Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

Flego

Milý film. Hoci hovorí o vážnych záležitostiach a pri niektorých manželských výpovediach mrazí, dokáže si vkusne udržať aj humornú linku. Je to veľkým kladom ( okrem vynikajúcich Meryl Streep a Tommy Lee Jonesa, ktorí svojimi výkonmi dokonale oslávili filmové umenie ), lebo celý príbeh dokáže posunúť dopredu. ()

Roman.Ticka

Typicky puritánská Amerika podává na talíři, jak je všeobecně vyspělá země zaostalá ve vztahové linii, potažmo v sexuální oblasti. Když se jeden rozhodne, že stárne a nedá se s tím nic dělat, pak je jak pařez co se buď vyvrátí i s kořeny nebo nadobro shnije. Tahle herecky výtečná dvojka to vzala z lepší stránky - když nevím jak na to, poradím se s chytrou hlavou. Ono promluvení do duše, jiný pohled, objektivní názor, má vždy něco do sebe. Přesto mi Kay přišla příliš uťáplá na americkou paničku dnešní doby a závěr se znovuzapálením dávno ztracené jiskry přehnaný a nereálný. Co je předností tohoto snímku už bylo řečeno - herecké výkony obou megahvězd. ()

Sofia

Jdu proti proudu, ale já osobně bych tomu dala nálepku - "přístupno jen od padesáti let". Celou dobu jsem měla pocit, že na tohle ještě asi nejsem ta správná věková kategorie. Zato starší paní v kině vedle mě si to tak užívala, že při některých scénách smíchy málem padala ze židle. Mě to přišlo jako jedno obehrané klišé za druhým o tom, že v manželství jsme zodpovědni za štěstí toho druhého (!), že v manželství musí pár dělat všechno spolu a že v manželství po třiceti letech se musím vzrušit už jen pouhým pohledem na svůj protějšek a nedej bože aby měl člověk nějaké erotické fantazie, ve kterých figuruje někdo jiný než partner. Ani moje oblíbenkyně Meryl Streep mě tentokrát nepřesvědčila, roli ukňourané a uťápnuté manželky jsem jí moc nevěřila. ()

Morholt

Tak tohle fakt ne. Herecké obsazení ve mě vyvolalo dojem, že se budu bavit i přesto, že konec je narýsován už názvem filmu, ale vše se nakonec změnilo v táhlou nudu, kde jsem jen čekal, že se začne alespoň něco dít. Ale nedělo se nic. Já už si pak přál, aby třeba Steve Carell spadnul ze židle, nebo proskočil oknem. Místo toho jeden z nejnadanějších komiků dřepěl po celou dobu v křesle a marně se snažil o oduševnělý výraz. Dalším zklamáním byla Meryl Streep, podávající jeden ze svých nejhorších výkonů. Celou dobu jen kuňkala a čuměla jak vyoraná myš. O jakousi záchranu se snažil přehrávající Tommy Lee Jones, ale při té scénáristicko-režisérské bídě nemohl mnoho vymyslet. Totální zklamání. 10% ()

ScarPoul

Krásny film, ktorého majstrovstvo leží na ústrednej dvojici hlavných protagonistov. Vtipné vtedy kedy má, rovnako aj smutné vtedy kedy má. Aj keď sa jedná o dvojicu seniorov sledovať ich eskapády bez náznaku samoúčelnosti je zábavné. Lee Jones a Streep neboli už veľmi dlho tak príjemný na pohľad ako v tomto prípade. Carell ako manželský poradca je bezchybný. Neviem čím to je, ale poslednú dobu ho mám ako herca stále radšej a radšej. Skvelo doplňoval ústredné duo a jeho rozpravy o živote a o tom ako by mal fungovať v manželstve majú v sebe drobné zrnká múdrosti. Páčilo sa mi to a skvelo som sa zabával. O niekoľko tried lepšie ako Frankelov prešlap s filmom Big Year. ()

Lacike

Skvelá horkosladká štúdia manželského vzťahu po dlhých 31 rokoch plná trefných dialógov a v podaní ústrednej dvojky perfektne zahratých aj najmenších gest. Tommy Lee Jones ako totálny bručoun, ktorý frfle nonstop a na všetko a Meryl Streepová ako žena v domácnosti, ktorá potrebuje oživiť ubíjajúci stereotyp. No a ako bonbónik civilný Steve Carell ako terapeut, ktorý na seba nestrháva pozornosť, ale ústrednej dvojke pomáha ešte viac vyniknúť. Výsledkom je taký obyčajný film zo života. 8/10. ()

5150

Tenhle snímek stojí zejména na velmi dobrém scénáři o jednom vyhaslém manželském vztahu a excelentních hereckých výkonech Meryl Streep a Tommy Lee Jonese, kterým budete věřit naprosto vše. Radost sledovat. ()

maseer2

příjemné komediální drama, které je v rámci svých možností daleko odvážnější, než by se na první pohled mohlo zdát.. dění na plátně je celkově spíš vážnějšího rázu, ale když dojde na komediální momenty, těžko se ubráníte upřímnému smíchu.. Meryl Streep i Tommy Lee Jones navíc předvádějí výborné výkony, takže musím být spokojen.. 4* ()

bouncer

Ač asi jiná věková kategorie než cílené publikum, tak tento film s Meryl a Tommem považuji za velmi povedený. Poměrně jednoduché téma je jasně definované a dokáže utáhnout celý film. Herci jsou perfektní a ústřední dvojice funguje dokonale. V neposlední řadě tu je decentní humor, který sice nezdeformuje bránici, ale zase pohladí po duši. 80 % ()

Terva

Dá se manželství změnit? Tommy Lee Jones a Meryl Streep vás donutí nad tím popřemýšlet. CITÁT - Kdy jste měli naposledy sex?............22. září před pěti lety.......... Hořko-sladký příběh o jednom manželství trvající třicet let ze kterého se tak nějak to manželství celkem vytratilo. CITÁT - Možná by to už stačilo.......... Postelová scéna ve 36 minutě je dojemná a nádherná. Tak to bylo, zatím, jen tulení a bude hůř - sex. DIALOG: DOKTOR FELD (Steve Carell) - Arnolde, existovalo něco v sexu, co jste chtěl dělat a nedělal? ARNOLD (Tommy Lee Jones) - To je vtip? DOKTOR FELD - Ne. ARNOLD - Chcete seznam? DOKTOR FELD - Ano........... CITÁT - No dobře, výborně.......... Povedený vztah plný vzkvétajícího dialogu - asi tak se dá vystihnou děj tohoto příběhu. Zajímavý, příjemný, smutný, veselý, dojemný a hlavně poučný. CITÁT - Je opravdu těžké, dotknout se někoho, koho milujeme?........... Jídelní scéna při nakupování "propriet" k sexu je úsměvná - prostě jsem řval smíchy - banány- pak dostanou své slovo. CITÁT - Nezdar je součástí procesu............ Veselý a smutný nebo smutný a veselý příběh o jednom nevšedně všedním manželství. Tommy Lee Jones a Meryl Streep se k sobě hodí a s noblesou své role zahráli. ()

moviesfan

Meryl opět úžasná. Ono to vlastně ani jinak nejde. Snímek nemá žádné nedostatky, je milý, zahraný velmi civilně a uvěřitelně. Nečekal jsem, že námět bude dobře využit, ale naštěstí jsem se mýlil. ()

tomeš

Herecký koncert. Tečka. Nemohu si pomoct, ale jak Tommy Lee Jones, tak moje oblíbená Meryl Streep (nominace na Zlatý glóbus) jsou ve svých rolích naprosto geniální. Všichni už jsme oba viděli ve spoustě zcela odlišných rolí a oni zase překvapí a zase excelují v pozicích (jak hereckých, tak - ehm - jiných), ve kterých jste je nečekali. Příběh, který si zaslouží vyprávět a zaslouží shlédnout. Tahle generace bude stále větší cílovou skupinou a proč by se na plátně nemohli bavit o orálním sexu. ()

Ajinka126

Vůbec nevím, jak mám k tomuto filmu přistoupit. Není to zrovna ten příběh, který by mi byl nějak blízký, protože ani moji rodiče se ještě nepotýkají s takovým věkem a neřeší odcizení, takže nevím, jak moc to bylo skutečné. Ale co vím jistě je, že Maryl je královna Všehomíra, která dokáže zahrát úplně jakoukoliv postavu a není pro ni nic překážka. Je naprosto úžasná a pro mě byla radost se dívat na její výrazy a potutelné úšklebky :). Konec konců ani Tommy Lee nebyl špatný, ale s Maryl na scéně byl pro mě míň výrazný. No a co říct závěrem? Je to dobrý film, Maryl je jeho klenotem, ale jako příběh to bylo takové zvláštní, možná je to vážně pro vyzrálejší diváky :). ()

Marsik

Premiere Cinemas - Nečekaně zábavný film se skvělou dvojicí v hlavní roli. Jones postavu bručouna odehrál na jedničku s hvězdičkou a Streep si za roli uťápnuté hodné kuňky zaslouží jedničku podtrženou. Carell poměrně úspěšně sekundoval. Nečekal jsem od filmu téměř nic, ale velmi mile jsem byl potěšen a v kině jsem se dobře pobavil. Pro mě to bylo jedno velké překvapení tohoto roku v žánru komedie/drama. 80% (with J.) // (22.3.2014) NOVA CINEMA - Po téměř roce a půl jsem do Druhé šance šel podruhé, ale tentokrát mi film buď nesednul nebo jsem ho prvně přecenil. Jinak si nedokážu vysvětlit, že mě to jednoduše nebavilo. Možná to bylo tím, že sledování bručouna T.L.Jonese znovu, jak nemá naprosto žádné pochopení pro svou milující ženu, není úplně můj šálek čaje. Přitom mi české znění dobře znělo - Adamovská + Rýmský. Nerad měním svá prvotní hodnocení a nerad bych snímek připravil o mých původních 80%, ale mám silné nutkání jít s hodnocením níže. No dobře, budu dělat, že jsem film dnes jakoby neviděl a ponechávám původní procenta :) 80% (with J.) ()

Kryton

Druhá šance je romantická komedie pro starší a tím myslím hodně starší. Duo Streep - Jones hraje skvěle a chemie mezi touto dvojicí je velké překvapení. Neřekl bych, že si tyto jména budou rovna. Ovšem celý film je průměrný ač se tato dvojice snaží, tak to ze mě nevytříská euforii a emoce po celou dobu. Carell ve vážné roli také překvapil. Hodnocení OST: Typický příklad pro romedy - neurazí ani nenadchne. 6/10 ()

hous.enka

Roztomilá romantická komedie se skvěle obsazenou ústřední dvojicí. Tentokrát mi víc seděl Tommy Lee a jeho sarkasmus, než věčně opritmistický úsměv Meryl Streep (i když její úsměv, když se poprvé probudí v jeho objetí, mě dojal). Druhá šance není žádná velká pecka, ale na jedno nedělní odpoledne to byla dobrá volba. Vivat psychoanalytikům a manželským koučům! ()

Riddick77

Fantastické obsazení, výborný scénář, excelentní dialogy a aktuální tématika, která je podána velmi bezprostředně, přirozeně a citlivě. Spíše se jedná o vztahové drama než komedii, ale usměvných okamžiků, které vycházejí z reálných životních situací a problémů, je i tak dostatek. Osobité, upřímné a nesmírně přirozené! Tleskám! Režisér David Frankel potvrzuje svoji kvalitu a stává se žánrovou jistotou. Recenze zde. 9/10! [5.9.2012_novinářská projekce_kino Lucerna] ()

O.Peta

Vtipné, dojemné, skvěle zahrané. Hodně moc komediálních situací, což jsem ani nečekal. Naštěstí vkusně podaných, to se zase s ohledem na obsazení čekat dalo. Meryl opět v plné síle dokazuje, že je top herečkou a letos by si nějaké to ocenění zasloužila víc než minulý rok za Železnou lady. Pro mě velké překvapení, čekal jsem jasný průměr, ale abych pravdu řekl, byl jsem chycen snad od první minuty. 85% ()

Alementina

DaViD´82 ma ve vsech svych vytkach naprostou pravdu, i kdyz pisnicka "Why" byla skvela zasazena a ja si ji pustila rovnou nekolikrat ...to ze je to v konecne fazi hozene hlavne do roviny sexualni neni zdaleka prehnane, zaroven je to film, ktery mi prijde, ze i kdyz zjednoduse, vystihuju i podstatu vetsiny manzelstvi po xx-letech. Moji rodice jsou spolu jeste dele nez par ve filmu, ale tata vypada o dost lepe nez Tommy... a resi takovym zpusobem sve odcizeni, ze se tata na rok odstehoval a ted se to snazi dat dohromady a vazi si kazde te malickosti, ktera byla drive ubijejici vsednosti... a ano, moji rodice patri mezi pary, kteri se nikdy vzit nemeli... jenze tak jako ti dva ve filmu, samoty se boji strasne moc. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012