• verbal

Snad totálně celá banda trapných slizáků ze všech těch koprofilních "komedií", kterými posledních pár let zaoceánské produkce celosvětově oblažují všechny ty hihňající se dementy, co se plácají do kolen, když vidí někoho srát, blít nebo rozmazávat ejakulát po zdech hajzlů, se sešla v 63+1 Džejmse Franka, aby si jakože dělali děsně "kůl lekraci" sami ze sebe. A k mému "velkému překvapení" z toho vznikla koprofilní "komedie", kde se sere, blije a rozmazávají ejakuláty. Jo, málem bych zapomněl, ještě se hoššy sem tam o sebe otírají čurákama. No k PO-PU-KÁ-NÍ! Asi až na zhruba přesně dva plaché úsměvy z kameo rolí mnou zmítal pocit trapnosti, studu a retardované nudy, přičemž jsem měl neodolatelné nutkání táhle prdět, házet po televizi hovna a kreslit si po čele kosočtverce z čerstvého spermatu. Ale nakonec jsem to neudělal, protože se mnou v místnosti nebyl nikdo s Íkvé pod padesát, krutodrsně zhulený pětilebkovým afgánským čajem od Vietnamců, kdo by se tomu třeskutě smál, až by si slintal na bradu.(20.9.2013)

Super skvělej nápad, díky kterýmu se mi konečně plno herců zase trošičku sblížilo a zlidštilo. Hrají tady totiž sami sebe. Do toho ale přijde brutální apokalypsa, která je ve všech ohledech totální nic neříkající nesmysl a tak jediné, co drží nad hladinou je celá řada místy dost brutálních hlášek jednotlivých herců, co se navzájem stírají a předhánějí v tom, kdo bude lepší. Líbí se mi o to, že plno herců prostě ukázali sami sebe, a že si ze sebe kolikrát dokázali udělat upřímně legraci. Vadí mi pro změnu to, že některé forky byly dost zbytečný a za hranicí. Chvílemi jsem se fakt dobře nasmál, abych se následně smát přestal a čekal zase na nějakou hlášku, která mi opět udělá radost. Seth Rogen a Evan Goldberg ale vymysleli skvělej nápad a plno těch herců tam mě přesvědčilo, že jsou skvělá parta, která umí rozesmát, a se kterou do budoucna budu v rámci Ameriky rozhodně počítat.(27.9.2014)

Antiblockbuster roku! Hodní herci přijdou do nebe, kde si hodí taneček s Backstreet Boys (!), a ti špatní (a to není myšleno jen jako jejich charakter) skončí v pekelném chřtánu. Už je to tak. V L.A. nastal pro hereckou smetánku Soudný den. Seth Rogen a jeho herecká parta (čiji ceuá neceuá pauta) se zabarikádovala před nenadálou invazí Belzebuba v luxusním domě Jamese Franca. A v tomhle domě se strhne pořádná mela, když se herci představující zde sami sebe, začnou v rámci záchrany holého života navzájem podrážet a štvát se, a pak se následně pro spasení duše udobřovat. Divák si s nimi užije legrace, napětí, porce solidního gore a hromadu originálních hlášek a narážek na známé hollywoodské trháky, i filmy, ve kterých osobně hráli, nebo se případně dočkáme jejich na rychlo spíchnutých pokračování (Travička zelená 2). Autorem projektu je Seth Rogen, který zřejmě už měl dost negativní kritiky ohledně jeho hereckých schopností a s Evanem Goldbergem a Jay Baruchelem vyprodukovali žánrový mix na motivy jejich autorské povídky. Seth Rogen prokázal, že pokud jeho herectví má stereotypní ráz, tak jako režisér by rozhodně nezapadl do šedi průměrnosti. Je se svým režijním kolegou Goldbergem technicky zdatný, a jediné v čem to vázlo, bylo občas statické vyznění děje i prostředí. Jinak všem na place nebylo nic svaté. Od úvodní brilantní likvidace párty pařmenů ve stylu "Nezvratného osudu" přes "zabíjecí" hláškovací pasáže, problém s nedostatkem vody, "gangnam style" blbnutí až po posedlého Jonaha Hilla s následným zmrveným vymítáním. Všechno v ideálním poměru a rozložení, až na ten přepálený závěr, který mohl být stylově vybroušenější. Pochopitelně, že film po celou dobu na diváka funkčně pomrkává a herecká partička se se sympatickou drzostí vysmála katastrofickému žánru a blockbusterům zvláště. Do kin vlétl netradičně pojatý film s osobitým pohledem na současnou mainstreamovou hollywoodskou produkci. Relativně herecká omladina dokázala s nejedním upjatým kritikem pořádně zamávat. Tohle mělo vztyčený prostředník. Mé hodnocení: 90%(17.11.2013)

• Jara.Cimrman.jr

"Číča tvojí mámy byla plátno. Pták tvýho táty byl štětec. Bum. Ty jsi umění." Apokalypsa v Hollywoodu by se mi mohla líbit. Ona by se mi vlastně měla líbit! Vždyť v ní trdluje tolik známých komiků a všichni si to evidentně užívají. Jenže mě nevzali mezi sebe a to se neodpouští. Z pohledu nezúčastněného pozorovatele jsem toho prostě zase tak moc zábavného neviděl a tak tímto děkuji Channingovi Tatumovi a zejména Michaelovi Cerovi za jejich štěky, které byly mimořádně vtipné. Ti ostatní by neměli zapomínat na to, že nejen oni, ale i divák se chce bavit.(18.2.2014)

Už jsem se bála, že to celé bude v jointštině a budu tudíž špatně chápat, z nekalých očekávání jsem si proto prozíravě začala dělat čárky za uchechtnutí, smích a záchvaty (s řádkem pro posledně uvedenou, vyhrocenou podobu smíchu, jsem nepočítala vůbec), takže zde je moje statistika - 14x uchechtnutí, 16x smích a 4x záchvat - dobrý, ne? Protikladem se ukázaly být asi tři trapné scény a stejný počet zhnusení, suma sumárum = dost dobrá zábava s nečekaným bonusem - Backstreet Boys are back!!! :-)(29.12.2013)

• - Režisér Evan Goldberg se během natáčení snažil všechny herce vyhecovat k natočení situace, která by byla proti jejich zásadám. Jediní James Franco a Seth Rogen souhlasili se všemi návrhy. (HellFire)

• - Natáčelo se v New Orleans v Louisianě. (Weasley)

• - Craig Robinson v jednom rozhovoru prozradil, že Jonah Hill improvizoval, když požádal o sušenku Milky Way. Následující debata o tom, kdo sušenku nakonec sní, byla také improvizovaná. (Johnec)