Království lesních strážců

Epic

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2013, 102 min

• mcb

Nesnesitelná rutina podle šablony, u které jsem mnohokrát díky tisíckrát viděné dějové recyklaci, otravným stereotypním postavám (slimák Azize Ansariho mi permanentně trhal uši), trapnému humoru a celkové nezajímavosti pramenící z ploše načrtnutého světa uvažoval i o odpadu. Nakonec to ale zachraňuje fakt, že tahle hollywoodská pásová výroba má vlastně docela pěknou kameru, údernou hudbu a hezky sestříhané akční scény. Vše ostatní, kromě technických aspektů, je však čisté zlo.(29.8.2013)

Povedené animované fantasy. Scénář je obstojně napsaný, docela originální a hlavně chytře vymyšlený. Klišoidní linie o dvou hrdinech, mezi nimiž to jiskří, mi ani na okamžik nevadila a jsem rád, že to neskončilo podobně jako vychvalovaný Avatar. Ze začátku jsem si ťukal na čelo, když jsem viděl kombinaci lesního světa s tím naším, ale nakonec se ukázalo, že je to nezbytné a opravdu dobré. Akční scénky by se klidně mohly rovnat s hranými snímky a bojové sekvence se podařily na jedničku. Animace příjemná, sice nemá na Rebelku, jejíž animované provedení je luxusní a těžko překonatelné. Elfmanův soundtrack se pěkně poslouchá, působil na mě příjemným libozvukem. Pokud bude někdy v plánu dvojka, klidně si ji dám jako hlavní předkrm.(30.9.2013)

Dobrodružná story z lesa, která má pomatenýho tatíka, nevěřící dceru, malinký lidičky létající na kolibřících, třínohýho psa a mluvící šneky. Jak už to tak bývá zvykem u animovaných filmů, tak hlavně vedlejší postavy dokážou pobavit, v tomhle případě šneci a pes. Co na tom, že je to vlastně tak trochu zelená agitka za zachování lesa a neubližování přírodě, když se to podá takhle tak se mi to líbí. Příjemné animáky já rád a tenhle se poměrně vydařil, takže jsem s ním spokojen.(12.10.2013)

čistokrevná animovaná pohádka (byť to tak na první pohled úplně nevypadá), na které je moc dobře vidět, že ji dělal někdo, kdo má hodně rád klasické (dětské) animáky.. je to zábavné, napínavé, má to krásný vizuál a nakonec i spoustu dojemných scén, takže za mě jasný palec nahoru.. P.S.: český název se výjimečně hodně povedl a šnek s dabingem Chrise O'Dowda je boží :)(24.11.2013)

Další z opravdu dlouhé řady průměrných animáků. Občas se sice najde takový, který mě dostane do kolen (viz Jak vycvičit draka), ale to jsou opravdu výjimky. Jinak na nás studia chrlí spoustu lehce zaměnitelných animovaných filmů útočících na peněženky všech rodičů, kteří si obstarali nějaký ty ratolesti. Nutno říci, že tyto film útočí hodně úspěšně a tak se nemusíme ani náhodou bát, že by jejich příval měl někdy ustát. Království lesních strážců se opírá o klasické pilíře animáků. Odehrává se v kouzelném prostředí lesní drobotiny, obsahuje spoustu zábavných postav (pejsek nebo slimáci), je dostatečně dojemná a především dobro opět zvítězí nad zlem. Jako plus bych viděl opravdu krásnou animaci. Zážitek možná trochu zkazil český dabing, jelikož jsem si nemohl poslechnout například Amandu Seyfried, Colina Farrella nebo například Christopha Waltze. Co se týče žánru, tak průměr.(19.8.2013)

• - Prípravy, natáčanie a samotná výroba filmu trvali spolu viac ako milión hodín. (MikaelSVK)

• - Postava Mary Katherine je pomenovaná po zosnulej dcére autora predlohy. (m.a.t.o.)

• - Film bol distribuovaný do kín pod falošným názvom Many leaves. (tarponko)