Království lesních strážců

Kráľovstvo lesných strážcov

• Nizozemsko

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

Velmi kvalitní animák, většinu doby působí svěže a neotřele, vtipný i dobrodružný a akční je tak akorát, na rozdíl od jiných nemáte pocit, že vám cokoliv vnucuje, ani jedna postava není otravná... Ale hlavně: Odehrává se v naprosto dokonalém světě. Z toho nádherně provedeného lesa plného nejroztodivnějšího života až oči přecházejí! Prostředí je skvěle propracováno, dýchá velmi magickou atmosférou, radost pohledět. K tomu výborný (originální, český jsem neslyšel) dabing, Elfmanova hudba a pár skvostných momentů - jako třeba ten božský fór s octomilkou. Neviděl jsem to naposledy.(3.8.2014)

Tak nám slepili pár filmů, protáhli Malováním ve Windows, a vydegenerovali fantastický biják, že až zrak přecházel. To máme Artura a Minimoje, Kroniku rodu Spiderwicků, Alenku v říši divů, Pán prstenů: Návrat krále, Mravenec Z a kdybych nebyl dutej, našel ještě další... Od všeho si to vzalo něco, ale při sledování vám dojde, že to vůbec nevadí, že to baví a vypadá skvěle.(28.7.2014)

Klasická animovaná pohádka plná vtipných postaviček, s komickými situacemi, jakých se poslední roky točí spoustu. Nechybí ani muzikálová scénka s písničkou nebo ekologické poselství. Co už trochu chybí je originalita. Zkrátka ten příběh je pořád stejný, jenom se mění prostředí a jména postav. Zde v roli vtipných postaviček působí duo šnek a slimák. Inspirace Star Wars, Avatarem nebo Pánem prstenů je také nepřehlédnutelná. Postavy tuze šablonovité, ale v kreslených pohádkách to dovedu pochopit. Kriticky se stavím pouze k mladíkovi Nodovi. M. K. byla sympatická holka, nevím, proč jejím protějškem musel být takový manekýn. Nejsem si taky jistý, zda Christoph Waltz byl dobrá volba pro hlas hlavního padoucha.(31.8.2013)

CITÁT - Když si nezvolím dědice, nebude budoucnost.......... Pes Ozzy je Boží srandista. Svět v lese je nádherně kreslený. Choreografie soubojů je povedená. Hudba dobrá. Dobrodružství velké. CITÁT - Letíš ze šnekama........ Slimák a šnek jsou supr dvojka, dodávají příběhu tu správnou komediální náladu. Na jedné straně mají starosti o osud říše, ale na druhé to berou s humorem. CITÁT - Mám nápad! Všichni se schovejte do ulit!................ Já se královsky bavil, děti taky. Tak co vy?(15.3.2014)

• mcb

Nesnesitelná rutina podle šablony, u které jsem mnohokrát díky tisíckrát viděné dějové recyklaci, otravným stereotypním postavám (slimák Azize Ansariho mi permanentně trhal uši), trapnému humoru a celkové nezajímavosti pramenící z ploše načrtnutého světa uvažoval i o odpadu. Nakonec to ale zachraňuje fakt, že tahle hollywoodská pásová výroba má vlastně docela pěknou kameru, údernou hudbu a hezky sestříhané akční scény. Vše ostatní, kromě technických aspektů, je však čisté zlo.(29.8.2013)

• - Postava Mary Katherine je pomenovaná po zosnulej dcére autora predlohy. (m.a.t.o.)

• - Inspirací pro lesní strážce a jejich brnění byli japonští samurajové. Rovněž ovládání meče vychází ze způsobu japonského šermířského umění iaido, což je cesta duševní rovnováhy a okamžité reakce. Pro helmy si naopak tvůrci vzali inspiraci u kolibříků, které lesní strážci sedlají jako své oře. (charlie_ando)

• - Kus papiera, ktorý si je možné všimnúť na konci filmu, má na sebe dátum 5-24-13. Ide o dátum vydania filmu. (LuiCJ)