Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Popinodan

Zatím jsem ještě nezažil aby film co dávají v kinech už 3měsíce měl takovej úspěch. A sál...nejenže bylo plno,lidi dokonce u tichých scén byly potichu, a že nikdo neodešel dřív než skončili titulky-vhaaau! No film samotnej komentář nepotřebuje. Prostě paráda!!! Mooooc jsem si to užil. ()

marrrrian

Od stopercentného hodnotenia ma delí len maskérske lajdáctvo predvedené u hlavného predstaviteľa (vyzeral jak nezdarená karikatúra). A ešte aj fakt, že som chcel verziu s Cohenom! Ale inak... vedome prehliadam zjednodušený, ohlodaný a idealizovaný príbeh a vychutnávam feeling. Nikdy predtým som nezažil, aby sa bežné denné premietanie v multikine, v sále plnom rozsypaného popcornu a colu sŕkajúcich ľudí, skončilo potleskom v stoji. Aby sa pri odchode nahlas spievalo podľa piesne v záverečných titulkoch. Uáu. ()

Kubwajs

No na to jak film sklízí ovace jsem byl zvědavej jak si u mě povede. Za sebe říkám ,je to obyčejnej průměrnej film. První hodina asi taková všeho chuť . Tohle byl velkej koláč a ukousnout z něj aspoň kousek chtělo koule,ale nemyslím si,že se jim to podařilo . Ty dvě hodiny j e prostě málo aby se tam dalo něco natlačit a závěr byla jen přehraná část koncertu Live Aid ( lepší se podívat na originál) Určitě by se to dalo zvládnout lépe .Není to film ,který si pustím někdy znovu. Lepší varianta je dokumentární film Queen: These Are Days Of Our Live ()

lukasssko

WAU, jednoducho WAU, myslel som si, že sa pri tomto filme budem nudiť, ale doslova mi vyrazil dych. Rami Malek vo svojej životnej úlohe stvárniť Freddieho uspel na 100%. Emócie, energia, láska ktoré vyžarovali z jeho postavy boli takmer identické ako tie z Freddieho. Som rád že film nesmeroval až k jeho smrti. Záverečné vystúpenie bolo dokonalé, zimomriavky som mal všade. Škoda že sa tu dá dať len ***** lebo Freddieho príbeh si zaslúži omnoho viac. ()

zbigi15

Veľkolepé hudobné dielo, ktoré slúži ako pocta jednej z najslávnejších skupín sveta. Malek si určite zaslúži oscara tento rok. ()

Kozlowski8

Při hodnocení tohoto filmového počinu není třeba se příliš rozepisovat. Absolutně - po všech stránkách bravurní práce, kterou si musí vychutnat každý, kdo má rád hudbu, bez ohledu na to, jestli je rocker, folkař, či běžný konzument popmusic. Pokud je navíc velkým fandou a obdivovatelem Frediho a Kvínů (jako jsem já), musí ho film zcela pohltit (jako mne). Nádhera, kterou je veliká škoda nevidět na velkém plátně. 100%. ()

DjLibnei

Ta pátá hvězda je za verzi zvuku "ATMOS" a finální koncert, kterému bych vytkl jen jednu věc, a to tu, že skončil... V televizi bez pořádného audia určitě o hvězdu míň, ale opravdu skvěle zpracované. A teď hurá na Beatles v podobném kabátě :) .....90% ()

DiBuonaparte

Pre fanúšika je to jednoznačná záležitosť, pre nezaujatého človeka, priemerné. Ako životopisný film je to úplne mimo, za celých 130 minút sa o postavách nič nedozviete, všetko je len náznakové, myslím že by ľudí omnoho viac zaujímal film, ktorý by ukázal alebo priblížil Mercuryho život, jeho pocity, ukázal nám jeho pohľad. kým vlastne bol. Postavy sú úplne ploché, bezfarebné, v podstate film o najslušnejšej kapele, kde ostatní členovia v podstate ani nemajú rolu, teda okrem večného poučovania a vykreslovania seba samého ako toho dobrého, dokonca sa aj našla obeť na ktorú sa mohlo všetho hodiť (zdravíme Paula). Čo sa týka životopisného filmu, tak ten by mal ukázať obe strany daného človeka, a divák sám by sa mal rozhodnúť na základe toho či ten človek bol obdivuhodný alebo naopak, nemal by o tom rozhodnúť za diváka scenár. Navyše celé sa to snaží byť hrozne cool, ako od Dannyho Boylea ale ten by z toho filmu vytrieskal omnoho viac. Niektoré piesne majú drajv, iné oň sotva zakopnú (asi vieme kedy Bryan Singer chýbal na natáčaní). Ak si odmyslíte hudbu, pesničky, ktoré by boli strhujúce aj za čiernej obrazovky, tak ostanú len prázdne reči o skladaní tej či o nej skladby. Nakoniec treba povedať že Rami Malek sa na Mercuryho sotva podobá a jeho imitácia je občasne cez čiaru, Mercury sám bol o niečo mužnejší ale Malek ho dáva ako úplného gaya. Je to tak na jedno pohodové zhliadnutie, vypočutie si pár piesní, ale ničím prínosné pre opakované zhliadnutie, preto maximálne tak, 50%, za to že to rýchlo odsypá. ()

wesker

Není snad nic,co bych tomuto dílu vytknul. Skvěle ztvárněný epos o Queenech a třeba pro mě spoustu nových poznatků ohledně této kultovní kapely a životě legendy Freddieho. ()

morbn

Po vzhliadnutí filmu som mal kus zmiešané pocity... Problémom filmu je, že látka bola príliš povrchne uchopená. Zo života Mercuryho (Bulsara), jeho rodiny, osudov spoluhráčov a kapely sa toho dalo "vyždímať" určite oveľa viac. Pretože námet je viac ako sľubný. Čo oceniť? Je to celkom dobrý výber hercov - stvárňujúcich členov kapely, notoricky známe skladby a ... Takto je to na pol ceste k vynikajúcemu filmu, žiaľ, je to iba dobré... Na lepšie a kvalitnejšie spracovanie si budeme musieť počkať, tento film kultový status nedosiahne. Z úcty dávam ++++ (ináč by hodnotenie bolo o dosť nižšie). ()

Brodequin

Od malička miluju Queeny a vím, že se mnou budou až do skonání...ale vůbec nechápu, jak se film mohl vyšplhat na 92%. Říkal jsem si, že je to je sázka na jistotu, ale jak jsem byl překvapen, když jsem se u filmu docela i nudil. Posledních 20 minut jsem ani nedokoukal a odložil je na později. Zatím mám jen pocit, že si vlastně z filmu nemám co pamatovat. Nemá to atmosféru, nemá to sílu, je to prázdné a bezduché. Fakt nevím no. Však dokument o Freddiem se mi zdá mnohem přínosnější, protože vím, že tam mluví, zpívá a mluví o svém životě tak, jak to skutečně je a bylo. Film má slušnou kameru, kvalita záběrů jde znát...Brian May je k nerozeznání! Písničky jsou jasné - to vždy srdce zaplesá. Ale to okolo byla prostě slabá omáčka. Rami Malek mi ze začátku neseděl, ale s knírem už jsem ho bral, jako kvalitního hereckého zástupce Freddieho. Pro mě průměr...škoda. Chtěl bych z toho mít taky takovou radost, jako vy ostatní. :-) ()

Brenda.Ch

Jedině obří plátno a ozvučení ATMOS !!! Kvůli grádům, velkolepé podívané a probuzení emocí velkého rozměru ! Hlavně u závěrečného koncertu jsem měla velké problémy nezpívat nahlas a nevyskočit ze sedačky s výkřiky a dupáním. Strhlo mě to neuvěřitelně. Co na tom, že to nebylo tak úplně dějově košér. Co na tom, že Rami měl kapánek větší předkus než Freddie. Prostě oslava talentu, individuality, výborných hereckých výkonů, lehkého humoru a legendárních písní. Naprostá bomba útočící na všechny smysly. Nepamatuji si, že bych měla v kině někdy takový zážitek...a kupodivu nebylo ani slyšet chroumání popcornu ! Paráda. A když jsem si doma pustila závěrečný koncert v originálu s Freddiem, nestačila jsem se divit, jak to precizně okopírovali !!! ()

Kizermen

Takže asi takhle, o kapele Queen jsem určitě slyšel, znal par songu které jsem nijak nevyhledával, neposlouchal, možná jen tak někdy z radia. Až tenhle film mi teprve otevřel oči a ja se dival na kapelu, která byla fenomenální a dodnes ještě je. Dival jsem se na něco, co absolutně v dnešní době už neexistuje... .. Freddie Mercury byl prostě frajer, ať už dělal cokoliv po svých koncertech, to je jedno, byl svůj a ja jsem diky filmu "Bohemian rhapsody začal poslouchat Queen.. Začal jsem sledovat koncerty, které byly fantastické. Dnes mě mrzi, že skončil jak skončil a ja jsem nebyl a ani vlastně nemohl jit na jejich koncert. Díky za tento film,má srdce, duši, historii, a patrně jednoho z nejlepších zpěváků co kdy žil, naprosto famózní!!!!! ()

Brainstorm

Abych se přiznal, tak Freddieho příběh jsem před filmem příliš neznal. Kapelu Queen samozřejmě ano. O to více mě zajímalo, o čem ten film asi může být. Vývoj kapely, který zde ukazují, je geniální. Chvíli jsem si musel na Rami Maleka jako Freddieho zvyknout ale jeho podání bylo jinak po celý film fantastické. Po shlédnutí filmu, jsem se podíval i na nějaké dokumenty a je pravda, že pár věcí je ve filmu jinak. Film je trochu pocta pro Freddieho. Kdo očekával kopii dokumentu, mohl by být malinko zklamán. ()

Tomas_PO

Tak ako to mohla byť oskarovka, mohlo to byť aj totálne fiasko. No Rami Malek to dal na pána a spôsobil tohtoročný ošiaľ. Mainstreamovo, no zároveň dôstojne (a hodnoverne) prezentovaná životná púť Freddieho Mercuryho. Kritický fanúšik Queenu určite nájde momenty, s ktorými súhlasiť nebude, no pri zhutnení príbehu takejto legendy do dvoch hodín je to pochopiteľné. Videné v kine, čo rozhodne nebolo na škodu. Odoprúčanie pre všetkých po zhliadnutí filmu: pustite si The Freddie Mercury Tribute Concert. Jeden z najlepších koncertov v histórii modernej hudby, a jeden z posledných koncertov veľkej, predinternetovej éry. Zároveň je to najveľkolepejšia a najdôstojnejšia rozlúčka, oslava a pocta v jednom, zložená z vystúpení snáď všetkých existujúcich legiend (najmä) britského hudobného priemyslu...slovami intrerprétov..."as Freddie would have wanted". ()

CultClassic

Obávám se, že z tohohle cult nebude. Časem to vyprchá a zůstane jen ta nostalgie. Bude to jakýsi povinný byť tendenční zářez na psžbě Queenofilů. Queeny mám rád, ale přeci jenom bych byl radši za vrrzi s Sachou Baronem Cohenem, která měla potenciál stát se opravdu cultovní. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě