Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiální text distributora)

Stíba

Přesto, že oba hlavní herci patří k mým velkým oblíbencům mě tohle příliš neoslovilo. Atmosféra nemá žádné vrcholy a není tu nic co by výrazněji chytlo. ()

Franc1s

Jako po těch recenzích co jsem přečetl, to nevypadlo nijak zajímavě, ale já jsem překvapen! Ano pravda, občas to vypadá, že filmu dochází dech a že děj je natahován až až nebo někdy uplně zbytečné dialogy apod. Za to stále bylo nad čím přemýšlet, pořád se objevovaly nové důkazy, vodítka, indicie a zvraty, kdy jsem fakt už nevěděl, jak todle dopadne, super! Do toho ten bezva hudební doprovod, který si rád poslechnu i bez filmu. Ale je pravda, kdyby tu nehráli ti dva R.Crowe a M.Wahlberg, tak se na to nekouknu :) +7/10 Překvapen!!! ()

Lumberjack

Původně jsem si z obsahu filmu přečetl jen začátek první věty a tak jsem si myslel, že se bude jednat o poldovi, který mstí smrt sestry své holky, nakonec se z toho vyklubalo politické (chvílemi docela zdlouhavé) drama. Dávám 3.5* za zajímavý konec, jinak Wahlberg a Crowe si drží své herecké standardy... ()

ISAJ

Scenáristicky a režijne dobre spracovaná detektívka ktorá síce neponúka nič prevratného čo sa príbehu týka, ale aj tak vdaka za nu. Dnes sa dobré krimi vidí na plátnach skôr zriedkavo, a Broken city určite stojí za pozornosť. Dosť mi to pripomínalo precenovaný a o triedu horší Croweov State of Play , kde bolo taktiež luxusné obsadenie. Hughes drží celý film pevne pokope kvalitnou réžiou, vie pracovať s postavami a rozhodne nenudí. Určite by som uvítal viac takýchto filmov. 6/10 ()

D.Sleeper

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení příjemné překvapení. Solidní řemeslo. Ústřední trio Wahlberg, Crow a Zeta-Jones šlape jak švýcarské hodinky ;-) ... Snímek si vhodným způsobem buduje tu správnou atmosféru a napětí a ke konci vyvolá ty správné pocity, byť by to šlo udělat i s o fous větším nasazením... Crowův výkon rozhodně snese srovnání s žánrově blízkým L.A. - Přísně tajné, byť jako postava stojí na "opačné straně barikády"... Co ovšem srovnání nesnese, je L.A. - Přísně tajné a tématicky blízké "dílko" Gangster Squad - Lovci mafie. Je zajímavé, jaké má zde na ČSFD "Gangster Squad" hodnocení v porovnání právě s "Broken City". A to říkám jako velký milovník akčního filmu, kterým "Gangster Squad" nepochybně je - bohužel, je to to jediné, čím je. ()

Black-star

Ničeho co film slibuje, tedy napětí, akce či dramatu, se vám nedostane. Nebo alespoň ne v takové míře aby vás to zaujalo, nadchlo, pobavilo. Vcelku průměrný, lehce nudný film, který ani celkem zvučná jména nedokáží udržet od nevyhnutelného propadáku roku. Zklamání 40% ()

Pavel82

Jeden z těch filmů, kde kvůli únavnosti a rozvleklosti celku přestávám vnímat jména "důležitých" postav a ztrácím se ve stokrát převařeném, politickém kolotoči spiknutí, nevěry a vražd... ()

aLCaP0Ne

Na môj vkus na CSFD len prekvapivo 60%. Každopádne si tento počin na čele s Markom určite zaslúži viac. Kto sa vyžíva v zápletkách a detektívkach sa má na čo tešiť.. 75% ()

XsApollo

"You seem nervous. Its Probably the bomb i shoved up my ass." Dôkaz o tom, že herecké obsadenie nie je všetko. Škoda, čakal som viac. ()

waska

Přijemné herecké obsazení, i když uměle opálený Russel působí dost směšně, ale dokážu si představit, že směšně vlastně vypadá většina politiků. Jednoduchá zápletka, kde je zcela zřejmé od začátku kam to celé směřuje, ale na herce se hezky kouká, takže mi to bylo docela jedno. ()

Acrobat

Prečo plačeš dievča? Zo svojej pozície jej nemôžem pomôcť, pretože stala sa obeťou hry mocných. Svojských uzurpátorov, ktorým som dohováral, ale hlas biedneho volajúceho z púšte lacného života nepohol ich srdcom. Odchádza, lúči sa a je viem, že ten piatkový plač nebude nikomu na prospech. Slnko zapadá za parazitickú horu, zvieram volant starého auta a plynule hoc pomalšie mierim domov. Politické svinstvo v miestach, kde nie je možné prehrať. Musí zvíťaziť logika, potreba práce...To všetko len ak vo vymyslenom svete. Nežiješ v živote, ktorý si si vysníval. Nedal som jej nádej a do zhnusenia ma dostáva nemohúcnosť byť jej strážcom. Na vlastnej koži zažívaš hru vyšších miest, ktoré sa sami nazvali mocnými tohto sveta, kraja, mesta, štvrti...Nesmiem upadnúť v marazmus. Dám si sprchu, alebo nie, radšej nie. Napúšťam vaňu a zmyjem hriech a hlúposť dnešného dňa. // Možno vo vani pochoval Hughes nádej na brilantný životne reálny záver, ktorý vidím raz za mesiac okolo mňa. Hughes koncom síce dáva nádej, ale vieme že aj keď nasleduje väzenie, niekto nemal prehrať. Hudba, tma, mokré ulice, uslzené oči, prízemnosť a relativita vecí Hughesovcom idú, a ponúkajú síce v pomalom noir tempe, ale pevný príbeh so solídnou formou. (videné 29.11.2013, BDrip) ()

ER

Funkčně natočené,ale toť asi vše. Zápletka by ještě šla,R.Crowe a jeho manželka taky,ale M.Wahlberg tady až moc působil jako "panák" s nízkým IQ,ale za to odhodláním se poprat se špínou NY. Celá jeho motivace,proč to udělat je chabá,jako rodinný život,který se mu sesype až moc rychle a tak nějak divně (promítání filmu s jeho přítelkyní). Pár dalších vad na kráse se najde,ale výsledný dojem je dobrý. ()

john.h

Bezva film s dobrým obsazením. Každý hraje velmi solidně. Zápletka je dobrá a napínavá. Nechápu nízké hodnocení. Celkově to připomínalo nějakej old school kriminální seriál. A i jméno hlavní postavy by bylo vhodné pro nějakého seriálového detektivního badasse. Soundtrack tento pocit jen umocňoval. Což není negativum. Já se pobavil. Jediný zápor je, že se v dialozích objevuje spousta jmen a člověk se v tom trochu ztrácí. Naštěstí se ta jména používají dostatečně často, aby se v tom divák stihl do konce zorientovat. Celkově jsem měl z tohoto filmu, po přečtení negativních recenzí a po zkouknutí zdejšího hodnocení, nečekaně hodně dobrý a příjemný pocit. ()

snek49

Nejedná se o nějakou mimořádnou detektivku. Myšlenka je sice zajímavá, ale příběh postrádá jakékoliv napětí, herci jsou pořád napjatí a ani jeden z nich se nepředřel. Zábavně tak působil spíš jen vztah Wahlberga se svojí simpatickou sekretářkou. Zkrátka a dobře, moc se to nepovedlo a pokud tento film neuvidíte, litovat nebudete... ()

Lavinia

Není to klasická detektivka, je to pokus o klasickou detektivku, ovšem po modernu roztahanou o tak 25 minut navíc. Minimálně. V druhé polovině příběh kulhá už tak strašně, že by měl nárok na průkaz pro invalidy a konec je nemastný - neslaný, no tak jo, jsme všichni děsně morální, hlavně hrdina, a kam se vlastně vypařila ta kráska, co s ní chodil? Tak potichu? Je to tak za 2,5 a ne za 3, ale budiž jim přáno. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013