Království lesních strážců

Kráľovstvo lesných strážcov

Epic

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

Čekal jsem od toho sice něco jiného a taky jsem tomu podle traileru nedůvěřoval, ale získalo si mě to. Je to takové dobrodružno romantické a krásně animované. Hudba se mi taky líbila, ale ne zase nějak moc. Hlavní písnička mi přišla slabá, to tvůrci krapet ponechali na vedlejší koleji. Příběh se mi líbil, svébytně pojato, přestože taková klasika. Rozhodně ve všem lepší než zde zmiňované jiné filmy s francouzskými pidižvíky. Taky to v něčem připomínalo i zvonilku, ale to je vše prostě tento styl světů, takže je to logické. Šneka ani slimáka jsem si moc neoblíbil, navíc jim dali fakt děsná jména, ale zase oni byli důležití pro něco z příběhu, takže proč ne. Padouch byl fajn, čekal jsem ale něco hrůzostrašnějšího, tohle ušlo na dětský film. Hlavní hrdinka se mi líbila hodně, lístkovský buřič moc ne a samurajský Ronin hodně i když on ne zrovna animačně. Možná škoda, že ve snaze splnit to, že ti drobní obyvatelé lesa jsou superrychlí, je veškerá akce prakticky zběsilá a nepřehledná, takže vlastně není nic vidět. Z tohohle vychází nejhůře finální bitva s netopýry, kde to hodně vyniká i díky splašenému střihu. Emočně to fungovalo dobře, vtípky byly slabší, ale pár jich vyšlo. Lepší než jsem čekal, příjemné překvápko a pro mě lepší než letošní Croodsovi. Pořád ale čekám, nějaký nabušenější animák :) Taky mě dostalo, že něco z traileru, nebylo ve filmu ani použito a nebo jsem to přehledl? 9/10(1.6.2013)

• Carljack

Česká distribuce snad poprvé přišla s nejlepším překladem názvu pohádky…uznala, že pohádka s názvem EPIC a dabérským obsazením – Beyoncé, Pitbull, Johny Knoxville, Christoph Waltz či Colin Farell a mnozí další – vlastně není vůbec epická a tak tomu dala normální a velice vhodný název: Království lesních strážců. Animovaná rozprávka s tak originálním příběhem, že vlastně vykrádá Arthura a Minimoje, Kroniku rodu Spiderwicků a Mravenčí polepšovnu (s inspirací u Zvonilky). Příběh rozhodně není kdovíjak zajímavý avšak animace je krásná a opravdu se na ní dobře dívá, hudebně se nejedná o žádnou husí kůži, ale ani nijak nezklame. Naopak budete udiveni z nepřátel, kteří vypadají jako malincí žraloci s dozvíte se, že i v lesním království žijí černoši. Ve výsledku je to hodně průměrná televizní pohádka, která podle mého nepatří do kina. Jednou za čas se možná pousmějete, ale nedokáže uchvátit, pobavit a ani nijak dramaticky zasáhnout, což některé pohádky opravdu umí…tahle má pouze tu drzost se pojmenovat epicky. Je mi líto těch všech dabérů, kterých jsem si ani nevšiml…40%(21.8.2014)

Vcelku hezký animák přinášející klasickou zápletku o boji dobra a zla. Lesní prostředí je příjemné,ale samotný příběh bohužel nepřináší nic, co bychom už předtím někde neviděli. Na druhou stranu, tvůrci velmi pěkně vykreslují vzájemnou konfrontaci malých človíčků, obsahující šiškochlapíky, malinové, borůvkové a květinové dámy a především zelené strážce se štíty z listí a velkých neohrabaných hromotluků, mluvících jako zpomalená deska. Jak to nakonec se zákeřnými Boggony dopadne můžete hádat sami. Pro děti a ty z Vás, ve kterých ještě stále převládá dětská duše, dobrá volba. Pravda a láska, přece vždy vítězí nad lží a nenávistí.(14.9.2013)

Animáky mám já ráda. A když jsou k tomu všemu ještě pěkně udělané, mají příběh s hlavou a patou a nejsou plné opakujících se rádoby vtipných scének, tak to jsem ještě radši. Epic (český název filmu výjimečně lépe vystihuje příběh – Království lesních strážců) je jedním z nich. Po boku prvního dílu Ice Age se staví mezi tu lepší polovinu animovaných filmů a dokonce i o pěkných pár stupínků navíc převyšuje nastavenou laťku průměrnosti. Příběh o lidské dívce, která se ocitne mezi záhadnými lesními skřítky, rozhodně nenudí a několika dějovými zvraty dokáže i dospělé obecenstvo pěkně překvapit. Ústřední postava mladých lidí, lidské M. K. (Amanda Seyfried) a skřítka Noda (Josh Hutcherson), dokazuje, že i přes rozdílné povahy je možné k sobě najít cestu a že je všeobecně důležité vědět, co je skutečně důležité. Zrod jejich přátelství je komplikovaný, ale o to víc úsměvný. Kontrastem je pragmatický Ronin (Colin Farrell), který za každé situace zachovává chladnou hlavu a nepřipouští si prohru. Na protipólu stojí černočerný kazisvět Mandrake (Christoph Waltz), jehož všudypřítomná temnota je postrachem všeho živého a zeleného. Kaleidoskop zajímavých postav uzavírá velmi vtipná dvojice slimáků Gruba a Muba (Chris O’Dowd a Aziz Ansari). Boj o záchranu lesního království a potažmo celé lesní vegetace je prezentován ve velmi propracované a dobře interpretova(tel)né formě. Zlo je vytrestáno, staré vztahy jsou urovnané, nové posilněné společným cílem. Mně se to líbilo. Moc.(25.8.2013)

• chelseaman22

Zasrané, pathetické, infantilní a veskrze kladné animované šmouhy jsou všude! Potrhlý laureát honore causa si to jako OSVČ mastí po lesním pažitě, kde se pomocí soustavy lup snaží odhalit mikroskopické společenstvo, jež nejčastěji osedlává havrany či kolibříky. Jeho postpubertální dcera se prostě nemůže dívat na to, jak její papánek vyvádí skopičiny, a proto si sbalí saky paky a hurá za matkou do Vidlákova! Jenže se zmenší na velikost slimouše, prožije první lásku vůči jezdci na kolibříkovi a samozřejmě zachrání zdejší hektar lesa a tudíž i celý svět! Příliš veselý konec, nesoustřeďte se jen na pancharty a peněženky jejich rodičů milý producenti a tvůrci! 45% Celosvětový výdělek k 12. 1. 2014: $268,426,634, což je 2,68 násobek budgetu..........364. nejvýdělečnější snímek historie a zároveň 62. nejvýdělečnější snímek uvedený ve 3D(12.1.2014)

• - Meno kráľovnej Tara pochádza z latinského slova "terra", čo znamená "Zem". (stefi7773)

• - Dom Dr. Bomby bol inšpirovaný skutočným domom známeho maliara z 19. storočia Frederica Edwina Churcha. (LuiCJ)

• - Kus papiera, ktorý si je možné všimnúť na konci filmu, má na sebe dátum 5-24-13. Ide o dátum vydania filmu. (LuiCJ)