Ackoliv Michalek natocil dva vytecne filmy (Sekala a Babi leto), tak uz je to rada let a od Posla jsem si nic nesliboval. A musim rict, ze me celkem mile prekvapil. Sice obycejny, ale relativne uveritelny pribeh ze zivota nekolika tricatniku. Hadek dobry, zdatne mu sekunduje i Vyoralek a Mikulkova. Pochvalim i Strbovu kameru, predevsim zabery z jizd na kole. Zaver filmu me ujistil v tom, ze nize s hodnocenim jit nemohu.(7.12.2014)

Posel není vůbec špatný. Neokoukané prostředí, neprovařené téma, dobré obsazení. Jiří Vyorálek a Matěj Hádek (ten hraje "pěknýho" hada) jsou úžasní. Dámy prominou, ale ty mě nijak zvlášť nezaujaly. Sem tam nějaký fórek. Trochu pomalejší a nudnější rozjezd, ale pak to chytne to správné tempo a jede to jako dobře namazaný stroj. Hudební doprovod taky OK, takže spokojenost. Celé je to takové reálné a uvěřitelné, z běžného života nás všech. Líbilo se mi to.(31.3.2014)

• cipoch

Na tento film jsem šla s nedůvěrou, kterou v poslední době mívám k českým filmům. Předtucha se vyplnila..Sex, závodění na kolech, něco málo děje. Naprosto příšerné skoky odnikud nikam, film nespasila ani hudba Blue Effect, naopak mě ještě díky ní některé scény víc rozčilovaly. Přitom nápad na film dobrý..zpracování šíleně nudné..(7.7.2012)

Velmi zajímavý příběh a troufám si tvrdit, že takřka ze života. Zpracováno je to v plynulém souběhu se skutečností a tím je povýšena veškerá reálnost dějství. Matěj Hádek v roli Petra je přesvědčením nelehkosti bytí v současném životě. Tempo vyprávění se občas zadrhne, ale nijak to na výsledku nevadí. Vzniká tak vlastně pro diváka chvilka k zamyšlení nad osudem a absurdity hlavní postavy. Scénář je napsán dobře a veškeré charaktery postav jsou pochopeny a zahrány velice zodpovědně. Až bych si troufl tvrdit, že se někdo v určitých chvílích i pozná. Snímek je zkrátka výpovědí jednoho ponurého života v hlavním městě se všemi svými klady i zápory. A tentokrát se to tvůrcům opravdu povedlo.(22.4.2014)

• Pitryx

Skvěle zahrané. Poklona panu Hádkovi. Takovou svini aby člověk pohledal. Vlastně, v dnešní době už ne. Jenže, co dále? Scénář se zmítá jako hadice tlačená vzduchem. Děj v podstatě není, a když tak je držen na uzdě vedlejšími kravinkami. Asi budu muset mrknout podruhé, protože váhám, zda nic, nebo dvacet. +++Tak jsem mrknul podruhé, a dávám celých 40. Myslím, že si to film zaslouží. Víc ne za zmrvený konec.(5.7.2017)

• - Film nemohl sehnat žádné studio, které by film natočilo. Nakonec se ho ujalo brněnské studio České televize. (morgos)

• - Vladimír Michálek se částečně inspiroval filmem U konce s dechem (1959). (JoranProvenzano)

• - Herci zvládli akční scény až na malé výjimky sami. (morgos)