Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiální text distributora)

alldo.raine

Pro mě osobně velké zklamání.... Vše zajímavé se vešlo do traileru a jinak se už v tomto filmu nic moc nestane.... Jen se vypije hodně Jamesona... ()

Looka

80% M. Wahlberg jako nešťastník, kterého využívají všichni okolo jen ke svému prospěchu. Dobrá noir detektivka, kde nemá cenu vyzrazovat cokoliv ze zápletky. ()

Zombiepod

Zľahka nadpriemerná kriminálka, ktorú nad hladinou držia len presvedčiví herci. Broken City je jedným z filmov, ktoré sa snažia pôsobiť omnoho komplikovanejšie ako sú, a záver v tom diváka len utvrdí. Okrem toho že prvá polovica takmer ničím neupúta a film celkovo je plný rôznych patetických kecov, v druhej polovici z toho Hughes vybrúsil solídny politický triler, ktorý sem-tam aj udrží v napätí. Najlepší pochopiteľne Crowe v dosť neobvyklej, ale výbornej roli. ()

sWONDER

Dobrá detektívka, ktorej hlavný problém je, že je príliš obyčajná, alebo ľahká ?! Herci, dialógy, zápletka, všetko na vynikajúcej úrovni, ale je to akési nemastné neslané. Môže za to asi nemastná neslaná réžia. Škoda. Na druhej strane som sa ani náhodou nenudil, pekne to odsýpalo a Wahlberga mam stále radšej. Proste solídny film, ktorý ale mohol byt´ ovela lepší. ()

Bezmenny

Mark, Russell, Catherina, atď. Herecké obsadenie bolo skvelé, ale to nemôžem povedať o deji samotnom. Možno by to chcelo lepšiu zápletku a možno lepšiu réžiu. Počas filmu som zažil len jedinú emóciu a aj to nemala nič spoločné s kostrou deja. Škoda, mohlo to byť o triedu lepšie...potenciál na to bol. ()

TommyDiamond

Dnes světu kriminálek, když pominu stupidní seriály, vládne (knižně) JoNesbo a duo Keplerovců, kteří nejen obohatili krimi o některé nové prvky, ale navíc posunuli krimi příběhy na novou lepší úroveň. Proč to říkám? Tvůrci Broken City rozhodně nehledí na nové trendy a zvolili starou řemeslnou klasiku, které dopomůže hvězdné obsazení. Příběh je tak jednoduchý a každý, tak po půl hodině asi tuší kudy se bude ubírat směr a jak vše dopadne. Obsazení Zlomeného města opravdu obohatilo celý film. Zeta svou roli femme fatale splnila. Crowe ve svých záporných rolích vždy exceluje a Wahlberg docela ušel. Celkově mě film neurazil a tak můžu dát tři hvězdy..... ()

DavidWebb

Po prečítaných recenziách sa pre mňa jediným dôvodom na projekciu stalo účinkovanie Russella Crowea a fakt, že som si chcel doplniť jeho filmografiu. No a keďže som nemal veľké oči, ako sa to niekedy stáva, bol som naopak celkom spokojný. Je mi jasné, že z Broken city nemôže byť trhák - jednak kvôli príbehu (čachre-machre zkorumpovaného starostu, koho to zaujíma?) a aj kvôli dosť povrchnému scenáru. Ale režisérsky a herecky si Zlomené mesto zase nevedie tak špatne. Záleží na tom, či vám to ako divákovi stačí. Mne osobne to stačilo nato, aby som sa nenudil a našiel v tom niečo, čo na mňa spravilo aspoň trochu dojem - film ako taký. Záver sa síce môže zdať nadnesený, na druhej strane sa nečudujem, že sa medzi všetkými ľuďmi, zhnusenými zo sveta v ktorom žijeme a možno aj zo svojich vlastných, nájde človek, ktorý urobí čo musí aj keď to znamená zato zaplatiť pobytom vo väzení. Jednoduché, neoriginálne, aj klišé sa nájde, ale ak to niekedy zase odvysiela jedna z našich narkotických TV tak sa tomu neuhnem. 70% ()

dwbmb

V hlavní roli známý Wahlberg, přesto jsem se těšil na scény s Crowem, který do své role dobře zapadl, a to ho ve filmech zrovna nevyhledávám. Hlavní hrdina Billy má totiž stejný problém, jako celý film, nemá charisma, nemá koule. Takže čumíte na něco, na co se čumí opravdu dobře, ale nudíte se u toho. ()

Bezda22

Začátek byl slibnej. Ovšem i přes to, že stopáž neni kdovíjak dlouhá. Přišlo mi to strašně dlouhý. Je to tim utahanym příběhem. Wahlberg mě bavil jako v každym filmu co sem s nim viděl, ale to nestačí. 60% ()

papadoce

Mať to iných protagonistov tak poviem, že lepší priemer, ale vzhľadom na herecké obsadenie vysokej hollyúdskej úrovne trochu sklamanie. Nie je to ale vyložene zlé. Celkom dobre to hral Marky Mark aj Zeta. Problém bola podľa mňa zápletka, ktorá potrebovala ďaleko viac, možno detailnejšie premyslenie, neviem, každopádne má to svoje dôvody prečo v modrých a prečo aj od takého rozdávača hviezd ako som ja, len tri. Je to ale pozerateľný materiál aj opakovane po čase a to sa cení. Pozrite si. ()

Solverino

Spíše slabé a slabší. Herci hrají na půl plynu a spíše mechanicky, režisér je prakticky nevede (i když herecky vést Marka Wahlberga by nedal ani slepecký pes!) škoda. Nejvíc mě nasr.alo, že zase zvítězila pravda a láska nad "kapitalismem" s lidskou tváří! Vivat starosta buzerant :( Hnus velebnosti, jdu blejt! ()

RobbieM@N

Broken City není špatné, je to relativně komornější a osobnější, ale zápletka je opravdu ta nejneoriginálnější, která může být. Tenhle film měl být natočen bez kompromisů, z filmu je cítit, že kompromisy tam jsou. Kdyby to bylo temnější a brutálnější, fungovalo by to úplně parádně, takhle je to jenom průměr. ()

gicous

Zlomené město, zlomený scénář, zlomená réžie - Bez atmosféry, bez napětí, bez překvapení. Je to škoda, už jen kvůli ústřední dvojici Wahlberg-Crowe, kteří umí prodat své charisma i v takto podprůměrném krimi. ()

Uberlord

Ničím výjmečný film. Abych pravdu řekl, tak v jednu chvíli tam bylo tolik jmen, že jsem se v tom až příliš ztrácel. Protože každé postavě "navíc", bylo věnováno tak málo času, že si ty jména zkrátka nepřiřadíte. Jedná se o dobrou kriminálku se spoustou detektivní práce. Ovšem akce moc nečekejte. Standardně dobrý Russell Crow; ozdoba v podobě Catherine a jako vždy skvělí tahoun filmu Mark Wahlberg - ovšem nečekejte žádné charismatické hraní. Billy Taggart je tady jednoduchej jak prkno a všechno řeší střemhlav. Ale jasně, jde o velké ryby - takže to někdo musí prvně schytat, než dá Billy všechno všanc. Na zahnaní nudy dobrý a možná na to kouknu víckrát. Ale v mých očích má Mark pořád na víc a tohle rozhodně nepatří mezi jeho nejlepší filmy. Mark si zaslouží nějakou kulervoucí, akční masárnu. A s foťákem si může hrát klidně Nicolas Cage... ()

Vykuk

Kdo hledá akci, ať hledá jinde, neříkám, že jsem se úplně nudil, ale místy jsem musel přeskakovat. Je to solidně zvládnutá.. řekněme krimoška, ale rychle zapomenu. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013