa. Zručný režisér z toho namieša ten správny koktail pozitívnych emócíí. Len treba dať pozor aby sa nepresladilo. A tu kuchárovi párkrát ruka ušla.. ()

matkoulko

"Predstavivost je namocnejsia sila kedy dostupna pre ludstvo." Morgan Freeman ma neskurocne charisma. Zdarne mu sekunduju hlavne zenske postavy. Ich radosti i starosti su podane osobne ale s nadhladom a tak citlivo, ze som mal pocas celeho filmu prijemny usmev na tvari... ()

t0ny

Silné 3*. Charisma Morgana Freemana je nezpochybnitelné a představuje velké plus tohoto snímku. Bohužel se příběh umíněně drží svého schématu, děj je předvídatelný a v závěru se nevyvaruje přílišné přecukrovanosti. Myšlenka je jasná a jako takové si jí cením, ovšem její provedení není příliš originální. Naopak velkým kladem je jazykově krásný scénář, jehož vrcholem jsou bezchybné "hovory" hlavního hrdiny s jeho psem :) ()

Brunky

Veľmi obľubujem podobné filmy. Dalo by sa povedať, že je to jednoduchý film, celkom pomaly plynúci v ktorom sa nič také podstatné nedeje ale na druhú stranu dokáže uchvátiť. Uchvátiť, krásnym príbehom, postavami ktoré som si okamžite zamiloval (výborný Freeman a jeho skoro ,,One man show,,) a občas veľmi dobre miereným a skvele načasovaným humor. Po vzhliadnutí proste naplnený dobrou náladou. ()

siloalampa

Nepochybne, tento film mal potenciál smerovať vyššie. Príjemná oddychovka, oveľa lepšia než samotná dychovka, mi svojím žánrom a hlavným hercom Morganom pripomenula niekdajší film "Šofér slečny Daisy". Aj tam, aj tu však filmu chýba akýsi priamy ťah na bránu, povestná iskra, niečo navyše, čo k skutočne dobrým filmom patrí. Tu mi ešte navyše vadil citový vzťah ( i keď len zdajne platonický) zdravotne postihnutého smrkajúceho vdovca osemdesiatnika k schopnej rozvádzajúcej sa štyridsiatke, ktorá nemala inú poriadnu robotu, len provokovať chudáka starca. Ona mala snívať o zdatných hrdinoch, on radšej o labutiach... ()

tranquill

"Chlastání je velice namáhavá profese a nemůžu mít dvě zaměstnání najednou!" Velice příjemné romantické komediální drama, samozřejmě především díky Morganu Freemanovi, který je, jako vždy, vynikající. "Nikdy nepřestaň hledat, co tam není!" ()

Brinkley

Ano, občas potřebuji cukrkandlový šok (jasně dané charaktery, přímočarý děj, idylu venkova, všudypřítomné "kladno") .... a pokud ano, tak Magic of Belle Isle je přesně to pravé - především kvůli dialogům, a Morganu Freemanovi. Jsou jiné - zvučnější, podobně laděné, avšak mnohem kladněji hodnocené snímky (Lepší už to nebude například). ()

tančísvlky

Sklamanie a dosť veľké. Nádejné herecké obsadenie sa rozplynulo na scenári. V obrázkoch a dialógoch nič vzácne nenájdete. Naprosto zbytočný film limonádového štýlu. Dve hviezdičky sú skôr len zo slabosti mysle. ()

ER

Hladí po duši. A dlouho jsem neslyšel tak trefné dialogy,které vždy vystihují podstatu věci,aniž by nudily. Čtvrtá hvězdička je za pocit,který dokáže zhlédnutí filmu navodit. ()

mira.l

No, nebylo to špatné, koukat se na to dalo, zvláště na dialogy Emmy Fuhrmann s Morganem Freemanem. Ale upřímně, nebýt Morgana, asi by to byl naprosto tuctový, lehce zapomenutelný film, který nepřinese nic zvláštního. ()

GudMen

Pomyslel jsem si, kéž by šel svět v některých chvílích zastavit. Není tomu tak, a proto je štěstí nutné opakovaně hledat za stále jinými dveřmi. Zřejmě už nikdo netočí takové filmy jako Rob Reiner, filmy, které jsou sluníčkové, možná i lehce vyděračské, ale přesto neznechutí a zanechají nepopsatelný klid v duši. ()

Mijagi

The Magic of Belle Isle mohl být dokonalým filmem, nebránit mu v tom přílišná přeslazenost a kýčovitý závěr. Tématicky připomíná o něco starší Gran Torino Clinta Eastwooda, škoda, že se jej tvůrci nepokusili napodobit i syrovostí. Na druhou stranu se jedná o milé dílko, jehož shlédnutí vyloudí z člověka nejednu slzu dojetí a vyvolá příjemnou náladu a to je mnohdy více potřeba než estetický prožitek z kvalitního umění. Minimálně hvězdu navíc filmu přidávají dětští herci, na něž měl režisér opravdu šťastnou ruku, dokazují to především jejich přirozeně působící dialogy s charismatickým Morganem Freemanem. Slabší 4 hvězdy. ()