Jak porodit a nezbláznit se

What to Expect When You're Expecting

Ako porodiť a nezblázniť sa

What to Expect When You're Expecting

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 110 min

Já si to dokonale užíval, je to příjemná změna o proti mnoha klasicky romantickým komediím. Je to nadsazené, ztřeštěné a velmi slušně herecky obsazené. Beru, že scénář není zrovna moc silný, ani že to není pro mnohé asi takové aby se u toho popadali smíchy za břicho, jenže takové jaké to je mi to ohromně sedlo, zvedlo náladu a celou dobu sjem se příjemně bavil. Lepší než kdyby tam byl forek na forku, což by to u mě spíše potopilo. Herci i herečky se snažili hrát a přišlo mi, že z nich tryská naprostá uvolněnost a že si to řádně užili. Takový Denis Quaid mě překvapil ze všech asi nejvíce. Hned za ním Jennifer Lopez, která měla asi nejtěžší a nejproblematičtější postavu. Ta různorodost a přitom propojenost to bylo fajn, tohle mám rád. I ta hudba mi k tomu seděla a režijně pohodově odvyprávěno. Vadila mi snad jen postava, kterou hrála Rebel Wilson. Takže opět vybočím ze zdejšího průměru hodně na opačnou stranu hodnocení 9/10(7.12.2012)

• tterez

Cameron byla neskutečně nepříjemná celebrita, ale to ani zdaleka neměla na tu inteligentní čičinu od Denise Quaida.. Úplná tragédie to nebyla → to bych byla vážně zlá :) Ale dívat se na to v horším rozpoložení..? No 2 hvězdičky by to nedostalo ani náhodou. Jsem hodná, šířím pozitivní energii a dávám 35%.(12.11.2012)

• Goldenhair

Obávám se, že většina diváků si po shlédnutí filmu jeho název poupraví na “Jak přežít a dokoukat tenhle film a nezbláznit se“...Tahle strašně uměle působící komedie totiž není ani zábavnou a vtipnou mozaikou vztahových trablů, ani návodem, jak ve zdraví přečkat těch zázračných 9 měsíců. Úsměvných momentů je pramálo, otravných bohužel habaděj. Na mě tohle “těhotenství a rodičovství hrou“ dojem neudělalo.(2.7.2012)

• campix

Další čistě konzumní záležitost. Bohužel opravdu otravná. Už by se měli scénáristé a režiséři Hollywoodu zamyslet a přestat nám servírovat rádoby vtipné komedie opravdu přecpané hereckým obsazením a spoustou příběhových linií, které se někdy navzájem prolínají. Dříve to vycházelo (například Paříži miluji tě nebo Až tak moc tě nežere) jenže film Jak porodit a nezbláznit se je spíše prázdnou konzumní zábavou a také samozřejmě filmovou antikoncepcí. Některé linie zajímavé, jiné naprosto zbytečné a otravné. Hold nejsem cílovou skupinou tohoto filmu.(9.9.2012)

• johnn333

Film o tom, jak se šeredná Cameron Diaz měsíce rozhoduje, zda synka nechat obřezat, aby se jí ve finále narodila dcera. Přesně u těchto nevtipných, nepříjemně infantilních a hloupých komedií si uvědomíte, jak je čas vlastně drahý. Z těhotenství prý měkne mozek, tady evidentně otěhotněl celý tvůrčí tým. 40%(12.6.2012)

• - Okrem mesta Atlanta pracovali filmári aj v Juhoafrickej republike, kde sa natáčali scény z Etiópie. (MikaelSVK)

• - Jedna z rolí byla nabídnuta také Kristen Wiig, avšak ta účast odmítla, protože natáčení kolidovalo s prací na pořadu Saturday Night Live (od r. 1975). (Avalon820)

• - Film je inspirován stejnojmennou sérií populárních příruček o těhotenství, kterých se do roku 2011 prodalo více jak 14,5 miliónu kusů. (Avalon820)