• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Drama

Nizozemsko / USA, 2015, 100 min

• maddy

Najprv radšej ozrejmím môj vzťah k sérii, aby moje hodnotenie nepôsobilo tak, že odpad hádžem všetkým podobným filmom. Prvý film mi neprišiel ako nijako zvlášť výrazný, znepokojivý alebo nechutný horor, nápad s ľudskou stonožkou bol síce zvrátený, ale ani raz som pri filme nemal potrebu odvracať od obrazovky oči. Až pokračovanie dokonalo to čo sľuboval už prvý film, bol to zvrátený, špinavý film (v tom dobrom slova zmysle pre cieľovú skupinu divákov), navyše slušne natočený, ktorý labilnejším divákom mohol pokojne narušiť aj psychiku. Od tretieho dielu som si sľuboval, že kvalitou pôjde opäť hore a dôstojne zavŕši trilógiu, no stal sa presný opak. The Final Sequence pre mňa predstavuje takmer definíciu filmového odpadu. Oceňujem síce, že sa Six snažil natočiť každú stonožku ako náladovo úplne odlišný film - prvý film bol taký skôr hororový thriller, druhý film takmer snuff movie a tretí je akási satira, ale bohužiaľ absolútne nefunkčná a nevtipná satira, ktorá zachádza za hranicu znesiteľnosti. Neviem kde nabral zrazu to filmárske sebavedomie, ale pokúšať sa vo filme o ľudskej stonožke (!!) o akúsi nekorektnú spoločensko-politickú satiru USA pôsobí nanajvýš nemiestne, až trápne. Zatiaľ čo pri Full Sequence som si hovoril, že napriek tomu aké filmy točí rozhodne nie je zlý režisér, tak po Final Sequence som presvedčený, že je otrasný režisér a už od neho radšej nechcem vidieť žiaden film. Neviem čo týmto chcel vlastne povedať, pretože ako satira to je úplne hlúpe, ako komédia maximálne otravné a tie preafektované výstupy Dietera Lasera, ktorý predvádza snáď najneznesiteľnejší herecký výkon v histórii filmu budem mať pred očami ešte veľmi dlho a dúfať, že jeho otravný krik a ksicht už nikdy v žiadnom filme neuvidím. No najhoršie je, že to tento krát už vôbec nefunguje ani ako nejaký znepokojivý alebo nechutný horor. Na samotnú stonožku (tento krát už skutočne ľudskú STOnožku) dôjde rad až úplne na konci a okrem jedného hromadného záberu z vtáčej perspektívy. ktorý bol navyše aj v traileri, sa v podstate hororový divák ničoho nedočká. Síce nie som úplne ten typ hororové diváka, ktorý potrebuje vidieť vo filme podobné nechutnosti a radšej vyhľadávam stiesnenú atmosféru ako jatky, ale keď už si pustím film o ľudskej stonožke tak v ňom chcem vidieť aspoň niečo a nie aby už aj prvý pomerne lacný film toho svojho času ponúkol omnoho viac. Final Sequence sa namiesto toho však sústredí vyše hodinu na dementné dialógy prekladané fekálnym humorom a záver namiesto nejakého šokového momentu odbije pohľadom na jedno zašívanie. Ďakujem, ale podobné banálne satiry, ktoré sú hlúpejšie než to čo chcú vlastne kritizovať nepotrebujem. CELKOVO: 0,5* (1/10)(28.5.2015)

• topi

Třetí pokračování a zase úplně o něčem jiném. Ovšem kvalitou je nejslabším dílem série. Sice občas je to vcelku vtipná satira, ale chybí jí ten správnej nadhled. Ale jedná scéna předčí i Srbski film, to je hodně velká zvrhlost (a to nemyslím zrovna kastraci). A stále řvoucí Laser mě občaš šel trochu na nervy.(15.8.2015)

• verbal

O tom, že Tomáši Šestkovi zaručeně kape na karbit, není nutno polemizovat a jeho dosavadní „patotvorba“ je toho nesporným důkazem, ale také požehnáním a viagrou pro všechny zvrácené perverty, kterým jako mávnutím kouzelného klystýru nepochybně dokáže proměnit toho obvyklého Spončboba v kalhotách v sepiovou kost. U prvních dvou dílů jeho chirurgického strkání nosů do prdelí duševně vyvážený divák sice nehonil, nicméně byly natolik hnusné, vykolejené a bizarní, že alespoň způsobovaly pocit dokonalého odporu asi jako Den otevřených trakčníků v léčebně pacientů po kolonostomii. Tomík nám však ze všeho toho úspěchu u psychopatologického publika náležitě zpychnul a místo další várky narušené invazivní chirurgie nechal skoro celé třetí pokračování svého úchyla aspirovat na cenu NekroThálie za ultimativně bezcharakterní neherectví. Výsledkem je směs řídkých, krvavých hoven a prohleněných zvratků natolik trapných a debilních, až si s ní obvyklý anál s měsíc mrtvým, vykuchaným drobným hospodářským zvířectvem nahrazují jen ti nejzoufalejší Smaženicové, kdovíproč stále unikající ústavní léčbě. Zase pak ale nemohou jako obvykle před spolupacienty hustě frajeřit, že se zrovna včera vycákali na kozy. Toto je první počin z celé série, který opravdu neváhám Tomíkovi adekvátně ohodnotit, a tak ukazováčkem, který jsem měl ještě před chvíli zastrčený v prdeli, vyšťárám trochu bordelu z ucha, setřu vnitřní stěnu deset let nečištěného dřezového sifonu, naklikám tu po Birdmanovi druhý nejhnusnější odpad, co jsem kdy udělil, vyhodím myš a jedeme dál.(29.5.2015)

• Rodriguez

Když první film čerpal z originality bylo to celkem zajímavý, druhý ujížděl na perverznosti a ten třetí si z toho evidentně dělá prdel! Protože, tady se sešli všichni, jak herci, tak rejža a pořádně si zaobcovali s vězni v jedné veliké stonožce, kde i svůj úd dal do placu Eric Roberts. Tome Tome, to si to dopracoval a to jsem věřil, že trojka mě rozseká ze všech nejvíc! Final Sequence se tedy nekoná, škoda... 30%(8.11.2015)

(pokračování komentáře k filmu "Lidská stonožka 2") Lidská stonožka 3, rozhodně ne. Tentokrát, se nacházíme v prostorách americké věznice, stojící kdesi v poušti a nesterilní prostředí špinavé podzemní garáže, zde bylo opět nahrazeno takřka sterilním, zručnost obézního kutila Tima, přesnými chirurgickými postupy, kancelářské potřeby a rezavé nářadí nerezovými skalpely, narkóza ránou kladivem celkovou anestézií a laxativa opět nahradila anestetika, antibiotika a analgetika. Nic z toho, tu ovšem takřka neuvidíte. Uvidíte hlavě a skoro nepřetržitě, napůl šíleného ředitele věznice Billa Bosse, který rád řeční, sem tam mučí nějaké vězně a který se třese, před návštěvou guvernéra Hudgese, nebo se nechává uspokojovat svou sekretářkou Daisy. Většinou však diskutuje, se svým asistenten, panem Butlerem, jež řediteli nenápadně podsouvá svůj nápad na řešení špatné ekonomické situace ve vězení, závisející na režisérovi Sixovi a vězeňském doktorovi Jonesovi. V tomto díle, jakoby už nešlo o ten nemyslitelný nápad, který tuto trilogii odstartoval, tady jde zřejmě o zneužití moci, kterou člověk dostane a o psychologický rozbor člověka, schovávajícího se za získanou autoritu, ale bez jakéhokoliv morálního povědomí.(17.8.2015)

• - Tom Six na Twitteru před produkcí filmu uvedl, že tentokrát je jeho přáním udělat lidskou stonožku z 500 lidí. (KajusaK)

• - Před natáčením filmu režisér Tom Six prohlásil, že vedle tohoto pokračování bude druhý díl vypadat jako „disneyovka“. (Ruuzha)

• - Na rozdiel od minulých dvoch dielov si vo filme zahral aj sám režisér Tom Six. (ShortyIC)