Jak porodit a nezbláznit se

What to Expect When You're Expecting

Ako porodiť a nezblázniť sa

What to Expect When You're Expecting

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 110 min

Já si to dokonale užíval, je to příjemná změna o proti mnoha klasicky romantickým komediím. Je to nadsazené, ztřeštěné a velmi slušně herecky obsazené. Beru, že scénář není zrovna moc silný, ani že to není pro mnohé asi takové aby se u toho popadali smíchy za břicho, jenže takové jaké to je mi to ohromně sedlo, zvedlo náladu a celou dobu sjem se příjemně bavil. Lepší než kdyby tam byl forek na forku, což by to u mě spíše potopilo. Herci i herečky se snažili hrát a přišlo mi, že z nich tryská naprostá uvolněnost a že si to řádně užili. Takový Denis Quaid mě překvapil ze všech asi nejvíce. Hned za ním Jennifer Lopez, která měla asi nejtěžší a nejproblematičtější postavu. Ta různorodost a přitom propojenost to bylo fajn, tohle mám rád. I ta hudba mi k tomu seděla a režijně pohodově odvyprávěno. Vadila mi snad jen postava, kterou hrála Rebel Wilson. Takže opět vybočím ze zdejšího průměru hodně na opačnou stranu hodnocení 9/10(7.12.2012)

Hlavně žádné odsuzování, pokyvuje na sebe s vážností ve tváři otcovská garda na své pravidelné vyjížďce s kočárky. Možná i na tuhle jednohubku jako celek jsme až zbytečně přísní. I když leccos dokážu pochopit, protože: mohla to být lehká melodramatická komedie, ve které se budou řešit skutečné problémy, v očekávání ale nejsou jen hlavní protagonistky, ale i divák. Snímek rozhodně nestrhne. Nejpřijatelnější volbou je čas strávený v přítomnosti uvěřitelné dvojice Kendrick-Crawford, která jako snad jediná (Lopez-Santoro se ji lehce přibližuje) aspoň trochu působí jako lidé z masa a kostí. Zbytek je místy scénáristický průjem, kdy namísto něčeho pořádného tu tvůrci řeší trumfování se syna s vždy vítězným otcem nebo odstranění předkožky ještě nenarozeného syna. Komplikují si to také tím, že postavy vykreslí skutečně bídně, vztahy mezi nimi jakbysmet. Divák se se svými hrdiny i těžce identifikuje, hlava nehlava se tu skáče od jednoho k druhému. Samotná „problematika“ těhotenství se pak pochopitelně smrskává do absurdních dialogů. Vedle všech těch „bohužel“ ale britský tvůrce velmi solidního dramatu Všichni jsou v pohodě tak úplně neselhává. Některé momenty zábavnost nebo dojetí přes všechna klišé nepostrádají, navíc Anna Kendrick je prostě.. Anna Kendrick!!(10.10.2012)

Ne. Tohle se nepovedlo. Zajímalo by mě co přimělo Cameron Diaz aby si v tomto snímku zahrála. Ale pár momentů stojí za to.(20.6.2012)

• predators

Tato komedie nemůže sloužit ani jako antikoncepce, protože být otcem je daleko horší. Tedy musí být a to prostě tento film nevystihuje. Sledovat několik těhotenských párů je vážně nuda, jak v životě, tak na plátně. Zasmál jsem se všehovšudy jednou a to je na komedii málo. 10%(11.9.2012)

Průměrná, mírně naivní a mírně pokrytecká komedie o lásce, manželství, přátelství a hlavně o těhotenství a problémech a radostech s ním spojenými. Trošku mi vadil přístup filmařů k dětem, které tu byly spíš jenom na okraj a hlavním tématem jsou pak problémy párů v období očekávání potomků. Film ukazuje rozlišné pocity a přístupy několika žen k tomuto nejkrásnějšímu a zároveň (asi - jsem muž :-D) nejdepresivnějšímu a frustrujícímu okamžiku každé nastávající maminky :-)(4.1.2013)

• - Jedna z rolí byla nabídnuta také Kristen Wiig, avšak ta účast odmítla, protože natáčení kolidovalo s prací na pořadu Saturday Night Live (od r. 1975). (Avalon820)

• - Film je inspirován stejnojmennou sérií populárních příruček o těhotenství, kterých se do roku 2011 prodalo více jak 14,5 miliónu kusů. (Avalon820)

• - Okrem mesta Atlanta pracovali filmári aj v Juhoafrickej republike, kde sa natáčali scény z Etiópie. (MikaelSVK)