Asi jsem to s tím hodnocení trochu přehnal, film mě totiž docela příjemně překvapil. Od českých filmů už nic nečekám, takže vidět něco, co mě nefackuje toporností, trapností a laciným humorem je tak trochu zjevení. A Matěj Hádek v hlavní roli je skvěle nesympatický. (Nakonec musím hodnocení snížit, protože jsem si už po týdnu nemohl vůbec vzpomenout o čem to bylo).(31.10.2012)

• cipoch

Na tento film jsem šla s nedůvěrou, kterou v poslední době mívám k českým filmům. Předtucha se vyplnila..Sex, závodění na kolech, něco málo děje. Naprosto příšerné skoky odnikud nikam, film nespasila ani hudba Blue Effect, naopak mě ještě díky ní některé scény víc rozčilovaly. Přitom nápad na film dobrý..zpracování šíleně nudné..(7.7.2012)

Velmi nesympatický hrdina, kterého dobře a nesympaticky hraje Matěj Hádek je asi základem zdejšího špatného hodnocení. Ono se po všech stránkách jedná o docela povedený film, možná trochu moc televizní a tímpádem zjednodušený náročností na běžný divácký průměr, ale pořád se jedná o to lepší, co televize v poslední době dělá. A za ten konec přidávám jednu hvězdu navíc....jednou repre-pořád repre...70%(3.1.2015)

,,Zloději kol" po česku? To asi ne. Tentokrát jsem neměl pocit takového toho "typického českého filmu", jaký popisuji např. u filmu Poupata, ale přesto nejsem z Posla nijak nadšen. Na Michálkovi je sympatické, že neuvízl v jedné zaběhnuté koleji. Režisér takových hitů jako Je třeba zabít Sekala nebo Babí léto by v našem malém rybníčku mohl celkem spokojeně točit variace na tyto příběhy, kdežto z Posla je cítit snaha zkusit něco jiného, překročit svůj stín. To vyšlo jen zčásti - a na vině je především scénář bůhví proč oslavovaného Marka Epsteina (co jsem slyšel, žádná z jeho novinek, tedy ani Signál ani Vrásky z lásky, není zrovna zázrak). Film se snaží cosi řešit, ale je to takové nemastné neslané, chybí zápal, chuť zkusit něco, co tu opravdu ještě nebylo. Říká se, že umělec by se měl pustit do nějakého díla teprve tehdy, pokud by umřel, kdyby tak neučinil. A to je právě problém mnoha českých filmů, Posla nevyjímaje. Kdyby nevznikl, nikomu by to nebylo líto, nikdo by to nezaznamenal a naše kinematografie by vůbec o nic nepřišla, což je samozřejmě velmi špatně. Ale abych jen nehanil - Hádek a Leimbergerová jsou senzační.(2.8.2012)

Posel je jednoduše řečeno film o cyklomrdu. Ale je třeba říct, že je to snímek povedený a zdejší hodnocení je nejspíš způsobeno tradiční záští vůči českému filmu. Režie, kamera i herecké výkony jsou dobré až výborné, nejslabší položkou je scénář. Epstein poslední dobou produkoval sr.ku a za sr.kou, takže v tomto ohledu se jedná o jeho nejlepší počin. Přesto se scénář neubrání mnoha klišé, například celá vedlejší línie s tlustou ošklivou holkou, která se zamiluje do Petrova kamaráda. Kolikrát už jsme tohle viděli? Největším kladem snímku je dobře postižená mentalita třicátníka utíkajícího před sebou samým, adrenalinové závody Brnem a několik vtipných dialogů. Bohužel se na můj vkus až příliš často používal takzvaný "kozí záběr", děkuji Lence za terminologii. Na závěr si neodpustím poznámku: Většina cyklistů si své "miláčky" zamyká, Epsteinův scénář objeví zámek až ke konci filmu.(24.10.2012)

• - Film měl původně vzniknout jako TV film. Až později se rozhodlo, že půjde do kinodistribuce. (morgos)

• - Vladimír Michálek se částečně inspiroval filmem U konce s dechem (1959). (JoranProvenzano)

• - Film nemohl sehnat žádné studio, které by film natočilo. Nakonec se ho ujalo brněnské studio České televize. (morgos)