• Hwaelos

Umělecká suvénnost reprezentovaná schopností vyprávět nezcela banální příběh (samo o sobě jev v české kotlině nevídaný), či sdělit něco důležitého o člověku, se z jeho filmů vytrácí. Námět o přerostlém děcku v podobě třicátníka je sice aktuální, ale jeho ztvárnění se rozpadá do sledu více či méně povedených scén, plných toporných replik vyslovovaných topornými ne-herci. Jediné, co nadále stojí za pozornost, je kamera. - - - Viděno v předpremiéře na LFŠ. Podle režisérových slov se ale možná snímek ještě přestříhá, tak uvidíme.(29.7.2012)

• zdeny99

Třicetiletý poslíček na kole prožívá stejně bídný život jako je bídný tento film. Ten příběh je strašně nezajímavý a kdo by čekal nějakého psychopata v podobě Matěje Hádka, tak na to ať zapomene. Já osobně čekal, že to bude něco podobného, co zahrál jeho bratr Kryštof v televizním filmu KLEC. Jenže tohle otravná nuda, která překvapila až poslední minutou... [855. hodnocení, 75. komentář, 48%](1.7.2020)

Asi jsem to s tím hodnocení trochu přehnal, film mě totiž docela příjemně překvapil. Od českých filmů už nic nečekám, takže vidět něco, co mě nefackuje toporností, trapností a laciným humorem je tak trochu zjevení. A Matěj Hádek v hlavní roli je skvěle nesympatický. (Nakonec musím hodnocení snížit, protože jsem si už po týdnu nemohl vůbec vzpomenout o čem to bylo).(31.10.2012)

Brněnský film o nechutném egocentrikovi aneb Jak to dělají cyklisté... 1) Nabízí se srovnání s filmem Expresní zásilka. I když mnozí komentátoři poukazují na zřejmou plytkost scénáře, na rozdíl od amerického souběžně vznikajícího snímku v tom našem alespoň o něco jde. 2) 37letý Matěj Hádek (hlavní postava) je "skvěle nesympatický" (komentátor DDT) a tím jsem výčet zajímavých hereckých výkonů vyčerpal. 3) Hodně slabé tři hvězdičky.(30.3.2014)

Lidé asi nemohou strávit film, ve kterém je hlavní hrdina antihrdinou. Ano je těžké koukat na někoho, s kým se nemůžete ztotožnit. Film není rozhodně prázdný ani nudný. Vůbec nemohu pochopit, že to někdo napíše. Ve filmu je naopak tolik vrstev v každé postavě a na rozdíl od mnoha současných filmů není předvídatelný a líbivý. Tím byl pro mě ještě zajímavější. Velké překvapení pro mě byla Mikulková, ale výkony všech herců bylo velké plus toho filmu a i díky nim jsem přehlédl určité nedorazy scénáře.(6.4.2019)

• - Film nemohl sehnat žádné studio, které by film natočilo. Nakonec se ho ujalo brněnské studio České televize. (morgos)

• - Film měl původně vzniknout jako TV film. Až později se rozhodlo, že půjde do kinodistribuce. (morgos)

• - Herci zvládli akční scény až na malé výjimky sami. (morgos)