Království lesních strážců

Kráľovstvo lesných strážcov

Epic

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

My, drsní kluci, co si řiť vytíráme šmirglem a pro samý kokain za ráfkem nám není vidět ani močová trubice, rádi koukáme na pohádky. Proč? PROTOŽE SI TO MŮŽEME DOVOLIT!!! Něco se ti nelíbí? Nelíbí se ti něco? Abych na tě nepoštval bráchu! Je veliký skoro jako korbitch a má ostřeji kroucené kníry, než LIVINGHNĚDOVA ségra! Patrně jsem se nepropil do dostatečně poetické nálady, neboť mi létající pišišvorci nesebrali dechu. Zkriplený psík i barvičky moc pěkné, nepopírám, ale kulťák z toho asi nebude.(25.8.2013)

Mírně nadprůměrný dětský animák s předvídatelným příběhem a jedinou vtipnou složkou v podobě slimáka a šneka (kteří jsou zde mimochodem jen pro to, aby ve filmu existovala komediální složka.... to, že jsou údajně strážci květu v průběhu celého filmu neprokážou jediným činem). O to horší, že záporáci jsou zajímavější než dobrá strana, hlavní hrdina jedná ve svém vlastním zájmu, nehledě na následky a vědátor je nechutně ukecaný.(4.10.2013)

Ja som teda spokojná. Krásna animácia, sympatické postavy aj som sa zasmiala, aj to bolo dojemné, a síce som chcela úplne iný koniec, som týmto filmom tak či tak nadšená. Vždy ma vedia obmäkčiť rozprávky, ktoré to hrajú na city formou prírody či zvieratiek. No a čo by to bolo za rozprávku keby tam nie sú dáke tie postavy, ktorých jedinou úlohou je baviť. Slimák a slizniak boli veľmi podarená dvojka a ich "vtipy" fajn pobavili. A trojnohý uslintaný pes bol tiež fajn. Mimochom len mne sa zdalo, že otec M.K. sa podobá na Conana O'Briena? Myslela som, že tu nájdem jeho meno, že ho daboval a nikde nič.(7.9.2013)

Velmi kvalitní animák, většinu doby působí svěže a neotřele, vtipný i dobrodružný a akční je tak akorát, na rozdíl od jiných nemáte pocit, že vám cokoliv vnucuje, ani jedna postava není otravná... Ale hlavně: Odehrává se v naprosto dokonalém světě. Z toho nádherně provedeného lesa plného nejroztodivnějšího života až oči přecházejí! Prostředí je skvěle propracováno, dýchá velmi magickou atmosférou, radost pohledět. K tomu výborný (originální, český jsem neslyšel) dabing, Elfmanova hudba a pár skvostných momentů - jako třeba ten božský fór s octomilkou. Neviděl jsem to naposledy.(3.8.2014)

Naprosto předvídatelné, chvílemi naprosto bez napětí a se spoustou již několikrát viděných klišé. Ano, nejsou zase příliš otravná, ale u hlavní mužské postavy to pro mě bylo ubíjející. Ta mi rozhodně neseděla. Naštěstí to zachraňuje občasný humor (nemyslím šneka a slimáka). Škoda, protože podle trailerů to vypadalo mnohem lépe. Druhý den už ani pořádně nevím, o čem to celé bylo.(9.8.2013)

• - Prípravy, natáčanie a samotná výroba filmu trvali spolu viac ako milión hodín. (MikaelSVK)

• - Film bol distribuovaný do kín pod falošným názvom Many leaves. (tarponko)

• - Postava Mary Katherine je pomenovaná po zosnulej dcére autora predlohy. (m.a.t.o.)