Reklama

Reklama

Království lesních strážců

  • USA Epic (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (47)

Trailer 1

Recenze (357)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $80miliónovTržby USA $107,518,682Tržby Celosvetovo $268,418,682Tržby za predaj Blu-ray v USA $19,435,825 //počet predaných kusov 980,326Tržby za predaj DVD v USA $30,959,205 //počet predaných kusov 2,204,133║ už len ťažko sa nájde originalita vo filmoch či rozprávkach a tu to nie je ináč, lebo ide o citeľný mix Arthura, Cililing a Legendy o sovích strážcoch, na druhú stranu, animácia je pekná, vrátane vizuálneho poňatia, dej nenudí je svižný, dokonca je tu aj dosť akcie, vtípky pobavia, + tradične výborný Slovenský dabing /videl v kine: 80%/ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,CHÁPU TVÉ OBAVY, ALE DNES JE JEDINÝ DEN ZA STO LET, KDY MOHU VYBRAT DĚDICE. KDYŽ TO DNES NEUDĚLÁM, NEBUDEME MÍT UŽ CO CHRÁNIT....“ /// Úplněk a letní slunovrat v jeden den, Lístkové v odporným zeleným lese a Bažiňáci ze světa, kterýmu vládne hniloba…. Lístkové jako Elfové, Bažiňáci jako Skřeti – soráč, jsem nějakej nakaženej… Pohádka. Místy infantilní, ale každopádně plnohodnotná zábava pro děti, plná krásný animace, dětinskejch postav i humoru. Za mě 3*, parchanti zvedaj ČTYŘKU. Vždycky hlásám, že pohádky jsou pro děti, přesto jsem zvyklej, že animák má plně nasytit i dospělej placatej ksicht. (Ne! Tu čtyřku si nevydupeš parchante! P.S.: Vy holky jo…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,The Leaf Men and the Brave Good Bugs“, kterou v roce 1996 napsal William Joyce číst nebudu. 2.) Vzrušujou mě malinkatý lesní lidičky. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Stanu se menším a ještě menším, až budu nejmenším na celém světě... I u Johnyho, ehm, chci napsat Jirky Wolkera asi částečně čerpali tvůrci Království lesních strážců (dále jen KLS), kteří do lesa, jakých jsou u nás (zatím) spousty umístili říši obývanou malými pidižvíky, do níž se "omylem" zmenší i dívka Mary. A ocitne se uprostřed boje mezi Lístky a Bažiňáky, boje o ovládnutí celé říše. Musím říci, že mě tenhle film nenudil ani na vteřinu a za působivé (místy skoro až "avatarovské") zpracování odsuzuji celé KLS ke 4 hvězdám. Víc takových animáků. ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Tak proto nikdy nemůžu zabít mouchu! :D Tedy já ji nikdy nechci zabít :D Nedávno jsem si i málem zvrkla kotník, když jsem uskakovala, abych nezašlápla šneka :D No a díky tomu se určitě objevil se slimákem v tomhle animáku :) Animace krásná, hlavní hrdinka nijak převratná, ale nenudí ani neštve a ten její protějšek byl taky ucházející. Ale slimák a šnek byly prostě zábavný a celý tenhle příběh uvolňující, takže si říkám proč se na to nekouknout ještě někdy znovu :) ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Venku chčije a vy máte na krku šestileté antikoncepční selhání, co testuje vaši trpělivost znuděným zevlováním po bytě a okázalým ignorováním dvou skříní narvaných předraženýma hračkama, kterých už si nejmíň rok nevšiml. No, kdo má to porno furt vypínat, je to pak jak koitus interuptus. Tak co s tím? Ve sklepě je po zimě strašný bordel, že by člověk ani nenašel trubku od radiátoru, ke které by ho přicvaknul klepetama, a staré dobré, osvědčené vymazání vany vegetolem, co tak elegantně nahrazovalo babky, když byl ještě batole a potřebovali jsme na pár hodin vypadnout, je taky k ničemu, protože přerostl okraj a už se odtamtud v pohodě vydrápe. Tady přichází bezradnost, kdy rodič musí bez váhání přinést nejvyšší oběť, aby nebyl sežrán zaživa, a volba padá na kino. A vypadá to zase na nějaký ten polodementní animák, protože po Ajronmenovi by mi mohl zdemolovat kvartýr a po Honu zase ukazovat učitelce ve školce čuráka, což je moje doména, protože je to docela píchatelná pětadvacítka! Poučen z dobrodružství u posledního Asterixe jsem mu nedal pět hodin napít a nutil ho v pravidelných intervalech močit, abych zase nemusel co půl hodiny odskakovat na hajzl a nepopadaly mi mezitím v mobilu Tetrisy. S odporem jsem tedy zase defraudoval židácké tři kila za lupeny s tím, že jim aspoň zčadím třidé brýle, usedl do propocené sedačky a vytáhl mobil.... No, opravdu není pro mě snadné tohle přiznat, ale ani jsem nezmáčkl play, stodeset minut v prdeli a já se náramně bavil! Skvělá animace, výborný příběh a navíc to i vtipné bylo! Verbal junior se smál jako šestiletý, já se smál jako šestiletý, naprostá multigenerační spokojenost a dokonce jsem u výstupu vrátil i ty brýle, beztak už mám doma troje a již mě tolik nebaví vidět doma všechno rozmazaně jako dříve. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (14)

  • Jedná sa už o druhý film štúdia Blue Sky, ktorý je založený na knižnej predlohe Williama Joycea. Tým prvým bola snímka Roboti (2005). (m.a.t.o.)
  • Inspirací pro lesní strážce a jejich brnění byli japonští samurajové. Rovněž ovládání meče vychází ze způsobu japonského šermířského umění iaido, což je cesta duševní rovnováhy a okamžité reakce. Pro helmy si naopak tvůrci vzali inspiraci u kolibříků, které lesní strážci sedlají jako své oře. (charlie_ando)
  • Jedným z alternatívnych názvov snímky bolo aj označenie The Leaf Men and the Brave Good Bugs. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama