Království lesních strážců

Kráľovstvo lesných strážcov

• Nizozemsko

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

Je to pohádka a je to pro děti, ale v rámci žánru je to velice dobré, svěží a s několika EPIC scénama. V základu to chce být dospělé, nebo alespoň jsem to tam častokrát cítil, jenže pak to srazí nějaké odlehčení pro děti (zpívající šnek) a profláklá kostra animáků, což s toho dělá trošku nevyvážený celek. Jakoby se toho Wedge bál, nebo jen chtěl zaujmout široké publikum, nebo mu hlavouni studia zkrátka nedovolili natočit to víc na ostro. Každopádně, bavil jsem se opravdu dobře a spoustu scén a lesní prostředí jsem si velice užil. Jen škoda, že si to v celé své kráse neudrželo status vyzráleho fantasy filmu, protože k dokonalosti a dospěláckému pojetí tomu chybělo fakt kousek. Hlavně začátek je skvělý, potom několik originálních prvků (zrychlenost vs. zpomalenost), všechny létací scény, výborná animace, čokl, dva šneci, kteří mě vůbec nevadili a nejednou fakt pobavili a jejichž vizuál (sliz) byl geniální. V neposlední řadě taky opravdu pěkně zpracované postavy, jak ty kladné (Mary je snad nejhezčí animovaná holka, co pamatuju), tak záporné. Dovedl bych si to představit víc na vážno s trošku agresivnějším závěrem a to by byla potom jízda. Jenže hold, děti chcou své filmy a my jim je dáme, a proti tomu samozřejmě nic, protože snaha příblížit se i dospělému divákovi je neocenitelná. 4*.(7.8.2013)

Klasický, lehce nadprůměrný animovaný film s typickou pointou: "Dobro zvítězí nad zlem!". Bohužel dnešní animované filmy nepřichází s ničím novým, je to bohužel pořád dokola o tom samém. Nicméně se mi zde docela zalíbila kvalitní atmosféra a místy mi Epic připomínal Pána Prstenů, což mě velice zaujalo.(19.9.2013)

Celkom milá a vizuálne prepracovaná jednohubka. Ale nič viac. Chýbalo mi tam niečo skutočne dychberúce. Niečo čo by mi predstavilo úplne nový svet, do ktorého by som sa rád vracal. Všetky postavy sú archetypy, fungujú na základe nejakých záležitostí, ale akési skutočne bohaté vzťahové puto sa tu nenachádza. To je inak problém väčšiny animákov. Len ma trocha mrzí, že niektoré príbehy so zvieratkami majú viac skutočných emócií ako tie s malými ľuďmi. Ale to už som prehnane kritický. Film nenudí, má pekné tempo a je postavený na peknej myšlienke. Scéne v dome, keď je MK zmenšená je asi najzaujímavejšou časťou a všetko ostatné je natoľko milé, že tomu musím veľa vecí prepáčiť. Aj keď sa priznám, že veľa veci zachraňuje trojnohý pes Ozzy. Síce sa k filmu asi už nevrátim, ale na to jedno zhliadnutie bol Epic viac ako dostačujúci.(8.9.2013)

Příběh celkem jednoduchý; popravdě není o moc duchaplnější než Rio nebo Zambezia. Ale obrázky to jsou hezký, obvlášť postavička MK a navíc se k ní Amandin hlas moc hodí. Hlemejždi jsou taky vtipný a nekouká se na to špatně. Pohádka pro děti. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 7 | humor 2 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(8.8.2013)

Naprosto předvídatelné, chvílemi naprosto bez napětí a se spoustou již několikrát viděných klišé. Ano, nejsou zase příliš otravná, ale u hlavní mužské postavy to pro mě bylo ubíjející. Ta mi rozhodně neseděla. Naštěstí to zachraňuje občasný humor (nemyslím šneka a slimáka). Škoda, protože podle trailerů to vypadalo mnohem lépe. Druhý den už ani pořádně nevím, o čem to celé bylo.(9.8.2013)

• - Meno kráľovnej Tara pochádza z latinského slova "terra", čo znamená "Zem". (stefi7773)

• - Postava Mary Katherine je pomenovaná po zosnulej dcére autora predlohy. (m.a.t.o.)

• - Chis Wedge našiel svoju inšpiráciu pre vznik Kráľovstva lesných strážcov v roku 1998 na výstave obrazov, na ktorých boli zobrazené tajomné lesné ríše. (drake31)