Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

klariz

To je nesmysl hodnotit, kdo je komu podobnější, protože prostě Freddie byl, je a bude jen jeden a není možné, aby existoval někdo, kdo bude mít úplně přesnou podobu, výšku, hlas, pohyby, všechno. Ano, Cohen je v obličeji hodně podobný Freddiemu, ale také je o dost vyšší a údajně jej Malek předčil v pohybech. A vyčítat mu vykulené oči? Jsem ráda, že ho hrál méně známý herec, myslím, že se toho ujal parádně. A o to šlo. Na podiu to pěkně rozjížděl a obecně měl ty jeho pohyby hezky nastudované. A já jsem teda ráda, že neprošla Cohenova verze příběhu - nepřístupný film plný prasárniček, orgií, flámování, drog .. neee, na to bych nešla a co jsem tak slyšela, tak nejen já. Že většina umělců bere kdejaký dobroty a flámuje, to se ví. Tak měl rád večírky a kluky, no.....booože. Přece nenatočím film jen o tom. Přijde mi, že se poslední dobou točí buď ztřeštěnosti nebo depkoidní snímky a tvůrci se rozhodli pro formu, která splnila účel - byla to jízda plná super hudby, parádních kreací na podiu a náhled do vzniku některých songů. Má to samozřejmě několik nesrovnalostí nebo úprav, jinde zase ale do detailu propracované scény - koncert na Live aid, kde měli přesně i kelímky s pivem a pepsinou na klavíru, oblečky, účesy, dobrý výběr herců. Zkrátka a dobře, já se bavila od začátku do konce a myslím si, že díky tomu, že to není věkově omezený film a je hojně navštěvován, se jejich hudba a celkově zájem o jejich osudy zas roznese dál i mezi ty, kteří znali z doslechu třeba jen jméno kapely. ()

ter024

Opravdu nádhera, Rami Malek roli zahrál bravurně. Byla jsem velice příjemně překvapena a všem tento film doporučuji. ()

BesnaSrnka

Podozrivo voňavá história legendárnej kapely a jej jedinečného frontmana. Hudba je skvelá a Malek v roli Mercuryho si zaistil minimálne nomináciu na Oscara, ale je veľká škoda, že Bohemian Rhapsody sa zámerne vyhýba temným stránkam Mercuryho osobnosti a chce len posilniť vyfabrikovaný imidž kapely za účelom predaja platní. ()

DorianGreene

Jsem rád, že jsem si nechal hodnocení až po druhém zhlédnutí filmu. Poprvé jsem byl jako většina diváků naprosto unešený a úplně jsem zapomněl na okamžiky, které mě během první projekce snímku trochu znejistěly, ale závěrečný koncert na Live Aid vše přebil. Musím uznat, že je to zřejmě nejlépe natočená koncertní scéna v historii kinematografie. Na druhou projekci jsem vzal tátu a strašně jsem se těšil. Jaké pak bylo moje rozčarování, když jsem se v půlce přistihl, že už se trochu nudím a netrpělivě čekám na závěrečný Live Aid. Při dojemné scéně v dešti už jsem fakt skřípal zubama. Uvědomil jsem si, že obrovská slabina tohoto filmu je ve scénách, kde nefiguruje v hlavní roli hudba, přesně jak to vystihla kritizovaná Mirka Spáčilová ve své recenzi. Dokud se řeší kapela, vznik písní, koncerty, je to bomba, ale jakmile se film mění v drama, začne to být slabší. Hudba Queen je ale natolik silná, že to dokáže přebít. Všichni včetně mě všem vyprávějí o tom, jak na konci mají husí kůži a slzy v očích při Live Aid. Ale podobný pocit mám pokaždé, když si pustím Live at Wembley, Budapest, Rio, Hammermith, Bowl… Je to hlavně o genialitě muzikantů, pódiové show a mimořádných písní. O kombinaci, která nemá kromě Beatles v dějinách populární hudby obdoby. Ale to nic nemění na tom, že film je to i tak skvělý. I přes nespočet chyb z historie kapely, kde si tvůrci potřebovali pomoct s tím, aby děj lépe odsejpal. Jen zkrátka trochu ubírám ze svého prvotního absolutního nadšení. Třetí místo v žebříčku na ČSFD je úlet, myslím, že za pár měsíců bude vše jinak... ()

platzman

Proč řešit, jestli je film “lepší než Forrest Gump”. Proč řešit blbosti typu “ale ten film mohl být úplně jiný” (omg vážně?). Žánr taky není “sdíravá reflexe problematické osobnosti” ani “dokument jdoucí až a dřeň” ale “feel good hudební biopic”. Kriteria jsou tedy trochu jiná – například: V imaxu se po něm tleská. Raketově vzroste počet přehrání original koncertu na youtube. Lidi zvažují, že si to půjdou dát v kině ještě jednou. 14 dnů jedu v Deezeru Queeny a nejsem v tom sám. Film, který tohle dokáže prostě JE 5*. ()

Rikku

Po technické stránce naprosto precizní práce s očividným tvůrčím zápalem pro detail. Vzhledově více než zdařilý casting a herecky bezchybné, Rami Malek jednoduše září a nejen on... Je to takřka bezchybný film. Bohužel s realitou má společné jen málo a už vůbec by se neměl honosit popiskem životopisný (soupis faktických chyb by byl sakra dlouhý). Řekněme, že je to pohádka o tom, kterak byl chudáček Freddie sveden na zcestí tím zlým homosexuálním asistentem Paulem Prenterem (jak se hodí, že je Prenter dávno po smrti a nemá ke svému ztvárnění co říct)... Je zřejmé, že stárnoucí členové Queen, kteří mnoho let trvající vznik tohoto filmu autorizovali, po sobě chtějí zanechat pozitivní odkaz o tom, jací byli vlastně hodní hoši a jen ten Freddie občas zazlobil... Že je v tuto chvíli film zde na čsfd jako 3.nejlepší film vůbec mi přijde naprosto zcestné (alespoň na imdb mají střízlivější hodnocení). Je hromada jiných filmů, které mají hodnotnější poselství... Co snímku dodává energii a dělá ho výjimečným je pouze hudba Queen a ta není tvůrčím dílem filmového týmu. Pokud si hudbu odmyslíte, moc toho nezbyde. ()

titi74

Hudobný film , ktorý má všetky ingrediencie rockového klišé danej doby bez použitia dokumentaristiky. Rami Malek je queen a ostatný herci dali pocit , že to nie je film o skupine , ale že je realisticky stvárnená samotná skupina. Nevidel som rozdiel z originalitou. Sountrack , zvuk a hudba 7:1 dolby zvuk - topka . Bryan Singer povstal legendy ako X men , superman , a oživyl aj Freddyho , ktorý asi keby vstal z mŕtvych by sa mu mohol pokloniť a zaspievať sonet - the show must go on. Oskarovka ktora si zaslúži nedopadnúť ako vykúpenie z väznice shawshank . ()

shinlove

Nedokážu film nestranně hodnotit, protože Queen miluji odmalička, o Freddiem a Queen jsem přečetl tolik knih, článků a viděl tolik dokumentů a koncertů, že prostě nejde, abych hodnotil úplně objektivně... Od první do poslední scény jsem byl nadšený a jestli se dá mluvit o filmu roku nebo nejlepším životopisném hudebním filmu všech dob, tak se pod to podepíšu. A že jsem jich viděl... Rami je ta nejlepší možná volba, rolí žil a chvílemi jsem opravdu viděl místo něho Freddieho. Neuvěřitelně mě tento film rozsekal svou živočišností i výkony všech představitelů. Chci to vidět znovu. V kině s tím nejlepším zvukem. Nádherný zážitek. A tohle je naprosto úžasné srovnání. Rami se učil dlouho a učil se MOC dobře! https://www.youtube.com/watch?v=i9NTZx0f_Ag Dal bych i 100, ale mohu jen 5* ()

Chrobák

Musím říct,že návštěva kina stála za to a doporučuji všem kdo se chtějí podívat na fajný film,myslím,že nebudou litovat.TCH ()

NeverEver

Vedela jsem ze to neni dokument, vedela jsme ze nejdu na presnou kopii Fredieho (kdyby takova byla uz asi davno hraje u Queen), vedela jsem ze ne vscehno bude 100% kopie historie a ze bude potreboa udelat par dramaturgickych zasahu, nekolik "zkracenin", nekolik mustku aby dej rychle plynul... atd. A proto mohu s naprosto klidnym srdcem rici, ze mi scenar byl slusne receno u zadku a i kdyby mi dve hodiny hrali jen pisnicky stejne dam 5*****! Takhle jsem si z kina navic odnesla nejemocionalnejsi zazitek od dob "Ten ktery tanci s vlky" a dva dny opuchle oci od place. Taky si od te doby kazdy den poustim Queeny. Doufam, ze je nemine Oskar za hudbu, neb si ho rozhodne zaslouzi!!!!! A tem vsem rypalum, co vadi nejaka vterina, tricko, pohyb nebo uces - prosim vy si pustte dokumenty o Queen na youtube - mate jich tam stovky.... A nekazte nam zazitek z filmu o jedne z nejlepich kapel stoleti a mozna nejlepsim zpevakovi vsech dob.... ()

Tucinka

úchvatný kousek, jsem nadšená z ukázky neuvěřitelné síly lásky v různých podobách, výkon Rami Maleka je dechberoucí, jedno vím jistě musím vidět znovu ()

Gedik

Queen a Freddieho mám rád, tak jsem se trochu bál, jestli to nebude parodie více než životopisný film, ale musím smeknout. Jestli Rami Malek nedostane oscara za hlavní roli, tak pro mě oscar ztrácí význam. Fenomenální herecký výkon, perfektně zpracovaný film, skvělý zvuk, jsem rád, že jsem nakonec do kina šel a musím říct, že bylo narváno a právem. ()

Gelaos

Bohemian Rhapsody je děsná sázka na jistotu, typický šablonovitý biopic s občas dost křečovitými dialogy/scénami a řadou karikaturních postav. Vzhledem k legendárnosti a kontroverznosti Queenů - a především Freddieho - zamrzí, že se film drží tolik při zemi. Na druhé straně je to hezky natočené a sestříhané, srší z toho energie, casting je famózní, hudba skvělá a Rami Malek Mercuryho (v rámci možností) zahrál obstojně. K realitě má film daleko a na 5 hvězdiček to rozhodně není, ale jako sympatické nenáročné ohlédnutí za hudební legendou je Bohemian Rhapsody dobrý. ()

MyPupa

Krásný životní příběh plný energie a uměleckých schopností Freddieho. Úžasná kamera, každý detail má svůj smysl. Šel jsem do kina plný očekávání a to se přesně splnilo. Na konci se podařilo parádně spojit hraný příběh s koncertem Aid Live, při písničkách jsem měl celou dobu husí kůži. Nějakou dobu jsem přestal Queen poslouchat s větší intenzitou, tento film mě opět nahodil zpět do mladých let, kdy jsem Queen více poslouchal. Za mě jde o jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Dávám 95%. ()

Tezuka

Pro fanoušky Queen musí být tento film obrovským zadostiučiněním, protože se jedná o velmi dobře zpracovanou biografii celé hudební kariéry této světoznámé kapely a především Freddieho Mercuryho. Za sebe můžu říct, že nepatřím mezi skalní fanoušky Queen, i přesto že mi jsou 80s strašně blízké. Přesto je však mnoho jejich písniček mým uším velmi dobře známo a jednu dokonce mám na aktivním playlistu. Šel jsem do toho tedy s tím, že o té kapele skoro vůbec nic nevím a pravděpodobně mě to tak neosloví, jako ty, co se v jejich hudbě vyžívají. Jak jsem do toho kina šel se skromným očekáváním, tak nadšeně jsem odcházel, protože z toho co jsem viděl mi až přecházely oči. Nejenom, že tam co chvíli zazněla nějaká skvělá hláška, ale ty obrovské koncerty na stadionech a v arénách s originálním Mercuryho zpěvem byly naprosto úchvatný. Druhá věc, neznal jsem ani herce v hlavní roli, ale Rami Malek to zahrál tak suverénně a věrohodně, že jsem mu to všechno věřil. Je pravda, že Sasha Baron Cohen má co do podoby Freddiemu blíže, ale zas na druhou stranu už není nejmladší a těžko byste ze čtyřicátníka udělali dvacetiletého. Z mladšího udělat staršího je o poznání jednoduší. Celé dění vyvrcholí největším koncertem všech dob, který se odehrál v roce 1985 na podporu hladomoru v Africe pod jmenovkou Live Aid, a to byla pecka. Dokonce jsem si mohl poslechnout právě svoji oblíbenou Radio Ga Ga. I když Bohemian Rhapsody patří mezi top jejich songy, nikdy jsem ji nějak nepřišel na chuť, ale zkrátka to není můj styl a chybí mi tam ten můj drive. Freddie bohužel doplatil na svoji homosexuální promiskuitu a zemřel předčasně ve 45 letech. Při představě, že by dnes mohl ještě žít a zpívat, je to určitě bolestné, ale jedno mu upřít nemůžeme. To co tu po sobě zanechal za 45 let, je víc než by kdokoliv jiný dokázal za celý život. ()

Sidenius

Je to jeden z mnoha filmů o téhle nadčasové hudební skupině. Rozhodně v něm chybí spoustu věcí, krásně natočené. Mrzí mi že nebyla vůbec zmíněna píseň show must go on a její příběh. Herec předvedl dokonalé vtělení. Kdo má skupinu rád nebo na ni vyrůstal - šup do kina. ()

solfernuz

Pro mě něco naprosto úžasného, nehodlám se zabývat tím, jestli to vše bylo podáno do puntíku přesně, nakonec život není forenzní laboratoř a jde v něm o víc než jen suchá data... Tento film má obrovskou sílu, myšlenku a hlavně atmosféru!! Neskutečně mě vtáhl do děje. Tak trochu mi připomněl dobu, kdy jsme nebyli zcela "svázaní" internetem a víc jsme žili. Atmosféra koncertů, to těšení, až vyjde nové album a chuť mít ho doma nás hnala k obíhání obchodů s muzikou. Freddie byl bezesporu osobnost a film je skvěle natočený! Už dlouho jsem neviděl tolik lidí v kině a nikdo z návštěvníků neodešel dřív, než úplně skončily závěrečné titulky... to snad mluví za vše! ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě